Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: UFF poslato 23 Septembar, 2014, 13:12
dok ne uvedu da se iz zatvora izlazi po naplati dugovanja prema drzavi a ne po isteku kazne, od kazne oni nemaju nista, samo si im trosak

Da hrana i krevet tamo kostaju takodje pa boravak u zatvoru bez rada ti samo produzava kaznu, ne skracuje je

npr dugujes 20.000rsd
3 obroka grejanje i krevet kosta recimo 1.000rsd
dnevnica za neki posao koji bi tamo radio nek bude 2.000rsd

mozes da odplatis dug i izadjes za 15 dana ako svaki dan radis ili da sedis tih 15 dana bezposlen a ali ti se boravak u dug povecava pa ces izaci samo ako neko drugi to plati za tebe :) jer drzavi je bitno da ti uzme pare i da se oduzis na neki nacin

a za cigane koji voze mad max vozilo i prosjake u slucaju da nemaju licnu kartu i novac za kaznu uvedu kaznu zatvora od xxx dana (meseci) pa onda primene gornju tehniku
ili ce da pocnu da rade (makar u zatvoru) ili ce tamo dozivotno da ostanu

u svakom slucaju problem resen, nisu vise na ulicama

Hmmm.

Da li glup ili bolestan èovek mo¾e u Srbiji da zaradi 2000 za dan posla? I za normalne, zdrave, je sve te¾e naæi posao.

Da li je po¹teno da mi za gas zaraèunaju duplo vi¹e nego ¹to sam potro¹io (jer su ga krstili, stavili manje kalorièan), onda se ¾alim istim tim koji taj gas naplaæuju, onda ONI utvrde da je sve u redu i moram platiti, ili da idem u zatvor.  Pa jo¹ da tamo moram da radim praktièno prinudno (inaèe æu biti do¾ivotno u zatvoru jer mi naplaæuju 1000 dinara dan)?


To sa ciganima se mo¾e re¹iti i sa postojeæim propisima, kao i veæina drugih stvari, samo da se hoæe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

...ja spizdaram kad vidim po NSu da idu onim gumerabama s konjima! 2007. godine je Maja Gojkoviæ donela uredbu kojom je zabranila zapre¾na kola na teritoriji grada, i tada se cigusi pobunili, i onda su im organizovali BESPLATNO polaganje za PSP, dobili su one tomose sa korpama i èime sve ne...
Sad opet idu konji ulicama.
I ne bi mi smetalo to ¹to on tim èudom mo¾e u saobraæaj, ¹to nema nikakvu signalizaciju, koènicu, ¹to blokira saobraæaj u raskrsnici i slièno, samo da me ne UBIJE!
dva puta sam motorom imao susret sa ovim ciganima i oba puta umalo najeb'o.
1. put idem sa faxa (ko zna NS biæe mu jasnije) ka Fru¹kogorskoj, ali pored Bajiæ doma (jednosmerna ulica). I pred Fru¹kogorsku ima ona "¹ikana", levo pa desno, gde se ni¹ta ne vidi od zgrade, gara¾e ¹ta li je. TUda obièno dam gas jer mi zanimljivo da lomim motor kroz ¹ikanu, lep je asfalt, jedan smer... Taj put, ne znam za¹to, ne dadoh gas, i¹ao sam 30-40kmh... u pola krivine ugledam KONJA kako kaska ka meni na 3m, jer tu su i neki kontejneri u toj ¹ikani! Cigus namoto, da ne ide okolo! JEBEM PSUJEM PROKLINJEM TRUBIM!
2. put  idem od spensa kuæi ka limanskoj pijaci,  i ugledam krajem oka kako cigan struènjak da izlazi iz Podgorièke (ulica izmeðu Merkatora i NIS pumpe), to je u suprotnoj traci od mene na bulevaru Cara Lazara, jedan od najveæih u NS, mo¾da sad i najprometniji, i cigan junak umesto da skrene desno (ka Spensu i fakultetima) frajer nastavi PRAVO preko ostrva,  preseèe bulevar! Ulazi u moju traku, konj skaèe i odskaèe, prepreèi sve trake u mom smeru i onda namota levo ka Limanskoj pijaci.... usput sa gumerabe padaju kartoni, kese, sitna deca i trudne ¾ene dok on ¹iba tu ragu bièem preko ostva... Ok, ja sam bio kretao sa semafora, video sam ¹ta se de¹ava, ne bih se zapucao u njega, ali nisam verovao ¹ta vidim.
ON mo¾e. On ima graðanska prava.
Andrej nema jer nije cigan.
Andrej registruje motor, kupi prsluk i prvu pomoæ, jebu ga ¹to nije zalepio nalepnicu veæ je dr¾i ispod sedi¹ta, ali je bar uzoran i po¹ten...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Mo¾e¹ i ti tako - samo ima cenu. Ni¹ta na svom imenu, bez prijave prebivali¹ta, spreman da ide¹ u zatvor ako te ipak cimaju... Mislim da je to dovoljno. Nema on ni¹ta vi¹e prava od tebe i nema neke posebne za¹tite cigana, naprotiv. To se samo tako prièa, ali u praksi je puno te¾e ako si cigan. I za posao i za bilo ¹ta drugo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 23 Septembar, 2014, 14:15
...ja spizdaram kad vidim po NSu da idu onim gumerabama s konjima! 2007. godine je Maja Gojkoviæ donela uredbu kojom je zabranila zapre¾na kola na teritoriji grada, i tada se cigusi pobunili, i onda su im organizovali BESPLATNO polaganje za PSP, dobili su one tomose sa korpama i èime sve ne...
Sad opet idu konji ulicama.
I ne bi mi smetalo to ¹to on tim èudom mo¾e u saobraæaj, ¹to nema nikakvu signalizaciju, koènicu, ¹to blokira saobraæaj u raskrsnici i slièno, samo da me ne UBIJE!
dva puta sam motorom imao susret sa ovim ciganima i oba puta umalo najeb'o.
1. put idem sa faxa (ko zna NS biæe mu jasnije) ka Fru¹kogorskoj, ali pored Bajiæ doma (jednosmerna ulica). I pred Fru¹kogorsku ima ona "¹ikana", levo pa desno, gde se ni¹ta ne vidi od zgrade, gara¾e ¹ta li je. TUda obièno dam gas jer mi zanimljivo da lomim motor kroz ¹ikanu, lep je asfalt, jedan smer... Taj put, ne znam za¹to, ne dadoh gas, i¹ao sam 30-40kmh... u pola krivine ugledam KONJA kako kaska ka meni na 3m, jer tu su i neki kontejneri u toj ¹ikani! Cigus namoto, da ne ide okolo! JEBEM PSUJEM PROKLINJEM TRUBIM!
2. put  idem od spensa kuæi ka limanskoj pijaci,  i ugledam krajem oka kako cigan struènjak da izlazi iz Podgorièke (ulica izmeðu Merkatora i NIS pumpe), to je u suprotnoj traci od mene na bulevaru Cara Lazara, jedan od najveæih u NS, mo¾da sad i najprometniji, i cigan junak umesto da skrene desno (ka Spensu i fakultetima) frajer nastavi PRAVO preko ostrva,  preseèe bulevar! Ulazi u moju traku, konj skaèe i odskaèe, prepreèi sve trake u mom smeru i onda namota levo ka Limanskoj pijaci.... usput sa gumerabe padaju kartoni, kese, sitna deca i trudne ¾ene dok on ¹iba tu ragu bièem preko ostva... Ok, ja sam bio kretao sa semafora, video sam ¹ta se de¹ava, ne bih se zapucao u njega, ali nisam verovao ¹ta vidim.
ON mo¾e. On ima graðanska prava.
Andrej nema jer nije cigan.
Andrej registruje motor, kupi prsluk i prvu pomoæ, jebu ga ¹to nije zalepio nalepnicu veæ je dr¾i ispod sedi¹ta, ali je bar uzoran i po¹ten...


davno sam ja to predvideo

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,5623.0.html

Lazic


clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Tatica

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 23 Septembar, 2014, 14:15
...ja spizdaram kad vidim po NSu da idu onim gumerabama s konjima! 2007. godine je Maja Gojkoviæ donela uredbu kojom je zabranila zapre¾na kola na teritoriji grada, i tada se cigusi pobunili, i onda su im organizovali BESPLATNO polaganje za PSP, dobili su one tomose sa korpama i èime sve ne...
Sad opet idu konji ulicama.
I ne bi mi smetalo to ¹to on tim èudom mo¾e u saobraæaj, ¹to nema nikakvu signalizaciju, koènicu, ¹to blokira saobraæaj u raskrsnici i slièno, samo da me ne UBIJE!
dva puta sam motorom imao susret sa ovim ciganima i oba puta umalo najeb'o.
1. put idem sa faxa (ko zna NS biæe mu jasnije) ka Fru¹kogorskoj, ali pored Bajiæ doma (jednosmerna ulica). I pred Fru¹kogorsku ima ona "¹ikana", levo pa desno, gde se ni¹ta ne vidi od zgrade, gara¾e ¹ta li je. TUda obièno dam gas jer mi zanimljivo da lomim motor kroz ¹ikanu, lep je asfalt, jedan smer... Taj put, ne znam za¹to, ne dadoh gas, i¹ao sam 30-40kmh... u pola krivine ugledam KONJA kako kaska ka meni na 3m, jer tu su i neki kontejneri u toj ¹ikani! Cigus namoto, da ne ide okolo! JEBEM PSUJEM PROKLINJEM TRUBIM!
2. put  idem od spensa kuæi ka limanskoj pijaci,  i ugledam krajem oka kako cigan struènjak da izlazi iz Podgorièke (ulica izmeðu Merkatora i NIS pumpe), to je u suprotnoj traci od mene na bulevaru Cara Lazara, jedan od najveæih u NS, mo¾da sad i najprometniji, i cigan junak umesto da skrene desno (ka Spensu i fakultetima) frajer nastavi PRAVO preko ostrva,  preseèe bulevar! Ulazi u moju traku, konj skaèe i odskaèe, prepreèi sve trake u mom smeru i onda namota levo ka Limanskoj pijaci.... usput sa gumerabe padaju kartoni, kese, sitna deca i trudne ¾ene dok on ¹iba tu ragu bièem preko ostva... Ok, ja sam bio kretao sa semafora, video sam ¹ta se de¹ava, ne bih se zapucao u njega, ali nisam verovao ¹ta vidim.
ON mo¾e. On ima graðanska prava.
Andrej nema jer nije cigan.
Andrej registruje motor, kupi prsluk i prvu pomoæ, jebu ga ¹to nije zalepio nalepnicu veæ je dr¾i ispod sedi¹ta, ali je bar uzoran i po¹ten...

На сваких 500 метара фиксирати на тротоар бакарну куглу. Спојити је са струјом од 10.000 волти. Условни рефлекс и високи напон учиниће своје.

penzos

Ma nema leka. U Ni¹u je isto sranje, ako ne i gore. Na raskrsnicama profesionalni prosjaci (oni ¹to ve¾u nogu pa pokriju duksom i na ¹takama prose ili ciganke sa nadrogiranim bebama, ili ...) i oni ¹to "peru" prozore svih uzrasta, po putu zaprege ili trokolice koje se raspadaju. Nema leka jer nemaju prijavu boravka ili neka adresa... zlo
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

mareskin

Citat: Slaninar poslato 23 Septembar, 2014, 14:21
Mo¾e¹ i ti tako - samo ima cenu. Ni¹ta na svom imenu, bez prijave prebivali¹ta, spreman da ide¹ u zatvor ako te ipak cimaju... Mislim da je to dovoljno. Nema on ni¹ta vi¹e prava od tebe i nema neke posebne za¹tite cigana, naprotiv. To se samo tako prièa, ali u praksi je puno te¾e ako si cigan. I za posao i za bilo ¹ta drugo.

Misli¹ na onaj sme¹taj sa pokuæstvom ¹to su dobili, a onda za 7 dana sve rasprodali i iselili se? Ili da nabrajamo i ostale primere?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 23 Septembar, 2014, 17:34
Citat: Slaninar poslato 23 Septembar, 2014, 14:21
Mo¾e¹ i ti tako - samo ima cenu. Ni¹ta na svom imenu, bez prijave prebivali¹ta, spreman da ide¹ u zatvor ako te ipak cimaju... Mislim da je to dovoljno. Nema on ni¹ta vi¹e prava od tebe i nema neke posebne za¹tite cigana, naprotiv. To se samo tako prièa, ali u praksi je puno te¾e ako si cigan. I za posao i za bilo ¹ta drugo.

Misli¹ na onaj sme¹taj sa pokuæstvom ¹to su dobili, a onda za 7 dana sve rasprodali i iselili se? Ili da nabrajamo i ostale primere?


Naravno - ko misli da je to super, niko mu ne brani. Samo taj ¾ivot ima i drugu stranu. Manje lepu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Che


mareskin

Citat: Slaninar poslato 23 Septembar, 2014, 18:11
Citat: mareskin poslato 23 Septembar, 2014, 17:34
Citat: Slaninar poslato 23 Septembar, 2014, 14:21
Mo¾e¹ i ti tako - samo ima cenu. Ni¹ta na svom imenu, bez prijave prebivali¹ta, spreman da ide¹ u zatvor ako te ipak cimaju... Mislim da je to dovoljno. Nema on ni¹ta vi¹e prava od tebe i nema neke posebne za¹tite cigana, naprotiv. To se samo tako prièa, ali u praksi je puno te¾e ako si cigan. I za posao i za bilo ¹ta drugo.

Misli¹ na onaj sme¹taj sa pokuæstvom ¹to su dobili, a onda za 7 dana sve rasprodali i iselili se? Ili da nabrajamo i ostale primere?


Naravno - ko misli da je to super, niko mu ne brani. Samo taj ¾ivot ima i drugu stranu. Manje lepu.

Ne, nego mislim da im se mnogo puta pru¾ala prilika da ne¹to dobiju ili da ne¹to postignu, ali oni su pljunuli na to. Svaka èast izuzetcima.
Za razliku od ljudi koji ¾ive po uga¹enim selima i u te¹kim uslovima odgajaju decu. E tim ljudima faktièki niko ne poma¾e i oni nisu prioritet jer nisu cigani, pederi ili neko drugi.
.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

balcan girl

i jos je srbija postala deponija za sve cigane iz cele evrope, oni njihove deportuju ovde a onda nama kenjaju kako smo mi rasisti....mislim sta reci  a ne zaplakati...
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Hohštapler

Ma ne smetaju meni oni...
Meni samo ¾ao ¹to je onaj Austrijanac bio aljkav... a govorio kako je temeljan.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

ja imam drugara cigana.....u zivotu mu nisam rekao da je ciganin....za mene izraz predstavlja karakternu osobinu a ne narod......covek ima firmu, zena deca upeglani ko sto srbi nisu....kuca u fulu sa fasadom i centralnim....momak radi 15 sati dnevno.....a odrastao je u catrnji sa caletom koji je radio kao fizikus da njega skoluje....majka ga ostavila i otisla sa drugim....sve sto je stekao je stekao sa svojih deset prstiju....
Keba je ciganin a on nije i tacka....on je bre gospodin covek.....ciganin zivi od danas do sutra.

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gvozden

Au jbt...ich bin czigoiner...
i ja zivim od danas do sutra..... :P  [sutirakamen]

Slaninar

Citat: mareskin poslato 23 Septembar, 2014, 19:35

Ne, nego mislim da im se mnogo puta pru¾ala prilika da ne¹to dobiju ili da ne¹to postignu,

Samo na papiru. Za novine. To je sve kurac. Nisu povla¹teni i uop¹te nije lak¹e kad si obojen - naprotiv.

Sla¾em se da veæina i to malo ne koristi. Sla¾em se i da kod nas nikome vi¹e dr¾ava stvarno ne poma¾e, veæini po¹tenih i odma¾e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gorankolar

Ustanem jutros, kad ono sasvim lijep dan. Obeæava. Veæ u krevetu pomislih da iskoristim dan za èisto u¾ivanje. Siðem u dnevni boravak, pa reko' da skuvam kafu. Prvo sam ukljuèio ¹poret na prvi stepen pa sam èekao bar 15 min da provri, kasnije pojaèao pa uspjelo. Uzmem kutiju u kojoj stoji kafa, kad ono ni za lijeka nema. Tu se malo izgalamim u sebi, ali ajde, neæu da kvarim lijepi dan. Odluèim popiæu kafu u gradu.
Prazan akumulator u kolima, pukne mi sajla za dizanje haube. Doðe majstor, dignemo je, stavim akumulator da se puni i odveze me do grada. Usput se èujem sa likom za kog radim (graðevina) da vidim kad nastavljamo sa radovima. Ka¾e evo mene na moru. A ja sa kintom pri kraju. I dalje se ne dam iznervirati. 
Izlazim iz kafiæa, zapnem za neku betonsku saksiju i poderem pantalone. Jebe¹ pantalone. Proleti auto kroz baru i poprska me. A ja u bijeloj majici. Jebe¹ majicu. Uzmem od druga auto da odem da se presvuèem, zaustavi me murija. Nisam ponio vozaèku. Puste me nekako.
Ja i dalje ok raspolo¾en, ali jebi ga, de¹ava se. Ajd' reko da jedem kad sam veæ kod kuæe, otvorim fri¾ider, kad ono sijalica jedino ¹to bi se moglo pojesti. Veæ pizdim polako.
Nazove me djevojka koja "ima lo¹ dan" i sere kako joj ne posveæujem dovoljno pa¾nje. Kom¹ija me startuje da glasam za neke njegove na izborima. Vratim liku auto (Boga sam molio usput da se ne slupam negdje).
Krenem na pivo, kad tamo TOÈENO POSKUPILO NA MARKU I PO! Pa ti ostani normalan.

mkt

mene kad tako krene od sabajle da jebava samo se vratim u krevet i nastavim da spavam pa ajmo nanovo

Bori¹a

Citat: Gorankolar poslato 23 Septembar, 2014, 22:46
kad ono sijalica jedino ¹to bi se moglo pojesti.

hahahaahah jebem ti zivot hahaahahahha [rofl] [rofl]