Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: eclipse4 poslato 18 Februar, 2019, 13:46
Citat: dzimika poslato 18 Februar, 2019, 01:01
Mozes da najebes ako gledas preko sajtova, preko torenta ne mozes jer tako kako ti koristis bukvalno nista ni ne skidas sa sajta, vec od korisnika koji imaju taj film (mene, lazica, uffa, koga god jos po svetu) sto je p2p veza i ne ide preko servera nekog centralnog sto znaci ti si direktno povezan sa mozda cak i 100 ljudi od kojih u stvari skidas film (sitni fajlovi od svakog koji se uklapaju u jedan ceo)
Zato i pokusavaju da pogase torent sajtove jer ne mogu da kontrolisu ko je i kada koristio sajt

Inace ovi sajtovi za gledanje su puni malvera i virusa i treba ih izbegavati

Jebi ga ja ti kazem sta pise u 20 stranica ove "iznude"
Da je film skinut a zatim deljen sa drugima.
Preko sajtova sam gledao ovde milion filmova i jos nikad problem

Da se razumemo i preko popkorna san odgledao 100 filmova i za sad....za sad.....samo za ded pul stiglo.
More, ¾ali se, la¾i, vrdaj, ¹ta god... Ako upali doðe¹ mi samo 10 gajbi piva... :D ;D :D

sremac

Ja mislim da sa tim nema zajebancije tamo, moraæe da plati.

Bio mi pre par godina sestriæ iz njemaèke , i pusti mi neke pesme kao ne treba wi fi kupio ih je, da ste mu videli facu kad sam u¹ao u folder a tamo gomila novih naslova od kojih su neki bili stari svega par nedelja. Ti to platio, samo sam se nasmejao.
Doæe to i kod nas uskoro, predoseæam
budala na leru, mudonja u kontra smeru

mazzi

Prate i torrent saobracaj. Evo sta je nama stiglo u firmu od Paramount-a

Adrian Leatherland
On behalf of IP-Echelon as an agent for Paramount
Address: 7083 Hollywood Blvd., Los Angeles, CA 90028, United States
Email: [email protected]


Evidentiary Information:
Protocol: BITTORRENT
Infringed Work: Mission: Impossible - Fallout Infringing FileName:
Mission.Impossible.Fallout.2018.HC.HDRip.XviD.AC3-EVO[EtMovies]
Infringing FileSize: 1620594941
Infringer's IP Address: xxx.xxx.xxx.xxx
Infringer's Port: 6847
Initial Infringement Timestamp: 2019-01-11T10:39:15Z

Lazic

U jbt, i ja to skidao na poslu, ali pre 4 meseca... :o Dal' ima veze ¹to imamo ozbiljan firewall...?

eclipse4

#26084
Citat: Laziæ poslato 18 Februar, 2019, 16:35
Citat: eclipse4 poslato 18 Februar, 2019, 13:46
Citat: dzimika poslato 18 Februar, 2019, 01:01
Mozes da najebes ako gledas preko sajtova, preko torenta ne mozes jer tako kako ti koristis bukvalno nista ni ne skidas sa sajta, vec od korisnika koji imaju taj film (mene, lazica, uffa, koga god jos po svetu) sto je p2p veza i ne ide preko servera nekog centralnog sto znaci ti si direktno povezan sa mozda cak i 100 ljudi od kojih u stvari skidas film (sitni fajlovi od svakog koji se uklapaju u jedan ceo)
Zato i pokusavaju da pogase torent sajtove jer ne mogu da kontrolisu ko je i kada koristio sajt

Inace ovi sajtovi za gledanje su puni malvera i virusa i treba ih izbegavati

Jebi ga ja ti kazem sta pise u 20 stranica ove "iznude"
Da je film skinut a zatim deljen sa drugima.
Preko sajtova sam gledao ovde milion filmova i jos nikad problem

Da se razumemo i preko popkorna san odgledao 100 filmova i za sad....za sad.....samo za ded pul stiglo.
More, ¾ali se, la¾i, vrdaj, ¹ta god... Ako upali doðe¹ mi samo 10 gajbi piva... :D ;D :D

angazovala keva advokata,sprema dokumentaciju,videcemo sta ce biti...pa pre cu njemu da dam i 1000 nego ovim dripcima!


a ovde koliko vidim film jer skinut samo 25 sekundi!


milomir22

Citat: sremac poslato 18 Februar, 2019, 18:12
Ja mislim da sa tim nema zajebancije tamo, moraæe da plati.

Bio mi pre par godina sestriæ iz njemaèke , i pusti mi neke pesme kao ne treba wi fi kupio ih je, da ste mu videli facu kad sam u¹ao u folder a tamo gomila novih naslova od kojih su neki bili stari svega par nedelja. Ti to platio, samo sam se nasmejao.
Doæe to i kod nas uskoro, predoseæam


Drugar ode kod burazera u Nemacku i ponese svoj laptop sa instaliranim utorrentom koji se pali sa windowsom, pritom mu je brat koji zivi tamo vec platio 1 kaznu za skidanje sa torrenta, i znali su za problematiku. Ovaj se tamo nakaci na bratovljev wifi i zaboravi da ugasi utorrent na kom se seedovao neki film koji je prethodno skinut u Srb samo ga nije uklonio sa liste. Za to deljenje je stigla kazna od 1100 evra koju su morali da plate.

Posto ubrzo planiram da se selim tamo neki okvirni plan je da uzmem eksterni hard sa boga oca memorije i natovarim ga ovde serijama i filmovima, a tamo ga nakacim za neki tv ili komp koji nije vezan sa netom. You tube mozes da koristis koliko hoces a ima neka varijanta gde gledas nove filmove preko istog za 2-3 evra po filmu (placas samo jednokratno gledanje na ju tjubu).
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Hattrick

Ma daj bre neces valjda stvarno to da platis ? Pa koja je njihova kompetencija u Srbiji ? Nikakva. Koji je njihov dokaz da si ti to licno skinuo, a ne neko nakacen na tvoj net koji nema password ? Nikakav. Oni prvo trebaju da dokazu da u Srbiji poseduju formalno-pravno prava na taj film, pa svi dokazi, pa tuzba pred domacim sudom. Ovo je sranje. Obicno genericko pismo privatne firme, obrises bulju, i peglas dalje.

UFF

bas tako
moja ip adresa?
ok jeste ako vi tako kazete
imam neki vajafaj ne znam kako se to sranje podesava a i dobra sam dusa pa volim da serijem, kad vec ja placam sto da nemaju i oni?
zato ceo komsiluk ne placa net, verovatno kradu od mene
tuzite njih  ;D

El Jefe

Сунчан дан, прошетам Новим Садом и увидим какав је урбанистички хаос донела демократија. Док је на челу Урбанизма у Новом Саду био СПО, од улица са породичним кућама, настају улице пуне зграда које су зидане како је коме прднуло, по бог те пита каквим дозволама и мућкама. О бојама да и не говоримо. И та условно речено новоградња се тако брзо руинирала, фасаде отпадау, боје се љуште, ништа се не одржава. Који ћете курац у Чернобиљ, све ће то бити у Новом Саду за пар година. Ужас.  Потпуно иста матрица, пут ка Ветернику, Улцињ, све што сам видео да се зида по Албанији. Значи урбанистички хаос заосталог примитивизма.
Друштво за заштиту од животиња

zVuk

Citat: eclipse4 poslato 19 Februar, 2019, 00:51


angazovala keva advokata,sprema dokumentaciju,videcemo sta ce biti...pa pre cu njemu da dam i 1000 nego ovim dripcima!


a ovde koliko vidim film jer skinut samo 25 sekundi!



ono kad ukrades nesto, pa nazivas dripcima one ciju si stvar ukrao....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Che

Citat: Hattrick poslato 19 Februar, 2019, 01:32
Ma daj bre neces valjda stvarno to da platis ? Pa koja je njihova kompetencija u Srbiji ? Nikakva.

Aj da vidis sta ce da se desi sledeci put kada proba da udje u D...

Citat: Hattrick poslato 19 Februar, 2019, 01:32
Koji je njihov dokaz da si ti to licno skinuo, a ne neko nakacen na tvoj net koji nema password ? Nikakav.

Isto kao i sa kamerama kada neko napravi prekrsaj kolima koja se vode na tebe.
Ili kazi ko je vozio ili ti placas kaznu.

Citat: Hattrick poslato 19 Februar, 2019, 01:32
Oni prvo trebaju da dokazu da u Srbiji poseduju formalno-pravno prava na taj film, pa svi dokazi, pa tuzba pred domacim sudom.
Ovo je sranje. Obicno genericko pismo privatne firme, obrises bulju, i peglas dalje.

Oni ga ni ne terete da je film skidao u RS nego u D.
D je ipak malo ozbiljnija drzava, pa ne prolaze Laziceve fore za izbegavanje suda.

Darko


Ivicat


eclipse4

Citat: zVuk poslato 19 Februar, 2019, 11:07
Citat: eclipse4 poslato 19 Februar, 2019, 00:51


angazovala keva advokata,sprema dokumentaciju,videcemo sta ce biti...pa pre cu njemu da dam i 1000 nego ovim dripcima!


a ovde koliko vidim film jer skinut samo 25 sekundi!



ono kad ukrades nesto, pa nazivas dripcima one ciju si stvar ukrao....

Ko ti kad na yt naucis foru za taj jojo pa onda pred drugarima ponavljas sta si od drugog video a jos ga prodas i kao svoju foru i palamudis 90% tvog performansa tudje fore, 5% tvoje fore i 5% ti propadne nesto.

Jebi ga takav je zivot.
Samo bez stresa
Cika Roland je zaseo za sto......mora spremim ponovo domacu brlju da mu donesem,navuko se heheh




Lazic

Citat: Che poslato 19 Februar, 2019, 12:48
D je ipak malo ozbiljnija drzava, pa ne prolaze Laziceve fore za izbegavanje suda.
Ne znam za Nemaèku ali statistièki u USA ima oko 20% Lazæa i zamisli, prolaze im fore izbegavanje suda... :o ;D

mrle


zVuk

Citat: eclipse4 poslato 19 Februar, 2019, 13:47
Citat: zVuk poslato 19 Februar, 2019, 11:07
Citat: eclipse4 poslato 19 Februar, 2019, 00:51


angazovala keva advokata,sprema dokumentaciju,videcemo sta ce biti...pa pre cu njemu da dam i 1000 nego ovim dripcima!


a ovde koliko vidim film jer skinut samo 25 sekundi!



ono kad ukrades nesto, pa nazivas dripcima one ciju si stvar ukrao....

Ko ti kad na yt naucis foru za taj jojo pa onda pred drugarima ponavljas sta si od drugog video a jos ga prodas i kao svoju foru i palamudis 90% tvog performansa tudje fore, 5% tvoje fore i 5% ti propadne nesto.




nije isto...jer na te fore, kao i na fore u basketu, fudbalu, sahu ili bilo kom drugom sportu niko ne polaze autorska prava, a onaj ko se bavi tim sportom zna tacno koja je cija fora i te fore dele ljudi koji su ih izmislili, odnosno ako ih nisu izmislili, kazu cija je fora, sto znaci da tu kradje nema...poredis babe i zabe...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Che

Citat: Laziæ poslato 19 Februar, 2019, 13:58
Ne znam za Nemaèku ali statistièki u USA ima oko 20% Lazæa i zamisli, prolaze im fore izbegavanje suda... :o ;D

u US za sada ne jure za torent saobracaj. Jedino ako si bas bezobrazan ISP ce ti otkazati ugovor.

Hattrick

Da ne znam prilicno dobro sve te zapadne drzave pomislio bih da je Nemacka neka svemirska drzava u sazvezdju Vega, koliko ima neverovatnih legendi koje se ispredaju u vezi nje.  [rofl]
Znate sta ce se desiti ako ne plati i opet ode u Nemacku ?
- NISTA.
Ne postoji mehanizam policijskog ili carinskog privodjenja lica u monetarnim sporovima izmedju fizickih lica, ili privatnih firmi sa fizickim licima, a u vezi monetarnog potrazivanja.
- Postoji prva opcija, oni dokazu sudu da su vlasnici prava za Nemacku za taj film, dokazu sudu da si skidao film na nemackom, to jest film koji je namenjen nemackom trzistu za koji su oni nosioci prava. Sud se proglasi nenadleznim jer je adresa u Srbiji. Oni spakuju tuzbu u fijoku. Kraj.
- Druga opcija, oni pronalaze firmu u Srbiji, nosioca prava za taj film, ta firma preko domaceg advokata te tuzi pred domacim sudom, ti dokazujes da nisi skinuo film na srpskom, to jest film za koji su oni nosioci prava, tuzba otpada.
- Treca solucija, oni napisu jos 1 ili 2 pisma, vide da ne placas, predaju monetarno potrazivanje Nemackom privatnom izvrsitelju, on im vrati dopis da nemas nekretninu, auto, stan, racun, u Nemackoj, i da je inkompetentan za teritoriju Srbije. Oni taj papir predaju svom osiguranju, i osiguranje im plati 70% potrazene svote. Dosije se zatvara.
U svakom slucaju, opusti se, mogu da ti klackaju jajca, da si u Srbiji, ili da sutra odes u Nemacku. Kakva privodjenja na granici, kakva sranja, to samo u Srbiji postoji.

Hattrick

I samo jos nesto da dodam, ovo sluzi vise kao sredstvo pritiska, da te malo naplase, da to vise ne radis, nego sto stvarno misle da ce neko nesto da plati. Da me pogresno ne shvatis, ne nagovaram te ja da ne platis, ako si dobrovoljac slobodno plati, kao sto mnogi svezi imigranti rade, slusajuci neke blesave price, i plaseci se svega i svacega. Samo ti naglasavam da ti ne mogu apsolutno nista. A posle uradi po svojoj savesti.