Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Balsa Wrx

Citat: VR 46 poslato 01 Februar, 2015, 16:24
Stavi vufere na pod,nikako na sto  [nono]
Citat: kosta66 poslato 01 Februar, 2015, 16:25
koje vufere? ovo na slici ko kineski tranzistori

Sto ne na sto? zvucnici su rasporedjeni drugacije ono je bilo dok sam jos sve sastavljo i popravljo? :D


Kolee kolko su kostali ODLICNI SU
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

VR 46

Pa koliko se ja razumem niski tonovi (bas) treba da su sto blizii podu da bi proizvodili niske tonove.Evo kole je stari audiofil pa nek me ispravi ako gresim :)
Twist of wrist!

UFF

evo ja da te ispravim
vufer ne moze da prozvede bas, samo brujanje, buku i snazne vibracije

zato je qrac za muziku, valja samo za filmove

kole ce bolje da ti objasni

Darko

vufer se nikad i ne slusa sam ... nego uz jos jedan zvucnik koji ce proizvoditi srednje i visoke tonove ...za to postoji tkz skretnica koja posalje niske tonove u vufer a visoke i srednje u drugi zvucnik i to kao celina je ok ...

UFF

aj ponovo
vufer ne prozivodi bas, samo buku i pravi distorziju a to je poslednje sto zelis da cujes kad je u pitanju hi-fi

VR 46

Pa ovo sto balsa ima je 2.1 sistem koliko sam video,znaci ima dva zvucnika koja proizvode visoke i srednje tonove a vufer daje bas (tj buku i distorziju) sto bi uff rek'o.
Ali opet vufer nikako ne treba stoji na stolu nego na podu...
Twist of wrist!

Darko

Citat: UFF poslato 03 Februar, 2015, 00:39
aj ponovo
vufer ne prozivodi bas, samo buku i pravi distorziju a to je poslednje sto zelis da cujes kad je u pitanju hi-fi

Vufer proizvodi NISKE tonove , koji su neophodni da se pesma, film cuje kao celina ... probaj na winamp-u ,  autu , bilo gde da skroz iskljucis niske tonove i kazi mui sta si dobio ?

siguuuurno ne volis da slusas takvo pistanje  ;)

UFF

ok jbg ubedio si me :)
pitaj ti nekog audiofila zasto nema vufer kuci pa ce on mozda da ti objasni
u kafani kad se napijes bitno je samo da je glasno a ne i kvalitetno ali meni kod kuce tako


If your subwoofer system is not specifically designed for Hi-Fi it may detract from the music more than it adds. Slow, muddy and uncontrolled bass is what too many subwoofers on the market sound like. Most people do not know what sub bass distortion actually sounds like so they believe that their sub sounds pretty good or are unable to see the value in this type of technology.

Did you know that you can easily make your systems sound much worse with a subwoofer than without? If your aim is to achieve tight, controlled, accurate bass without distortion, your subwoofer must choose a subwoofer that gives you this, without compromise.

Many people automatically buy any subwoofer when they are purchasing their home theatre equipment and believe that most will do an adequate job for Hi-Fi. Wrong. Most will do a terrible job. But until you have heard better the majority of buyers will never know the difference.

Darko

Citat: UFF poslato 03 Februar, 2015, 17:25
ok jbg ubedio si me :)
pitaj ti nekog audiofila zasto nema vufer kuci pa ce on mozda da ti objasni
.[/i]

evo ...

zato sto 99% tih audofila u kuci/stanu imaju kvalitetne zvucne kutije trosistemske i jedan od ta tri zvucnika u sebi proizvodi niske tonove tj baseve , a ostali reprodukuju niske i srednje ( skretnica je untar kutije ) , ili verovatno neko nema mesta da stavi vufer

uglavnom , niski tonovi moraju da postoje , t nema greske i ne verujem da ce ti iko od tih audofila reci da slusa mzik bez niskih tonova...

to za kafanu si izlupao , pa necu da ti odgovorim ... ali ako vec posecujes kafane , sigurno si primetio da svaka ozbiljnija kafana ima bas bin...sigurno znas i da lozaci ugradjuju vufere u autu u gepeku da bi bili baje ....

NE MOZE DA SE SLUSA NISTA BEZ NISKIH TONOVA

moze bez vufera ,ali ne bez niskih tonova


PS - ovo sto si iskopirao sa neta ...  na netu pise i da neki batica leci rak i sidu , samo ne znamo jos gde su ti izleceni ...


zVuk

sta ti znas, ti samo sviras po kafanama...:P

salu na stranu.....za slusanje muzike nema nista bolje od hi-fi stereo pojcala.....osim za onaj tehno ciji ljubitelji vole da im bas pomera bubrege i zvukovi da setaju u naokolo....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

izgleda da me nisi bas najbolje razumeo
naravno da moras da imas niske tonove jbt ali vufer je sranje tesko ako se poredi sa kvalitetnim zvucnicima
kuci imam ovo i ne treba mi usrani vufer da mi stvara distorziju dok slusam dobru muziku
on valja samo za igre i filmove


http://s7.postimg.org/gzuun5laz/HK_3490_JBL_ES80.jpg

planiram uskoro da dodam i es100 kao drugi par

bigbad86

Ti poredis harman kardon i JBL zvucnike sa vuferom za komp  [ludak]

Biker-Boy

pre 15-ak godina imao sam neku staru silver muzicku liniju iz komponenti Nemacke proizvodnje "Bayreuth Micro" u kompletu sa 2 zvucnika dvosistemca jacine nekih 50-ak vati nesecam se tacno, a sada vec nekih 5-6 godina slusam muziku preko nekog LG 5+1 kucnog bioskopa povezanog na komp i definitivno je bio kvalitetniji zvuk sa onom starudijom  [thumb_up]
I feel the need..... the need for speed !!!

UFF

Citat: bigbad86 poslato 03 Februar, 2015, 20:27
Ti poredis harman kardon i JBL zvucnike sa vuferom za komp  [ludak]

ne ja
muzicar ih poredi :)

ja kazem da taj vufer za komp ne moze da proizvede pravi bas vec samo buku i vibracije

uostalom zato sam odavno i presao sa jednog od najboljih 5.1 sistema sa vuferom na ovo sto imam sad

http://content.hwigroup.net/images/products/xl/002627/logitech_z5500.jpg


(evo njih je lik ugradio u auto i NIJE muzika, to je BUKA)




Z-5500 in car (2)

Darko

@ UFF - ma skapirao sam tacno sta mi pricas  , nego pokusavam da ti ojasnim da ne mozes tako da uporedjujes kao sto ti to uporedjujes ...

kvalitetne zvucnike mozes da slusas same i zasebne  a ti ih uporedjujes sa vuferom koji NE MOZE da radi sam jer nije za to napravljen nego SAMO u kombinaciji sa nekim zvucnicima ...

pa pokusavam da ti kazem da je bolje vufer + kvalitetni zvucnici nego samo kvalitetni zvucnici ... ;)

Darko

taj batica sto je to uradio u autu  --->  uradicu sebi facepalm ....

UFF

dare
ono gore sto sam ti okacio mozda jeste za komp ali je u polu profesionalnoj izvedbi po kvalitetu izrade i snazi
a zvuk opet ne moze da pridje pravim kvalitetnim podnostojecim zvucnicima i pojacalu

jel se ni sa time ne slazes?


Darko

sa time se slazem ... mislim , ja bih pre uzeo podnostojece zvucnike koje si okacio nego ove za komp ...

ali , izbaci specifikaciju jednih i drugih , pa ces videti da bi 99% ljudi ( Normalnih :) ) izabralo podnostojece...

ali , opet ti nije bas poredjenje najsjanije .. ipak je ovo za "slusanje muzike" a ono za "kompjuter" ..

kao kad bi uporedjivao dobar monitor za komp i dobar televizor , a namena ti je da gledas filmove na njima ...

moze , ali...

UFF

pa ja vec godinama koristim dobar televizor kao monitor za komp :) (skoro sam slucajno presao sa 40" tv-a na 42" bas i samo monitor)

inace monitori su uvek davali kvalitetniju sliku dok tv-i nisu postali hd
sad ti je skoro isti qrac samo sto je monitor dijagonale velikog tv-a visestruko skuplji