Glavni meni

Za sta vam motor sluzi

Započeo UFF, 22 Mart, 2012, 18:37

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

jbg ili se ja nisam lepo izrazio ili me plazma i mige nisu razumeli (aj mige ionako samo nesto  [govance] u zadnje vreme, nit ima motor nit doprinosi  :P ko borisa)
zato me je kiza razumeo i objasnio sve

prvi motor sam kupio da se prevezem, ustedim vreme i izbegnem guzvu
onda sam se navukao
i dalje ga koristim za prevoz ali uzivam u toj voznji dok bi se u kolima nervirao
kazem da bi voleo da mogu kad hocu da odputujem gde hocu ali kad imas kintu nemas vremena a kad imas vremena nemas sa cim
a i da ga koristim samo i iskljucivo za zadovoljstvo i da imam neogranicen budzet I DALJE bi ga (pored tih vikend voznji) vozio svaki dan za sve svoje potrebe, posao, kuca, devojka, ortaci, pivo...
eto mozda je sad nekim jasnije na sta sam mislio

AndreyRR

Zato sto je sada IN imati motor

Joker

Ja bih voleo da je ovo drugo ali tesko... Posao i obaveze ne dozvoljavaju...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Plazma Keks

A corbu ko ce da sipa? Ko ce da radi servis i kupi nove gume?

nije mi jasno cemu sad ovakva pitanja. prvo pitas zasto vozimo, i onda ovo... mislim, koji Q

UFF

Pa zato sto mislim da vecina kenja kad kaze da se voze bez razloga i cilja (mozda se i vozi ali do 50km dnevno)
Jer normalnom coveku kad kazes ajmo da se provozamo do nisa i nazad on prvo pomisli gorivo+hrana+amortizacija+(mozda oce da plati putarinu)... i da li ce da uziva toliko koliko ce da ga kosta? da li zeli da registruje i stavi nove gume ili ce da se vozi na zicama i skuplja kazne... normalno razmisljanje, i onda kaze ma neka fala vozicu se do nisa kad me neka riba vude zvala da prenocim pa cu onda i da uzivam u voznji i da prskam o istom trosku ;)  tad je dodatno motivisan i voznja mu jos vise prija ;)
E da to jeste tako DOKAZ je svako okupljanje dalje od 150km od bg
Na onim blizim pun kurac ljudi a na daljim nema nikog a sudeci po glasanju svi vole da se voze i svi se voze bez cilja samo radi voznje
E pa bato ko ce da plati za to planinarenje a? :D

Plazma Keks

pa sve placam iz svog dzepa... kada organizujete druzenje, trudim se da se i sam organizujem za kintu nedelju-dve pred druzenje... sto se tice servisa... jbm li ga, sta bude bice. gume sam menjam, posto imam unutrasnju gumu, ona je napunjena sa nekom smolom za zastitu od busenja tako da se ne brinem oko toga da li ce se izduvati.

UFF

I dalje me ne razumes
Jel zelis tu iz planetu da vozis jos 20 godina ili zelis noviji motor?
Ako zelis noviji a neces da racionalizujes kako mislis da ga kupis kad sve trosis na corbu za besmislene voznje bez cilja i razloga?
Ja bi prvi da sednem i ne vratim se narednih 10 godina ko Ian Coates... ali jedno je zelja a drugo realnost a realnost je da sam spojio lepo i korisno pa mi motor radnim danima sluzi kao prevozno sredstvo da uz pomoc njega zaradim novac da bi za vikend mogao da se vozim samo zadovoljstva radi
Tj opcija broj 2 na glasnju u ovoj temi

Plazma Keks

znas kako, ja samo zelim da nabavim neki motor koji trosi oko 5-6 litara dok ga vozim negde oko 100kmh.
teracu ovaj jos 2-3 godine, posle cu kupiti drugi. meni je bitno da ima 2 tocka...
a idem u voznju jer volim da vozim motor i da se izluftiram od svega bar na taj jedan dan, a to mi je ujedno i cilj
sto se tice obilaska sveta, nisam zainteresovan...


UFF

Ma neeee bre plazma
Uopste nije bitno koliko trosi kad je to zadovoljstvo jel da?
Nema veze sto ces svu kintu da potrosis na voznju i sto su ti deca kuci gladna... jer jebes zivot bez motora  [ludak]

Plazma Keks

uffe, drma te menopauza... rano je pocela

AndreyRR

Sta si ti pio kad nas sve kolektivno prozivas,reci ti nama ko je tebe nama iznervirao
da idemo da bijemo ciku,a ako je teta radicemo joj nesto drugo.
Pa jebem mu misa ko ne bi voleo da proputuje svet motorom pa i Srbiju.Jebiga
zivimo kao poslednja stoka,da je normalna drzava takvog problema ne bi bilo,ali
ALI.......

kepo

Naravno da ga vozim iz zadovodstva i najvise vikendom, pored ostalog i sa ciljem da sto manje slusam  dokone smarace. Ispod kacige sam sam.

UFF

Citat: AndreyRR poslato 23 Mart, 2012, 00:48
Sta si ti pio kad nas sve kolektivno prozivas,reci ti nama ko je tebe nama iznervirao
da idemo da bijemo ciku,a ako je teta radicemo joj nesto drugo.
Pa jebem mu misa ko ne bi voleo da proputuje svet motorom pa i Srbiju.Jebiga
zivimo kao poslednja stoka,da je normalna drzava takvog problema ne bi bilo,ali
ALI.......

Ma "pricao" sam danas sa nekim likom koji je bio malo kontradiktoran pa se nisam najbolje ovde izrazio jbg  (al bolje to nego da lomim retrovizore ko ti :) )
Plazmi minus sto barata izrazima za koje ni prevod ne zna jos uvek :D

AndreyRR


Plazma Keks

Citat: UFF poslato 23 Mart, 2012, 00:50
Citat: AndreyRR poslato 23 Mart, 2012, 00:48
Sta si ti pio kad nas sve kolektivno prozivas,reci ti nama ko je tebe nama iznervirao
da idemo da bijemo ciku,a ako je teta radicemo joj nesto drugo.
Pa jebem mu misa ko ne bi voleo da proputuje svet motorom pa i Srbiju.Jebiga
zivimo kao poslednja stoka,da je normalna drzava takvog problema ne bi bilo,ali
ALI.......

Ma "pricao" sam danas sa nekim likom koji je bio malo kontradiktoran pa se nisam najbolje ovde izrazio jbg  (al bolje to nego da lomim retrovizore ko ti :) )
Plazmi minus sto barata izrazima za koje ni prevod ne zna jos uvek :D
znam da se menopauza odnosi na zene... jer zene u menopauzi, prestaju da budu plodne, psihicki se menjaju, itd... to cesto kazem caletu, pa ajd i tebi :D
tebi sam rekao jer si nekad ovakav, cas onakav, pitas nas zasto vozimo motore. ima dva razloga, i onda krenes da ispitujes sa tim, ko ce da finansira itd. da posle na kraju pricas o deci koju trebamo da hranimo?!
jbt, ti zivis sam, nemas zenu, nemas decu, imas kola, imas motor, imas posao, lepo zivis, ali nisi zadovoljan. znaci, da ti nesto fali...
da ja tebe pitam UFF-e, sta bi ti voleo da promenis u svom zivotu? znam da nisi zadovoljan samim sobom

UFF

treba mi decko
despic me ostavio  :'(

Jocika

Citat: UFF poslato 23 Mart, 2012, 01:00
treba mi decko
despic me ostavio  :'(

Opet je otisao kod Mace,a?  [rofl] [rofl] [rofl]

Popsy

kupio sam ga iz prvog razloga a onda namerno prekonvertovao u drugi, jel mi je fenomenalan izgovor... te gu¾ve, te nedostatak parkinga, te ovo te ono... a generalno nadoknadjujem propu¹teno ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

prpa_zr

#39
Citat: UFF poslato 23 Mart, 2012, 00:43
Ma neeee bre plazma
Uopste nije bitno koliko trosi kad je to zadovoljstvo jel da?
Nema veze sto ces svu kintu da potrosis na voznju i sto su ti deca kuci gladna... jer jebes zivot bez motora  [ludak]

e vidi¹ sad ovo..
ja sam motor kupio iz krajnje sebiènog zadovoljstva samo za mene lièno.. volim motore odkako znam za sebe i kada mi je postalo dostupno da realizujem kupovinu iskoristio sam priliku pla¹eæi se najvi¹e da drugu priliku neæu mo¾da imati.

sticajem okolnosti ne mogu motorom da idem na posao jer auto koristim i u slu¾bene svrhe a mislim da bi mi zamerali kada bih kod klijenata dolazio motorom. Klinja je mali da se vozi na motoru (sad æe 3 godinice) a njega pokupim kad idem sa posla..

Kad prvi put bude do¹la situacija da biram izmeðu njegove èokolade i goriva za motor.. ide motoriæ u oglase

elem.. preko nedelje retko ugrabim vremena da mogu da se provozam ali nekad i uspem.. zato sam tipièan primer vikend bajkera..

voleo bih veoma da mogu da ka¾em da motor koristim svakodnevno (i ne samo radi zadovoljstva) ali za sada je situacija takva se vozam samo i iskljuèivo radi u¾ivanja..

p.s moja ¾ena motore mrzi + veoma se pla¹i.. tako da i ona ne propu¹ta priliku da mi nabija na nos: "kolike smo pare potro¹ili na kupovinu, registracije, servise, gorivo.." da bi se ja vozao