Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kengur

Nije danas ali je juce...

Zove me keva i kaze:

"E, zvao neki covek iz krusevca, trazi caleta kaze da se neki motor vodi na njega''

Moze biti RS50 koju sam imao 2002,3 i koja je na kraju bila ukradena i nasao sam je kod pokojnog drugara iz neke kompezacije muda za bubrege. Prepoznamo je po par sitnica, izmedju ostalog nekih kapica koje mi je on poklonio....
Ne secam se da se neki moj motor jos vodio na caleta... Cagivu nisam ni prenosio, a ni ostala govna koja su tu bila po par meseci... Par copera kineza, par skutera....


Jefta

Citat: UFF poslato 06 Septembar, 2012, 16:58
Citat: Jefta poslato 06 Septembar, 2012, 16:23
Uffe ti kao da si rodjen u Pirotu...

ne samo za razliku od tebe imam srpsku a ne evropsku platu pa moram dobro da se pomucim da bi kupio to sto zelim a ne ko ti sa 20 godina kupi nov motor pa ga polupa pa kupi drugi jos jaci ali mu nije udoban pa onda kupi i skuter a uzeo i nov auto pa nema na sta ostatak plate da potorsi pa placa kasko  [ludak]
Joj sto mi se ne ugasi telefon kada sam odlucio da se ukljucim u temu jebote.
Nebitno matori, ja cu placati kasko, a ti nemoj...

Major


AndreyRR


Major


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

Citat: Jefta poslato 06 Septembar, 2012, 20:27
Citat: UFF poslato 06 Septembar, 2012, 16:58
Citat: Jefta poslato 06 Septembar, 2012, 16:23
Uffe ti kao da si rodjen u Pirotu...

ne samo za razliku od tebe imam srpsku a ne evropsku platu pa moram dobro da se pomucim da bi kupio to sto zelim a ne ko ti sa 20 godina kupi nov motor pa ga polupa pa kupi drugi jos jaci ali mu nije udoban pa onda kupi i skuter a uzeo i nov auto pa nema na sta ostatak plate da potorsi pa placa kasko  [ludak]
Joj sto mi se ne ugasi telefon kada sam odlucio da se ukljucim u temu jebote.
Nebitno matori, ja cu placati kasko, a ti nemoj...

nego jel ti napravi komodu? bio na buvljaku?

Jefta

U ponedeljak ce mi biti gotovi delovi fioka pa da sastavljam, a sutra idem na buvljak a uzmem klizace i nogare. Koja duzina klizaca bi mi trebala?

UFF

Citat: dzimika poslato 06 Septembar, 2012, 18:04
inace 3000din mesecno da dajem a da ne mislim o kolima je mala cena

Pa sto ne placas onda?

imas 2 auta to ti dodje 72.000rsd nekom na poklon
ako racunamo i kombi onda je 108.000rsd svake godine

ali posto je to za tebe mala cena samo napred (koliko plata svojih treba da im das?)

Kengur

Pa i ako ti ga ukradu, to dodje nekome na poklon bar jedno 2000e :)

UFF

Citat: dzimika poslato 06 Septembar, 2012, 18:04
caka u svemu tome je sto ti mozes da placas na rate i recimo posle 6 meseci prodas auto, ti nisi duzan da nastavis, samim ne placanjem ugovor se raskida, ako novi vlasnik zeli on moze da nastavi da placa ali nije duzan, ako dodje do udesa duzan si da isplatis ostale rate da bi ti osiguranje isplatilo stetu ili popravilo auto, sve zavisi sta si odabrao
ajd sada reci da se ne isplati?

evo kazem da se ne isplati (osim za nova i skupa vozila)

da se isplati i ti bi placao
i sta mi vredi da placam samo zimi dok vozim ako su mi ga leti udarili?

i koja im je to pederska fora bre da moram da isplatim sve rate do kraja godine ako ga udarim pocetkom godine?
jel tako?
ok vazi onda cu pred kraj godine koju sam VEC ISPLATIO opet NAMERNO da ga udarim cisto da bi vam uvalio kurac da morate ponovo da ga popravljate jer sam to vec platio zar ne?
Da nece onda da mi traze da isplatim i za sledecu godinu??

dzimika

Citat: Jefta poslato 06 Septembar, 2012, 23:02
U ponedeljak ce mi biti gotovi delovi fioka pa da sastavljam, a sutra idem na buvljak a uzmem klizace i nogare. Koja duzina klizaca bi mi trebala?
nasao sam vizitku od lika sto ima one nogice, tezga 74
klizaci treba da ti budu 50cm


dzimika

Citat: UFF poslato 06 Septembar, 2012, 23:07
Citat: dzimika poslato 06 Septembar, 2012, 18:04
caka u svemu tome je sto ti mozes da placas na rate i recimo posle 6 meseci prodas auto, ti nisi duzan da nastavis, samim ne placanjem ugovor se raskida, ako novi vlasnik zeli on moze da nastavi da placa ali nije duzan, ako dodje do udesa duzan si da isplatis ostale rate da bi ti osiguranje isplatilo stetu ili popravilo auto, sve zavisi sta si odabrao
ajd sada reci da se ne isplati?

evo kazem da se ne isplati (osim za nova i skupa vozila)

da se isplati i ti bi placao
i sta mi vredi da placam samo zimi dok vozim ako su mi ga leti udarili?

i koja im je to pederska fora bre da moram da isplatim sve rate do kraja godine ako ga udarim pocetkom godine?
jel tako?
ok vazi onda cu pred kraj godine koju sam VEC ISPLATIO opet NAMERNO da ga udarim cisto da bi vam uvalio kurac da morate ponovo da ga popravljate jer sam to vec platio zar ne?
Da nece onda da mi traze da isplatim i za sledecu godinu??

ko kaze da ja ne placam? ja lepo napisah moje iskustvo
inace nije pederska fora, kao prvo ako nisi uplatio punu cenu onda ni nemas kasko, logicno je da i ako kupis nesto na rate da moras da isplatis do kraja da bi postao vlasnik zar ne? jel si dao nekome da prenese motor ili auto a da ti nije dao sve pare, nisi naravno, tako isto nemas punovaznu polisu ako je nisi do kraja platio, a bolje je valjda da isplatis ostatak koji mozda iznosi 200, 250e da bi dobio recimo za stetu 1000e, samim tim kasko ti se vec isplatilo

a cisto da znas, kasko je jeftiniji za nova vozila nego za starija, recimo kad sam se raspitivao 2008, kasko osiguranje za potpuno nov kombi koji kosta 25000e je bilo 400e godisnje, dok za vektru 98 godiste je izlazilo u najboljem slucaju 900e a isla je cifra i do 1200e za auto koji je u tom trenutku vredeo negde oko 4000e

i ne mozes da kazes da se kasko ne isplati, naravno da se isplati da se ne nerviras kao ti jer te neko zakacio na parkingu ili ti je macka ogrebala haubu ili je neko nesposoban parkirao pored tebe pa vratima ulubio tvoja vrata ili je neka guska lose procenila pa je pola svog branika ostavila po celoj duzini tvog auta ili u najgorem slucaju u sred guzve nisi dovoljno brzo odreagovao i cuknuo si nekog od pozadi, njemu nista a tebi steta kao da si udario u zid pri 100kmh
upravo zato se kasko isplati a to sto ti vozis auto koji je na crnoj listi ne znaci da je kasko skupo za svaki auto

inace za kombi ne placamo jer je i ovako sav iscukan i izgreban pa samim tim ni ne mozes da dobijes kasko ako je vozilo osteceno previse

UFF

ok logicno je to za rate sto kazes
a jel mogu ja da uzmem kasko bez mog ucesca u steti i isplatim ODMAH sve u kesu?

i onda izadjem ispred osiguranja i zabodem ga spreda u banderu
kad mi poprave auto ja ga uzmem i odma tu ispred sevisa ga zabodem u rikverc u banderu
posle toga jos leva i desna strana tj ukupno 4 puta i svaki put da mi poprave besplatno jer sam vec platio za celu godinu?

dzimika

naravno da mozes da uzmes kasko bez ucesce u steti, malo je skuplje nego ako uzmes sa 5% ucesca u steti ali na te cake hvataju ljude
jednom prilikom sam zvao nekoliko osiguranja zbog ponuda, uglavnom su vecinom bile ponude sa 5 ili 10% ucesce u steti sto ti ne kazu odma nego tek ako pitas, a nedaj boze da odes i uzmes polisu misleci da si super prosao sa cenom sve dok ne budes morao da iskesiras svoje pare za popravku neke stete

i naravno da mozes da iscukas auto sa svih mogucih strana i naravno da ce ti platiti ili u kesu ili popravku
pitao sam jednog poznanika zasto je za polovna vozila skuplje kasko, objasnio mi je da su delovi i dalje dosta skupi jer oni placaju po cenama ovlascenog servisa a ne cene aftermarket delova pa samim tim cena opravke ih kosta skoro isto za auto star godinu dana kao i za auto star recimo 6, 7 godina

UFF

pitao sam jel mogu da aktiviram kasko i da trazim da mi se popravi vozilo neogranicen broj puta u godini?

dzimika

mislim da da ali provericu ovih dana pa ti kazem tacno

Jefta

Можеш неограничено, само ни једна кућа ти неће дати ту опцију да буде бесплатно. Нпр можеш да пријавиш највише 3 штете, и за њих нећеш плаћати учешће, а  за сваку штету након тога мораш да плаћаш 30-50% учешћа...

UFF

eto vidis da su ipak prevaranti kako jefta kaze
a da placam ja njima umesto god dana samo 3-4 meseca i to ako se slupam a ako se ne slupam onda njihovo ucesce u mesecnoj rati neka bude tih 40-50% majku im lopovsku

dzimika aj proveri i cenu full kaska bez ucesca za bmw e46 2003god jer ja stvarno ne znam koja je cifra ali sam ubedjen da nije mala

Kengur

Kad se budete ukupljali sa Jokerom da se dog za rodj, pitaj njega. On sigurno zna, i hoce da ti objasni sve oko osiguranja... Zna materiju