Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

milomir22

Citat: nesic1 poslato 20 Februar, 2019, 01:34
civilizovan nemac, civilizovan francuz, civilizovan englez, kako to? zato sto su izgradjeni i sve je tamo lepo? da nemaju zakone bili bi gori od nas, i to sto su izgradjeni za to da zahvale kolonijama koje su ih izgradile i koje su oni pljackali bez pardona, a u srbiji nemas takve gradjevine jer srbi nisu imali kolonije koje bi pljackali i koje bi ih izgradjivale za dzabe

Imali bismo .l. jer bi se nasla prva vlast da i to spicka za saku kikirikija. Valjda smo toliko dugo bili pod okupatorima da, dok pljackamo sopstvenu drzavu, imamo utisak da pljackamo nekog drugog, a ne svoj narod.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Kostić

јапанци славе хирошиму и нагасаки јер да се није десило били би под руском чизмом као и пола европе па им је то легло ко будали шамар

Jecko

Zaborav je jedno a inacenje je drugo. Nesto ne vidim da Japan ne saradjuje sa Amerima, ako nikako drugacije onda ekonomski....
A sto se tice muza i lemanja, nece se promeniti jer je isti covek....narod se menja... ni ja nemam isto razmisljanje kao moja majka a kako li ce tek deca posle nas razmisljati to je tek pitanje....

A na kraju dana, mnoge te odluke su bile "zasluge" jednog coveka a ne celog narada, nacije...

El Jefe

Јапанци се нису предали због Хирошиме и Нагасакија него зато што им је СССР објавио рат и за пар недеља прегазио њихове армије у Кини. Иначе  бомбардовање Хамбурга и Дрездена је највећи ратни злочин против цивилног становништва, не Хирошима и Нагасаки.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

тако је али су хирошима и нагасаки били одличан повод и размисли због чега су те нуке бачене на два мала места са малим бројем становника. тај рат је био чиста трговина и економија који су платили народи. кад је понестало гвожђа морао је да се заврши мада је америма лепо легло да месери возе џенерал моторс енгине :)

а србија је одувек била само једно племе и оно што је аца почео да прави срби опет сјебали и србија никад неће да буде ништа више од обичног племена јер се ген не мења

Ivicat

Citat: Jecko poslato 20 Februar, 2019, 08:38
... a kako li ce tek deca posle nas razmisljati to je tek pitanje....
Nek nam je Bog u pomoci :D

Citat: Jecko poslato 20 Februar, 2019, 08:38
...A na kraju dana, mnoge te odluke su bile "zasluge" jednog coveka a ne celog narada, nacije...
Da li?

Citat: El Jefe poslato 19 Februar, 2019, 21:27
https://iskra.co/svet/istorijski-fakti-sa-hitlerom-se-protiv-sssr-borila-cela-danasnja-evropska-unija/

edit:
nemo' da nas nerviras vec idi uzivaj u lepom vremenu koje je kod tebe :)

Kostić

свака истина је сурова и никад призната. амер не би бацио нуке да није имао сагласност од цара. цар је схватио да је боље да се преда америма него стаљину који је био раме уз раме са хицом.

зато су јапанци дас ту где су. х и н су мала цена за слободу.

Jecko

@ivicat

nekako se tesim da jesu sve "Zasluge"jednog coveka, jer ce (ako tako razmisljamo) i meni neko da sudi jednog dana sto mi je Vucic bio preCednik  [doh]

Lazic

Citat: Jecko poslato 20 Februar, 2019, 07:10
A to sta je bilo pre 10,20,30,40 godina - sta god mi uradili proslost se nece promeniti/... da se svi vezujemo za proslost, svaki Japanac bi trebao da pljune (to je minimum) svakog Amera za Hirosimu....
©ta li bi tek trebalo svaki Kinez d'uradi svakom Japancu...

edit:
Kinezi æe jo¹ i biti u poziciji da svima vrate milo za drago...

edit2:
Hit je ¹to je dana¹nji miroljubivi ustav Japana napisao/prepisao MekArtur za 7 dana, a deo za prava ¾ena njegova asistentkinja koja je tada imala 25-6 godina...

banevuk

Veæ mesecima unazad se nakanjujem da "legalizujem" kuku na vozilu. Polako krenem da skupljam papire i generalno kao i uvek kad se daju pare nisam nai¹ao na neki problem. U FIAT Srbiji vrlo ljubazni saglasi¹e se da nemaju ni¹ta protiv da ugradim kuku na SVOJ auto i za simpatiènih 10.060,30 din mi dado¹e dva tabaka A4 papira u boji. Trknem do majstora koji mi ugradio kuku da mi da papir sa kratkim opisom posla ¹to me ko¹talo 0 din. ali kako red nala¾e a zbog malera èastim ga sa 500.- za kafu i sok jerbo be¹e si 3 god od ugradnje. Zaka¾em u AMSS-u pregled i atest. Isto krajnje korektni dok uze¹e se u posao slikanja i zapisnik reko¹e mi da trknem do po¹te i uplatim 3 crvene za agenciju i 300.-din taksa. Naravno AMSS-u jo¹ 3 crvene za njihovu uslugu detaljnog pregleda. Bogami 5 minuta su ¹klocali sa aparatom. Sve je gotovo gospodine e sad samo obavite tehnièki pregled i donesite nam primerak da pustimo u proceduru atest. Zadovoljan odem na tehnièki da zaka¾em, kad vidji èuda ka¾e mi èovek da ne rade "vanredne" tehnièke veæ samo redovne i za taksiste one na pola godine. Ja veæ nadrkan mislim se ko vas jebe odem na drugi kad ista prièa, pa treèi opet isto. Nakraju se vratim kod prvog kao "mog" tehnièkog pregleda i blago se pomirim sa èinjenicom da æu saèekati 20 dana kad ulazim regularno u period registracije vozila, a ujedno se te¹im da neæu dva puta dati po 4000.- rsd . Eto malo zanimacije, nauèi¹ proceduri,dru¾i¹ se, ubije¹ 2-3 hiljade koraka u sklopu oni 10.000 koliko je za zdravlje potrebno i to je to. Mislim da æe biti od koristi ja sve one koji æe u nekom narednom periodu re¹iti da budu "regularni" 

eclipse4

U medjuvremenu danas stigla jos jedna na 915e za dzon vik 2  [rofl]

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Hattrick

#26132
Zazalice mnogi DVD Romove, ali DVD Romova vise biti nece. - Starac Milenko iz Suve Reke.


Citat: Jecko poslato 20 Februar, 2019, 07:10
Moram da se slozim sa Milomirom, i ovde je slicna situacija, jako puno kompanija je imalo jako losa iskustva sa nama Srbima bas zbog tog naseg nacina razmisljanja da svaki sistem moze da se zajebe...

I onda jadni Seik sa 80 milijardi dolara na racunu, i firmom koja vredi jos toliko, mora da kupi nove hemijske u kancelarijama, jer su ih zli Srbi, jednu po jednu, odneli sve kuci. A to sto placaju pocetnike 800e mesecno, u Drzavi gde je to jeftinije od flase sampanjca u diskoteci, to nema veze.  [andjeo] Ne'am pojma, ja sve cinim da se maksimalno svidim strancima, al mi nesto ne ide, jbg.  [rofl]

idanijel

Javili na dnevniku da je Brnabiè posto èale. Mati mila.


Lazic


Jecko

Citat: Hattrick poslato 20 Februar, 2019, 23:55
Zazalice mnogi DVD Romove, ali DVD Romova vise biti nece. - Starac Milenko iz Suve Reke.


Citat: Jecko poslato 20 Februar, 2019, 07:10
Moram da se slozim sa Milomirom, i ovde je slicna situacija, jako puno kompanija je imalo jako losa iskustva sa nama Srbima bas zbog tog naseg nacina razmisljanja da svaki sistem moze da se zajebe...

I onda jadni Seik sa 80 milijardi dolara na racunu, i firmom koja vredi jos toliko, mora da kupi nove hemijske u kancelarijama, jer su ih zli Srbi, jednu po jednu, odneli sve kuci. A to sto placaju pocetnike 800e mesecno, u Drzavi gde je to jeftinije od flase sampanjca u diskoteci, to nema veze.  [andjeo] Ne'am pojma, ja sve cinim da se maksimalno svidim strancima, al mi nesto ne ide, jbg.  [rofl]

hhaha bojim se da (sad kad vidim koliko se trudis i sta sve cinis) ti ni ja ne mogu pomoci :D  ;D [thumb_up]

Lazic

Da naftni lobi poèetkom 20-og veka nije "pobedio" danas bi se gorivo pravilo od konoplje a Arapi bi i dalje bili tamo gde bi trebalo da su... U ¹atorima u pustinji...

Jecko


mareskin

Citat: Jecko poslato 21 Februar, 2019, 13:35
Da baba ima k....zvala bi se deda.  [rofl]

Ne zna¹ ti moju babu, ta ne bi menjala ime :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

idanijel

Zvao neku kliniku gde radi Dr Filip ©er dermatolog,kazu moze 4000din prvi termini slobodni jul 2021😷😠