Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Citat: zmiya poslato 07 Septembar, 2012, 21:37
kasko za auto koji je star preko 7 godina nije isplativ jer dosta kosta iz vise razloga
   

Ba¹ me interesuje koji su to razlozi?
cene delova su i dalje dosta velike a vrednost samog auta je dosta opala pa tako i za neko manje cukanje popravka moze da predje vrednost auta

Joker

Kako god, sve zavisi od auta.

A sto se tice, da je cena kaska novog bmw-a manja od cene starog, nema nikakvog smisla... Radim taj posao osam godina, znam sta pricam...

Pre dve nedelje, ML 320 CDI, 2011 godiste, ful kasko sa 10 % ucesca u steti je 290 000 dinara...

Za Audi A4 1.9 TDI 2004 godiste, isto spada u visokorizicne automobile, ful kasko je 55 000 dinara... I to bez ucesca u steti...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Hohštapler

Osiguravajuæe kuæe i banke su izvor svakog zla. Nema veæe legalne prevare. Prljava, pokvarana bagra koja se korupcijom uvkla u sisteme dr¾ave i sada si¹u kao paucu.
...ugradi alarm ili zeder pa æemo te onda osigurati! HA! Da se upi¹a¹...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dzimika

Citat: Joker poslato 08 Septembar, 2012, 01:46
Kako god, sve zavisi od auta.

A sto se tice, da je cena kaska novog bmw-a manja od cene starog, nema nikakvog smisla... Radim taj posao osam godina, znam sta pricam...

Pre dve nedelje, ML 320 CDI, 2011 godiste, ful kasko sa 10 % ucesca u steti je 290 000 dinara...

Za Audi A4 1.9 TDI 2004 godiste, isto spada u visokorizicne automobile, ful kasko je 55 000 dinara... I to bez ucesca u steti...

pa vidis da je za ML-a manja cifra nego za uff-ov bmw, jer potpuni kasko za njega je 340 000 din sa 10% ucesca u steti tako da to sto tebi nema smisla odavno se primenjuje

evo recimo napravi ponudu za reno lagunu 1.9dci, 2002 godiste, 120KS
i za reno megana 1,5dci, 2008 godiste, 105KS,
pa mi reci kolko para izadje i za koga je jeftinije

ЯЭВОЛУТИОН

KAko vec naglasih osiguranje je precenjeno....provereno znam da je preko 20 posto automobila u engledkoj  kradeno i prekucavano....i minimalno osigurano. U USA mozes da biras osiguranje, ali i osiguranje moze da bira tebe, pa nije ista cifra za mene koji nije napravio saobracajku nikada i nekog ko je visoko rizican, nije isto osiguranje za gsxr1000 i za vfr 1200...osiguranje treba da proceni rizik da se nesto desi kolima....kasko za matorije automobile je vise samo iz jednog razloga....u slucaju kvara ga rasturis u delove i prijavis kradju da ga nebi popravljo....tripuju da se nova kola manje kvare ili su pod garnacijom pa se ne rasturaju u delove...sto ce im srbi opovrgunuti cim dodju do para.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Glupaèa iz crvenog krsta.elem pojavio mi se vi¹ak paradajza ¹ta je bilo za kuvanje, keèap itd.spremilo se za zimnicu.Razmi¹ljam ¹teta da propadne ovaj svezi nemoz se izede angazujem zenu da obere spakuje u gajbe ja spakujem u auto odnesem u narodnu kuhinju u smislu da ljudima koji dolaze da podignu obrok da dobiju i ne¹to kao salatu.Tamo dobijem obja¹njenje kako je to sve lepo ali bez prilozene fito sanitarne potvrde ni¹ta od toga.Ja se nasmejem i kazem pa dobro ja dajem paradajz vi reguli¹ite potvrdu i svima lepo.ja napravio ne¹to lepo itd.kad ona ne nema ¹anse nezanimaje.oti¹ao sam kao popi¹an i na lokalnoj pijaci izdelio paradajz penzionerima.Naravouèenije bolje pojesti govno nego poku¹ati da uèini¹ dobro delo u srbistanu.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

UFF

ma lazes bre sigurno si hteo da ih sve potrujes
priznaj

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Hohštapler

Citat: UNCLEBOB poslato 08 Septembar, 2012, 17:58
Glupaèa iz crvenog krsta.elem pojavio mi se vi¹ak paradajza ¹ta je bilo za kuvanje, keèap itd.spremilo se za zimnicu.Razmi¹ljam ¹teta da propadne ovaj svezi nemoz se izede angazujem zenu da obere spakuje u gajbe ja spakujem u auto odnesem u narodnu kuhinju u smislu da ljudima koji dolaze da podignu obrok da dobiju i ne¹to kao salatu.Tamo dobijem obja¹njenje kako je to sve lepo ali bez prilozene fito sanitarne potvrde ni¹ta od toga.Ja se nasmejem i kazem pa dobro ja dajem paradajz vi reguli¹ite potvrdu i svima lepo.ja napravio ne¹to lepo itd.kad ona ne nema ¹anse nezanimaje.oti¹ao sam kao popi¹an i na lokalnoj pijaci izdelio paradajz penzionerima.Naravouèenije bolje pojesti govno nego poku¹ati da uèini¹ dobro delo u srbistanu.

Nema veze... ti si bar miran, uradio si dobro delo...
Jo¹ jedan dokaz da nas birokratija ubija u ovoj dr¾avi.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gašpar

Znam za sluèaj kada je devojka svo meso koje je ostalo sa svadbe (netaknuto, ono ¹to su spakovali mladencima da ponesu kuæi) htela da donira narodnoj kuhinji i dobila isti odgovor. Sramota!

AndreyRR

A tek za stare stvari koje ne nosis vise,odneli burazer i ja omalelo nam i iznosali nige nista pocepano.Dosli u
crveni krst sa tri kesetine pune stvari,evo nama ne treba.Jeste li vi to hemijski oprali,nismo
e onda ne moze dok ne operete,ma reko mars u pizdu matorima i dadosmo prvim ciganima

dzimika

ja cu morati u skorije vreme da pretresem potkrovlje na garazi jer ima pun kurac odece koja samo stoji, bar da odnesem subotom na bubanj potok pa mozda zmiya nesto kupi :P

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 08 Septembar, 2012, 18:12
Citat: UNCLEBOB poslato 08 Septembar, 2012, 17:58
Glupaèa iz crvenog krsta.elem pojavio mi se vi¹ak paradajza ¹ta je bilo za kuvanje, keèap itd.spremilo se za zimnicu.Razmi¹ljam ¹teta da propadne ovaj svezi nemoz se izede angazujem zenu da obere spakuje u gajbe ja spakujem u auto odnesem u narodnu kuhinju u smislu da ljudima koji dolaze da podignu obrok da dobiju i ne¹to kao salatu.Tamo dobijem obja¹njenje kako je to sve lepo ali bez prilozene fito sanitarne potvrde ni¹ta od toga.Ja se nasmejem i kazem pa dobro ja dajem paradajz vi reguli¹ite potvrdu i svima lepo.ja napravio ne¹to lepo itd.kad ona ne nema ¹anse nezanimaje.oti¹ao sam kao popi¹an i na lokalnoj pijaci izdelio paradajz penzionerima.Naravouèenije bolje pojesti govno nego poku¹ati da uèini¹ dobro delo u srbistanu.

Nema veze... ti si bar miran, uradio si dobro delo...
Jo¹ jedan dokaz da nas birokratija ubija u ovoj dr¾avi.

Pa da, ali da su uzeli i da je neko pokvario stomak, ko bi najebao? Ko bi ostao bez posla? ©to bi ljudi rizikovali onda? Mislim da je slièno u svim dr¾avama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Alchemist

meni nisu hteli da uzmu ni majice koje su jo¹ uvek imale etiketu jer nisam imala potvrdu sa hemijskog... ¹to se garderobe tièe mislim da je krajnje retardirano da ti tra¾e tako ne¹to, hoæe¹ da uèini¹ ne¹to dobro i usreæi¹ nekog jadnièka koji nema ¹ta da obuèe i jo¹ da plati¹ jer radi¹ ne¹to u dobrotvorne svrhe... ¹to crveni krst ne pere ako im je ba¹ toliko to bitno
You're just jealous cause voices are talking to me

Slaninar

Citat: Alchemist poslato 08 Septembar, 2012, 19:27
meni nisu hteli da uzmu ni majice koje su jo¹ uvek imale etiketu jer nisam imala potvrdu sa hemijskog... ¹to se garderobe tièe mislim da je krajnje retardirano da ti tra¾e tako ne¹to, hoæe¹ da uèini¹ ne¹to dobro i usreæi¹ nekog jadnièka koji nema ¹ta da obuèe i jo¹ da plati¹ jer radi¹ ne¹to u dobrotvorne svrhe... ¹to crveni krst ne pere ako im je ba¹ toliko to bitno

Ma da, sve je to glupo i retardirano dok jednom ne najebe¹. Posle i ti radi¹ isto. :)
Jebiga, da su svi ljudi dobri, solidarni, ne bi bilo tih problema. Al' ima svakakvih ljudi i treba se èuvati. Zato su tu i ti propisi, sanitarno i sl. Jebiga.

Brani li neko nama Manijacima, da napravimo mesto i vreme gde æe se stvari poklanjati.  U dobrotvorne svrhe. Pa da sirotinja doðe lièno i preuzme na svoju odgovornost? :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Alchemist

#2796
Ma sla¾em se ja da treba da bude èisto i oprano ali malo je glupo da potro¹im hiljade dinara jer sam htela da uradim ne¹to dobro, ipak ja nemam 3 stvari koje bi poklonila veæ par d¾akova, valjda bi oni kao crveni krst trebali da sortiraju to ¹to im se donosi i da obezbede da se te svari èiste doniraju ljudima.
You're just jealous cause voices are talking to me

Milomir27

ja to bacim u kontejner i crveni krst(cigani) sve pokupe bez problema :)

Uncle Bob

Citat: Slaninar poslato 08 Septembar, 2012, 19:36
Citat: Alchemist poslato 08 Septembar, 2012, 19:27
meni nisu hteli da uzmu ni majice koje su jo¹ uvek imale etiketu jer nisam imala potvrdu sa hemijskog... ¹to se garderobe tièe mislim da je krajnje retardirano da ti tra¾e tako ne¹to, hoæe¹ da uèini¹ ne¹to dobro i usreæi¹ nekog jadnièka koji nema ¹ta da obuèe i jo¹ da plati¹ jer radi¹ ne¹to u dobrotvorne svrhe... ¹to crveni krst ne pere ako im je ba¹ toliko to bitno

Ma da, sve je to glupo i retardirano dok jednom ne najebe¹. Posle i ti radi¹ isto. :)
Jebiga, da su svi ljudi dobri, solidarni, ne bi bilo tih problema. Al' ima svakakvih ljudi i treba se èuvati. Zato su tu i ti propisi, sanitarno i sl. Jebiga.

Brani li neko nama Manijacima, da napravimo mesto i vreme gde æe se stvari poklanjati.  U dobrotvorne svrhe. Pa da sirotinja doðe lièno i preuzme na svoju odgovornost? :)
Drugare jasam ponudio kompromis ja dam tomato oni potvrdu raèunam njih kao humanitarce neko¹ta ni¹ta.èak sam nudio l.k. da uzme podatke pa ako ne¹to nije u redu tusam.ma odsad zabole me ba¹,da glumim majku terezu.A za garderobu mislim da je nkadajbolje ponuditi nekom koga zna¹ i ko se neæe uvrediti da prihvati.Jakd sam u prilici operem pa poklonim al,nazalost nemam toliko para da svaki dan kupim sebi ne¹to novo.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Hohštapler

Citat: Slaninar poslato 08 Septembar, 2012, 19:36
Pa da, ali da su uzeli i da je neko pokvario stomak, ko bi najebao? Ko bi ostao bez posla? ©to bi ljudi rizikovali onda? Mislim da je slièno u svim dr¾avama.

Èoveèe, ovde kod moje zgrade jedu iz kontejnera, viðao sam 100 puta da jedu i iz kante i to u sred centra... gladna usta ne biraju...
Da je samo stao ispred tog crvenog krsta i pitao ljude koji èekaju na red za hranu dal oæe neko paradajz, al nema tu potvrdu, niko se ne bi ni 2sek zamislio da ga uzme.
Pa nema ni onaj na pijaci ¹to prodaje, nema ni moja baba u njenoj ba¹ti. I dobro, meso nije isto ¹to u paradajz...
Jasno je meni za¹to taj sistem postoji, da se oni ograde odgovornosti ako se ne¹to desi.

I ja odeæu operem, stavim u kesu i spustim pored kontejnera, i siguran sam da uzme neko kome treba, samo izbegnem procedure..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.