Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

drknuo (uslikao) me radar(naravno kriv sam)!! kupio dvije gume za auto,èeka me veliki servis auta kompletan....,plus nekih jo¹ sitnica,pa jebote narodna banka mi pomoæi ne mo¾e!!
jin-jang

mareskin

Citat: UNCLEBOB poslato 05 Novembar, 2013, 18:53
Od sutra definitivno ili pe¹ke ili kolima, na dva toèka do proleæa jok opet sam tero po kanalu. [veryangry] jebem ti debile sa probnim dozvolama riba se ladno okrenula i prièa sa drugom koja sedi pozadi i iseèe krivinu i pravo na mene otkinuo sam se(usro) :( ovde postalo riziènije nego na Ibarskoj.

Bolje pauziraj. Mene kad podiðe neka jeza pre vo¾nje ne sedam na motor.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 05 Novembar, 2013, 17:00
Vidim ja da æu preventivno da prenesem kola i motor na mamu, pa æe da me u'vate za kurac...[rofl] Vozaèka va¾i do 2022, lièna kara do 2023, saobraæajna do 2023...[zvizdi]

brate evo ja i proshli i ovaj auto na kevu :) ... em njoj stizu poeni em nemam frku sa papirologijom :)
ali scena kad keva podize saobracajnu za bmw :) .. bwahahahah
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Jecko

Pod hitno da se masi vozaca objasni svrha zmigavaca....

Jel donesen neki novi zahtev da ta mala svetla pozadi ne moraju da se koriste u saobracaju kad skreces....stajes? Uvedeno gledanje u pasulj???

DEBILI!!!

UFF

realno ne mora

ako koristis sva 3 retrovizora i nikog ne ugrozis

mareskin


Poslednjih desetak dana primeæujem da gomili auta ne radi po jedan far. Kad vozim po mraku nemam pojma da li ide auto ili motor.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Major

Citat: Jecko poslato 06 Novembar, 2013, 00:57
Pod hitno da se masi vozaca objasni svrha zmigavaca....

Jel donesen neki novi zahtev da ta mala svetla pozadi ne moraju da se koriste u saobracaju kad skreces....stajes? Uvedeno gledanje u pasulj???

DEBILI!!!

Ima cak i Zakon koji bi trebalo da kaznjava vozace koji skrecu bez pomenutog.. ali treba taj Zakon i neko da primenjuje..

dzimika

Citat: mareskin poslato 06 Novembar, 2013, 05:10

Poslednjih desetak dana primeæujem da gomili auta ne radi po jedan far. Kad vozim po mraku nemam pojma da li ide auto ili motor.


...Or 2 scooters transporting a wardrobe!

Major


bigbad86

Menjao sam antifriz an autu i izgleda nisam lepo odzracio. Caleta ostavi auto u 5 ujutru nadomak grada, kaze da je dolio 2 litra u hladnjak. Mene interesuje kako je vazdusni cep mogao da prouzrukuje potrosnju vode? Jutros sam palio auto (sa vodom) i nigde je ne gubi, tj nigde ne kaplje oko creva. Grejanje u kolima ne radi, pretpostavljam da je ili crkla pumpa za vodu ili se napravio negde vazdusni cep? Sad kad upalim auto radi najnormalnije, ali kad spustim sauh na ler gasi se... Ima neko pametan? :)

mrle

Citat: UFF poslato 06 Novembar, 2013, 01:39
realno ne mora

ako koristis sva 3 retrovizora i nikog ne ugrozis

realno, ba¹ mora
Npr iako misli¹ da si video sve i da nema nikoga, da¹ migavac, jer mo¾da neko tebe vidi u tom trenutku, a ti ga nisi video.

PECA BMW

Citat: bigbad86 poslato 06 Novembar, 2013, 13:33
Menjao sam antifriz an autu i izgleda nisam lepo odzracio. Caleta ostavi auto u 5 ujutru nadomak grada, kaze da je dolio 2 litra u hladnjak. Mene interesuje kako je vazdusni cep mogao da prouzrukuje potrosnju vode? Jutros sam palio auto (sa vodom) i nigde je ne gubi, tj nigde ne kaplje oko creva. Grejanje u kolima ne radi, pretpostavljam da je ili crkla pumpa za vodu ili se napravio negde vazdusni cep? Sad kad upalim auto radi najnormalnije, ali kad spustim sauh na ler gasi se... Ima neko pametan? :)

Sledeci put kad menjas antifriz ..
ispustis stari , sipas novi , upalis auto i pustis da radi do radne temperature , kad ukljuci ventilator sacekas da odradi i ugasis auto , dolijes jos antifriza i teraj ..

a to sto se gasi moguce da se tripujes jer je ladan ,,, provozaj ga da se zagreje (ne u mestu) pa vidi ...

tvoj cale dolijo 2l jer je tek kad je termostat otvorijo on je povuko tecnost ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

pittatore

Citat: bigbad86 poslato 06 Novembar, 2013, 13:33
Menjao sam antifriz an autu i izgleda nisam lepo odzracio. Caleta ostavi auto u 5 ujutru nadomak grada, kaze da je dolio 2 litra u hladnjak. Mene interesuje kako je vazdusni cep mogao da prouzrukuje potrosnju vode? Jutros sam palio auto (sa vodom) i nigde je ne gubi, tj nigde ne kaplje oko creva. Grejanje u kolima ne radi, pretpostavljam da je ili crkla pumpa za vodu ili se napravio negde vazdusni cep? Sad kad upalim auto radi najnormalnije, ali kad spustim sauh na ler gasi se... Ima neko pametan? :)
Otvori cep na posudi i cep na hladnjaku (auto ugasen, prebaci na grejanje u kabini) ako fali u posudi dolij antifriza i duvaj u posudu dok na hladnjaku ne potece, tada si siguran da je ozracen.

mi¹ko_kolo

[quote author=PECA BMW link=topic=8389.msg482727#msg482727 date=1383738749
Sledeci put kad menjas antifriz ..
ispustis stari , sipas novi , upalis auto i pustis da radi do radne temperature , kad ukljuci ventilator sacekas da odradi i ugasis auto , dolijes jos antifriza i teraj ..

a to sto se gasi moguce da se tripujes jer je ladan ,,, provozaj ga da se zagreje (ne u mestu) pa vidi ...

tvoj cale dolijo 2l jer je tek kad je termostat otvorijo on je povuko tecnost ..
[/quote]
Citat: pittatore poslato 06 Novembar, 2013, 13:56
Otvori cep na posudi i cep na hladnjaku (auto ugasen, prebaci na grejanje u kabini) ako fali u posudi dolij antifriza i duvaj u posudu dok na hladnjaku ne potece, tada si siguran da je ozracen.

I sve to ide ako je prelivna posuda najvi¹a  taèka sistema. A ako nije - onda ne va¾i. I ako ne mora da se odvræe ¹raf na pumpi, glavi (gde je termodavaè), termostatu... Jer postoje sve tri varijante za odzraèivanje sistema.

bigbad86

Nema posudu, zbog toga sam se i sjebao. Fiat mi ima posudu i kako god sipao ne mogu da napravim vazdusni cep a citroen nema . Citroen ima samo hladnjak bez ekspanzione posude. Cale je isao do nekog sela tu blizu i vrv se pregrejala ona tecnost sto je ostala u agregatu a nije zbog vazduha mogao da povuce onu iz hladnjaka. Vrlo verovatno da ono sto je peca rekao da je u pravu, da je povukao antifriz tek kad se zagrejao jer je cale dolio skoro 2L. Idem posle do servisa pa cemo da bidimo sta i kako ;) Ah da, citroen meri temperaturu na pumpi za vodu sto je tesko sranje, ako ima vazdusni cep meri temperaturu vazduha a ne vode, dok fiat meri vodu ma nekoj magistrali odmah iznad bregastih. Fijat mi je u zivotu nije pregrejao a Citroenu sam vec jedan agregat ovako sjebao, (doduse dizel). Puklo mi crevo na sred autoputa a merac nije pokazivao povecanje temperature dok nisam na naplatnoj rampi prvi put pritisnuo kocnicu posle 100 km voznje 120kmh. Valjda kocenjem voda zapljusnula merac i sa 70 stepeni u sekundi nabije na 130 stepeni

UFF

Citat: mrle poslato 06 Novembar, 2013, 13:41
Citat: UFF poslato 06 Novembar, 2013, 01:39
realno ne mora

ako koristis sva 3 retrovizora i nikog ne ugrozis

realno, ba¹ mora
Npr iako misli¹ da si video sve i da nema nikoga, da¹ migavac, jer mo¾da neko tebe vidi u tom trenutku, a ti ga nisi video.

jbg tu si u pravu
ali bas zato napisah ako nikog ne ugrozis

mrle

Citat: UFF poslato 06 Novembar, 2013, 15:15
Citat: mrle poslato 06 Novembar, 2013, 13:41
Citat: UFF poslato 06 Novembar, 2013, 01:39
realno ne mora

ako koristis sva 3 retrovizora i nikog ne ugrozis

realno, ba¹ mora
Npr iako misli¹ da si video sve i da nema nikoga, da¹ migavac, jer mo¾da neko tebe vidi u tom trenutku, a ti ga nisi video.

jbg tu si u pravu
ali bas zato napisah ako nikog ne ugrozis
pa i ja sam napisao: Misli¹ da ne ugro¾ava¹ nikog, sve si pogledao, nema nikog. ... ali ipak da¹ migavac, jer mo¾da ispravi¹ gre¹ku... mo¾da dok si pogledao sva tri retrovizora, odnegde dolazi motor koga ne o¾e¹ da uoèi¹¹, a ti skreæe¹ bez migavca...

Major

Tacno tako Mrle. Ne kapiram stvarno koliko je tesko dati migavac.

UFF


Darko

sto rece Juga - "dzentlmenski je dati migavac"  !!!