Glavni meni

FZ1S Fazer

Započeo davidoff, 03 April, 2012, 10:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

davidoff

1.2007. god.
2.Dunlop SportSmart,ok guma nisam puno presao sa njima jos uvek tako da nemam neko iskustvo ali deluju ok lepo drze u ovom predsezonskom preiodu na temperaturama oko 15 stepeni.
3.Ovo mi je prva sezona na njemu.
4.Odlican sport-touring motor,pregrst snage,udoban,pouzdan agregat,odlican polozaj sedenja cak i za ljude visoke preko 195cm.Brutalne kocnice,odlicna ciklistika,odlicno ubrzanje,stelovanje svih amortizera na motoru,sa 3 kofera moze oko sveta i nazad.
5.Velika potrosnja na jacem gasu a i bez njega... ;D
We won't forget you Marco....


davidoff

Evo sad da dodam kad je sezona pri kraju:

Gume Dunlop SportSmart samo za stazu ne zato sto su lose naprotiv vec zato sto sam ih na auto-putu satrao za 2000km....Mislim da je ovo odlican sport-touring motor ako ne i najbolji....da ne budem pogresno shvacen meni Hayabusa nije sport-touring motor vec super-sport...vozio sam svog Fazera i na stazi i na regionalnim putevima,na auto putevima a i u gradu napravljen je za sve ali bukvalno....ima snage na pretek,nije tezak za po gradu,sa koferima ima mesta za sve sto vam je potrebno za mesec dana van kuce....potpuno natovaren sa 3 kofera i suvozacem trosi oko 7l pri brzini oko 150-160km/h na auto putu...nije strasno...Odlican motor za putovanja po asfaltu bez off-a....
We won't forget you Marco....


boki68




ovo je moj extra je vozim se 2 god sa njim prosle god. tranfagarasan Rumunija ove videcemo. moja preporuka

boki68

ja koristim metzeler 190/50 120/50 sportec m3  veoma sam zadovoljan , gumama motocikl je ok malo doduse neudoban samo za duza putovanja pa sam se odlucio da kontaktiram boban iz Zemuna za prepravku sedista. Isto kao i predhodnik na forumu bih dodao jos da zaista i ja imam malo vecu potrosnju goriva , mada mislim da ovi kojima motocikl ne trosi ni ne vozaju se ili malo lazu precutkuju potrosnju svojih mezimaca. ps mozda je tako i bolje,,,,,,,, 

*zeka*

Sta je to velika potrosnja za tebe?
Meni je normalno da motor od 1000 ccm i  150 konja trosi oko 8 l. Moze se voziti i na 5 - 6 litara kako neki kazu ali koji si onda kurac kupovao motor od litru, kupi skuter pa se vozaj na ler gasu.
Ovo se uopsteno odnosi na sve litre.

boki68

Zeko ako je  tebi nesto normalno nemora svima to da bude normalno, jbg, rekao sam , da mnogi precutkuju potrosnju ili je samo friziraju sebi u korist ali mene za to bass briga , a ja sam kupio za moj,, kurac ,,motor koji se meni svidja pa ga mogu voziti kako ja hocu a ti za tvoj kurac vozi kako ti hoces

goranvojska

boki,ja vozim 1200ccm i potrosnja varira od 5 pa do slobodno mogu reci 15.to sve zavisi od samog stila voznje,opterecenja itd.konkretno bandit sa svim koferima,tank torbom ja i bilja do 140kmh 5,5-6l na 100km.ako ga zisnem 180-200 e onda bato jede i pije a ako sam sam na toj brzini mi podigne za 2l.i r motori nisu nista bolji po potrosnji.samo opet kazem sta ko zeli od motora takva mu je potrosnja.

*zeka*

Citat: boki68 poslato 09 Oktobar, 2015, 20:14Zeko ako je  tebi nesto normalno nemora svima to da bude normalno, jbg, rekao sam , da mnogi precutkuju potrosnju ili je samo friziraju sebi u korist ali mene za to bass briga , a ja sam kupio za moj,, kurac ,,motor koji se meni svidja pa ga mogu voziti kako ja hocu a ti za tvoj kurac vozi kako ti hoces
Koji se moj ljutis. Samo pitam koja je to potrisnja koja je velika? Ja rekao koja je za mene normalna . A tvoj motor teraj kako hoces i uz kurac i niz kurac. Moja poruka "koji si kurac kupovao motor od litru"uopste nije bila upucena tebi nego trecim licima koji lazu  da im motori od 1000 ccm trose manje nego sto je realno.

Gavrolini

Ja sam imao prvu generaciju fazera 1000 i trosio mi je 9-10l.  Kad se malo pristeim ni jedna litra mi nije silazila ispod 9. Cuo sam za te bajke o potrosnji 5,6 i 7 litara ali se to kod mene nikad nije desilo. Sa litrom je staro pravilo " koliko obrtaja toliko i litara" e sad ja se divim ljudima koji kupe zver od motora i voze ga na 5-6k obrtaja. Ustvari lazem, ne divim im se vec ih sazaljevam.

ЯЭВОЛУТИОН

Ja znam coveka koji vozi BUELLa 1200 ...divlja sa njim....ali nikako da prebaci 5 litara benzina...doduse max rpm je 5000...mozda zato....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Americke poljoprivredne masine se ne racunaju, a mozda je i dizel

srbac

Da , taj ima i reduktor i ono  zec/kornjaca

Gavrolini

Malo je kume minusa, daj jos

UFF

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Oktobar, 2015, 23:03
Ja znam coveka koji vozi BUELLa 1200 ...divlja sa njim....ali nikako da prebaci 5 litara benzina...doduse max rpm je 5000...mozda zato....

ja moj vozim za sve pare i nikad mi nije presao 7l
potreze trenutno a na 10k je u blokadi
sta ces bolje za grad

boki68

Neljutim se ja Zeko samo nisam ljubimac psovki i takvog zargona oprostite ako sam bilo koga uvredio , i ja moj motor vozim za sve moje pare i kako ja hocu a potrosnja kako kome  , motor ponavljam sam kupio da uzivam  za potrosnju nema jeda vozim se koliko imam para , samo sam napomenuo da ljudi mnogo friziraju potrosnju ali me i to nije briga svako vozi za svoje pare,,,,,,,,

juga

Znam ja neke kojima motori i kola ne tro¹e, ¹ta vi¹e vraæaju u rezervar!

boki68

#16
jugo svaka ti je na mestu, to mi je i bila poenta za objasniti ali ti si bio vrlo sazet i istinit,,,,,,,,,

Hohštapler

Citat: Gavrolini poslato 10 Oktobar, 2015, 00:22
Malo je kume minusa, daj jos

Evo kurca! Na plus sa poljoprivnu mehanizaciju.
U svetu motora HD je za mene isto ¹to i IMT u svetu automobila..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

goranvojska

Citat: Gavrolini poslato 09 Oktobar, 2015, 22:00
Ja sam imao prvu generaciju fazera 1000 i trosio mi je 9-10l.  Kad se malo pristeim ni jedna litra mi nije silazila ispod 9. Cuo sam za te bajke o potrosnji 5,6 i 7 litara ali se to kod mene nikad nije desilo. Sa litrom je staro pravilo " koliko obrtaja toliko i litara" e sad ja se divim ljudima koji kupe zver od motora i voze ga na 5-6k obrtaja. Ustvari lazem, ne divim im se vec ih sazaljevam.
brate ja vozim 1200 ccm a kad bi ga drzao na 5-6000rpm ja bi onda konstantno isao od 150-180kmh.a de to da teram.pa meni na 4000rpm ide 130+km.i na 140 trosi 5,5l na 100km.ako ti je neverica dodji uzmi teraj pa se uveri.
govorimo o otvorenom putu.gradska voznja 10+l na 100km.

Gavrolini

Mozda bi i meni toliko trosio kad bih vozio 120-130km/h  6. brzinom a ne 2. kao sto inace vozim.