Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

Citat: balcan girl poslato 29 Decembar, 2014, 23:23
a jbg ne mogu da stanem u ekran telefona :D :D :D :D

ne moras ti cela da stanes...stavi samo neke delove....





















zanimljive nam ;)

penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

ЯЭВОЛУТИОН

Secate li se keruse sa odsecenim sapama.......i ludila u medijima......a secate li se ubijene devojcice...manja halabuka....tu kod mene svaki dan zgazena lutalica....ne sudite zmaju po njegovim recima.....ima onih koji lepse pricaju ali gore misle...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: kosta66 poslato 29 Decembar, 2014, 20:38
onaj ko zaista ¾eli da pomogne bilo kome, taj pomogne i æuti, jer otvaranje usta na bilo koji naèin, medijska pa¾nja i slièno, nam sve ka¾u, ko smo i ¹ta smo.

[clapp]

PECA BMW

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 30 Decembar, 2014, 00:53
Secate li se keruse sa odsecenim sapama.......i ludila u medijima......a secate li se ubijene devojcice...manja halabuka....tu kod mene svaki dan zgazena lutalica....ne sudite zmaju po njegovim recima.....ima onih koji lepse pricaju ali gore misle...

ono sto dosta ljudi misle a samo on ima jaja da to javno i kaze !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 30 Decembar, 2014, 03:31
Citat: kosta66 poslato 29 Decembar, 2014, 20:38
onaj ko zaista ¾eli da pomogne bilo kome, taj pomogne i æuti, jer otvaranje usta na bilo koji naèin, medijska pa¾nja i slièno, nam sve ka¾u, ko smo i ¹ta smo.

[clapp]
si video...ume on i poneku pametnu, pored mrsomuda...koji preovladjuje
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

#13206
Ovo povodom Zmaja. Po cenu da dobijem 5000 minusa & do¾ivotni ban:

Svako dru¹tvo ima ogranièene resurse. Lièno mislim da je na¹e (ma, cela Evropa) dru¹tvo dovoljno bogato da oblaèi, greje i hrani sve èlanove, pa èak i one koji ne mogu i neæe nikad moæi da privreðuju. Tu mislim na stare i bolesne.

Slo¾iæemo se da deca zaostala u razvoju neæe nikad moæi da rade ne¹to ¹to privreðuje. Ili zanemarljivo malo. Èak ni kada porastu? Tu da ne bude zabune.

Ako to prihvatimo, slo¾iæemo se, barem ovi ¹to pljuju Zmaja, da svim bolesnima, pa i odraslima treba pomoæi?


Onda ostaje samo moralna dilema, da li je neko kriv ¹to je bolestan? Znam da ima sad gomila tih testova ¹to se rade pre poroðaja, pa mo¾e¹ znati da æe dete biti OK. Da li su roditelji sami krivi ako dobiju dete koje je "s poremeæajem"? Lièno NE mislim da jesu. Ja imam alergiju, moje dete æe je imati 99%. Isto tako svi mu¹ki u mojoj porodici nisu ¾iveli du¾e od 50 zbog srca, tako da cenim da imam jo¹ desetak godina fore. Da li je neodgovorno ako imam decu?

Onda dolazimo do onoga ¹to se gotovo SVI gade: alkoholièari, na primer. Ima ih puno u srbiji. Po svim definicijama zdravstenih organizacija, oni su bolesni. BOLESNI. Jesu oni sami krivi? Neko æe reæi da jesu. Mada ima dosta ru¾nih prièa - zlostavljanja, zanemarivanja u ranom detinjstvu i tako to.  

E sad, ja sam prilièno iskljuèiv èovek. Ako brinemo za bolesne, brinemo za SVE bolesne. Je li neko radio sa alkoholièarem? Ili sa ogranièenim ljudima. To tra¾i puno strpljenja, proveravanja za njima, nekad i nerviranja. Imao sam priliku da iskusim to i 90% kolektiva pljuje takve ljude. Posle nekog vremena shvataju lièno.



Juèe smo ispred Hoh¹taplerove zgrade, tek uveèe, dokoni debili, do¹li u zgradu i skontali da NIKO nije oèistio rampu za kolica od snega. Sve humanisti, briga, ovo ono. Poznanik je u kolicima, Novim Sadom se NE mo¾e iæi u invalidskim kolicima. Ne mo¾e se uæi u bus, èak ni onaj ¹to pi¹e da je za invalide. Ne mo¾e da se funkcioni¹e. Banke, ¹kole. A svi kao brinu. U principu veæinu boli dupe i da nije uskog kruga porodice, bliskih prijatelja, deca, stari - svi bolesni i... kako se sad to zove, jebiga, invalidi, u telo, ili glavu - bi bili ostavljeni da trunu, betno po¾ive, kao da su umrli.

Zmaj to samo ka¾e glasno. Tako bar meni deluje. Lik provocira i sere, ali pametan èovek æe se zamisliti nad tim. Ne primiti k srcu i bukvalno. Tako bar ja kontam. Mo¾da ni ja nisam normalan.  :)

Da ne zaboravim. Bio sam kod lika s onom nekom paralizom, k'o Stiven Hoking, da popravljam komp. Pametan, inteligentan, samo deluje k'o debil kad ga gleda¹. Uzeo komp, popravio, vratio mu na gajbu. Kad je pitao da plati, meni bilo sramota uzeti pare od èoveka koji ne mo¾e da zaraðuje. Rek'o, "meni samo daj jednu knjigu kad ti se izda," puna kapa. I jo¹ sam se oseæao kao da sam uradio ne¹to lepo. Onda vidim njegovu kevu. Jaku, nadrkanu ¾enu, koja je svaki jebeni dan sa njim. Kontam da sve to nosi. A kad je vidi¹ kako prièa, pona¹a se - konta¹ na prvu loptu kako je boli uvo, kako je gruba. Ali ubrzo vidi¹ da je to u stvari ona prava ljubav i briga. Da se ne mo¾e drugaèije nositi s tim. Tako kontam i te sve donacije, akcije. Lepo je to, i sam uèestvujem, ali ima ne¹to i u tome ¹to Zmaj prièa. Je li se neko seæa ljudi iz Obrenovca danas? Jesu dobili svi kuæe, kakva je situacija tamo, kako ¾ive?


Eto, raspisao se. Filozof. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

Citat: Darko poslato 29 Decembar, 2014, 23:42
Citat: balcan girl poslato 29 Decembar, 2014, 23:23
a jbg ne mogu da stanem u ekran telefona :D :D :D :D

ne moras ti cela da stanes...stavi samo neke delove....





















zanimljive nam ;)



koliko se ja seæam takve slike su veæ na forumu :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balcan girl

slaninar ne nisu svi dobili kuæe, i naravno da neæes dobiti minus jer to sto prièas jeste istina...ja dok sam radila u lillyu imali smo ulaz i visok stepenik bez moguænosti da udju ne sam invalidska kolica nego ni majke sa kolicima, morao si da preneses preko stepenika, meni nikad nije bilo tesko, uvek pomognem i to, èini mi se i da sam prièala da u jagodini postiji gluvonemi dom, imala sam musterije iz tog doma jednom i pokusavam ja da se objasnim sa devojkom sta je slomila na osvezivaèu prostoroje a gospodja u bundi je gleda sa tako gadljivim izrazom lica da nisam izdrzala da ne napravim sranje pa sam bila kaznjena sa 15% od plate zbog toga, i sve sto prièas jeste istina....
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Hohštapler

Brat blizanac. Niko ne moze toliko da me iznervira ko on.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

prpa_zr


pittatore


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

nuadal85

Radim u Domu zdravlja.. Moja zenica je medicinska sestra koja  ceka na posao.. 3 godine mi pricaju kako nema mesta kako treba ministarstvo da odobri primanje novih radnika, kako imamo visak radnika (neki od ex direktora je primio 3 interniste a po sistematizaciji i velicini mesta gde radimo sleduje nam 1???)..

E sad, 2 koleginice otisle u penziju (nek im je srecna i dugovecna) i na njeno mesto primljena koleginica bez konkursa, koja je pre godinu dana tuzila ovaj Dzdravlja jer je neko primljen bez konkursa..

Danas je primljen kolega isto bez konkursa..

A mi fini cutimo i cekamo..

E Srbijo..

Hurricane

..poslednje ¹to treba da radi¹ je da æuti¹ i èeka¹!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 30 Decembar, 2014, 09:55
Ovo povodom Zmaja. Po cenu da dobijem 5000 minusa & do¾ivotni ban:

Svako dru¹tvo ima ogranièene resurse. Lièno mislim da je na¹e (ma, cela Evropa) dru¹tvo dovoljno bogato da oblaèi, greje i hrani sve èlanove, pa èak i one koji ne mogu i neæe nikad moæi da privreðuju. Tu mislim na stare i bolesne.

Slo¾iæemo se da deca zaostala u razvoju neæe nikad moæi da rade ne¹to ¹to privreðuje. Ili zanemarljivo malo. Èak ni kada porastu? Tu da ne bude zabune.

Ako to prihvatimo, slo¾iæemo se, barem ovi ¹to pljuju Zmaja, da svim bolesnima, pa i odraslima treba pomoæi?


Onda ostaje samo moralna dilema, da li je neko kriv ¹to je bolestan? Znam da ima sad gomila tih testova ¹to se rade pre poroðaja, pa mo¾e¹ znati da æe dete biti OK. Da li su roditelji sami krivi ako dobiju dete koje je "s poremeæajem"? Lièno NE mislim da jesu. Ja imam alergiju, moje dete æe je imati 99%. Isto tako svi mu¹ki u mojoj porodici nisu ¾iveli du¾e od 50 zbog srca, tako da cenim da imam jo¹ desetak godina fore. Da li je neodgovorno ako imam decu?

Onda dolazimo do onoga ¹to se gotovo SVI gade: alkoholièari, na primer. Ima ih puno u srbiji. Po svim definicijama zdravstenih organizacija, oni su bolesni. BOLESNI. Jesu oni sami krivi? Neko æe reæi da jesu. Mada ima dosta ru¾nih prièa - zlostavljanja, zanemarivanja u ranom detinjstvu i tako to. 

E sad, ja sam prilièno iskljuèiv èovek. Ako brinemo za bolesne, brinemo za SVE bolesne. Je li neko radio sa alkoholièarem? Ili sa ogranièenim ljudima. To tra¾i puno strpljenja, proveravanja za njima, nekad i nerviranja. Imao sam priliku da iskusim to i 90% kolektiva pljuje takve ljude. Posle nekog vremena shvataju lièno.



Juèe smo ispred Hoh¹taplerove zgrade, tek uveèe, dokoni debili, do¹li u zgradu i skontali da NIKO nije oèistio rampu za kolica od snega. Sve humanisti, briga, ovo ono. Poznanik je u kolicima, Novim Sadom se NE mo¾e iæi u invalidskim kolicima. Ne mo¾e se uæi u bus, èak ni onaj ¹to pi¹e da je za invalide. Ne mo¾e da se funkcioni¹e. Banke, ¹kole. A svi kao brinu. U principu veæinu boli dupe i da nije uskog kruga porodice, bliskih prijatelja, deca, stari - svi bolesni i... kako se sad to zove, jebiga, invalidi, u telo, ili glavu - bi bili ostavljeni da trunu, betno po¾ive, kao da su umrli.

Zmaj to samo ka¾e glasno. Tako bar meni deluje. Lik provocira i sere, ali pametan èovek æe se zamisliti nad tim. Ne primiti k srcu i bukvalno. Tako bar ja kontam. Mo¾da ni ja nisam normalan.  :)

Da ne zaboravim. Bio sam kod lika s onom nekom paralizom, k'o Stiven Hoking, da popravljam komp. Pametan, inteligentan, samo deluje k'o debil kad ga gleda¹. Uzeo komp, popravio, vratio mu na gajbu. Kad je pitao da plati, meni bilo sramota uzeti pare od èoveka koji ne mo¾e da zaraðuje. Rek'o, "meni samo daj jednu knjigu kad ti se izda," puna kapa. I jo¹ sam se oseæao kao da sam uradio ne¹to lepo. Onda vidim njegovu kevu. Jaku, nadrkanu ¾enu, koja je svaki jebeni dan sa njim. Kontam da sve to nosi. A kad je vidi¹ kako prièa, pona¹a se - konta¹ na prvu loptu kako je boli uvo, kako je gruba. Ali ubrzo vidi¹ da je to u stvari ona prava ljubav i briga. Da se ne mo¾e drugaèije nositi s tim. Tako kontam i te sve donacije, akcije. Lepo je to, i sam uèestvujem, ali ima ne¹to i u tome ¹to Zmaj prièa. Je li se neko seæa ljudi iz Obrenovca danas? Jesu dobili svi kuæe, kakva je situacija tamo, kako ¾ive?


Eto, raspisao se. Filozof. :)
E vidis , ja se ne bih slozio sa tim da nikad nece moci da privredjuju.....narocito ne smeju da se osecaju beskorisno.....ili da osete da mogu da zive ili prezivljavaju bez rada.....ciganjska kultura onda postaje opsteprihvacena......
Drzava treba da organizuje nesto gde mogu da rade nesto.....prave cestike, kutije, cetke, pletu korpe,....sve je za njih dobro....nije u pitanju zarada vec ubijanje vremena i razvijanje psihomotornih funkcija.....deo njih bi se , ako se na vreme pocne dok su mali, integrisao skoro normalno u drustvo.....znam par njih koji rade po stamparijama kao knjigovesci.....verovatno najbolji knjigovesci u zemlji , jer kad oni nesto nauce, to rade predano i sa elanom....osecaju se korisnim.
Zasto ne bi mogli da rade na nekim farmama povrca....kao sto izraelci imaju kibuce....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Sla¾em se. U NS su svojevremeno i postojale fabrike gde su mogli raditi neke jednostavnije poslove - pakovanje u kutije i tako to. Stoji ¹to ka¾e¹.


S tim ¹to mislim da je jedina garancija da æe radnici imati humane uslove za rad moguænost da ¾ive pristojno kad ne rade ni¹ta. Onda ih niko ne mo¾e izrabljivati. Radiæe da bi se oseæali dobro, korisno. To je recimo prièa jednog Finca. Davno sam je slu¹ao. Bio sam iznenaðen kad sam èuo da je minmalac ni¾i od socijalne pomoæi. I èovek ka¾e da se oseæaju lo¹e i beskorisno kad ne rade i da ne radi samo ko stvarno ne mo¾e.  Tako nekako. 

Ali sla¾emo se u su¹tini.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Onaj ko nece da radi nek crkne od gradi....komisija lekarska moze da utvrdi da je nesposoban za rad, ali ja bi mu i dalje dao posao.....ko bre meni sta daje.....kurac me zabole za socijanu pomoc....nema bre ni za one koji rade para, a neko treba da prima nesto zato sto nece de radi......ima bre da radi koliko moze....jednom rukom, jednim prstom.....
Ne dajem prosijacima pare....dajem devojkama koje peru soferke na pumpi ali nedam cigosima na semaforu.....prvo salecu, drugo grebu soferku, trece smaraju.....sve perionice traze radnike...nikad dosta peraca....oni na ulici, naravno samo kad je lepo vreme , uzmu par hiljada dnevno minimum....puta 24 dana.....plata nekog ko rinta ko konj ceo mesec.....ne dam i tacka.
I onako sve te prosjake po gradu drze makroi, njihovi rodjaci koji skidaju kajmak samo tako....
Problemom nesretne dece po domovima se ne bavi niko....a mogla bi crkva...ali vladike radije investiraju u dzipove nego o briguo mladima sa posebnim potrebama.....izgleda da ih ni bog ne vidi....
A posle me pitaju otkud kod mene tolika averzija prema crkvi i tolika ljubav prema bogu......e kato sto jedan ne vidi a gomila njih vidi a boli ih kurac.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

To je sve lepo, samo da nema onog: "kome se ne sviða neka ide". Ako napravi¹ takve uslove da je minimalac dovoljan da plati¹ stan, raèune, hranu, odeæu, ¹kolu za decu - dakle, da pre¾ivi¹, onda mi je OK da mora svako da radi. U tom sluèaju bih oti¹ao korak dalje i ukinuo plate za popove, reklame za proizvode, novac uop¹te, advokate, skup¹tinu... i tako to je sad druga tema.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

...neam fejs, a znam da nisam jedini, pa bih vas zamolio da nas po¹tedite tih gluposti i ostalih govana koja vam se tamo dogaðaju..

..ja razumem da je zima i PMS u toku ali da prièamo o DZ ¹ta je reko i ¹ta ko misli o tome je vi¹e nego previ¹e..

Ide¹ Darko u kurac, jebo te Debeli zmaj, i koji si kurac i pomenuo ¹ta ti pi¹e na knjizilica...

evo mene si ti danas izbacio iz takta...

 [bejzbolka] [djavo] [zakljucan_topic] [procitaj] [plazi_se_2] [plazi_se] >:( [ljutko] [veryangry] [prebicute]

[srednjiprst]