Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

perlx

Citat: Kanarinac poslato 27 Jul, 2013, 12:31
Juce seo sa nekim drugarima u gradu i tu bili neki njihovu ortaci sa mora. I sad sedimo mi, kacga pored mene i sad taj decko se nasloni laktom na kacigu, ja reko ajde dobro. Onda je poceo prstima po viziru da mulja, ja mu kazem nemoj zamastices necu nista videti. On kao ok. A drugar mu je rekao kada sam usao, nemoj da diras kacgu skupa je do jaja. Sve vreme je cackao otvore za ventilaciju, otvarao zatvarao. I onda kao slag na tortu krece da lupka kacigu na sitno pesnicom,pa sve jace i jace i u jednom trenutki zamane covek, ja ga uhvatim za ruku i pitam jel normalan i sta mu nije jasno u tome da ne dira kacigu. Na sta on meni odgovara kao pa zar ona nije pravljena za to? :o :o :o I sta ti sad da kazes takvoj glavi?

I inace ne znam koji je kurac sa ljudima, svi moraju da uzmu kacigu da je pipnu i da je vide i obavezno sa celom sakom preko vizira
Lepe se kao muve, sto su 'urbaniji' i 'u sve upuceni' to su nedokazaniji... Ostavio sam jednom jaknu i kacigu na zidicu i stao jedno 3 koraka dalje kad prilazi mozgabez i drecavo zelenim sprejem pocinje da sara zidic u blizini kacige [dunce] Pocinje da se priblizava opremi i okrece se i kliberi [ludak] Pala mi je roletna tada, dobro su me zadrzali pa sam samo napusio mozgabeza koji se pokupio i otisao kuci [ludak]
Niko nece da se smiri dok te ne izbaci iz takta i posle se jos nadju uvredjeni [neampojma]

dzimika

kako to mislis dotegnuta korpa kvacila? skidao deklu i dotegao saf koji drzi korpu?

iskreno, ako dam motor/auto majstoru da proveri ocekujem da proveri sve ili ono sto mu ja trazim
ako proverava sve kao sto je ja mislim kod tebe slucaj to bi znacilo da se motor skoro pa skroz rastavi (osim agregata) i isproverava sve
sto bi ukratko znacilo da se skinu tockovi, provere semerinzi, lezajevi, osovine, provere felne da li su krive i da li treba da se doda malo olova, pa onda predje na kocnice i kad se vec menja ulje u kocnicama izvuku klipovi iz klesta i ociste od prljavstine a ujedno se provere i gumice i ako su dobre ociste se od prljavstine, a ujedno se rastavi i glavni kocioni i na njemu se provere gumice, pa onda se ide dalje i proveri kakvo je ulje u vilama, pa se provere sajle da nisu negde pocele da pucaju, pa se onda provere kontakti na instalacijama, bar oni vidljivi, provere se svecice u kakvom su stanju, filter vazduha a ovo je samo ono osnovno, da ne pricam da se i ventili svremena na vreme proveravaju bez obzira da li se cuju ili ne jer je to po manualu, pa ako bas majstor resi da skida i deklu da bi dotegao korpu kvacila onda se ujedno provere opruge, lamele i razdvojne ploce a ujedno se proveri i semering kroz koji prolazi osovina poluge kvacila kroz deklu, pa se proveri (ako je na toj strani) lanac uljne pumpe i jos sitnice sa te strane

e sad ako ti pod "proveri sve" podrazumevas da promeni ulje u motoru, filter, promeni ulje u kocnicama, podmaze sajle i proveri pritisak u gumama onda je to nesto drugo ali nikako proveriti sve

Plazma Keks

Citat: dzimika poslato 27 Jul, 2013, 19:47
kako to mislis dotegnuta korpa kvacila? skidao deklu i dotegao saf koji drzi korpu?

iskreno, ako dam motor/auto majstoru da proveri ocekujem da proveri sve ili ono sto mu ja trazim
ako proverava sve kao sto je ja mislim kod tebe slucaj to bi znacilo da se motor skoro pa skroz rastavi (osim agregata) i isproverava sve
sto bi ukratko znacilo da se skinu tockovi, provere semerinzi, lezajevi, osovine, provere felne da li su krive i da li treba da se doda malo olova, pa onda predje na kocnice i kad se vec menja ulje u kocnicama izvuku klipovi iz klesta i ociste od prljavstine a ujedno se provere i gumice i ako su dobre ociste se od prljavstine, a ujedno se rastavi i glavni kocioni i na njemu se provere gumice, pa onda se ide dalje i proveri kakvo je ulje u vilama, pa se provere sajle da nisu negde pocele da pucaju, pa se onda provere kontakti na instalacijama, bar oni vidljivi, provere se svecice u kakvom su stanju, filter vazduha a ovo je samo ono osnovno, da ne pricam da se i ventili svremena na vreme proveravaju bez obzira da li se cuju ili ne jer je to po manualu, pa ako bas majstor resi da skida i deklu da bi dotegao korpu kvacila onda se ujedno provere opruge, lamele i razdvojne ploce a ujedno se proveri i semering kroz koji prolazi osovina poluge kvacila kroz deklu, pa se proveri (ako je na toj strani) lanac uljne pumpe i jos sitnice sa te strane

e sad ako ti pod "proveri sve" podrazumevas da promeni ulje u motoru, filter, promeni ulje u kocnicama, podmaze sajle i proveri pritisak u gumama onda je to nesto drugo ali nikako proveriti sve
moja baba pravi lepe oblande

mareskin

Citat: dzimika poslato 27 Jul, 2013, 19:47
kako to mislis dotegnuta korpa kvacila? skidao deklu i dotegao saf koji drzi korpu?

iskreno, ako dam motor/auto majstoru da proveri ocekujem da proveri sve ili ono sto mu ja trazim
ako proverava sve kao sto je ja mislim kod tebe slucaj to bi znacilo da se motor skoro pa skroz rastavi (osim agregata) i isproverava sve
sto bi ukratko znacilo da se skinu tockovi, provere semerinzi, lezajevi, osovine, provere felne da li su krive i da li treba da se doda malo olova, pa onda predje na kocnice i kad se vec menja ulje u kocnicama izvuku klipovi iz klesta i ociste od prljavstine a ujedno se provere i gumice i ako su dobre ociste se od prljavstine, a ujedno se rastavi i glavni kocioni i na njemu se provere gumice, pa onda se ide dalje i proveri kakvo je ulje u vilama, pa se provere sajle da nisu negde pocele da pucaju, pa se onda provere kontakti na instalacijama, bar oni vidljivi, provere se svecice u kakvom su stanju, filter vazduha a ovo je samo ono osnovno, da ne pricam da se i ventili svremena na vreme proveravaju bez obzira da li se cuju ili ne jer je to po manualu, pa ako bas majstor resi da skida i deklu da bi dotegao korpu kvacila onda se ujedno provere opruge, lamele i razdvojne ploce a ujedno se proveri i semering kroz koji prolazi osovina poluge kvacila kroz deklu, pa se proveri (ako je na toj strani) lanac uljne pumpe i jos sitnice sa te strane

e sad ako ti pod "proveri sve" podrazumevas da promeni ulje u motoru, filter, promeni ulje u kocnicama, podmaze sajle i proveri pritisak u gumama onda je to nesto drugo ali nikako proveriti sve

Ne podrazumevam ni¹ta po¹to nisam poznavalac kao ti i mnogi drugi. Smatram da se pogleda sve ¹to treba da se pogleda na poèetku sezone i da ja platim koliko to ko¹ta, a zatim vozim motor bez mnogo brige. Isto tako se 90% ljudi ne razume u raèunare kao ja, pa im to ne smeta da ih koriste :D

Korpa kvaèila je "dotegnuta" jer se uobièajeno èuje na ovom modelu motora. ©telovani su ventili, oèi¹æen filter vazduha, menjan filter ulja i sva¹ta ne¹to ¹to nisam napisao u prethodnim porukama. Le¾ajevi nisu proveravani.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

e posto se razumes u racunare onda pomagaj :D
kad zapisti 3x pri paljenju i ne daje nikakav signal na ekranu jer to graficka otisla tj signal kao da je nema?

Jocika

Moze biti i memorija,hoce tako da pisti ona kad crkne. Meni je skoro crkla graficka i nista nije pistalo samo nije davao nikakve znake zivota osim ventilatora sto se popale...

dzimika

svaka cast, jeste memorija i to modul od 2gb jebo mu ja bas sve po spisku
sad moram da jurim da uzmem neki

Jocika


mareskin


Memorija je za razliku od HDD stvarno d¾abe.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

kad kazete dzabe mislite na cifru od ...... dinara?

mareskin

Citat: dzimika poslato 28 Jul, 2013, 00:45
kad kazete dzabe mislite na cifru od ...... dinara?

Npr. 2GB DDR3 oko 1500 din.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kanarinac

Citat: perlx poslato 27 Jul, 2013, 18:57
Citat: Kanarinac poslato 27 Jul, 2013, 12:31
Juce seo sa nekim drugarima u gradu i tu bili neki njihovu ortaci sa mora. I sad sedimo mi, kacga pored mene i sad taj decko se nasloni laktom na kacigu, ja reko ajde dobro. Onda je poceo prstima po viziru da mulja, ja mu kazem nemoj zamastices necu nista videti. On kao ok. A drugar mu je rekao kada sam usao, nemoj da diras kacgu skupa je do jaja. Sve vreme je cackao otvore za ventilaciju, otvarao zatvarao. I onda kao slag na tortu krece da lupka kacigu na sitno pesnicom,pa sve jace i jace i u jednom trenutki zamane covek, ja ga uhvatim za ruku i pitam jel normalan i sta mu nije jasno u tome da ne dira kacigu. Na sta on meni odgovara kao pa zar ona nije pravljena za to? :o :o :o I sta ti sad da kazes takvoj glavi?

I inace ne znam koji je kurac sa ljudima, svi moraju da uzmu kacigu da je pipnu i da je vide i obavezno sa celom sakom preko vizira
Lepe se kao muve, sto su 'urbaniji' i 'u sve upuceni' to su nedokazaniji... Ostavio sam jednom jaknu i kacigu na zidicu i stao jedno 3 koraka dalje kad prilazi mozgabez i drecavo zelenim sprejem pocinje da sara zidic u blizini kacige [dunce] Pocinje da se priblizava opremi i okrece se i kliberi [ludak] Pala mi je roletna tada, dobro su me zadrzali pa sam samo napusio mozgabeza koji se pokupio i otisao kuci [ludak]
Niko nece da se smiri dok te ne izbaci iz takta i posle se jos nadju uvredjeni [neampojma]

Indijanci bas. Ali bas te onako izbaci iz takta

dzimika

Citat: mareskin poslato 28 Jul, 2013, 02:01
Citat: dzimika poslato 28 Jul, 2013, 00:45
kad kazete dzabe mislite na cifru od ...... dinara?

Npr. 2GB DDR3 oko 1500 din.

meni treba ddr2 800mhz :D

Jefta

Citat: Kanarinac poslato 27 Jul, 2013, 12:31
Juce seo sa nekim drugarima u gradu i tu bili neki njihovu ortaci sa mora. I sad sedimo mi, kacga pored mene i sad taj decko se nasloni laktom na kacigu, ja reko ajde dobro. Onda je poceo prstima po viziru da mulja, ja mu kazem nemoj zamastices necu nista videti. On kao ok. A drugar mu je rekao kada sam usao, nemoj da diras kacgu skupa je do jaja. Sve vreme je cackao otvore za ventilaciju, otvarao zatvarao. I onda kao slag na tortu krece da lupka kacigu na sitno pesnicom,pa sve jace i jace i u jednom trenutki zamane covek, ja ga uhvatim za ruku i pitam jel normalan i sta mu nije jasno u tome da ne dira kacigu. Na sta on meni odgovara kao pa zar ona nije pravljena za to? :o :o :o I sta ti sad da kazes takvoj glavi?

I inace ne znam koji je kurac sa ljudima, svi moraju da uzmu kacigu da je pipnu i da je vide i obavezno sa celom sakom preko vizira
Zato kacigu uvek uz sebe i ne moze niko da je dira. A svi kaod a pikiraju vizir sa prstima.

eclipse4

nije bas danas ali sinoc,da nemozes coveku da objasnis da je dosta piva popio i da nije sposoban ni za peske a kamoli za motor (pride ide to sto je put do zurke bio sto bi se reklo rupa u rupi,krivina u krivini i pesak na pesku)......i posle silnih vredjanja naravno na moj racun sto pijem energy i kolu i kiselu,imao sam i dalje zivaca da ga odvratim od voznje.....na kraju,kao i obicno,pijan covek je uvek u pravu,sedne na burgmana,udara u rupu (cisto sumnjam da je istina),i zavrsi u hitnu sav u "nalepnicama".....

izbaci me iz takta to sto trpim ponekad i uvrede jer jebi ga ljudi smo,nemozes ni sve iz loseg ugla da posmatras,ali na kraju i posle "trpnje" ne postizes zeljeni efekat....
nego da smo malo bezosecajniji pa ono "sta oces,da pijes i da pogines,brate letva si pijan al evo ti i od mene jos 10 piva,padni motorom ili se otruj od alkohola"

mareskin

Citat: dzimika poslato 28 Jul, 2013, 12:55
Citat: mareskin poslato 28 Jul, 2013, 02:01
Citat: dzimika poslato 28 Jul, 2013, 00:45
kad kazete dzabe mislite na cifru od ...... dinara?

Npr. 2GB DDR3 oko 1500 din.

meni treba ddr2 800mhz :D

Onda oko hiljadarku vi¹e :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kanarinac

Citat: Jefta poslato 28 Jul, 2013, 15:41
Citat: Kanarinac poslato 27 Jul, 2013, 12:31
Juce seo sa nekim drugarima u gradu i tu bili neki njihovu ortaci sa mora. I sad sedimo mi, kacga pored mene i sad taj decko se nasloni laktom na kacigu, ja reko ajde dobro. Onda je poceo prstima po viziru da mulja, ja mu kazem nemoj zamastices necu nista videti. On kao ok. A drugar mu je rekao kada sam usao, nemoj da diras kacgu skupa je do jaja. Sve vreme je cackao otvore za ventilaciju, otvarao zatvarao. I onda kao slag na tortu krece da lupka kacigu na sitno pesnicom,pa sve jace i jace i u jednom trenutki zamane covek, ja ga uhvatim za ruku i pitam jel normalan i sta mu nije jasno u tome da ne dira kacigu. Na sta on meni odgovara kao pa zar ona nije pravljena za to? :o :o :o I sta ti sad da kazes takvoj glavi?

I inace ne znam koji je kurac sa ljudima, svi moraju da uzmu kacigu da je pipnu i da je vide i obavezno sa celom sakom preko vizira
Zato kacigu uvek uz sebe i ne moze niko da je dira. A svi kaod a pikiraju vizir sa prstima.

Pa i ja isto, ali uvek se nadje indijanac neki da se provuce da pogleda

dzimika

Citat: mareskin poslato 28 Jul, 2013, 16:04
Citat: dzimika poslato 28 Jul, 2013, 12:55
Citat: mareskin poslato 28 Jul, 2013, 02:01
Citat: dzimika poslato 28 Jul, 2013, 00:45
kad kazete dzabe mislite na cifru od ...... dinara?

Npr. 2GB DDR3 oko 1500 din.

meni treba ddr2 800mhz :D

Onda oko hiljadarku vi¹e :D

pretpostavljam da je to cena nove :P

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika