Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

u pslednje vreme samo gledam da pobegnem od autobusa u terazijskom tunelu :)

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] Da si kao normalan manijak vozio kontra smerom, ne bi te ni stigao autobus, motor bi ti bio èitav, ali ne bi do¹ao do kinte od osiguranja... :D

UFF


Jecko

Noga u gipsu, navodno pokidani ligamenti skocnog zgloba.
Imam gips od 20og okt. Ja bih ovo da skinem...ne mogu vise da trpim gips a i ne mogu da se krecem na stakama...bole me ruke, ramena....sve....

Ima neko pojma koliko mogu nesto da zajebem ako skinem gips?

mrle

Citat: Jecko poslato 26 Oktobar, 2015, 12:28
Noga u gipsu, navodno pokidani ligamenti skocnog zgloba.
Imam gips od 20og okt. Ja bih ovo da skinem...ne mogu vise da trpim gips a i ne mogu da se krecem na stakama...bole me ruke, ramena....sve....

Ima neko pojma koliko mogu nesto da zajebem ako skinem gips?

ma jok, skini slobodno

! No longer available 

Flavius Valerius Aurelius

Citat: Jecko poslato 26 Oktobar, 2015, 12:28
Noga u gipsu, navodno pokidani ligamenti skocnog zgloba.
Imam gips od 20og okt. Ja bih ovo da skinem...ne mogu vise da trpim gips a i ne mogu da se krecem na stakama...bole me ruke, ramena....sve....

Ima neko pojma koliko mogu nesto da zajebem ako skinem gips?
Imao sam isti problem, al' nisam imao gips ... Doktor mi "samo" dao brdo Vikodina. Pevao sam mesec ipo zbog lekova, pa posle rehabilitacija od mesec dana ...
Ja sam se tusirao sa stakama jer nisam ni 1% mogao da racunam na nogu s povredom. Poprilicno zajebano jer je bol nepodnosljiv. Ceo dan u krevet. Nadam se u tvom slucaju da je s' gipsom malo lakse, u protivnom, trazi oksikodon, vikodin, hidrokodon ili nesto na tom fazonu od doktora. Nemam pojma da li ima kod nas ...
Mada, ja nisam doktor, veze nemam da l' moz' nesto da zeznes ...
Pozdrav.

Jecko

Boli, da..i imam neke lekove..ali je problem sto ja moram da radim jer sam u Arabiji.
Mislim ne bih mi se desilo nista da ne radim u smislu posla, nisu Arapi stoka kad smo mi belci u pitanju ali ne bih bas da ne radim nedeljama.

Ali ja sam nekako i sa pokidanim ligamentima hodala dva dana...tako da donekle mogu da se oslonim na nogu.

Ja bih da skinem gips i fiksiram zglob jer mislim da me boli zglob od tezine gipsa, plus mi je zglob non stop vreo od gipsa a trebalo bi da se hladi sa kremama i bla bla...
Svakako ne planiram da trcim, skacem i ne znam ni ja sta....samo da se krecem lakse....naravno i dalje sa stakama...

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam prosle godine sjebao na obe noge ahilove tetive....vecina istegnuta ali boli konstanto....ujutru ne mozes da hodas a posle je malo bolje a onda od podneva opet nisio ni za onu stvar....posto ja ne mogu da lezim onda sam se kretao radio vezbe i isao na terapiju elektroferezom....mazao sa nekom konjskom mascu (to mi preporucio veterinar sa hipodroma) i ta mast mi najvise pomogla.....prilicno greje kad namazes i dismr za sve pare...ali posle par dana je bilo boljue.....

sto se tice uganuca skocnog zgloba...u slucaju da si pokidala sleduje ti operacija...ali verovatno si samo iztegla ligamente....ako je oteklo mazi hepatrombin i obavezno konjska mast...ihtiol-kamfor....arapi vole konje i sigurno imaju tu mast
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Flavius Valerius Aurelius

#16128
Uae? Raghead ti sigurno nece dati lekove koje sam napomenuo jer su na bazi opijata. Valjda nesto na tom fazonu, a imajuci u vidu kakvi su oni po tom pitanju ...
Probao sam steznike, meni je to pogorsavalo bol.
Znam da se zdravlje se ne kupuje na pijaci, mada s druge strane gledano, kako ja volim da kazem, sve se moze kad se mora ...

EDIT: Sad vidim sta je ЯЭВОЛУТИОН napisao, i BEZ uvrede njemu, ono sto nasi ljudi nekapiraju je da to kao kod nas "ovaj ce mi zavrsi". Verovatno je isto sranje k'o i ovde kod mene, sve mora da se opravda, zbog cega, kome, zasto i kada.  Tesko da ona moze naci tu mast za sebe.
Steta, kad vec zaista pomaze...

penzos

e jbg, da si ovde pa da te vodimo kod èoveka koji to name¹ta i poma¾e. Mo¾e bez gipsa (neverovatno da ga jo¹ uvek koriste) ali mora imobilizacija. Probaj da pronaðe¹ ovo: https://www.google.rs/search?q=ortoza+za+sko%C4%8Dni+zglob&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIx__7lpngyAIVyIcsCh06nwaM&biw=1680&bih=939
Po pravilu ligamenti se greju, najbolje mekinjama, ako su istegnuti. Ako su pokidani re¹avaju se hirur¹ki! Jesi li ti sigurna da si ih ba¹ pokidala?
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Jecko

Rekoh navodno jer Arapin kaze da jesam....e sad koliko je Arapin dobar doktor :)
I meni je bilo sumnjivo da su pokidani, a da sam ja hodala dva dana i letela nazad u UAE.

I da, prilicno su strogi kad su lekovi u pitanju.

penzos

Pucanje ligamenata se vidi samo na ultrazvuku, kao i napsnuæe zglobne mase. Na rentgenu se ne vidi. Ako nema veæeg otoka moguæe je da je samo istegnuæe. U prva dva-tri dana hladi se oko 10-15 min ledom, banda¾a i elevacija. Mirovanje oobavezno. Ako je kidanje obavezna je fiksacija, kod istegnuæa ponekad je dovoljna i banda¾a. Nemoj se zezati jer ako ne re¹i¹ to kako treba posle e te¹ko rehabilitovati takav zglob. Ali ti naj bolje zna¹-kod pucanja èuje se zvuk kao da se ne¹to cepa, poput cepanja krpe! Ako je samo istegnuæe-to se oseti drugaèije. U jbt, ¹ta znaèi 30 godina padobranstva, a?
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Jecko

Hhahaha HVALA mnogo. Mislim da sam samo malo istegla ili eventualno pocepala ligamente delimicno, svakako ne potpuno.

Nisu mi radili ultrazvuk, samo x ray.

Trcala sam 10k u petak i malo me je boleo skocni zglob...ne mnogo.
Dva dana kasnije sam samo malo izvrnula zglob, nije me cak ni zabolelo... Kasnije to vece je oteklo bas onako lepo :D
I pomodrelo u dnu kao zmaj :D

Sutradan sam jedva mogla da stanem na nogu.

ЯЭВОЛУТИОН

uganuce....konjska mast....ima sigurno u apotekama i u uae...


http://www.takolako.rs/user/include/takolako/images/items/konjski_balzam_jak.jpg


ja se smejao tri dana ali me izlecio veterinar.....kaze on "znas konj kosta i po par milona evra...a ljudi su skoro dzabe....sto izleci konja i coveka ce"
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

I ja koristim ovo za zgobobolju kad me boli u krstima od skele, dizanja kofa, trt mrt. Mnogo dobra stvar. Isto za vrat takodje. Ne bih se bas slozio da smrdlja. Nikako ne trljati oci posle nanosenja na kozu, pece u PM! :P

Glava Dole

Koristio i ja, ne smrdi nego mirise otprilike ko menta i ne greje nego hladi :D

OKi

Citat: Milos96 poslato 26 Oktobar, 2015, 18:08
Koristio i ja, ne smrdi nego mirise otprilike ko menta i ne greje nego hladi :D
Crvena greje, a zelena hladi !

Hohštapler

©ta radi¹ ti dete neèitavo tamo po tim belim svetovima, lomi¹ noge povazdan.... cccc...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

metarex

@ jacko

uzmi tigrovu crvenu mast, dobro je utrljaj i preko nje nanesi konjsku mast.( imas je sigurno i apotekama ili drogerijama ili poljoprivrednim apotekama) umotaj nogu u frotir i pusti da prenoci. sutra ko nova
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

UFF