Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: Tatica poslato 07 Avgust, 2014, 19:50
Част свакоме, али кад видим да неко са много мање школе своју дневницу хоће да наплати неколико пута више него што мени држава плаћа (а мој посао може да ради мнооого мање људи него што има н.пр. молера), онда лепо захвалим и урадим сам. И још ми каже ''немојте да потцењујете мој рад... ''не, пријатељу, обрнуто је - ти потцењујеш МОЈ рад). Тако сам својевремено урадио целу гајбу (скидање зајебаних тапета, глетовање, кречење, фарбање дрвене столарије.....). Јесте потрајало скоро месец дана, али смо породично шљакали натенане, уз дружење и зезање, договор када нам која просторија или ствари требају. Зидове сам изглетовао кредитном картицом (!) и били су равни као стакло. ''Мајсторова'' лова потрошена на фино мезе и пиће и брдо сладоледа за клинце.

Mene isto nekad nervira ¹to je tako - èas matematike, ili jezika ne mo¾e¹ naplatiti koliko majstor uzme za sat.

Onda se setim kako dobijam platu i kad mi je noga sjebana na fudbalu i kad sam na odmoru - a majstor je dobije samo kad radi i zaradi. Sam snosi rizik posla. Sam kupuje alat koji se amortizuje i tako dalje. Tako da sam na kraju krajeva sretan samo kad uradi po¹teno i dobro ono ¹to naplati. A uvek mi je jeftinije sam raditi - em stièem iskustvo i vi¹e sa(R)mopouzdanja za sledeæi put, em u¹tedim. Za razliku od prijatelja advokata koji vi¹e voli dati pare jer on na sat zaradi 3 puta vi¹e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Citat: misa-pei poslato 07 Avgust, 2014, 17:27
Koliko se krece cena krecenja? A i sredjivanja drvenarije?

...zavisi koliko se radi kvadrata i ¹ta sve ima da se radi. AKo ide i gletovanje i kreèenje onda je samo kreèenje jeftinije. Poslednje ¹to sam ugovorio je bilo oko 4500 kvadrata (nov objekat), 2 ruke gletovanja i 2 ruke kreèenja 1.2e po kvadratu. Gletovanje 2 ruke plaæam majstore 0.8e kvm, a kreèenje 0.4e kvm.
(ovo je naravno kad se radi "prijateljski", ne preko firme).
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

misa-pei

Andrej, te cene sa mojim materijalom ili majstorovim? Treba da se sredi stan od 45 kvm, skinu stare tapete, izgletuje, okreci i sredi drvenarija.

I kako se racuna povrsina za rad? Osnova puta tri?
Država je najveći neprijatelj naroda

Kostić

off topik:

napo me izgleda gladan i jako besan komarac. ;D

eclipse4

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 08 Avgust, 2014, 01:58
Citat: misa-pei poslato 07 Avgust, 2014, 17:27
Koliko se krece cena krecenja? A i sredjivanja drvenarije?

...zavisi koliko se radi kvadrata i ¹ta sve ima da se radi. AKo ide i gletovanje i kreèenje onda je samo kreèenje jeftinije. Poslednje ¹to sam ugovorio je bilo oko 4500 kvadrata (nov objekat), 2 ruke gletovanja i 2 ruke kreèenja 1.2e po kvadratu. Gletovanje 2 ruke plaæam majstore 0.8e kvm, a kreèenje 0.4e kvm.
(ovo je naravno kad se radi "prijateljski", ne preko firme).

ovde ti je prijateljski krecenje 1e po kvadratu a ako oces bletovanje i farbanje onda ide 2.5e ...

UFF

1e po kvadratu pa puta 3 je standarna cena (ako ide u belo onda moze i materijal da bude od majstora jer poludisperzija nije skupa)
kao da im nije lakse da kazu 3 e po kvadratu jebo ih ja

a ako imas tapete onda si ga najebao, udaraju pa usi odpadaju

Jefta

1e po kvadratu nije standardna cena. Moj zet je moler i on je komsiji tu pored njega radio sa prijateljskom cenom od 2e po kvadratu... mislim da je standardno 4-5e

clutch&brake

Evo ovako stan 128m2 i par prepravljanja u smislu gipsanih radova i farbanja stolarije kako spoljasnje tako i unutrasnje. Cena 650 evra. Upravo se radi stan. Tako da mislim da je meni uzeo 1.5e po m2
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Joker

To je koliko ja racunam oko 250 m2 zida i plafona za krecenje.. Ili ja mozda gresim...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

zVuk

...gresis, ali gresis silno sine...:D


puta 3 je, ne puta 2
Ko se ljuti, uleti mu kruti

pittatore

Ne zajebavaj se sa takvim stvarima, doci ce ti moleri na vrata sto im obaras cenu ;D

Joker

Citat: zVuk poslato 08 Avgust, 2014, 10:04
...gresis, ali gresis silno sine...:D


puta 3 je, ne puta 2

A ne ne... Ja se ne razumem u to ali ako ima 128m2, i uzmemo da je visina 2,70m.. Onda racunam da ima gore/dole 122m2 zida i jos 128m2 plafona i otud meni 250m3 za krecenje.. I to sve x3 onda je 750m3 za krecenje... Nisam oduzeo prozore i vrata, ali ne znam da li to oni oduzimaju... Ili opet gresim... :D Mada ne mora ni tako ali da uzmemo neke srednje vrednosti./..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

clutch&brake

Buljavi kvadraturu stana pomnozis sa 3. Oni tako racunaju. Zidova ima mnogo vise nego plafona jer imas zidove od soba od kujne od kupatila. Vrata proziri ili sta god drugo su za njih zidovi
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Joker

Kapiram da raspored utice na kvadraturu, zato sam i pitao... Ok, sada znam... Viidis mogao sam sutra da umrem a da ne saznam kako moleri naplacuju krecenje i gletovanje...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

clutch&brake

Zato znas koliko ja tebi naplacujem da te krecim .!.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Joker

Jel sam ti rekao hiljadu puta da ne pricas tako pred drugarima!!?
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

UFF

Citat: Jefta poslato 08 Avgust, 2014, 05:30
1e po kvadratu nije standardna cena. Moj zet je moler i on je komsiji tu pored njega radio sa prijateljskom cenom od 2e po kvadratu... mislim da je standardno 4-5e

e pa onda sam ja pre par dana zvao trojicu nestandardnih kad su mi svi dali istu cenu
ili to ili tvoj zet udara po usima :D

Lazic

Citat: Ivicat poslato 07 Avgust, 2014, 23:12
eclipse,
trebao si da zoves Duska (bigbad86). Porodican posao, odlicno radi. Kada izadje iz kuce, cistije nego sto je bilo. Jeste da nije bas blizu. Samo sto je sezona pa ga je tesko naci slobodnog...

+1...;D

eclipse4

Citat: njanja poslato 08 Avgust, 2014, 11:31
Buljavi kvadraturu stana pomnozis sa 3. Oni tako racunaju. Zidova ima mnogo vise nego plafona jer imas zidove od soba od kujne od kupatila. Vrata proziri ili sta god drugo su za njih zidovi

ovde ti racunaju svaki zid u kuci +plafon i naravno prozori i vrata se ne odbijaju iz cene,jer im je opravdanje da se lakse okreci ceo zid nego jebavanje oko ivica prozora...

inace pod 1e po kvadratu krecenja se podrazumeva dve ruke

2.5e za gletovanje se podrazumeva glet + 2 ruke farbe....