Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 19 Maj, 2015, 14:18
Citat: Slaninar poslato 19 Maj, 2015, 07:30
Citat: freepartyman poslato 19 Maj, 2015, 00:13
Znam ja da nisu svi partizani  bili cvece a svi cetnici smece, u svakom polju ima kukolja..Istoriju pisu pobednici,a komunisti su iskrojili svoju pricu o cetnicima. Samo je tuzna ona scena ispred palate pravde od pre neki dan,isti narod sa drugacijim parolama,mrze jedni druge i 70 godina posle..A najveca ironija se ogleda u tome sto oni koji se loze na cetnike i drazu mrze zapad i ameriku,a vole Rusiju a Draza je poginuo za americku pricu i tu stranu..

Istoriju pi¹u pismeni. ©vapski dokumenti postoje sa tekstom pregovora, kao i sa kolièinom oru¾ja i municije isporuèenih Dra¾i & co za saradnju & ispomoæ.

Ne, nego istoriju pi¹u pobednici. Aj' ti meni poka¾i link ili sliku tih dokumenata ako si tako siguran u to ¹to prièa¹. Ja samo ne znam kako njega odlikova¹e saveznici, i to vi¹e puta.
Француски Ратни крст, доделио генерал Шарл де Гол, 2. фебруара 1943.
Пољски орден за Војничке врлине (пољ. Virtuti Militari), доделио генерал Владислав Сикорски, 1943.
Америчка Легија заслуга првог степена, највиши орден намењен странцима, доделио председник Хари Труман 29. марта 1948. Уручен Дражиној кћерки Гордани 2005.

U pravu si. Ja skroz zaboravio da su èetnici oslobodili zemlju od fa¹ista, a partizani se krili po ¹umama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mi¹ko_kolo





Nisu ni partizani veæ Crvena armija. ;) Oni su se samo ¹lepali. Pretpostavljam da zna¹, da su ukupni nemaèki gubici u Jugoslaviji za sve vreme rata bili oko 24000 poginulih i oko 12 hiljada nestalih. ©to je zanemarljiv broj za 4 godine rata u odnosu na druge frontove.

mi¹ko_kolo

Dva puta isti post. Ne znam ¹ta mu je.

Ostoja

Citat: mi¹ko_kolo poslato 19 Maj, 2015, 17:45




Nisu ni partizani veæ Crvena armija. ;) Oni su se samo ¹lepali. Pretpostavljam da zna¹, da su ukupni nemaèki gubici u Jugoslaviji za sve vreme rata bili oko 24000 poginulih i oko 12 hiljada nestalih. ©to je zanemarljiv broj za 4 godine rata u odnosu na druge frontove.

Zanimljivo razmishljanje, voleo bih da ga objasnish mom ocu koji je kao partizan ranjen dva puta sve skrivajuci se po shumi i izbegavajuci borbu (shlepajuci se uz ne znam koga 1943. godine) ili josh bolje mom pokojnom stricu koji je u rat otishao 1941 i poginuo (skrivajuci se po shumi i shlepajuci se, kako ti kazesh). Mishljenje je kao dupe, svako ga ima (bez uvrede). Da, moj otac je bio partizan ali u kraju odakle ja potichem chetnici nisu klali svoj narod nego su ga branili od ustasha ( i nisu se direktno sukobljavali sa partizanima). O tim chetnicima mozemo da razgovaramo, to su za mene patriote, radi se naravno o jedinicama Momchila Djujica. Za ostale postoje dokumenti...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

mali_zmaj

#14685
Citat: freepartyman poslato 18 Maj, 2015, 23:08
Citat: mali_zmaj poslato 18 Maj, 2015, 22:04
AJ TI NAMA RECI OTVORENO KO JE PUCAO,STA GUGLAJ DRKANJE... VIDIM TI ZNAS,CIA SNAJKA!!
Iskuliraj sa tim caps lockom....Jel moguce da userete svaki normalan post sa politikom....Nema vajde .....A po minusima vidim koliko slabo zakljucujete...Jel bitno ko je pucao,,kreten nema nacionalnost..Glumite mi dezurne patriote na forumu iza tastature, i svaku iole normalnu temu pretvorite u raspravu ... Poenta posta je bila potpuno drugacija...Pre neki dan sam odustao od teme u makedoniji zbog iste stvari..
ne bi vjerovao al ni jedan minus ti nisam dao,ne sjecam se da sam dao par minusa za ovih godina sto sam na forumu...(a ti provjeri sa admin.) nije nikakva rasprava... a ti ako vec znas neki podatak daj link.. ili kazi otvoreno..., i ne glumim laznog patriotu,ako si na mene mislio,vec sam patriota.. sto ne znaci da sam sovinista,ili nacionalista ili sta god... imam ja prijatelja i katolika i muslimana koliko hoces i ponosim se sa time.... radim za hrvata,i ne smeta mi... i da nisi ti svojim glupim poluotvorenim komentarom zasrao ne bi niko nista ni rekao,niti bi ti sad imao minusa....   a ja cu da drzim caps lock upaljen,ovo je demokratija,imas ignore opciju..... ako ti velika slova smetaju... i svi zadovoljni i ovce na broju!!   [pop]
jin-jang

mi¹ko_kolo

Citat: Ostoja poslato 19 Maj, 2015, 18:48
Zanimljivo razmishljanje, voleo bih da ga objasnish mom ocu koji je kao partizan ranjen dva puta sve skrivajuci se po shumi i izbegavajuci borbu (shlepajuci se uz ne znam koga 1943. godine) ili josh bolje mom pokojnom stricu koji je u rat otishao 1941 i poginuo (skrivajuci se po shumi i shlepajuci se, kako ti kazesh). Mishljenje je kao dupe, svako ga ima (bez uvrede). Da, moj otac je bio partizan ali u kraju odakle ja potichem chetnici nisu klali svoj narod nego su ga branili od ustasha ( i nisu se direktno sukobljavali sa partizanima). O tim chetnicima mozemo da razgovaramo, to su za mene patriote, radi se naravno o jedinicama Momchila Djujica. Za ostale postoje dokumenti...

Nièiju borbu ja ne sporim, samo hoæu da ka¾em da partizani nisu imali ni brojèanih ni logistièkih kapaciteta da iznesu teret borbe protiv ©vaba. U tom smslu su se ¹lepali uz Ruse.

Ostoja

Dobro, mozda sam te krivo razumeo, nishta strashno. Daleko od toga da su bili ravnopravni Shvabama ali su ipak bili respektabilna vojna sila, na kraju bi se najebali majke Nemcima ali bi rat trajao duze i zrtve bi bile mnogo vece, to ne sporim. A tek shta sve mozesh "iz prve ruke" saznati o necionalnom sastavu NOV i PJ, pa zashto im nisu dozvoljavali napad na Jasenovac u kome nikad nije bilo vishe od 100 naoruzanih ustasha... Teshke teme, jebi ga.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

mali_zmaj

e moj Ostoja,u godinama koje dolaze cemo polako saznavati istinu..,pedeset godina su nam punili glavu lazima i poluistinom...,svaki dan saznam nesto novo,ja licno nisam pristalica cetnickog pokreta,roditelji su me odgajali kao jugoslavena.... al razocaram se kad saznam za neke lazi!!! istina je u potpunosti drugacija,nazalost!!! uglavnom u procesu smo izgubili svoj identitet,vjeru,i ponos....
jin-jang

Ostoja

Da da, ne mogu ni ja biti pristalica chetnichkog pokreta, svi moji su bili u partizanima, i ja sam vec mator konj, sva sreca shto je moj otac josh ziv (88 godina), josh je bistra uma i pun svakojakih informacija, vrlo vrlo znimljivih. Bez obzira na sve, necu da pljujem chetnike, bar one za koje znam, one iz Kninske Krajine. Da nih nije bilo, tamo od Srba ne bi ostao niko ziv, to su chinjenice. Vidish, sve ove godine od 1945.-te do danas svi osim Srba su zadrzali svoj nacionalni identitet, svoju veru... Pa osamdesetih godina su hrvatska deca ishla u redovno u crkvu a mi Srbi smo se tome smejali... Pogreshili smo sa stvaranjem prve Jugoslavije i nikad se od te ideje nismo oporavili. Umesto da smo stvarali i jachali svoju drzavu, mi smo poklanjali drzave drugima... A o temi drugog svetskg rata na nashim teritorijama mogao bih knjigu napisati, veruj mi, toliko je to moj otac zivo i detaljno isprichao...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

freepartyman

#14690
Na kraju su nam drzavu dali crnogorci kada su se otcepili. Hvala vam braco crnogorci konacno postadosmo Srbija .
Pitanje za malog zmaja, nadji mi moj glup i poluotvoren komentar. A apropo minusa , oni mi dodju kao plus ;) [thumb_up]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Lazic

#14691
Ne bi bilo ovih prepirki da ima jeftine trave... Bilo kakve trave... Makar i sena... Nane, maslaèka, bilo èega...


Sve u svemu, nije problem ¹to su nas lagali decenijama, niti ¹to smo izgubili svoj identitet a drugi nisu, niti ¹to najvi¹e ne volimo same sebe, nego ¹to je ovaj prostor(Balkan) skoro nepopravljivo zagaðen primitivnim olo¹em i ¹to k'o za kurac uvek nekako taj olo¹ doðe na vlast i kroji nam ¾ivote... Stvarno bi oti¹ao u neko afrièko selo gde nikad nisu èuli za pare, ni za imovinu u obliku labudova i lavova...


@Mi¹ko kolo:
Kom¹o, ja jo¹ od 2007-me i bljb koristim 3 taèke iz dva razloga... Delimièno je ¹to mi se to tada èinilo kul(jer niko nije koristio), a najvi¹e ¹to nikad i ne zavr¹im misao...


@Free:
Uop¹te ne primeæujem odsustvo Crnogoraca... Gde god pogledam ima vi¹e komada...

clutch&brake

I dokle god zivite u vremenu partizana i cetnika... nama nema napred.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Lazic


mi¹ko_kolo

Citat: Laziæ poslato 20 Maj, 2015, 00:21
@Mi¹ko kolo:
Kom¹o, ja bar jo¹ od 2007-me i bljb koristim 3 taèke iz dva razloga... Delimièno je ¹to mi se to tada èinilo kul(jer niko nije koristio), a najvi¹e ¹to nikad i ne zavr¹im misao...

Kom¹o, zna¹ da sam cepidlaka ¹to se tièe pravopisa. ;D OK su tri, ali dve a naroèito èetiri! :o [rofl]

Lazic

I treba biti cepidlaka, inaèe æemo svi da pi¹emo kao Uff i debeli zmaj... :o ;D Mada nisu oni ni najgori...;D Inaèe uzeo sam ih za primer zato ¹to obojica palamude da na netu ne moraju da budu pismeni... [facepalm]

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Lazic


Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 19 Maj, 2015, 17:45
Nisu ni partizani veæ Crvena armija. ;) Oni su se samo ¹lepali. Pretpostavljam da zna¹, da su ukupni nemaèki gubici u Jugoslaviji za sve vreme rata bili oko 24000 poginulih i oko 12 hiljada nestalih. ©to je zanemarljiv broj za 4 godine rata u odnosu na druge frontove.

Upravo tako: FRONTOVE. Ovo je bio gerilski rat. Uni¹tavanje infrastrukture i vezivanje ¹to vi¹e divizija, kako bi se ostali frontovi rasteretili. Ceo svet je priznao podvige iz prvog i drugog svetskog - jedino ¹to iz drugog su priznali "samo" partizanima, Dra¾a klasifikovan kao kvisling.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ostoja

Citat: njanja poslato 20 Maj, 2015, 00:26
I dokle god zivite u vremenu partizana i cetnika... nama nema napred.

Jebem mu misha, ti si u pravu. Uvek neko baci kosku pa pochnemo da se prepiremo oko nebitnih tema, a ono bitno zaboravljamo, sadashnjost... A za to vreme nas politichari jebu pa rasturaju, zivot sve tezi, uslovi sve gori.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...