Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

vetar oborio 2 stuba sa opremom :(
iso danas na mirjevo na neki krov ( ravan :) ) da
budzim jedan stub...
u petak bio na rudo2 :0
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Major


Plazma Keks

da, posto sam ostao bez mobilnog. onome kome trebam (verovatno ne trebam) neka mi ostavi broj mobilnog na PP

dusankobgd

Do sad nikad nisam pisao u ovoj temi  ali sad moram. Svake nedelje se kolega i ja smenjujemo u voznji do Dusanovca i parkiramo auto na parkingu preko puta opstine. Tu je parking koji ima lepo oznacena mesta za invalide sa kojih nosi pauk. Znaci 3 godine koliko idemo kolima svaki dan do tamo nikad nismo stali na ta mesta. Juce kolega vozio i parkirao pored mesta za invalide. Dolazimo po kola kad prc. Stoji drugi auto na tom mestu. Covek pretrnuo (ponovio se covek pre nedelju dana 407 karavan 2009 god.) Zovem parking servis i kazu da su oni odneli auto jer je bio nepropisno parkiran na nestu koje je oznaceno da pauk nosi (to su ta mesta za invalide). Covek je morao da plati 9000 din da bi uzeo auto, i ostade mu mandatna kazna od 5000 i koliko vidim po njemu nece da je plati (covek pravnik pa ce verovatno da se drka sa njima zbog ovoga). U kakvoj mi drzavi zivimo. Cim zafali za isplatu penzija ili cega god oni udare po narodu ali ni krivom ni duznom. Ovo me je momentalno podsetilo na racune za struju u kojima su trazili "onoliko koliko im fali" verovatno.  [veryangry] [ljutko] [srednjiprst] [govance] [prebicute] [panic]

MIGE

Citat: dusankobgd poslato 05 Februar, 2014, 08:23
Do sad nikad nisam pisao u ovoj temi  ali sad moram. Svake nedelje se kolega i ja smenjujemo u voznji do Dusanovca i parkiramo auto na parkingu preko puta opstine. Tu je parking koji ima lepo oznacena mesta za invalide sa kojih nosi pauk. Znaci 3 godine koliko idemo kolima svaki dan do tamo nikad nismo stali na ta mesta. Juce kolega vozio i parkirao pored mesta za invalide. Dolazimo po kola kad prc. Stoji drugi auto na tom mestu. Covek pretrnuo (ponovio se covek pre nedelju dana 407 karavan 2009 god.) Zovem parking servis i kazu da su oni odneli auto jer je bio nepropisno parkiran na nestu koje je oznaceno da pauk nosi (to su ta mesta za invalide). Covek je morao da plati 9000 din da bi uzeo auto, i ostade mu mandatna kazna od 5000 i koliko vidim po njemu nece da je plati (covek pravnik pa ce verovatno da se drka sa njima zbog ovoga). U kakvoj mi drzavi zivimo. Cim zafali za isplatu penzija ili cega god oni udare po narodu ali ni krivom ni duznom. Ovo me je momentalno podsetilo na racune za struju u kojima su trazili "onoliko koliko im fali" verovatno.  [veryangry] [ljutko] [srednjiprst] [govance] [prebicute] [panic]
fotografija kao dokaz...

Slaninar

U NS pored mesta za invalide postoji i obele¾ena zona za ulazak/izlazak kolicima, dosta ¹iroko pored parking mesta.  Je li to mo¾da naèepio? U svakom sluèaju moraju imati fotografiju kao dokaz, pa tra¾ite da vidite. Evo primera na ¹ta mislim:



9000 za uzimanje kola je protivzakonito i mo¾e se izgurati na sudu, samo traje i ko¹ta. To je svakako svinjarija.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

...ja æu opet da se vratim na isto.
U dr¾avi, u kojoj je minimalna plata 21.000din, a proseèna negde oko 30.000din, a deèiji dodatak ne¹to manji od 3000, JAVNO PREDUZEÆE u toj isto dr¾avi, za nadoknadu svoje "usluge" odno¹enja automobila uzme 9.000din....
...mi i dalje æutimo i pu¹imo...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Citat: Slaninar poslato 05 Februar, 2014, 09:44
U NS pored mesta za invalide postoji i obele¾ena zona za ulazak/izlazak kolicima, dosta ¹iroko pored parking mesta.  Je li to mo¾da naèepio? U svakom sluèaju moraju imati fotografiju kao dokaz, pa tra¾ite da vidite. Evo primera na ¹ta mislim:



9000 za uzimanje kola je protivzakonito i mo¾e se izgurati na sudu, samo traje i ko¹ta. To je svakako svinjarija.
Ili ne plati¹ ni¹ta i skroz opu¹teno se izveze¹ kroz plastiènu savitljivu rampu, kao neki...  ;) [zvizdi]


@Hoh¹tapler:
da ja ipak potra¾im onu atomsku bombu...? :o

Zvonèica

Dve noæne...ne¹to mi se ne isplati da dolazim kuæi uop¹te...
Hold your head high and your middle finger higher

Vale

Sestra koja je izjavila da je bolji i iskusniji vozac od mene  [rofl]  [facepalm]

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 05 Februar, 2014, 11:43
Ili ne plati¹ ni¹ta i skroz opu¹teno se izveze¹ kroz plastiènu savitljivu rampu, kao neki...  ;) [zvizdi]


@Hoh¹tapler:
da ja ipak potra¾im onu atomsku bombu...? :o

U NS su sad pojaèali rampu, koliko èujem, ba¹ zbog takvih situacija. Ma to je bukvalno mafija.

©to se kazne tièe, puno toga je kod nas naopako. 90% ljudi ne prijavljuje prave prihode (izmeðu ostalog i opravdano zbog debilnih taksi). Onda ne mo¾e da se uvede ka¾njavanje po visini prihoda.

Mada, za parkiranje na mesto za invalide, ili gde nije dozvoljeno - neka bude visoka kazna, ali da va¾i za sve. Nego kod nas uvek ima za¹tiæenih, povla¹tenih, onda se oseæa¹ kao magarac kad plati¹. To je ono ¹to meni smeta.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Citat: Slaninar poslato 05 Februar, 2014, 12:28neka bude visoka kazna, ali da va¾i za sve. Nego kod nas uvek ima za¹tiæenih, povla¹tenih, onda se oseæa¹ kao magarac kad plati¹. To je ono ¹to meni smeta.

A evo i tebi prigodna slika. Zna¹ gde ¾ivi¹.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2rPB870xKNj8qjDXCN5sN-qrVQbkyjWSFxw9zt75cKsvEEz7kEw
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 05 Februar, 2014, 12:31
Citat: Slaninar poslato 05 Februar, 2014, 12:28neka bude visoka kazna, ali da va¾i za sve. Nego kod nas uvek ima za¹tiæenih, povla¹tenih, onda se oseæa¹ kao magarac kad plati¹. To je ono ¹to meni smeta.

A evo i tebi prigodna slika. Zna¹ gde ¾ivi¹.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2rPB870xKNj8qjDXCN5sN-qrVQbkyjWSFxw9zt75cKsvEEz7kEw

Reèe Ivo Andriæ:

"1) sve su Drine ovog sveta krive; 2) nikad se one neæe moæi svekolike ni potpuno ispraviti; 3) nikad ne smemo prestati da ih ispravljamo."

Mada mene boli patka, ja sam biciklom! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

A ja lièno poznajem dva struènjaka za ispravljanje Drine...:D

@Hoh¹tapler:
Potpuno se razumemo...:-*

Major

Citat: dusankobgd poslato 05 Februar, 2014, 08:23
Do sad nikad nisam pisao u ovoj temi  ali sad moram. Svake nedelje se kolega i ja smenjujemo u voznji do Dusanovca i parkiramo auto na parkingu preko puta opstine. Tu je parking koji ima lepo oznacena mesta za invalide sa kojih nosi pauk. Znaci 3 godine koliko idemo kolima svaki dan do tamo nikad nismo stali na ta mesta. Juce kolega vozio i parkirao pored mesta za invalide. Dolazimo po kola kad prc. Stoji drugi auto na tom mestu. Covek pretrnuo (ponovio se covek pre nedelju dana 407 karavan 2009 god.) Zovem parking servis i kazu da su oni odneli auto jer je bio nepropisno parkiran na nestu koje je oznaceno da pauk nosi (to su ta mesta za invalide). Covek je morao da plati 9000 din da bi uzeo auto, i ostade mu mandatna kazna od 5000 i koliko vidim po njemu nece da je plati (covek pravnik pa ce verovatno da se drka sa njima zbog ovoga). U kakvoj mi drzavi zivimo. Cim zafali za isplatu penzija ili cega god oni udare po narodu ali ni krivom ni duznom. Ovo me je momentalno podsetilo na racune za struju u kojima su trazili "onoliko koliko im fali" verovatno.  [veryangry] [ljutko] [srednjiprst] [govance] [prebicute] [panic]

Moraju da imaju sliku kao dokaz, ne moze samo da odnesu sa parking mesta koje je regularno.

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 05 Februar, 2014, 11:40
...ja æu opet da se vratim na isto.
U dr¾avi, u kojoj je minimalna plata 21.000din, a proseèna negde oko 30.000din, a deèiji dodatak ne¹to manji od 3000, JAVNO PREDUZEÆE u toj isto dr¾avi, za nadoknadu svoje "usluge" odno¹enja automobila uzme 9.000din....
...mi i dalje æutimo i pu¹imo...

izgleda da je veca prosecna plata po nekim njihovim racunicama ;D

dusankobgd

Citat: MIGE poslato 05 Februar, 2014, 09:28
Citat: dusankobgd poslato 05 Februar, 2014, 08:23
Do sad nikad nisam pisao u ovoj temi  ali sad moram. Svake nedelje se kolega i ja smenjujemo u voznji do Dusanovca i parkiramo auto na parkingu preko puta opstine. Tu je parking koji ima lepo oznacena mesta za invalide sa kojih nosi pauk. Znaci 3 godine koliko idemo kolima svaki dan do tamo nikad nismo stali na ta mesta. Juce kolega vozio i parkirao pored mesta za invalide. Dolazimo po kola kad prc. Stoji drugi auto na tom mestu. Covek pretrnuo (ponovio se covek pre nedelju dana 407 karavan 2009 god.) Zovem parking servis i kazu da su oni odneli auto jer je bio nepropisno parkiran na nestu koje je oznaceno da pauk nosi (to su ta mesta za invalide). Covek je morao da plati 9000 din da bi uzeo auto, i ostade mu mandatna kazna od 5000 i koliko vidim po njemu nece da je plati (covek pravnik pa ce verovatno da se drka sa njima zbog ovoga). U kakvoj mi drzavi zivimo. Cim zafali za isplatu penzija ili cega god oni udare po narodu ali ni krivom ni duznom. Ovo me je momentalno podsetilo na racune za struju u kojima su trazili "onoliko koliko im fali" verovatno.  [veryangry] [ljutko] [srednjiprst] [govance] [prebicute] [panic]
fotografija kao dokaz...
Kad je kolega otisao da podigne kola sa parkinga trazio je da pogleda fotografije ali navodno nisu mogli da mu ih pokazu zbog neke greske u sistemu? Lopovska posla.

Kalesin

A isto sranje je bilo i samnom kad sam prosle godine parkirala auto na bukvalno 8min na parkingu kod arene, ISPRED znaka da je parkiranje zabranjeno, znaci na dozvoljenom mestu....odneli su mi auto, sreca laksi je pa je parking servis bio 4000din a pandur kazna 5000din, sliku nisu imali kao dodji sutra i te fore... LOPOVI
A moras parking servisu platiti da preuzmes auto jer sa Sajmista bogami tesko ispod rampe %$^%
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Major


Slaninar

Citat: Major poslato 05 Februar, 2014, 13:51
A sto placate ako nemaju dokaza?


Ne mora¹ platiti... ali ti ne di¾u rampu da istera¹ kola. Mo¾e¹ da ih tu¾i¹ i dobiæe¹ presudu... posle jedno par godina i, mislim da je preko 20. hiljada taksa na tu¾bu, ali nemoj me dr¾ati za reè za to.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen