Glavni meni

Pravilna ishrana - preporuka

Započeo bucko, 04 Mart, 2012, 12:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Ivicat poslato 19 Decembar, 2013, 12:15
E, pre neki dan davao krv na analizu posle mnogo godina.

Kada sam video rezultate  :o

Da napomenem da jedem meso svaki dan. Jaja, sarmice, musake, krompirice, pljeskavice,... Njam, njam. Jedino sto ne volim kajmak. I spanac. I zelje. I kacamak....  ;D

Pa jel' ti dobra ili lo¹a krvna slika...?

Uncle Bob

 :D
Citat: Laziæ poslato 19 Decembar, 2013, 12:18
Citat: Ivicat poslato 19 Decembar, 2013, 12:15
E, pre neki dan davao krv na analizu posle mnogo godina.

Kada sam video rezultate  :o

Da napomenem da jedem meso svaki dan. Jaja, sarmice, musake, krompirice, pljeskavice,... Njam, njam. Jedino sto ne volim kajmak. I spanac. I zelje. I kacamak....  ;D

Pa jel' ti dobra ili lo¹a krvna slika...?
Ma sigurno mu dobra vi¹ da se zajebava. :D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Ivicat

Kada je lekar video rezultat, kaze da sam mladji 10god nego sto tvrdim :)

Lazic

Citat: Ivicat poslato 19 Decembar, 2013, 12:34
Kada je lekar video rezultat, kaze da sam mladji 10god nego sto tvrdim :)
Vlajkoooooo, gde si, èita¹ li ti ovo...??? :D

Vlajko

Citat: Laziæ poslato 19 Decembar, 2013, 12:43
Citat: Ivicat poslato 19 Decembar, 2013, 12:34
Kada je lekar video rezultat, kaze da sam mladji 10god nego sto tvrdim :)
Vlajkoooooo, gde si, èita¹ li ti ovo...??? :D

E tra¾im nekog takvog, al sa 50-60 god starosti.. i gurmana po nacionalnosti  :P

Da ka¾emo da zajebancije sa zdravljem poèinju oko 40..  tako da bi mlaði trebalo da ¹ute  ;D

p.s. Laziæu to su njegovi rezultati.. sme¹kaj se tako kad takvi budu tvoji.. moji su odlièni skoro sam proveravao  ;)
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Plazma Keks

Citat: Laziæ poslato 19 Decembar, 2013, 12:09
Vi¹e mi se sviða ova leva...:D



@Bambi:
Kako jaga zavr¹i meðu kartonima...??? :o
ne znam jbt... to sam se i ja pitao.
fabrika hartije je prepuna dzukela koje stalno rondaju po balama papira, ima nesto tamo sto ja ne znam da ima. mozda su i psi vegani...

Uncle Bob

Citat: Plazma Keks poslato 19 Decembar, 2013, 19:45
Citat: Laziæ poslato 19 Decembar, 2013, 12:09
Vi¹e mi se sviða ova leva...:D



@Bambi:
Kako jaga zavr¹i meðu kartonima...??? :o
ne znam jbt... to sam se i ja pitao.
fabrika hartije je prepuna dzukela koje stalno rondaju po balama papira, ima nesto tamo sto ja ne znam da ima. mozda su i psi vegani...

I krvna slika im je u fullu. [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

m.mitar


DebeliZmaj


Analne izluèevine dabra
Ako volite sladoled od vanile, jagode, maline, verovatno ste na ambala¾i proèitali da on sadr¾i i neke "prirodne arome". Veæina nas se nikada ne zapita koje su to prirodne arome, ali kada ovo proèitate, verovatno æete poèeti da se pitate. Katoreum su analne i urinarne izluèevine dabra, koje se na listi sastojaka na ambala¾ama èesto nazivaju prirodnom aromom. Ako vam se i jeo sladoled, verovatno vam se vi¹e ne jede.


Ljudska dlaka
Pritom ne mislimo na ono kada u pljeskavici sluèajno naðete neèiju dlaku. Jeste li ikada razmi¹ljali o tome ¹ta hleb èini tako mekanim? Aminokiselina izvedena iz dlake ljudske kose ili perja patke, a koja se naziva cistein, zaslu¾na je za to ¹to hleb "di¹e".


Delovi bube
®ele poslastice raznih ukusa mnogima su omiljeni dezert, ali tajna one sjajne, crvene boja koju ¾ele ima zapravo je ubacivanje izluèevina takozvane svilene bube. Izluèevine ovih insekata ubacuju se jo¹ i u neke voæne jogurte, sirupe, sladoled, bombone, sok od grejprfruta.


Hormoni
Mleko je svakako dobro za organizam, ali koliko je dobro, zapravo zavisi od hormona koji se dodaju u hranu kojom se krave hrane. Hormoni koji se danas najèe¹æe dodaju su rBST i rBGH, a koji su zabranjeni u Kanadi i Evropskoj uniji, jer su èesto dovoðeni u vezu sa razlièitim vrstama kancera. Meðutim, ovi hormoni nisu zabranjeni svuda, pa se u nekim prodavnicama jo¹ uvek prodaje mleko koje sadr¾i ove hormone.


Crvi
Dodatni sastojci gotovih peèuraka, a naroèito sosa od peèuraka mogu da iznenade. Amerièka administracija za hranu i lekove trenutno dozvoljava ubacivanje vi¹e od 20 vrsta u razna gotova jela sa peèurkama. Zato, ako ¾elite da izbegnete crve u svom obroku od peèuraka, najbolje je da ih jedete sve¾e, odnosno da ne kupujete gotove.


prijatno ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

m.mitar


enduro ctx

            Ko kaze da meso nije dobro i ne treba da se jede taj ocigledno nije upoznat sa time kao funkcionise ljudski organizam,belancevine i proteini ovo ono.Jedino sa cime bih se slozio da treba imati rezerve sa ovim mesom koje dolazi iz uvoza tj Brazila i Kine i sl pa su recimo odstajali malo vise kojih 10 ak godina.
           Inace ziva stoka koja se kupuje kod nas za dalju obradu je skroz ok i tu tvrdim da nema problema posto se time bavimo porodicno vec trecu generaciju.
           Problem evidentno postoji kod velikih proizvodjaca koji nabavljaju meso iz uvoza i koje bez ikakve provere  ide u dalju preradu.I naravno moj vam je savet da trazite male mesare koje imaju svoju obradu mesa ,to bi trebalo je da je od stoke gajene u Srbiji.

Gvozden

Kims-reklame - homsene
Ovo sam trazio....... konacno nadjoh !
Jel vas podseca na nekog !?  [rofl]

Lazic

Kao ja i moj brat kad zamenimo kafe... [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

mkt




mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

napokon sam povezao...uticaj koriscenja lakih i teskih droga i veganstvo....

http://www.kurir-info.rs/morisi-ako-jedete-meso-onda-ste-pedofil-clanak-1164769

a ako jedes meso onda volis mladje devojke.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

ja danas u meku pojeo big mek uz masne preslane u ulju natopljene krompirice i veliku kokakolu punu secera a sszgo sedi pored gleda me i pita kako bre to mozes da jedes?
pa sa zadovoljstvom kako drugacije? :)
nosi covek u rancu konzervu tunjevine u paradajiz sosu :D
ranije je to isto nosio samo ispod sedista na motoru, kaze ugojio se mnogo u srbiji samo za par dana

jbg nisam ni znao da sam pedofil

http://s13.postimg.org/3jnlr8pyf/images.jpg