Glavni meni

GSXR 1100 '91 Vasa Iskustva

Započeo maki gsxr 1100, 03 April, 2012, 21:03

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

maki gsxr 1100

kao sto rekoh,voleo bi malo da ispisete ko sta zna o ovom dedi,sve je dobro doslo sta god napisete,isto tako bi mi dobro doso manual za njega

bokilic

manula imas po netu kolko oces da skines, a deda,,ja promenio vise komada,sad radim restauraciju jednog takvog..
si bas iz jagodine ili okolina..
brmmmm

AndreyRR

revolucija ce da ti objasni oko baba i deda  ;D ;D,mada mislim da su stariji motori
mnogo kvalitetniji od danasnjih plastikanera sa km zice i cudima i mudima

maki gsxr 1100

Citat: bokilic poslato 03 April, 2012, 21:27
manula imas po netu kolko oces da skines, a deda,,ja promenio vise komada,sad radim restauraciju jednog takvog..
si bas iz jagodine ili okolina..

nasao sam bokilic-u i skinuo.inace posebno postovanje bokilicu,citao sam puno pre nego sam se uclanio,svaka ti cast

okolina jagodine,12km stari put prema kragujevcu

maki gsxr 1100

Citat: AndreyRR poslato 03 April, 2012, 22:14
revolucija ce da ti objasni oko baba i deda  ;D ;D,mada mislim da su stariji motori
mnogo kvalitetniji od danasnjih plastikanera sa km zice i cudima i mudima
[/quot


slazem se potpuno,bas zato sam ga i nazvao,deda. oduvek sam hteo ovaj motor i sam mi se namestio sasvim slucajno.sad je moja bebane ide dalje od mene vise,necu da vredjam druge,ali nebi ga dao ni za koj drugi,vozio sam cbr900rr,ali ovo je cudo svoje vrste,bar kako ga ja dozivljavam

bokilic

sta ima da ga dozivljas,dere cbr,ku ko deda babu :)
no dobro,sta te muci sa makinom,
ja sad zavrsavam generalnu na mom suzukiju,isti model,i pravim ga u golaca,plastike poskidao itd, malo ga preradjujem.
dobro motorce,izdrzljivo,ide ko ludo :) pa cak odere i po neke novije nabildovane, :)
doduse ima i svoje mane,gazi ga i vreme polako,ali ok,ide kotrlja jos uvek po drumovima,
brmmmm

maki gsxr 1100

ma ici ce to jos dosta,zasto nebi iso.
mozes da okacis slike od suze da vidim sta mu radis?mozda mi se svidi,ma da ja sam uvek nekako za original,jedino ako bi nesto promenio to bi uradio zato sto mi pukose zglobovi na sakama,a kazi mi da li ima na tvom amortizer volana?pri gradskoj voznji skreni tamo ovamo po ulicama odose mi ruke.

muce me karburatori,preliva mi,puca svako toliko na leru,pa mi bas juce crce jedna svecica,doso juce goranvojska kod mene i doneo mi covek sve 4 svecice i on mi kaze da rikavaju zbog prelivanja.malo mi objasnio kako da resim prelivanje sa plovcima,ukapirao sam sta mi je ciniti.treba i da se sinhronizuju,gledam manual ali dok ih ne skinem i pogledam karburatore dzabe zevam u ovaj manual. kazi mi dal smem membrane malo da prodjem nitrom?

maki gsxr 1100

imam manual od gsxr 1100w 93.god
dal vazi on za moj? koliko mi se cini isti su,koja je razlika izmedju 91.i 93.? i sta mu znaci ova oznaka W?

Purec



vani

Vec duze vreme planiram da otvorim temu o ovom motoru,ali dobro,nikada nije kasno.Kod mene u kraju su se pocetkom 90-tih vozila dva nova,jedan plavo beli,a drugi crno sivi.Ovaj prvi sa dobro poznatom kolor semom-plavo belom je bio u vlasnistvu mog komsije,tako da sam skoro svaki dan bio uz taj motor,gledao ga i mastao o njemu i naravno postavljao bezbroj pitanja vezana za istog.Eh kada se samo setim kada ga upali,a ja piskim od srece i samo se molim da sto duze bude tu tako upaljen,da ne mrda nigde.Elem,ta ljubav prema cuvenoj uljari me prati do danasnjeg dana i verujem da ce za mene to uvek biti motor br. 1.                                   Proslo je dosta vremena od pojavljivanja tog motora,proizvedeni su i jaci i lepsi i brzi,ali ni jedan nema tu car kada sednes na njega kao uljara.                                 Motor ide kao blesav,uz prelep zvuk ma iz kog auspuha(kao i bez pomenutog),krivine drzi jako dobro(i ako je krmaca),kocnice su vise-manje dobre,ali ono sto je najbitnije imaju agregate koji su neprevazidjeni.Necu da kazem neunistivi,zato sto postoje "STRUCNJACI" koji i njih uniste i kojima je greh dati i biciklu(poniku).

maki gsxr 1100

eto tako sam i ja slicno zavoleo tog suzukia.
poceo sam da vozim automatika mislim da sam bio 5.razred,tako da ni jedan motor niej mogo da prodje da ne obratim paznju.e tako sam svako leto provodio u Puli.ziveo preko puta brodogradilista Uljanik,i tu je radio jedan bosanac,i kao i svi drugi radnici dolazio motorom,i to bas ovaj ali 750. kako je taj tip bio cudan,u 15h sirena u uljaniku kraj radnog vremena,eto mene preko puta kapije da vidim kad sedne na njega i krene kuci.tako cudan tip da cudnijeg nisam video i sreo u zivotu.ja mislim da nema vise od 50kg,ali maher za voznju,to sam kasnije video.isto je suza bila plavo bela,svaki dan sam ja njega gledao i cekao da dodje 15h. pa kad sam uzeo pvi kao ozbiljniji motor za te godine a to je 1. srednje skole,cagiva frecia 125.i moj prvi biker fest u puli a i ja ucestvujem,te godine 7500 motora i preko 10000 ljudi u kampu,i sretnem njega i upoznamo se,i ja mu ispricam da sam ga stalno posmatrao,i covek mi da suzu zamenimo se kad je video koliko mi taj motor u ocima,od tad sam reko da cu da ga imam kad tad.ljudi on ga i dan danas vozi.od te cagive pa posle aprilia af1 125,kit 180,pa katana 750 sa 17 god,  pa gilera rc top raly pa honda cbr900rr pa pitaj boga vise sta sve,ali nikad ni jedan kao suza gsxr 1100.a vozio sam mnogo motora sto u klubu od honde nsr,suza gama 250 full racing pa  super bike cbr 600 dukati senna i td.to je sve od kolega i drugova. zadnji motor nakon pauze od 4 god je gilera rc top rally,e nju sam doterao u gepeku iz trsta prosle godine i vozio se jenu sezonu i dam drugaru da ide na poso svaki dan sa njom tu blizu i on se zacopa u nju i navali prodaj mi,i prodam mu.i razdelio kacige i kombinezon dainese dam za simbolicnih 1300din i to pre dva meseca,reko kacim kacigu o klin,dosta je bilo.stavim ja auto u oglas hino za kes ispod cene,ja bez kinte totalno.zove me covek i ponudi ovog gsxr e reko de me nadje sad,i naravno na prvu pristanem odmah ne razmisljajuci na nista drugo i kombinacije  sto su mi nudili jos  iplanove,sve pade u vodu a suza je u dvoristu,kad sam seo i upalio ga,sve mi se povratilo od pre 10 god pa do danas,i mislim da vise od mene ne ide nigde,pa dok ide ide,kad stane ram o klin na zid. eto moja pricica za gsxr 1100.

vani

E da ne rekoh ni jednu manu tog motora.
Gsxr 1100 trosi kao kamion i za danasnje vreme uopste nije rentabilan,ali sta je tu je.Taj motor danas voze uglavnom zaljubljenici,tako da svaka ljubav kosta...

maki gsxr 1100

pa sta znam i nisam bas nesto primetio da je toliko strasna potrosnja,do duse ne znam jos tacno nisam testirao.onda da ne menjam ja karburatore hahhaha mozda zato sto su mu 750 karbovi pa mi manje trosi,ebem li ga

sasafilipovic

Citat: vani poslato 05 April, 2012, 01:03
Vec duze vreme planiram da otvorim temu o ovom motoru,ali dobro,nikada nije kasno.Kod mene u kraju su se pocetkom 90-tih vozila dva nova,jedan plavo beli,a drugi crno sivi.Ovaj prvi sa dobro poznatom kolor semom-plavo belom je bio u vlasnistvu mog komsije,tako da sam skoro svaki dan bio uz taj motor,gledao ga i mastao o njemu i naravno postavljao bezbroj pitanja vezana za istog.Eh kada se samo setim kada ga upali,a ja piskim od srece i samo se molim da sto duze bude tu tako upaljen,da ne mrda nigde.Elem,ta ljubav prema cuvenoj uljari me prati do danasnjeg dana i verujem da ce za mene to uvek biti motor br. 1.
Proslo je dosta vremena od pojavljivanja tog motora,proizvedeni su i jaci i lepsi i brzi,ali ni jedan nema tu car kada sednes na njega kao uljara.
Motor ide kao blesav,uz prelep zvuk ma iz kog auspuha(kao i bez pomenutog),krivine drzi jako dobro(i ako je krmaca),kocnice su vise-manje dobre,ali ono sto je najbitnije imaju agregate koji su neprevazidjeni.Necu da kazem neunistivi,zato sto postoje "STRUCNJACI" koji i njih uniste i kojima je greh dati i biciklu(poniku).

I ja sam mislio da je to bullet-proof agregat, i onda si ti kupio GSXR-a. I video sam... sva¹ta sam video :D
Samo mi je ¾ao ¹to ga nisi malo vozio, da te iskidam "ko ciganèe slinu".

sasafilipovic

Citat: maki gsxr 1100 poslato 05 April, 2012, 03:39
pa sta znam i nisam bas nesto primetio da je toliko strasna potrosnja,do duse ne znam jos tacno nisam testirao.onda da ne menjam ja karburatore hahhaha mozda zato sto su mu 750 karbovi pa mi manje trosi,ebem li ga

Daj ne zezaj, ne tro¹i ti 20 litara? Onda to i nije neka uljara...

Charuga

Imao ga lepo se druzio....pravilno nastelovan (bar na putu) trosi oko 5 litara kada ga vozite umereno..... uvek mi je ulivao sigurnost sto se tice pouzdanosti agregata....jedan od omiljenih motora koje sam imao.....
Dugacak, prilikom ubrzanja nemorate da brinete o prednjem tocku....osim ako ne pozelite..... dugacke krivine su njegovo omiljeno prebivaliste....jedina zamerka slabasne kocnice za tu snagu....





[attachment deleted by admin]

maki gsxr 1100

ja stvarno nisam primetio da mu je potrosnja nesto preterano velika,necu da ga testiram dok karburatore ne nastelujem,ali ni sad ne trosi bog zna koliko.ako verujete gilera rc top rallly 125,vise trosi.jeste da se vozi stalno na obrtajima,kao manje ce da trosi na otvoreno gilera,oce qrac,dodjes do 5-te,ne moze dugo u 5-tu,vracaj u 4-tu pa gas da ga zaletis za 5-etu a tu srce pa razbiva,u stanju je da potrosi 4litra od mene do jagodine i nazad a to je 25km sve ukupno,ako ne potrosi i vise.a na terenu da i ne pominjem.tako da mi je gsxr ekonomican sad,hahah

maki gsxr 1100

Citat: Charuga poslato 05 April, 2012, 11:44
Imao ga lepo se druzio....pravilno nastelovan (bar na putu) trosi oko 5 litara kada ga vozite umereno..... uvek mi je ulivao sigurnost sto se tice pouzdanosti agregata....jedan od omiljenih motora koje sam imao.....
Dugacak, prilikom ubrzanja nemorate da brinete o prednjem tocku....osim ako ne pozelite..... dugacke krivine su njegovo omiljeno prebivaliste....jedina zamerka slabasne kocnice za tu snagu....


ja ti verujem.




vani

Da da,to je ta plavo-bela kombinacija,ubedljivo naj lepsa kolor sema,a i motor ti je bio u jako dobrom stanju(kao da je sad iz Japana stigao).
A ovo sto Filipovic prica za potrosnju od 20l, je "koska" za mene.
Da malo pojasnim.Nasao se kod mene jedan primerak iz 89god. HyperSport bez zadnjeg sedista(samo plasticna grba),sednem ja prvi put na njega u papucama,majci i sortcu(znaci full opremi) i krenem malo da ga izujem,da vidim kako ide.Medjutim zamalo da on mene izuje,prvom ne znas da li ce pre na zadnji ili ce da pali gumu,okinem ga u drugu, tamo ista situacija,pogledam na sat oko 180km/h,podignem glavu a covek sa Fordom krenuo iz bocne ulice i sece mi put.Kocnica prednja, zadnja,prva,zadnji kraj skace kao lud, sirena i na kraju mi je ostalo da kocim ocima i nekako se zaustavih na metar od njegovih desnih vrata.
U sledecu voznju krecem sa zenom,sipam za 1000 din(u to vreme je to bilo 12,5l benzina) i krecem starim putem za Kragujevac(40km),stizem tamo, malo se provozasmo kroz grad i kad krenusmo nazad on upali crvenu lampicu za rezervu.Jebi ga rekoh mozda nije bilo nista goriva,nisam obracao paznju na lampicu kada smo krenuli i sipam za jos 1000.Dosli smo u Jagodinu,okrenusmo par krugova po gradu i gle cuda-ponovo se pali lampica.
U narednih par dana sam pokusavao da sredim potrosnju,ali mi nije polazilo za rukom,jer je sve kako treba,znaci nema prelivanja goriva,nema crnog dima na auspusima,motor radi kao sat,ali ubija sa potrosnjom.Pitam ljude koji su ga pre toga vozili i oni podelise iste impresije samnom: ide brutalno ali zato isto tako i trosi.
I pre tog motora i posle njega sam vozio dosta uljara i ni jedna nije isla kao on,doduse ni jedna nije ni trosila kao on.