Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: PECA BMW poslato 14 Januar, 2018, 11:14
Citat: Ho¹tapler poslato 14 Januar, 2018, 09:06
Elektro magnetni lovato ventil - veze¹ ga sa plusa bobine, kad ona ima struju gorivo curi,
kad nema nema ni goriva, zaboravi¹ da ima¹ slavinu.

meni jedan ventil crko i izbacio taj sistem kao nepouzdan , vratio slavinu nazad ( koja je ispravna nego je zaboravljam)
Ja sam moju za 8 godina bukvalno 3 puta pipnuo... ;D Slavinu... ;D

PECA BMW

ma ja imao neku ruznu naviku da uvek zatvaram gorivo , jedno je sigurno , nikad nije mogla da zariba :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

milomir22

Citat: Hurricane poslato 10 Januar, 2018, 12:01
...ja na Hondi nikada nisam ni dirao tu slavinu i nikad nisam ni imao problem, sad na suzakiju sam savetovan da to zatvaram svaki put i smara

poprilièno, mada ona ako rikne neæe ga ni spasti i ako je na off, jel da?


mo¾e neko da mi objasni malo detaljnije problematiku oko tih slavina?


Ovako, pisacu za ono sto je bilo na mom motoru i sto mi je skoro godinu dana jelo dzigericu.

Na suzukiju sam imao originalnu slavinu s 3 polozaja (PRI, RES i ON). Pri je prime i na ovom polozaju gorivo je non-stop otvoreno, nezavisno od vakum-membrane koja na ovoj slavini zatvara gorivo. Res- ide preko membrane, ali preko nizeg pipka u rezervoaru, tako da kada krene da stuca, okrenes na res i imas jos goriva za 50-100 km. Na on, slavina sama otvara-zatvara gorivo u zavisnosti da li motor radi ili ne. Kada se zavergla, slavina otvori membranu (koja radi na vakum), kada se ugasi motor, nestane vakum, slavina "zalepi". To je u idealnim uslovima, meni je lepila cim opadne nivo goriva ispod 14-15 litara u rezervoaru i motor gubi snagu, trokira, jebe,...

Desavalo se, drugima, da im membrana slavine ne zalepi kada ugase motor, motor ostane na suncu, pritisak u rezervoaru naraste, karbovi popuste, iskulja gorivo i zavrsi u karteru s uljem, izmesa se fino, jer dalje nema gde.

Da bih ovo izbegao, ugradio sam mehanicku slavinu koja ima samo on i off, rezervu nemam, merac nemam, navikao sam se na pumpi da resetujem t1 i prelazim 250-300 km max da ne bih ostao goriva bez :D.

Jes' da moram da pustam i zatvaram kao na automatiku, ali samo ako ostavljam motor ugasen duze od pola sata-sat, ali ne razmisljam o jebenim slavinama vise.

Stavio sam slavinu sa r6 prve generacije, ona ima 2 pipka iste duzine i sa njih vuce gorivo (fakticki duplo u odnosu na one sa rezervom), jer moj motor ima gravitaciono napajanje (pumpe bez), pa kineska od 5 evra nije mogla da zavrsi posao (protok bio mali), nije da nisam probao.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Nije mi jasno kako su izveli na kleu da ne ide benzin u karter nego u air box pa napolje, al' mi je ba¹ drago zbog toga... ;D

slave74

Citat: Laziæ poslato 14 Januar, 2018, 13:00
Nije mi jasno kako su izveli na kleu da ne ide benzin u karter nego u air box pa napolje, al' mi je ba¹ drago zbog toga... ;D

Zar ne bi trebalo da karburatori imaju prelivna creva, kad plovak zaglavi ili tako nesto?

Na kr1s meni se to desavalo redovno, malo cuknem karburator, kojem je zaglavio plovak i nastavljam.

Problem je bio sto se to desavalo u voznji, a za to vreme je gorivo isticalo, i to preko auspuha..

Bori¹a

koliko sam ja imao srece sa kupovinom motora ja ne mogu da vam opisem...

kad vidim kakve muke mogu da snadju vozaca motora... niti znam gde je slavina niti da li je imam, akumulator sam provalio gde je pre mesec dana jer ga nisam skidao nikad a palio na cvrgu... i sad ga napunio i opet pali kao mina... moram priznati da sam menjao jednom sijalicu jer sam stavio osram nightbreaker koja sluzi dve godine :D

milomir22

Ja prelazim 7 000- 10 000km u sezoni, da prelazim 500-1000, nista ni ja ne bih morao da radim. Moj motor je 2001. a u januaru 2015. je placen 2100 evra i u njega je ulozeno jos 400, racunajuci i gumu. Manje-vise sem 25 evra slavine (jedini kvar), sve je otislo na ulje i filtere, kociono ulje, plocice, gumu, lamele,...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Poljanac92

Nisam upucen u tipove slavina na motorima, iz ovih prica deluje mi da je na mojoj hondi najprakticnije odradjeno, tri polozaja ima, zatvoreno, otvoreno koje vuce gorivo do rezerve, i polozaj za rezervu koje ima za nekih 30-ak km, nema pumpe koliko znam :D meni npr treba rezerva, kad pocne da stuca, znam da imam 30ak km jos, jer ne mogu da pratim potrosnju, nekad se pegla pun gas, nekad svrckanje po gradu, nekad tu po kraju :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

Ivicat

Pa da li su normalni ovi koji simaju crtane filmove? Klinac gleda Kako dresirati zmaja. Ako pojaca dovoljno da cuje govor, kada dodju scene sa efektima, ogluvece...

Lazic

Citat: slave74 poslato 14 Januar, 2018, 13:26
Citat: Laziæ poslato 14 Januar, 2018, 13:00
Nije mi jasno kako su izveli na kleu da ne ide benzin u karter nego u air box pa napolje, al' mi je ba¹ drago zbog toga... ;D

Zar ne bi trebalo da karburatori imaju prelivna creva, kad plovak zaglavi ili tako nesto?

Na kr1s meni se to desavalo redovno, malo cuknem karburator, kojem je zaglavio plovak i nastavljam.

Problem je bio sto se to desavalo u voznji, a za to vreme je gorivo isticalo, i to preko auspuha..
Èuko i ja karburatore pa ih zamenio za bolje kod Bokiliæa... ;D



@Todoroviæ:
To rade na¹i olo¹i da bi grunule reklame kad naiðu... Mislim to rade i njihovi olo¹i iz istog razloga...


Hurricane

Citat: Ukii poslato 14 Januar, 2018, 16:39
Nisam upucen u tipove slavina na motorima, iz ovih prica deluje mi da je na mojoj hondi najprakticnije odradjeno, tri polozaja ima, zatvoreno, otvoreno koje vuce gorivo do rezerve, i polozaj za rezervu koje ima za nekih 30-ak km, nema pumpe koliko znam :D meni npr treba rezerva, kad pocne da stuca, znam da imam 30ak km jos, jer ne mogu da pratim potrosnju, nekad se pegla pun gas, nekad svrckanje po gradu, nekad tu po kraju :D


..da Uki dru¾e tako je to kod Honde, slavina kao da ni ne postoji, mo¾e¹ da je koristi¹ a i ne mora¹, samo ima¹ pumpu èisto da zna¹,

msm trebalo bi, mada ako pegla¹ ponekad pun gas znao bi da je nema tj da je na slobodan pad  ;D


jedino kod Honde nema opcija

PRI -  practicaly racing inspired


RES - really extra sporty   dodu¹e ima  [rofl]

megaidiot

rally extra sporty mod najbrze trosi gorivo

milomir22

Moj drug je imao druga koji je znao coveka koji je cuo od prijatelja da se jednom liku iz Kikinde pokvarila Honda.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Hurricane

...znam èuo sam, to onaj ¹to mu crko akumulator, bila fal¹ neka Varta

Bishke

Izbacilo iz takta, ali i oraspolozilo  8)

Prosle god, jedan od prodavaca moto delova je prodavao Akrapa za moj 636.

Iako sam ja vec imao akrapa na mom motoru, pitao sam ga koja je cena, jer je drugar hteo da uzme takav auspuh.
Lik me "poslao" kod Roberta u Adu, jer je siguran da ja nemam para za original i da zaobilazim njegove oglase  [neampojma] [samoubistvo]
Pre toga sam ga gomilu puta pitao za neke delove, ali je uglavnom nabijao cenu pa nista nisam uzimao od njega.

2018. Isti taj lik mi se javlja sa drugog KP naloga i daje mi br od keve ili sestre da mu posaljem slike maske i farova koje prodajem za 636  [rofl] [rofl] [rofl]

Maca...Vratanca  [flashing]
You should do one thing every day that scares you

Lone Wolf

I jesi mu poslao slike tra¾enog sadr¾aja ili je bilo ne¹to iz specijalnog foldera?
Не може рај на земљи.

Bishke

Mislim da ce biti nesto iz foldera "Ne diraj!" ;D
Jos sad kulira kao da se nista nije desilo u fazonu : Nista se ti ne sekiraj i spremi masku

pusac qrca
You should do one thing every day that scares you

Lazic

#24218
Ako ga ne odere¹ k'o magarca ni¹ta nisi uradio... :D Mada, kapiram da je i tebi frka za kintu...



ontopic:
Prvi put èuo "svedoèenja" "svedoka" sa "suðenja" Oliveru Ivanoviæu... Retardi/olo¹i nisu znali ni da la¾u... :(

mali_zmaj

Pa jedni te isti trenirani svjedoci se godinama pojavljuju Srbima na sudjenjima za ratne zlocine!!  Karla ih je istrenirala i oni poslije nje!!  KOje smo mi naivcine!!  Kako bi to Mosad u proslosti rijesio!!!  Jednog po jednog...
jin-jang