Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

CBRR1

Citat: mrle poslato 05 Decembar, 2013, 10:23
umro mi drug, kom¹ija iz Vraniæa, '72 godi¹te, mala deca kao moja, izliv krvi na mozak, operacija, koma, tri dana na aparatima...

E, jebem ti ¾ivot!

seæam se njegove svadbe, ludnice ispod ¹atora...


au bre sta je ovo, sada vise da cujes kako mladi umiru nego ljudi koji su doziveli duboku starost...

dzimika

Citat: CBRR1 poslato 05 Decembar, 2013, 10:26
@dzimi

skoro svi smo to prosli... Ali sve to se zaboravi, nije ti ni zena ni majka deteta ni neko ko te  ''voli''... A ovo nije ni vredno paznje bre, treba joj sloboda,joj takvih ''domacica'' pun rac, pa sta je cone nju drzao u podrumu jbte... Treba joj sloboda je u prevodu,trebaju mi drugi bacje i necu da sam u vezi sa nekim ko ce to da mi brani ili da se cima da je ne provali...
to ti kazem :D
nego pusti sad, da ne zapali peske u ivanjicu posto motor nema :P

CBRR1

More da ne ''zapali'' on Ivanjicu... :)

Cone brate mi mozda delujemo grubo i zezamo se,ali veruj mi to prenosimo iz iskustva kada sve to prodje posle ti bude smesno... Svi smo mi to prosli a kada sve to prodje ihhhh... Ja i dzimi smo bre iskusni zena deca,samo sto sam ja maldji (29god) a dzimika ti je vec matkra kajla... :)  :)  :)

Lazic

Citat: mrle poslato 05 Decembar, 2013, 10:23
umro mi drug, kom¹ija iz Vraniæa, '72 godi¹te, mala deca kao moja, izliv krvi na mozak, operacija, koma, tri dana na aparatima...

E, jebem ti ¾ivot!

seæam se njegove svadbe, ludnice ispod ¹atora...

Godinama, taènije od 2007-me kad je æale imao za mesec dana 20-ak malih mo¾danih udara za koje nije znao, ali je prsao k'o lajsna razmi¹ljam o tom sranju i na¹im prebrzim ¾ivotima sa premalo para, previ¹e nerviranja i pu¹enju i sedenju pred kompjuterom i u kolima i gojenju, kako su cele generacije osuðene na smrt od izliva krvi u mozak...
Mada ¹to moj drug Milutin sa vma ima obièaj da ka¾e, prevencija je ¹to vi¹e seksa i neæe biti previ¹e krvi u mozgu da napravi sranje... Naravno i od ishrane direktno zavisi, lak¹e pucaju krvni sudovi koji su okrtili...



@bus hunter:
'oæe to od malih beba... Samo da zna¹ ¹to su stariji sve su te¾i i zajebaniji, gledaj da sad u¾iva¹ ¹to vi¹e...:-*

Ivicat

@cone,

Da ne ponavljam sta su vec drugi pisali.
Zivot ide dalje. Naici ce i lepsa i bolja i drugacija. Za pocetak odgledas ovo http://www.imdb.com/title/tt0299117/ ;)

lawyer

Citat: Jecko poslato 05 Decembar, 2013, 10:04
Srpsko sudstvo....smejurija....

Sekretarice sudija, kafenisanje i sat i po vremena nakon pocetka radnog vremena, kikotanje, glupiranje.... To sud?  [facepalm]


Radio sam u srpskom pravosuðu 6 godina i imam da izjavim sledeæe:

Radno vreme od 7-15 ili 8-16h se popunjava tako ¹to se (za vremensku razliku oduzmite 1h):

1. Od 8 do 8:30 ispija kafa;
2. Od 8:30 do 9:30 pregleda i sortira po¹ta;
3. Od 9:30 do 10:30 ispija druga kafa uz odraðivanje (ne rad, nego bukvalno odraðivanje preko qrca) onoga ¹to se mora;
4. Od 10:30 do 12 je pauza za doruèak (osim za zapisnièarke koje su na suðenjima i prisutne sudije, pomoænike i pripravnike);
5. Od 12 do 15 se radi;
6. Od 15 do 15:30 se ogovaraju nadreðeni, predsednik suda i sudije;
7. Veæina u 15:30 zapali kuæi i veæ od 16:15h krkaju supicu kod kuæe.

Sudije dolaze na posao od 10h, a kuæi odlaze veæ oko 14h. Pomoænici su ne¹to odgovorniji, ipak treba da budu u izboru za sudije jednog dana, pa rade od 9:30 do circa 15h. Pripravnike niko ne kontroli¹e i niko ne zna ¹ta rade dok se ne desi da zaborave predmet u taksiju, pa pola sudske administracije vr¹i potragu za izgubljenim predmetom vi¹e od tri èetvrtine radnog vremena.  [facepalm] Taj predmet, naravno, nikad nije smeo ni da napusti prostorije suda.  [nono]

Dosta mi je bilo iskustva sa sudovima. Nikad vi¹e!  [ljutko] Ja bih sve to  [prebicute] ili na èengele pa o bandere...

Uncle Bob

Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 11:51
Citat: Jecko poslato 05 Decembar, 2013, 10:04
Srpsko sudstvo....smejurija....

Sekretarice sudija, kafenisanje i sat i po vremena nakon pocetka radnog vremena, kikotanje, glupiranje.... To sud?  [facepalm]


Radio sam u srpskom pravosuðu 6 godina i imam da izjavim sledeæe:

Radno vreme od 7-15 ili 8-16h se popunjava tako ¹to se (za vremensku razliku oduzmite 1h):

1. Od 8 do 8:30 ispija kafa;
2. Od 8:30 do 9:30 pregleda i sortira po¹ta;
3. Od 9:30 do 10:30 ispija druga kafa uz odraðivanje (ne rad, nego bukvalno odraðivanje preko qrca) onoga ¹to se mora;
4. Od 10:30 do 12 je pauza za doruèak (osim za zapisnièarke koje su na suðenjima i prisutne sudije, pomoænike i pripravnike);
5. Od 12 do 15 se radi;
6. Od 15 do 15:30 se ogovaraju nadreðeni, predsednik suda i sudije;
7. Veæina u 15:30 zapali kuæi i veæ od 16:15h krkaju supicu kod kuæe.

Sudije dolaze na posao od 10h, a kuæi odlaze veæ oko 14h. Pomoænici su ne¹to odgovorniji, ipak treba da budu u izboru za sudije jednog dana, pa rade od 9:30 do circa 15h. Pripravnike niko ne kontroli¹e i niko ne zna ¹ta rade dok se ne desi da zaborave predmet u taksiju, pa pola sudske administracije vr¹i potragu za izgubljenim predmetom vi¹e od tri èetvrtine radnog vremena.  [facepalm] Taj predmet, naravno, nikad nije smeo ni da napusti prostorije suda.  [nono]

Dosta mi je bilo iskustva sa sudovima. Nikad vi¹e!  [ljutko] Ja bih sve to  [prebicute] ili na èengele pa o bandere...
Zaboravio si da spomene¹ odvaljivanje od alcohola po kabinetima pa od petka po podne do ranih sati u nedelju a nekad i du¾e pa u Ponedeljak  na primer neki gosn,drug Sudija (Roy Bean)ni nema pojma ¹ta je u predmetu veæ od stanja mamurluka ili da li prethodne noæi dobio od gospoðe ili gospodina zavisno od orijentacije.Ka¾u Lustracija ma bre gomnjiva motka ili primer mog druga zapisnièarka mu odredi pritvor jer gospod¾a sudija nije bila tu. [facepalm]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

dzimika

Citat: CBRR1 poslato 05 Decembar, 2013, 10:56
a dzimika ti je vec matkra kajla... :)  :)  :)

za ovo ima da ti posaljem onaj zglobni :P

ranko

Citat: Laziæ poslato 05 Decembar, 2013, 11:26

Godinama, taènije od 2007-me kad je æale imao za mesec dana 20-ak malih mo¾danih udara za koje nije znao, ali je prsao k'o lajsna razmi¹ljam o tom sranju i na¹im prebrzim ¾ivotima sa premalo para, previ¹e nerviranja i pu¹enju i sedenju pred kompjuterom i u kolima i gojenju, kako su cele generacije osuðene na smrt od izliva krvi u mozak...


Ljubi brat, naravno ako mozes da napises nesto vise... Cale imao 2012 nekoliko komada manjih ... pa jedan malo jaci kad smo primetili da se dosta ucutao ( a brbljao je kao navijen pogotovu : During the war ) i da malo vuce nogu...

e onda Sv.Sava... pa lekovi trte mrte... i evo ga ok je ali to nije isti covek... znaci nezainteresovan, depresija ( tipa kad cemo da trazimo grobno mesto ) , kenkav, jbt...

sve nesto mislim da mi nije dobra terapija... a doktori ko doktori... ko im da vise kesa ili kongresa to pisu...

jebem ga... ne znam.. ali bas je tema da se ne gleda...

CBRR1

:-*  :-*  :-*

dzimika zaboravih da ti cestitam 19 rodjendan...
Autobus gde autobus gde...tu tuuut mobilni preplatnik je nedostupan do ''zauvek'' :)  :)  :)

lawyer

Citat: Uncle Bob poslato 05 Decembar, 2013, 12:03
Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 11:51
Citat: Jecko poslato 05 Decembar, 2013, 10:04
Srpsko sudstvo....smejurija....

Sekretarice sudija, kafenisanje i sat i po vremena nakon pocetka radnog vremena, kikotanje, glupiranje.... To sud?  [facepalm]


Radio sam u srpskom pravosuðu 6 godina i imam da izjavim sledeæe:

Radno vreme od 7-15 ili 8-16h se popunjava tako ¹to se (za vremensku razliku oduzmite 1h):

1. Od 8 do 8:30 ispija kafa;
2. Od 8:30 do 9:30 pregleda i sortira po¹ta;
3. Od 9:30 do 10:30 ispija druga kafa uz odraðivanje (ne rad, nego bukvalno odraðivanje preko qrca) onoga ¹to se mora;
4. Od 10:30 do 12 je pauza za doruèak (osim za zapisnièarke koje su na suðenjima i prisutne sudije, pomoænike i pripravnike);
5. Od 12 do 15 se radi;
6. Od 15 do 15:30 se ogovaraju nadreðeni, predsednik suda i sudije;
7. Veæina u 15:30 zapali kuæi i veæ od 16:15h krkaju supicu kod kuæe.

Sudije dolaze na posao od 10h, a kuæi odlaze veæ oko 14h. Pomoænici su ne¹to odgovorniji, ipak treba da budu u izboru za sudije jednog dana, pa rade od 9:30 do circa 15h. Pripravnike niko ne kontroli¹e i niko ne zna ¹ta rade dok se ne desi da zaborave predmet u taksiju, pa pola sudske administracije vr¹i potragu za izgubljenim predmetom vi¹e od tri èetvrtine radnog vremena.  [facepalm] Taj predmet, naravno, nikad nije smeo ni da napusti prostorije suda.  [nono]

Dosta mi je bilo iskustva sa sudovima. Nikad vi¹e!  [ljutko] Ja bih sve to  [prebicute] ili na èengele pa o bandere...
Zaboravio si da spomene¹ odvaljivanje od alcohola po kabinetima pa od petka po podne do ranih sati u nedelju a nekad i du¾e pa u Ponedeljak  na primer neki gosn,drug Sudija (Roy Bean)ni nema pojma ¹ta je u predmetu veæ od stanja mamurluka ili da li prethodne noæi dobio od gospoðe ili gospodina zavisno od orijentacije.Ka¾u Lustracija ma bre gomnjiva motka ili primer mog druga zapisnièarka mu odredi pritvor jer gospod¾a sudija nije bila tu. [facepalm]

Nisam spominjao ni orgije po kabinetima...  [zvizdi] [zvizdi] [zvizdi] Papir trpi sve, al' forum ne mora.  ;)

Zapisao sam uobièajeno stanje, koje bi po svemu sudeæi moralo biti antonim neuobièajenom, al' za divno èudo nije i to je u Srbiji potpuno normalno.  [ludak]

mareskin

Citat: ranko poslato 05 Decembar, 2013, 12:15
Citat: Laziæ poslato 05 Decembar, 2013, 11:26

Godinama, taènije od 2007-me kad je æale imao za mesec dana 20-ak malih mo¾danih udara za koje nije znao, ali je prsao k'o lajsna razmi¹ljam o tom sranju i na¹im prebrzim ¾ivotima sa premalo para, previ¹e nerviranja i pu¹enju i sedenju pred kompjuterom i u kolima i gojenju, kako su cele generacije osuðene na smrt od izliva krvi u mozak...


Ljubi brat, naravno ako mozes da napises nesto vise... Cale imao 2012 nekoliko komada manjih ... pa jedan malo jaci kad smo primetili da se dosta ucutao ( a brbljao je kao navijen pogotovu : During the war ) i da malo vuce nogu...

e onda Sv.Sava... pa lekovi trte mrte... i evo ga ok je ali to nije isti covek... znaci nezainteresovan, depresija ( tipa kad cemo da trazimo grobno mesto ) , kenkav, jbt...

sve nesto mislim da mi nije dobra terapija... a doktori ko doktori... ko im da vise kesa ili kongresa to pisu...

jebem ga... ne znam.. ali bas je tema da se ne gleda...

Moj otac je imao jaèi mo¾dani udar posle kog se dosta brzo oporavio. Oduzela mu se desna strana tela. Nije toga ni bio svestan veæ je sve vreme poku¹avao da ka¾e da mu nije ni¹ta. Posle je bila ista situacija kao ¹to ti ka¾e¹. Bitna razlika je da se lekovi, èini mi se, daju ofrlje. Kada mu je jednom doktorka smanjila sve doze na pola ujutru ustao kao drugi èovek. Potpuna promena. Nije bio kao pre, ali je mogao da se lak¹e kreæe da bolje reaguje i prièa.

Na kraju je umro od srca sa kojim je imao problema.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ranko

jbg...

ne znam nisam pametan stvarno...

kako god mislim da lekovi ovde uticu bas puno...

Aj ako neko zna nekog doktora a da radi privatno ... neki bas za ovu temu... bem ga koji je to doktor neurolog, psihijatar sta vec neka preporuci...

money is not an issue... sto kaze brat miki samo zdravlje...

lawyer

Citat: ranko poslato 05 Decembar, 2013, 12:41
jbg...

ne znam nisam pametan stvarno...

kako god mislim da lekovi ovde uticu bas puno...

Aj ako neko zna nekog doktora a da radi privatno ... neki bas za ovu temu... bem ga koji je to doktor neurolog, psihijatar sta vec neka preporuci...

money is not an issue... sto kaze brat miki samo zdravlje...

Pozovi telefonom pa se raspitaj, znam da je vi¹e nego dobar neurolog:

prof. dr sci med Dragana Lavrniæ http://www.arsmedica.rs/kontakt.htm

Ili uput pa Institut za neurologiju Beograd, mada se tu èekaaaaa. Tuga :(

mareskin

Citat: ranko poslato 05 Decembar, 2013, 12:41
jbg...

ne znam nisam pametan stvarno...

kako god mislim da lekovi ovde uticu bas puno...

Aj ako neko zna nekog doktora a da radi privatno ... neki bas za ovu temu... bem ga koji je to doktor neurolog, psihijatar sta vec neka preporuci...

money is not an issue... sto kaze brat miki samo zdravlje...

Razni lekovi ubijaju u pojam koliko su jaki. Totalno uspore i umrtve èoveka.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 12:29
Citat: Uncle Bob poslato 05 Decembar, 2013, 12:03
Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 11:51
Citat: Jecko poslato 05 Decembar, 2013, 10:04
Srpsko sudstvo....smejurija....

Sekretarice sudija, kafenisanje i sat i po vremena nakon pocetka radnog vremena, kikotanje, glupiranje.... To sud?  [facepalm]


Radio sam u srpskom pravosuðu 6 godina i imam da izjavim sledeæe:

Radno vreme od 7-15 ili 8-16h se popunjava tako ¹to se (za vremensku razliku oduzmite 1h):

1. Od 8 do 8:30 ispija kafa;
2. Od 8:30 do 9:30 pregleda i sortira po¹ta;
3. Od 9:30 do 10:30 ispija druga kafa uz odraðivanje (ne rad, nego bukvalno odraðivanje preko qrca) onoga ¹to se mora;
4. Od 10:30 do 12 je pauza za doruèak (osim za zapisnièarke koje su na suðenjima i prisutne sudije, pomoænike i pripravnike);
5. Od 12 do 15 se radi;
6. Od 15 do 15:30 se ogovaraju nadreðeni, predsednik suda i sudije;
7. Veæina u 15:30 zapali kuæi i veæ od 16:15h krkaju supicu kod kuæe.

Sudije dolaze na posao od 10h, a kuæi odlaze veæ oko 14h. Pomoænici su ne¹to odgovorniji, ipak treba da budu u izboru za sudije jednog dana, pa rade od 9:30 do circa 15h. Pripravnike niko ne kontroli¹e i niko ne zna ¹ta rade dok se ne desi da zaborave predmet u taksiju, pa pola sudske administracije vr¹i potragu za izgubljenim predmetom vi¹e od tri èetvrtine radnog vremena.  [facepalm] Taj predmet, naravno, nikad nije smeo ni da napusti prostorije suda.  [nono]

Dosta mi je bilo iskustva sa sudovima. Nikad vi¹e!  [ljutko] Ja bih sve to  [prebicute] ili na èengele pa o bandere...
Zaboravio si da spomene¹ odvaljivanje od alcohola po kabinetima pa od petka po podne do ranih sati u nedelju a nekad i du¾e pa u Ponedeljak  na primer neki gosn,drug Sudija (Roy Bean)ni nema pojma ¹ta je u predmetu veæ od stanja mamurluka ili da li prethodne noæi dobio od gospoðe ili gospodina zavisno od orijentacije.Ka¾u Lustracija ma bre gomnjiva motka ili primer mog druga zapisnièarka mu odredi pritvor jer gospod¾a sudija nije bila tu. [facepalm]

Nisam spominjao ni orgije po kabinetima...  [zvizdi] [zvizdi] [zvizdi] Papir trpi sve, al' forum ne mora.  ;)

Zapisao sam uobièajeno stanje, koje bi po svemu sudeæi moralo biti antonim neuobièajenom, al' za divno èudo nije i to je u Srbiji potpuno normalno.  [ludak]
Tema je neiscrpna.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Jecko

Kaze meni sudija da dodjet opet 10.01. Ja kazem nema sanse, vec 6ti put dolazim, ne pada mi vise na pamet. Od toga 3 puta dolazim na suocenje sa pandurom koji se ne pojavljuje. Mene bi privodili, njemu nista.... Kaze sudija 10.01, ne brinite privescemo ga tad.... Ja rekoh, ne zanima me, nit znam dal cu tu da budem, nit hocu vise da dolazim...ima dve godine kako je bila tuca u bratovom lokalu (ja bila privremeno u ulozi vlasnika), vise se i ne secam sta se desavalo....

On tek tad pogleda papire i kaze.."Au bre, pa do tad ce ovo da zastari, u pravu si ti. Pomericemo onda to ranije"

Srbijo medj sljivama....ja sudiji treba da kazem kad mu slucaj zastareva..... [facepalm]

CBRR1

@jecko

nisi bila sigurno drska kod sudije,nego je bilo sve sa vi i mirnim tonom...sigurno ne taj fazon necu doci,nego si mu ''lepo'' objasnila da nisi tu i td itd..inace bi na keca popila novcanu kaznu,a kako nije mu za tri ne dolaska nije zapretila sa 5oooo din..?

Jecko

Nisam bila ni malo fina, veruj mi. Cak sta vise...primljena sam pola sata kasnije, i ona tamo curka sto kuca pita jel ima jos neko da ceka za osam sati, ja kazem: I da je bio, otisao je, jer je 8:20.... Rec mi nije rekla. Ni ona. Ni sudija.

Kazem ti....to suda ni videlo nije....

Major