Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF


mkt

smaraju te price samo tako
isto su svi pricali i za ktm i evo sta je onda bilo

perlx

To sto ti iz korpe za ves smrdi na crkotinu nije od ktm hejtera...

Lazic

Citat: Darko poslato 30 Septembar, 2014, 01:42
PS : ovo je moj poslednji post o bilo kakvom poredjenju proizvodjaca motora ikada vise na ovom forumu
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [facepalm] [samoubistvo]

Mik

Citat: Darko poslato 30 Septembar, 2014, 01:42
U svakoj temi mora se ocrni kawa... jbg , najgori je proizvodjac , pravi najgore motore , svaki je krs ,non stop se kvari , prljave ruke, nece pali , riknjava mu svaki deo koji kod drugih motora nikad ne crkne...da,usput je i najruzniji,najsporiji... ne znam samo ko to uopste kupuje i zasto...

Ja nemam para , inace jedva cekam da se ratosiljam ovog govanceta i kupim neki drugi pravi  motor...

Eto , sve sam priznao...

PS : ovo je moj poslednji post o bilo kakvom poredjenju proizvodjaca motora ikada vise na ovom forumu

Nista ne znam o tome, nisam imao Kawu!

Nego se mislim da je ovdasnje shvatanje te marke kreirao svapski "motorrad" - svojevremeno nikada nisu bili sposobni da obore krivinu,  i prvi motor koji im je "lego" je Kawa Gpz900R.

Pa test na 100.000km. Pa kad nisu imali sta da mu zamere, onda su na spisak cene stavili i 'ticu koja im je odvalila retrovizor. (Posle 100.000km k'o nov.)

Nekako slucajno mi se nadju americki casopisi. (Tu drljaju fuzaster na svemu jbt, znaju da voze, to sve 80-tih, 90-tih). Kawa 900 Gpz-r upropasti neku Bimotu za 1.5sec po krugu, Hondu vfr-r za 4.5sec, ... Kawasaki ih je razvalio!

Itd.

Motorrad i UFF o tome ne znaju nista!


UFF

heh lako je napraviti jaci agregat koji krace traje po pristupacnoj ceni i sa nadrkanim izglednom i time osvojiti i one kojo hoce "lepo", snazno i jeftino tj celo trziste, ali ako u tom procesu izgubis ime na losem kvalitetu (jer da sve to moze a jos da bude jeftino i da se zaradi pa svi bi tako radili) onda nije ni cudo sto te posle svi pljuju

eto sad pokusavaju da izvade svoj brend sa nekim ludilom kao jedini su najbolji su i slicna nebulozna sranja ali hajde da sacekamo i vidimo sta ce da se desi za koju god

Slaninar

Citat: Darko poslato 30 Septembar, 2014, 01:42
U svakoj temi mora se ocrni kawa... jbg , najgori je proizvodjac , pravi najgore motore , svaki je krs ,non stop se kvari , prljave ruke, nece pali , riknjava mu svaki deo koji kod drugih motora nikad ne crkne...da,usput je i najruzniji,najsporiji... ne znam samo ko to uopste kupuje i zasto...

Ja nemam para , inace jedva cekam da se ratosiljam ovog govanceta i kupim neki drugi pravi  motor...

Eto , sve sam priznao...

PS : ovo je moj poslednji post o bilo kakvom poredjenju proizvodjaca motora ikada vise na ovom forumu

Koliko znam, posebno ranije, Kava nije bila meðu lo¹ijim proizvoðaèima. Bofl je bio Suzuki. Najlo¹iji, najjeftiniji delovi, najlo¹iji èelik (najpre zarða) i sve tako.  Kava ima samo taj menjaè koji ume biti malo tvrdoglav. U stvari, ne znam za¹to svi ne mogu da naprave jebeni menjaè kao Honda.  Da ne razmi¹lja¹ o istom. Seo sam na neku 30 godina staru i menjaè je i¹ao kao kroz puter, bez gre¹ke!

Od 1990. do neke 2005. kontam da je kvalitet: Suzuki, Kava, Yamaha, Honda.

Od ovog euro 2 standarda, znaèi neka 2004, svi motori su govna neopevana. Em su usavr¹ili kapitalistièki cilj: kvalitet da crkne po isteku garancije -  i sve su bolji kako godine odmièu, em na izduvu ima filtere kao da treba vodu za piæe da filtrira. Slièno je i sa kolima, fri¾iderima i sve ostalo: ¹to novije, to bli¾e roku trajanja garancija + 7+1 dana.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

sve je to istog kvalitea, al vek trajanja zavisi kako se prema tome odnosi. moj motor je na moju ¾alost, pre¹ao 142000 i jo¹ ide. kavasaki je prvi izbacio klasièan model, za njim honda pa suzuki na kraju. svaki ide dobro ili lo¹e. ko sere po kavi, nek ode sa bokibojem malo da se provoza, pa da vidi kako i ¹ta mo¾e kamion za putovanja u krivine. a cbr 600 nek sedne neko sa strahom i biæe poslednji na avalaringu. naravno, SUZUKI GSXR750 je najbolji motor na svetu : )

Kostić


Slaninar

OK, Kosta, da pojasnim do kraja: kao prvo imam Suzuki u ergeli. Mali dodu¹e. Odlièan motor. Svaki japanac je svetlosnu godinu ispred ostalih: bili kinezi, koreanci. Èak, zbog kolike, tolike dostupnosti delova kontam da su bolji od ovih egzotiènijih KTM, Trijumf, BMW i ostali. Posebno uamana, koliko znam jedini imaju ozbiljnog zastupnika preko kog mo¾e¹ naruèiti deo, a da stigne barem istog meseca.

Posle 2004. kvalitet opada. Ako mi treba sport turer: Yamaha FZS600 Fejzer 2003, ili Honda CBR 600 F4i (verovatno bolja, ali nezgodno skidati oklope kad menja¹ sveæice pored puta i slièno).
Ako mi treba putni enduro: Honda Afrika. ©ta god po forumu prièali o izgledu i precenjenosti iste, to je jebeni Golf 2. Ide, ne kvari se. Pouzdan. Dobar. Sve posle toga su napravili gluplje i lo¹ije.
Ako treba trkalica: bilo koji R6 iz 2003-4, ili GSXR.

Koliko se ja razumem - najuspeliji motori, najzahvalniji za odr¾avanje, a odlièni za svoju namenu. Da mi neko da da biram za 0 dinara, sa 0 kilometara motor, samo da posle moram sam da ga registrujem i odr¾avam, a kad prestanem voziti da ga ne smem prodavati, izabrao bih neki sa ove gore liste i ni jedan stariji, ili noviji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Citat: eclipse4 poslato 30 Septembar, 2014, 00:24
e moj dare..... ;)

100.000 za hondu je ko z auto 5.000 ;)

2004 CBR 600 F4i turning 200,000 miles + brief history

Ovaj lik, Jared, mi je prijatelj na FB...
On to jo¹ uvek tera, s tim ¹to je pre 2 godine poèeo da vozi i track day redovno s tim motorom.
Inaèe, èesto izbacuje postove ¹ta radi na motoru, ¹ta menja, deèko sam odr¾ava svoj motor jer je pride i auto mehanièar, radi u servisu.
Kolko sam ispratio, a ne trudim se preterano, do sad je promenio 3 zubèanika 6. brzine i 2 zubèanika 3. brzine, i lance, ¹panere ne znam kolko puta.
Poprilièno se dr¾i servis manuala.
Ali da vozi puno - vozi.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 30 Septembar, 2014, 08:55
Citat: eclipse4 poslato 30 Septembar, 2014, 00:24
e moj dare..... ;)

100.000 za hondu je ko z auto 5.000 ;)

2004 CBR 600 F4i turning 200,000 miles + brief history

Ovaj lik, Jared, mi je prijatelj na FB...
On to jo¹ uvek tera, s tim ¹to je pre 2 godine poèeo da vozi i track day redovno s tim motorom.
Inaèe, èesto izbacuje postove ¹ta radi na motoru, ¹ta menja, deèko sam odr¾ava svoj motor jer je pride i auto mehanièar, radi u servisu.
Kolko sam ispratio, a ne trudim se preterano, do sad je promenio 3 zubèanika 6. brzine i 2 zubèanika 3. brzine, i lance, ¹panere ne znam kolko puta.
Poprilièno se dr¾i servis manuala.
Ali da vozi puno - vozi.

Da ne bude ko Triger koji godinama ima istu metlu, samo ¹to joj je promenio glavu deset puta, a dr¹ku dvadeset ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 30 Septembar, 2014, 09:01
Da ne bude ko Triger koji godinama ima istu metlu, samo ¹to joj je promenio glavu deset puta, a dr¹ku dvadeset ;D


Filozofski paradoks:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ship_of_Theseus
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 30 Septembar, 2014, 09:04
Citat: mareskin poslato 30 Septembar, 2014, 09:01
Da ne bude ko Triger koji godinama ima istu metlu, samo ¹to joj je promenio glavu deset puta, a dr¹ku dvadeset ;D


Filozofski paradoks:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ship_of_Theseus

Ma, dru¾e nije paradoks, nego metla :D

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kostić

ja ovo moje koristim za sve. i za asfalt i za krivine i za vojvodinu i za ¹umu i za spavanje i za putovanje i za i¾ivljavanje, jednom sam ga koristio i za letenje, a ne popravljam ni¹ta dok samo ne otpadne ili ispadne ili ga svari ma¹ina. ;D

Zverka

smarach od komsinice koju sam jutros terala MALTENE na tocku do posla....
onda znate gabarite :D
Never ride faster than your angel can fly

:D

Hohštapler

Pa nije ba¹ ko Trigerova metla.
Motor je isti, ram je isti, ve¹anje mislim da je modifikovao kad je kreno na track day ali nisam siguran. Sve je tu u su¹tini manje vi¹e isto.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

Citat: Slaninar poslato 30 Septembar, 2014, 09:04
Citat: mareskin poslato 30 Septembar, 2014, 09:01
Da ne bude ko Triger koji godinama ima istu metlu, samo ¹to joj je promenio glavu deset puta, a dr¹ku dvadeset ;D


Filozofski paradoks:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ship_of_Theseus

pa ostaje isti inace ni mi nismo isti ako tako gledas

Slaninar

Citat: UFF poslato 30 Septembar, 2014, 11:03
Citat: Slaninar poslato 30 Septembar, 2014, 09:04
Citat: mareskin poslato 30 Septembar, 2014, 09:01
Da ne bude ko Triger koji godinama ima istu metlu, samo ¹to joj je promenio glavu deset puta, a dr¹ku dvadeset ;D


Filozofski paradoks:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ship_of_Theseus

pa ostaje isti inace ni mi nismo isti ako tako gledas

Veæina filozofa tako misli - pi¹e sve u èlanku.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Mik

Citat: UFF poslato 30 Septembar, 2014, 02:45
heh lako je napraviti jaci agregat koji krace traje po pristupacnoj ceni i sa nadrkanim izglednom i time osvojiti i one kojo hoce "lepo", snazno i jeftino tj celo trziste, ali ako u tom procesu izgubis ime na losem kvalitetu (jer da sve to moze a jos da bude jeftino i da se zaradi pa svi bi tako radili) onda nije ni cudo sto te posle svi pljuju

eto sad pokusavaju da izvade svoj brend sa nekim ludilom kao jedini su najbolji su i slicna nebulozna sranja ali hajde da sacekamo i vidimo sta ce da se desi za koju god

Jel' ovo opet o Kawasakiju nesto? Koji si Kawasaki imao pa ti crko agregat?

Svojevremeno na internetu nadjem tekst pod naslovom koji bi se preveo kao "Tezi, pa sta" (Nemoj da gubis vreme trazeci taj tekst, vise ga nema.). Neka grupica od 20-tak trkaca amatera u Americi bila radoznala oko toga zasto se Fireblade prodaje "ko alva" a Gpz900r jako slabo. Pa isprobaju oba motora. Rezime je da su svih tih njih 20-tak bili jedinstveni u zakljucku da bi mnogo radije uzeli Kawu i za stazu, i za grad, i za putovanje. (Tek usput ubaceno da Kawa jeste 30kg tezi motorcikl ali da se to ne oseca, i da Honda bolje koci. Pa zakljucili da je samo imenom Fireblade napravljena "masovna histerija" i da je taj motor samo zbog toga prodavan toliko koliko jeste.)

Od jos ranije. Nikako mi ne ide u glavu da je u Svabiji Kawasaki los, a da je istovremeno u susednoj Francuskoj omiljen.

(P.S. Ne podrazumeva se da jaci motor krace traje, on samo dozvoljava mogucnost da mu se skrati trajanje.)