Glavni meni

Auspuh za MZ Etz 250

Započeo darkrider900rr, 24 Mart, 2012, 23:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

darkrider900rr

Zna li neko kako da napravim auspuh za mz-a, na koju foru, kako sta?! Ima te li neku semu necega?  [watching]

Purec

Sta god da napravis nece da valja kao fabricki, pogotovu na MZ-u, tako da pojuri fabricki ;)

Nikolaaaaw

 [dobarpost] 2t motor,tesko da ces da dobijes performanse sa pravljenim kao sa  fabrickim

©umi Zmajèek

izvadis 35-50e i kupis nov fabricki..  [thumb_up]


Умей жит

ЯЭВОЛУТИОН

Ili batalis sta ti pricaju ovi jebivetri, i pocnes da pravis auspuh kakav ti hoces....postoji proracun za 2t auspuhe na netu, postoji program koji pomaze oko krojenja konusa, i napravi ceo auspuh....perormanse mozda nece biti kao na fabrickom, ali ce sigurno lepse izgledati....zadnji put kad sam pravio auspuh za MZa, radio je bolje nego fabricki, ali posto je sve radjeno sa minimumom dokumentacije, nemuguce ga je reprodukovati.
Pravi bre sta gubis, a nece te kostti vise od originalnog....mozda malo vise vrmena, ali ces se probuditi pametniji za neki promil, sto ovi koji nisu probali nikad nece....pa ces moci da prosipas znanje po forumu o 2t auspusima,
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

darkrider900rr

 pored vas bi i lud poludeo  [rofl] koga ja sad da slusam, a?!  [rofl]

Purec

Ako si dokon onda revoluciju :D

ЯЭВОЛУТИОН

Ne zaboravi da fabricki ima 15 kila, tako da si automatski olaksao motor bar za 10.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

K0le

Radio ja za moj 251, bez ikakvih proraèuna i sl, èisto iz sprdnje. Jest bio lak¹i, èuo se lepo (al na malim obrtajima ;D) , samo je bio glasan i mislim da sam gubio na snazi. Mada me opet vuèe da bud¾im neki umesto serijskog, ako do tad ne prodam a¾dahu naravno :D.
Samo napred, ne mo¾' izgubiti ni¹ta , a dobiæe¹ uz malo truda dobar izduv, mo¾da i bolji od serijale,  mo¾da i jeftiniji     + iskustvo. Raèunica je prosta  :D

©umi Zmajèek

Citat: revolution poslato 25 Mart, 2012, 16:06
Ne zaboravi da fabricki ima 15 kila, tako da si automatski olaksao motor bar za 10.

[rofl] [rofl] [rofl] Izvini vozio sam razne rezone(pravljene) i ipak mi najlepse radi(cuje se i povlaci) sa originalnim..  ;) (i ima 4-5kg(od 251 onaj kraci za 15cm))


Умей жит

©umi Zmajèek

+ zavisi sta hoces, na kojim obrtajima da imas max. snagu i obrtnimoment... ;)


Умей жит

ЯЭВОЛУТИОН

Evo ovako...pravili smo drugaru MZa koji nazalost nije vozen ovde vec u nemackoj...njihov aingabau 250 sampionat....blok od 250, radilica sa Prox klipnjacom...cilindar, klip i glava od TRI Z 250 Yamahe, dva diska napred i disk nazad.....alumijumske 17 ice, prednja viljuska od kawe 600 r.....auspuh od TRI Z yamaha, malo modifikovan......Ram je od TS 250, ojacan i doradjen.....
Problem sa MZ auspuhom je u vremenima na cilindru...toliko su retrogradno uradjena da izvlace sramotnih 21 konj iz 250 ccm dvotaknog motora.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jura

Ajde da malo skrenem temu posto me zanima de na netu naci seme za izradu auspuha za jednoclindricne 4takta motore?

nano

Samo top? Ili celu granu?

Ako je top onda bolje da nadjes neki iz oglasa za oko 50-70e moze da se nadje neki pristojan... Sto se grane tice ne kontam zasto bi to radio... Posto kod 4t koliko ja znam nema nekom drasticnog uticaja na performanse kao na 2t

ЯЭВОЛУТИОН

Paaaaa, nije bas tako.....uza grana u precniku daje bolji poteg na niskim a sira vise snage na visokim.....sta mislis sta radi ventil na izduvu i kod dvotaktnih i kod cetvorotaktnih motora.
To se tice proracuna za top na 4t motorima....to postoji , ali je ipak u domenu "hiljadu pokusaja, hiljadu popusaja" i zavisi sta zelis da dobijes
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nano

 [klanjam_se]

Nisam podmazo zakmo danas  [joint]

exup radi na tom principu

jura

Mslio sam samo na top posto je ovaj moj jos gori nakon reparacije iznutra.

ЯЭВОЛУТИОН

postoje dva tipa topova na $t motorima.....jedan je flow (protocni) a drugi je triple flow....prvi je resenje za sportske motore i dere se kao magarac, a drugi je kulturna varijanta sa cevima i pregradama u topu....ako ukucas triple flow u pretragu na googlu shvatices o cemu pricam.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jura

Da da znao sam za te varijante samo sam zaboravio reci da me zanima ova sa pregradama za lep i kulturan zvuk.