Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Bazen nije rupa sa vodom. Najmanje bitan aspekt bazena je infrastruktura. To je qrac. Ono ¹to di¾e cenu bazenu i ¹ta je zapravo najskuplje u njemu je sistem za odr¾avanje kvaliteta vode. A to je nauka.
Trenirao sam plivanje 11 godina, plivao u svakom sportskom bazenu u Srbiji i veæini bazena u regionu, znam ¾enu koja je mikrobiolog i koja radi na bazenu u ZRu, to je XY puta dnevno uzimanje uzorka i test biolo¹ke ispravnosti.
Pa onda konstantno titranje. Odreðivanje kolièine hlora, brzina filtracije, odr¾avanje filtera i zamena.
E to je skupo. I drkanja haos.
Ako samo ostavi¹ vodu u bazenu i bude¹ hteo u njoj da se kupa¹ navuæiæe¹ ozbiljne infekcije. Ne ¹alim se, od konjuptivitisa do upale uha i ko zna ¹ta jo¹.  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: UFF poslato 19 Jul, 2015, 02:42
Daj onda ponudu za recimo okrugli precnika 5m a dubine 1.5m :)

znam da ne moze tako ali valjda imaju osnovni cenovnik po nekim dimenzijama pa makar to bilo i u "sivoj fazi" tj bez te opreme

Pitaæu da li rade okrugli.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

ne mora okrugli samo mi bilo lakse da dam precnik nego i duizinu i sirinu

mareskin

Citat: Ho¹tapler poslato 19 Jul, 2015, 02:54
Bazen nije rupa sa vodom. Najmanje bitan aspekt bazena je infrastruktura. To je qrac. Ono ¹to di¾e cenu bazenu i ¹ta je zapravo najskuplje u njemu je sistem za odr¾avanje kvaliteta vode. A to je nauka.
Trenirao sam plivanje 11 godina, plivao u svakom sportskom bazenu u Srbiji i veæini bazena u regionu, znam ¾enu koja je mikrobiolog i koja radi na bazenu u ZRu, to je XY puta dnevno uzimanje uzorka i test biolo¹ke ispravnosti.
Pa onda konstantno titranje. Odreðivanje kolièine hlora, brzina filtracije, odr¾avanje filtera i zamena.
E to je skupo. I drkanja haos.
Ako samo ostavi¹ vodu u bazenu i bude¹ hteo u njoj da se kupa¹ navuæiæe¹ ozbiljne infekcije. Ne ¹alim se, od konjuptivitisa do upale uha i ko zna ¹ta jo¹.  [cheers]

Taèno je to, ali onda se zapita¹ kako to ljudi rade u ovim plastiènim bazenima :)

Pumpe, doziranje hlora, pode¹avanje ph vrednosti itd. se mo¾e raditi ruèno ili automatski. Èi¹æenje mo¾e biti ruèno ili automatski. 90% ljudi koji kupe plastiène/monta¾ne bazene ne radi ni¹ta sa njima osim ¹to ispuste i ubace vodu.

Pumpa, dozatori i ostalo mogu naknadno da se ugrade. Do tada sve mora ruèno.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: UFF poslato 19 Jul, 2015, 11:01
ne mora okrugli samo mi bilo lakse da dam precnik nego i duizinu i sirinu

Ne rade okrugli. Mo¾e ovalni.

Mo¾da 5x3,5x1,5?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

meni sve jedno inetersuje me cena i sta u nju sve ulazi

Radanovic

Kontaj da ti za bazen od 5x3, oko 1.5 dubine uzimaju oko 2500 samo za grube radove (kopanje, armatura, beton)... tako je bar ovde u BL.
I kad sve to odrade, mora¹ dati jo¹ jedno 2500-3000e za neku osnovnu opremu.

UFF


Ostoja

Htedoh ti reci da se ne zalecesh, bazen nije tako prosta pricha kako ljudi misle (ozbiljan bazen od betona sa bar osnovnom opremom), ima tu gomila zajebancija od samog betoniranja, hidroizolacije, obrade kojekakvih prodora za instalacije pa na dalje...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

mareskin

Citat: Ostoja poslato 19 Jul, 2015, 17:10
Htedoh ti reci da se ne zalecesh, bazen nije tako prosta pricha kako ljudi misle (ozbiljan bazen od betona sa bar osnovnom opremom), ima tu gomila zajebancija od samog betoniranja, hidroizolacije, obrade kojekakvih prodora za instalacije pa na dalje...

Ovo nisu betonski bazeni, radi se priprema rupe za bazen i osnove i ubacuje se gotov bazen.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

makinjo

Juce,epilog nekog novijeg golfa ili pasata koji je hteo da me skine sa motora . Iduci mi u susret hteo je da obidje parkiran auto sa strane i samo je namotao na mene.Ne znam sta me je vise iznerviralo to ili sto sam 5 sati cekao sa kamenjem u ruci  sav ugruvan da me okrpe i posalju kuci :(

Ljudi nosite jaknu i na plus 50  :(

eclipse4

mareskin sama oprema (naj naj naj jeftinija a da eto ima neku funkciju) za bazen manjih dimenzija kosta oko 800e dalji radovi kostaju od 1600-1800 pa sve do 3000 mozi preko ali racunaj neka sredina oko 2000e

mareskin

Citat: eclipse4 poslato 19 Jul, 2015, 18:02
mareskin sama oprema (naj naj naj jeftinija a da eto ima neku funkciju) za bazen manjih dimenzija kosta oko 800e dalji radovi kostaju od 1600-1800 pa sve do 3000 mozi preko ali racunaj neka sredina oko 2000e

Znam otprilike cene. Nego je poenta da ne mora sve da se uradi odmah.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: makinjo poslato 19 Jul, 2015, 18:02
Juce,epilog nekog novijeg golfa ili pasata koji je hteo da me skine sa motora . Iduci mi u susret hteo je da obidje parkiran auto sa strane i samo je namotao na mene.Ne znam sta me je vise iznerviralo to ili sto sam 5 sati cekao sa kamenjem u ruci  sav ugruvan da me okrpe i posalju kuci :(
...
Ljudi nosite jaknu i na plus 50  :(

E jebi ga :(
Jesi li sad dobro?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

makinjo

Sada je super,nije juce bilo kada mi je sestra drljala po rani cetirii puta ispocetka jer doktor dodje pa se vrati jbg radi jos tri pacijenta :)

joka

 I, èija je porodica spominjana   [neampojma]  ©ta se izde¹avalo, on pobegao, ti u ranama, motor u ranama?  Brz oporavak!   [cheers]

makinjo

On pobegao ja izgulio ruku ,natekao kuk,zglob kao lopta izguljeno koleno :)
Motoru pukao vizir na pola malo se izgulili tegic i retrovizor ,poluga zadnje kocnice iskrivljena .
Ja presrecan mogao sam da udjem kod njega u auto :)

Dukags

Citat: makinjo poslato 19 Jul, 2015, 20:11
On pobegao ja izgulio ruku ,natekao kuk,zglob kao lopta izguljeno koleno :)
Motoru pukao vizir na pola malo se izgulili tegic i retrovizor ,poluga zadnje kocnice iskrivljena .
Ja presrecan mogao sam da udjem kod njega u auto :)
Te oderotine znaju da potraju ali neretko i da se inficiraju pa budi spreman i na eventualnu post zajebanciju, kupi u apoteci (ako naðe¹ ima po privatnim apotekama) Stanicid zavoje ili mast pa ponesi kad ide¹ par puta na previjanje jer to se kupuje  i jer asfalt sa svom prljav¹tinom u sebi zna da produ¾i i onako dug period zarastanja ovih manjih ali smor rana.
Nahvataj i nekog svedoka ako veæ nisi ili nema¹ pre æe¹ do od¹tete stiæi mada i to ne ide bez najmanje godinu dana natezanja ako je NN lice...
Aj pa sreæne rane, valjda æe sve da proðe ok i ¹to pre!

makinjo

Hvala hocu. Pijem neki antibiotik.
Sutra idem na previjqnje pa cu uzeti tu mast :)

UFF

Citat: mareskin poslato 19 Jul, 2015, 18:23
Citat: eclipse4 poslato 19 Jul, 2015, 18:02
mareskin sama oprema (naj naj naj jeftinija a da eto ima neku funkciju) za bazen manjih dimenzija kosta oko 800e dalji radovi kostaju od 1600-1800 pa sve do 3000 mozi preko ali racunaj neka sredina oko 2000e

Znam otprilike cene. Nego je poenta da ne mora sve da se uradi odmah.

meni nikad nije bilo pitanje da li sad/odmah ili kasnije vec KOLIKO

ako mogu da priustim ide odmah, kad moram da platim onda moram da platim, isti mi kurac sad ili sutra a za razliku od vecine ja ne trosim novac koji vec nisam zaradio
ali 3k eur za jebeno kupanje ce od mene da dobiju NIKAD

makinjo zao mi je sto si dan proveo tamo umeso u gay bazenu sa nama