Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

pit

Citat: Slaninar poslato 28 Februar, 2013, 19:35
Citat: mi¹ko_kolo poslato 28 Februar, 2013, 16:14
Ja mislim da smo veæ apsolvirali da to i nije bila revolucija veæ graðanski rat. 

Ono jes'. Graðanski rat Dra¾e & co. uz sponzorstvo nacista, protiv Tita & co. uz sponzorstvo Engleza. Samo su jedni bili ne¹to vi¹e fokusirani na sjebavanje nacija, a drugi na klanje jagnjadi & nenaoru¾anih civila koji nisu njihovi simpatizeri.


           Ja sam uvek za klanje onih koji me ne simpatisu.

mi¹ko_kolo

Da ne zadiremo previ¹e u politiku, to mu doðe kao i ono onomad u Srebrenici. "Pobijeno" preko 9000 mu¹karaca, a grobova i posmrtnih ostataka (za ovih 17 godina) nema vi¹e od 4-5 hiljada. Time ne mislim da umanjim ¾rtve nego da naznaèim ¹ta znaèi biti "pobednièka" strana u jednom ratu.

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 28 Februar, 2013, 21:20
Ako si gledao "Neretvu" I "Sutjesku". Jedino ¹to istorijski podaci ka¾u malo drugaèije - ali neka ti. ;)

Dra¾a dokazani saradnik nacista. Èak i uredna nemaèka dokumentacija ide u prilog toj tezi. Ima dosta toga, ko hoæe da èita. Ima slièna struja razmi¹ljanja i u Nemaèkoj, koja tvrdi da su oni pora¾ena strana, pa im zloèinci sva¹ta natovarili na grbaèu, a oni se samo branili. Samo ¹to su takvi u nemaèkoj zabranjeni, u ilegali, a kod nas ulaze u ud¾benike.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit

Citat: Slaninar poslato 28 Februar, 2013, 23:05
Citat: mi¹ko_kolo poslato 28 Februar, 2013, 21:20
Ako si gledao "Neretvu" I "Sutjesku". Jedino ¹to istorijski podaci ka¾u malo drugaèije - ali neka ti. ;)

Dra¾a dokazani saradnik nacista. Èak i uredna nemaèka dokumentacija ide u prilog toj tezi. Ima dosta toga, ko hoæe da èita. Ima slièna struja razmi¹ljanja i u Nemaèkoj, koja tvrdi da su oni pora¾ena strana, pa im zloèinci sva¹ta natovarili na grbaèu, a oni se samo branili. Samo ¹to su takvi u nemaèkoj zabranjeni, u ilegali, a kod nas ulaze u ud¾benike.

           Vidi druze Slaninar....cetnici su bili regularna srpksa vojska ...i ko se odazvao ili bio mobilisan u cetnike bio je u svojoj drzavnoj vojsci .Partizani su nastali od bandita od pre rata koji su bili zabranjeni od strane drzave.A pobedu i oslobodjenje Jugoslaviji su doneli Rusi ...a posto su oni tada bili pod vlacu komunista logicno je da su pobedu dodeli  partizanima.Da su kojim slucsajem u Beograd usli englezi pobedio bi Draza i cetnici.

Slaninar

Citat: pit poslato 28 Februar, 2013, 23:16
           Vidi druze Slaninar....cetnici su bili regularna srpksa vojska ...i ko se odazvao ili bio mobilisan u cetnike bio je u svojoj drzavnoj vojsci .Partizani su nastali od bandita od pre rata koji su bili zabranjeni od strane drzave.A pobedu i oslobodjenje Jugoslaviji su doneli Rusi ...a posto su oni tada bili pod vlacu komunista logicno je da su pobedu dodeli  partizanima.Da su kojim slucsajem u Beograd usli englezi pobedio bi Draza i cetnici.

Bili su zvanièno, ali je onda potpisana kapitulacija, kvislin¹ki re¾im i sve po redu. Mnogi èetnici su shvatili kakva je situacija. Neki se vratili kuæama, neki pre¹li u partizane, neki ostali samostalni. Veliki deo ljudi pod komandom Dra¾e, konkretno, jeste saraðivao sa ¹vabama.

Englezi su brzo prestali pomagati èetnike, kad su, nakon slanja izaslanika, skontali ko je tu ¹ta na terenu. Jebiga, nemci su èetnicima davali oru¾je, municiju, dogovarali se s njima. Dejstvovali su zajedno, tj. borili se rame uz rame. Ima dokumenata o suðenju Mihajloviæu. Sad, mo¾da je sve to izmi¹ljeno, podmetnuto. Mo¾da i deda mraz postoji, samo me la¾u sve ove godine...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit

Citat: Slaninar poslato 28 Februar, 2013, 23:20
Citat: pit poslato 28 Februar, 2013, 23:16
           Vidi druze Slaninar....cetnici su bili regularna srpksa vojska ...i ko se odazvao ili bio mobilisan u cetnike bio je u svojoj drzavnoj vojsci .Partizani su nastali od bandita od pre rata koji su bili zabranjeni od strane drzave.A pobedu i oslobodjenje Jugoslaviji su doneli Rusi ...a posto su oni tada bili pod vlacu komunista logicno je da su pobedu dodeli  partizanima.Da su kojim slucsajem u Beograd usli englezi pobedio bi Draza i cetnici.

Bili su zvanièno, ali je onda potpisana kapitulacija, kvislin¹ki re¾im i sve po redu. Mnogi èetnici su shvatili kakva je situacija. Neki se vratili kuæama, neki pre¹li u partizane, neki ostali samostalni. Veliki deo ljudi pod komandom Dra¾e, konkretno, jeste saraðivao sa ¹vabama.

Englezi su brzo prestali pomagati èetnike, kad su, nakon slanja izaslanika, skontali ko je tu ¹ta na terenu. Jebiga, nemci su èetnicima davali oru¾je, municiju, dogovarali se s njima. Dejstvovali su zajedno, tj. borili se rame uz rame. Ima dokumenata o suðenju Mihajloviæu. Sad, mo¾da je sve to izmi¹ljeno, podmetnuto. Mo¾da i deda mraz postoji, samo me la¾u sve ove godine...


             A i partizani su se borili u picku materinu ...pogotovu po periferiji gradova gde su iz zasede ubijali po nekog nemca iako su znali za odmazu 100 srbina za jednog nemca.Hrabro nema sta.
                Sto nesto tako nisu radili po Hrtvatskoj ili Sloveniji nego po pravoslavnoj Srbiji.

Slaninar

Citat: pit poslato 28 Februar, 2013, 23:28
            A i partizani su se borili u picku materinu ...pogotovu po periferiji gradova gde su iz zasede ubijali po nekog nemca iako su znali za odmazu 100 srbina za jednog nemca.Hrabro nema sta.
               Sto nesto tako nisu radili po Hrtvatskoj ili Sloveniji nego po pravoslavnoj Srbiji.

Ne znam ¹to nemci nisu ubijali i po Hrvatskoj i Sloveniji. Partizani su se najvi¹e borili tamo gde se moglo skrivati po ¹umama, logièno. Dakle Bosna. Po ostalim delovima pomalo, koliko se moglo. Zahvaljujuæi tom ponekom ubijenom nemcu, na podruèju Jugoslavije su ¹vabe morale dr¾ati dosta vojske, koja bi inaèe bila upotrebljena na drugim frontovima. Nemaèki komandanti su pisali dosta pohvalno o partizanskoj vojsci, po¹tujuæi i ne potcenjujuæi protivnika.

Klasièna zamena teza. Okupiraju ti zemlju, pljaèkaju, otimaju, ubijaju, a onda ka¾u da æe ubijati jo¹ ako se brani¹. Onda su partizani krivi, zloèinci. Zanimljivo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit

Citat: Slaninar poslato 28 Februar, 2013, 23:47
Citat: pit poslato 28 Februar, 2013, 23:28
             A i partizani su se borili u picku materinu ...pogotovu po periferiji gradova gde su iz zasede ubijali po nekog nemca iako su znali za odmazu 100 srbina za jednog nemca.Hrabro nema sta.
                Sto nesto tako nisu radili po Hrtvatskoj ili Sloveniji nego po pravoslavnoj Srbiji.

Ne znam ¹to nemci nisu ubijali i po Hrvatskoj i Sloveniji. Partizani su se najvi¹e borili tamo gde se moglo skrivati po ¹umama, logièno. Dakle Bosna. Po ostalim delovima pomalo, koliko se moglo. Zahvaljujuæi tom ponekom ubijenom nemcu, na podruèju Jugoslavije su ¹vabe morale dr¾ati dosta vojske, koja bi inaèe bila upotrebljena na drugim frontovima. Nemaèki komandanti su pisali dosta pohvalno o partizanskoj vojsci, po¹tujuæi i ne potcenjujuæi protivnika.

Klasièna zamena teza. Okupiraju ti zemlju, pljaèkaju, otimaju, ubijaju, a onda ka¾u da æe ubijati jo¹ ako se brani¹. Onda su partizani krivi, zloèinci. Zanimljivo.

  Ok Slaninar poznati su mi tvoji stavovi ne bih se dalje upustao u  ubedjivanje.Ali zamolio bih te da mi odgovoris sta mislis ko je direktno ili indirektno poslao u smrt vise Srba....partizani ili cetnici.Ali iskreno ne ono sto si gledao u filmovima.

UFF

hocete da vam otvorim temu partizani vs cetnici ili bi ste radije da nastavite preko pp, mob, uzivo uz  [cheers] ?

misa-pei

Hehehehehe... Stvarno ste slatki. Skoro 60 godina se raspravlja o tome, a niko ni za jotu bli¾i istini nije, a sad æete vi da jedan drugog ubedite èinjenicama da ste u pravu.

Mante se æorava posla. Samo mo¾ete da se isposvaðate. Istorija je toliko zamr¹ena i toliko netaèna, praktièno iz svih izvora, da ni komparativno izuèavanje i hvatanje u la¾i izvor po izvor, ne bi opet dovelo do pravog odgovora.
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic


Slaninar

Citat: pit poslato 28 Februar, 2013, 23:57
 Ok Slaninar poznati su mi tvoji stavovi ne bih se dalje upustao u  ubedjivanje.Ali zamolio bih te da mi odgovoris sta mislis ko je direktno ili indirektno poslao u smrt vise Srba....partizani ili cetnici.Ali iskreno ne ono sto si gledao u filmovima.

Odgovoriæu ti pitanjem: ko je direktno poslao u smrt vi¹e amerikanaca: rusi, ili amerikanci? Brojke su jedno, kontekst je drugo. Kad izjednaèi¹ partizane i èetnike, kao da si izjednaèio saveznike i naciste. I jedni i drugi su pravili sranja, ali... nije isto, nije ni blizu.

Samo da ne bude zabune: prièam o Dra¾i, Ljotiæu i pesmama opevanoj pièki Kalabiæu, koji je izdao Dra¾u kad je postalo gusto & njihovoj kompaniji. Svaka èast po¹tenim, èasnim i hrabrim ljudima koji su i¹li u èetnike da brane svoju zemlju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic


pit

Citat: Slaninar poslato 01 Mart, 2013, 00:03
Citat: pit poslato 28 Februar, 2013, 23:57
  Ok Slaninar poznati su mi tvoji stavovi ne bih se dalje upustao u  ubedjivanje.Ali zamolio bih te da mi odgovoris sta mislis ko je direktno ili indirektno poslao u smrt vise Srba....partizani ili cetnici.Ali iskreno ne ono sto si gledao u filmovima.

Odgovoriæu ti pitanjem: ko je direktno poslao u smrt vi¹e amerikanaca: rusi, ili amerikanci? Brojke su jedno, kontekst je drugo. Kad izjednaèi¹ partizane i èetnike, kao da si izjednaèio saveznike i naciste. I jedni i drugi su pravili sranja, ali... nije isto, nije ni blizu.

Samo da ne bude zabune: prièam o Dra¾i, Ljotiæu i pesmama opevanoj pièki Kalabiæu, koji je izdao Dra¾u kad je postalo gusto & njihovoj kompaniji. Svaka èast po¹tenim, èasnim i hrabrim ljudima koji su i¹li u èetnike da brane svoju zemlju.

Posto neces da odgovoris ja cu da ti kazem.Partizani su pobili neuporedivo vise Srba....prvo tako sto su ubijali nemce pa ovi za odmazdu po Srbiji streljali u svako gradu pu nekoliko hiljada Srba a onda i na Sremskom frontu poslali u smrt veliki broj srpskih mladica skroz nepotrebno.
        A da ti ne pominjem ''lijeva skretanja'' kad je neposreno posle rata nastala najveca klanica srpskog naroda gde je pobijeno mnogo srpske inteligencije i uglednih srpskih domacina.Svih onih koji su mogli da predstavljau eventualno pretnju titovom rezimu.
          Kazes ne znas zasto nisu Nemci po Hrvatskoj ubijali hrvate...ja mislim da znas ali se pravis naivan malo.
          Eto toliko sam imao da ti kazem a ti kako oces....

balcan girl

i onda dodje sumar i sve ih izbaci napoljeeee :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Lazic

Mislim da je vreme za neku novu revoluciju...:P :D

pit


misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

CBRR1


Slaninar

Citat: pit poslato 01 Mart, 2013, 00:18
Posto neces da odgovoris ja cu da ti kazem.Partizani su pobili neuporedivo vise Srba....prvo tako sto su ubijali nemce pa ovi za odmazdu po Srbiji streljali u svako gradu pu nekoliko hiljada Srba a onda i na Sremskom frontu poslali u smrt veliki broj srpskih mladica skroz nepotrebno.

MA da, po toj logici smo i u NATO bombardovanju sami sebe ubijali. Treba se samo predati i onda te ne ubijaju... mo¾da.

Citat: pit poslato 01 Mart, 2013, 00:18
        A da ti ne pominjem ''lijeva skretanja'' kad je neposreno posle rata nastala najveca klanica srpskog naroda gde je pobijeno mnogo srpske inteligencije i uglednih srpskih domacina.Svih onih koji su mogli da predstavljau eventualno pretnju titovom rezimu.
          Kazes ne znas zasto nisu Nemci po Hrvatskoj ubijali hrvate...ja mislim da znas ali se pravis naivan malo.
          Eto toliko sam imao da ti kazem a ti kako oces....

Napravili su ljudi dr¾avu. Jedini period kad je radnik, obièan smrtnik, u Srbiji nije ¾iveo kao gospodin èovek, bilo je u vreme tog zlog Titovog re¾ima. Toliko su sjebali zemlju da si mogao besplatno da zavr¹i¹ fakultet (pa da onda bude¹ disident i pljuje¹ po svemu tome, kao i svaki misleæi inteligentan èovek, je li, po¹to jeste bilo dosta mana...), da se d¾abe leèi¹, dobije¹ POSAO, da zaradi¹ i ¾ivi¹ kao èovek. Infrastrukturu koja je u to vreme napravljena, sada ne mo¾emo ni da odr¾avamo, a kamoli napravimo ne¹to slièno. Od feudalne zemlje, napravljena je industrijska. Uz sve mane i proma¹aje. Kad su komunisti prestali da nas pljaèkaju i kad su nas demokrate oslobodile - samo ratovi, krize, sranja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen