Glavni meni

Pravilna ishrana - preporuka

Započeo bucko, 04 Mart, 2012, 12:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Vlajko poslato 28 Avgust, 2013, 14:46

Opet ¾ivi primer.. samo tebi je sve to bul¹it.. videæu te sa 70 god kako æe¹ da izgleda¹  [cheers]



Ba¹ nisi morao ponovo, opet me baba prepade...:P

Ivicat

Ova Annetta sta god da jede, sa sat vremena vezbanja svakog dana, ima da bude kao manekenka. Bilo to meso, slanina, piletina, riba ili travke.

Ovo me podseca na reklame za pahuljice: za idealnu liniju jedite cokoladne pahuljice.
A ispod malim slovima: Uz cokoladne pahuljice i vezbanje imacete idealnu liniju. Komedija  [rofl]

UFF

aj jebes mleko ali jogurta da se odreknem???   :o  NIKAD  [nono]

Vlajko

Citat: Ivicat poslato 28 Avgust, 2013, 14:52
Ova Annetta sta god da jede, sa sat vremena vezbanja svakog dana, ima da bude kao manekenka. Bilo to meso, slanina, piletina, riba ili travke.


Sigurno da nije tako.. naravno da je bitno ¹ta jede.. u ovom sluèaju iskljuèivo sirovu hranu.. ja sam skinuo 12 kg BEZ ikakve fizikalije niti da sam krenuo u to zbog mr¹avljeva.. jednostavno na takvoj ishrani kila¾a se dovodi na optimalnu.. ni vi¹e ni manje..nego tamnan.., ako se jo¹ poradi na definiciji mi¹iæa.. samo rezultati mogu biti jo¹ bolji..

Citat: Laziæ poslato 28 Avgust, 2013, 14:49
Ba¹ nisi morao ponovo, opet me baba prepade...:P

Laziæu brate.. daj ti neku fotku njene vr¹njakinje?

Transformacije koje se izvode na telu su jako vidljive.. desetak godina manje sigurno.. a ti si video efekte za samo dan i po polupridr¾avanja.. pa sad za deset dana bi bio kao bik jak..  a mozak bi ti toliko napredovao da bi mogao da ukorièi¹ memoare..










Uffe, moj raniji doruèak nije bio zamisliv bez jogurta.. ponekad i veèera.. samo nikad ruèak.. opet je i to svakako bolje nego KK ili ne¹to gazirano i obojeno.. Kapiram i da zbog tog jogurta nisam imao ranije stomaènih problema.. ali jednostavno sve sam ostavio na keca.. jer sam prona¹ao bolje stvari koje bolje rade.. blender i njegovi sadr¾aji.. bolje nego bila koja industrija.. jer se tako ne¹to NE mo¾e ve¹taèki odr¾ati.. mora pasterizacija i konzerviranje..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

bokilic

Citat: Vlajko poslato 28 Avgust, 2013, 13:47
Bokile, tvoja ishrana se itekako razlikuje od uobièajne.. gradske da ka¾em.. + si fizièki prilièno aktivan koliko znam..

Ne bih dalje da se ubeðujemo.. mo¾da jedino da proba¹ sparing ili slièno sa ljudima koji ne jedu meso pa da vidi¹ odakle im energije..

Psihièke predraside i barijere su èudo.. samo ne bih voleo da vas muka natera da morate tako.. ko moj æale npr.. ima koju desetinu vi¹e godina.. sjebali su ga doktori i naèin ishrane i ¾ivota.. izdr¾ao je desetak dana na sokovima.. osetno ¾ivnuo.. i onda zapalio u bolnicu.. sutra verovatno operacija.. odstraniæe mu 50 ili 75% ¾eluca.. pa æe opet moæi da nastavi sa tableticama koji mu oni propisuju.. snage i volje da se bori sam nema.. rekao sam mu da je pizda i to je to.. Lak¹e je leæi na postelju i primiti potrebni koktel infuzije i medikamenata da zaboravi sve..i da ne boli ni¹ta..dok se ne probudi, ako se probudi..

Ovde je interesantno da smo do¹li do toga da me neka sekta finansira  [rofl]
Da, meseèno hiljadu jevrova samo za putne tro¹kove.. i svaki post u medijama po stotka  [rofl]

Preobraæena glava takoðe hiljadarka.. samoizleèeni isto tako  ;D

Onda ekvivalent tome bi bio da Monstera finasira matijæeviæ sekta.. kao ¹to zaharija finansira njegova penzija
kakav sparing da probamo kad taj pada iz prvog udarca....znas kolka mi pesnica....mozda ako treba da skakucemo pola sata ...jeb.....astma me muci....
par minuta ...to je sve...a energija...pa de ce da das zidaru ceralije i da zida ceo dan..da vuce dzakove cementa...ili da lopata sljunak na mesalicu...za to treba energija [asu;lj sa kobasice..pecenje....
ceo dan nebi bas izdrzo na nista..nemora strogo meso slazem se,pecurke, komadici od soje ono ovo...i to volim i jedem naravno...
evo vis sad sam uzinao hleb mast i alevu papriku..a u drugoj ruci paradajz.... ma prste da olizes...sigurno je zdravije od nekog fast fuda...
jes preterujem malo..priznajem.ali dobro je..:) dok sam se bakcao sa teretanom nezamislivo mi je bilo bez mleka i mesa,sto riba sto junetina...
dok sam treniro box nezamislivo mi je bilo bez mesa da pomislim na dobar trening...bas nezamislivo..sad dok vucaram sve i svasta po dvoristu tesko bez malo jace hrane....nemoze se,kad sedis i neradis mozda i moze,mislim nesto fizicki kad neradis...
brmmmm

Vlajko

#725
Opet predrasuda.. jedan fizkalac koji je do¹ao iz Rusije ovde da radi na graðevini.. svi jedu pa¹tete i salame.. a on vadi banane i ostalo voæe.. na¹i ne mogu èudom da se naèude.. ali taj èovek najvi¹e potegne na gradili¹tu, ogroman je i tako su ga uèili od malena.. dok radi samo voæe.. a ti ubi po kile peèenja pa se vrati nazad na skelu ako ti to prija..
Ta astma ¹to ima¹ takoðe se mo¾e srediti.. i nedostatak kondicije.. sve ¹to ne valja da se popraviti i srediti..
Samo bolje spreèiti nego leèiti  :P

Ajde da zanemarimo prrimere tamo nekih.. evo ga na¹ Marko Ðuroviæ.. glavom i bradom

ovo je bio deo moga posta

"Promene raspolo¾enja, problemi s memorijom, pa èak i depresija, èesto su posledica ishrane koja se sastoji od preraðene hrane. U stvari, najveæa koncentracija serotonina, koji je odgovoran za kontrolu raspolo¾enja, depresije i agresije - je u va¹im crevima, a ne u mozgu. Va¹a creva i mozak zapravo rade u tandemu, utièuæi jedan na drugoga. To je razlog za¹to va¹e crevno zdravlje mo¾e imati tako sna¾an uticaj na va¹e mentalno zdravlje, i obrnuto, jer konzumacija preraðene hrane mo¾e na¹tetiti va¹oj crevnoj flori i imati duboko negativan uticaj na va¹e raspolo¾enje, psihièko zdravlje i pona¹anje."

A ovo Markov odgovor:

Za ovo imam potvrde od nekoliko ljudi (ukljucujuci i sebe) koji su samo prestali da jedu polutrajne i trajne mesne proizvode. Vec posle mesec dana su poceli da osecaju primetna poboljsanja u raspolozenju. Da ne pricam da se nekima od njih i pritisak sam od sebe stabilizovao. Ne znam sta je uzrok tome, dal smanjen unos natrijuma, nekih drugih hemiklaija, povecan nivo seratonina (inace ovo za seratonin nisam znao da je vecinom u crevima).
Tu ideju o izbacibanju svacega sa nitratima i nitritima sam pokupio od Dzejmija Olivera (koga mnogo vise smatram pravim hedonistom nego vrhunskim kuvarom (naravno ovo ne u negativnoj vec pozitivnoj konotaciji)).
Sve parizere , presovane sunke, ... zamenis sa svezim mariniranim mesom, koje se kasnije ispece ili u rerni ili u gril tiganju. Mozda malo vise kosta (ali malo), ali bar znas sta jedes, a i sam biras kakvog ce ukusa bude.
Izvini Vlajko sto ti ubaci meso u temu :D ;)


Znaèi nije problem toliki u samom mesu.. nego je u mesnim i mleènim preraðevinama oèigledno uzrok svih problema i bolesti.. da se ¾ivi na planini i pojede ponekad ne¹to domaæe.. to svakako ne mo¾e da se meri sa dana¹njim naèinom ¾ivota i hranjenja..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

monsterbnt

Pastete i narezak od vojske ne mogu da smislim..... cak i ako zanemarimo kolicinu hemikalija u tome ukus je bozemesacuvaj..... O kojekavim parizerima i slicnom djubretu necu ni da pomislim.... pa ni moje macke nece to da jedu vec te gledaju ko da si im gurno prst u oko a ne parce parizera pod nos.... Jedino iole hranjivo u zidarskom parizer sendvicu je pivo koje pijes uz njega....

Domaca slaninica, prsuta, kulen i kobasica iz babine kuhinje.... mmmmmmmmmm U zve to malo domaceg kajmaka i ovcijeg sira.....
Meso u mom zamrzivacu nije iz maxija nego iz selendre.... ni videlo bilo sta od hemikalija iz industije....



Smrt SVIMA!!!!

bokilic

ma jebes preradjevine ...doduse ima i tu svasta nesto lepo..

mada..grilovano meso je grilovano meso :)
svaka cast tom rusu,moze i prst u oko,no boli.....
znas mi kad smo ovde nesto zidali,garazu...ma dok se nenaruckamo nema nista..jes ono posle s puni stomaci nam se neradi ali jeb...zato energije kolko oces..
dzak cementa ko kesa banana,bar moje vidjenje....dosta mi bilo gladovanja na ratistu u bosni..4 dana smo ljustili kore od drveca i neke ceralije..ma bezi tedo smo da pomremo..i to ne od metka vec od gladi..da mrem bez da me strefe......ni vrabac da proleti da se naranimo,muje biju sa jedne strane,uje sa druge,mi u sredini mrtvi gladni....ni koznih opasaca da se prevarimo..samo voda iz bare..pa kad mi pomenu gladovanje najezim se odmah...ni leba makar starog...
to sam zapamtio,,sto narednih godina ima da zderem sve sto padne pod ruku...ono volim voce da doruckujem...onako neku vocnu salaticu laganu da napravim.posle sendvica nekog, juce sam uzinao kajsije domace naravno i sljive,,rodila ove godine neznam sta cu s njom...pola cemo baciti pola u pekmez dzem..zdravo domace nepskano..mmm...sad odo na suljpa sa slaninicu...mirise kuca na domace..zdravo...a sutra..zna se ribicaaaaaa....eto to ti je zdrava rana...treba organizmu i mesa..znas..svakakve bolesti i bakterije vladaju..nemoze se ni neobradjeno na temperaturi svasta nesto jesti...
brmmmm

Vlajko

Citat: monsterbnt poslato 28 Avgust, 2013, 16:34
Pastete i narezak od vojske ne mogu da smislim..... cak i ako zanemarimo kolicinu hemikalija u tome ukus je bozemesacuvaj..... O kojekavim parizerima i slicnom djubretu necu ni da pomislim.... pa ni moje macke nece to da jedu vec te gledaju ko da si im gurno prst u oko a ne parce parizera pod nos.... Jedino iole hranjivo u zidarskom parizer sendvicu je pivo koje pijes uz njega....

Domaca slaninica, prsuta, kulen i kobasica iz babine kuhinje.... mmmmmmmmmm U zve to malo domaceg kajmaka i ovcijeg sira.....
Meso u mom zamrzivacu nije iz maxija nego iz selendre.... ni videlo bilo sta od hemikalija iz industije....



Stvarno? A koliko se ljudi tako hrani? u procentima veoma malo..

Pa i na tom selu ne daju svojoj deci to voæe i povræe.. hrani svinju recimo ostosima iz pekare.. misli da je dobro ¹to mu daje dugotrajne ra¾ene i ostale hlebove koji su puni aditiva..tretira se puno hemijom sve..jer kako bi drugaèije uspelo.. to propagiraju ovi tvoji bul¹itovci..seæam se neke emisije gde su velièali gmo..i pravili sprdnju sa tim..

Ne znam za¹to se nalazi¹ toliko ovde.. zdrav si i prav.. i zna¹ da pa¹teta ne valja.. ¹ta je sa ostalih recimo lupam 70% na¹ih sugraðana? kom¹ije roðaci..svi oni koji i dalje pazare u matijeviæu i brane se time da nemaju novca ni za toliko..?al eto ima za parizer..

Bokile evo ¹ta ja radim sa mojim vi¹kom voæa.. neæu d¾em jer ide mnogo ¹eæera.. al zato je ovo jaako ukusno i slatko.. ko ima vremena i volje najbolje da su¹i na Suncu.. ja turim u dehidrator na 43 stepena pa dok se ne osu¹i.. pola pojedem pri stavljanju sledeæe ture :)











pa sad kome ovo bude neukusno.. neka jede bombone  :P

Ako ti veæ Vuja nije prièao.. pitaj ga kako se hrani.. a video si juèe valjda kako izgleda  ;D


Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Plazma Keks

hteo sam da ti dam minus i greskom sam ti se zahvalio... smatraj to kao -

Vlajko

 [rofl]  [rofl]  [rofl]

Samo pucajte ja i dalje dr¾im èas..

Ako zna¹ odakle je to.. dobiæe¹ kutiju plazme..al bez mleka  ;D

Evo zabele¾io sam tvoj minus umesto zahvalnice..mo¾da da kontaktira¹ admine da isprave tu nepravdu?  [srednjiprst]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

UFF

Citat: Plazma Keks poslato 28 Avgust, 2013, 17:10
hteo sam da ti dam minus i greskom sam ti se zahvalio... smatraj to kao -

[rofl] [rofl]

Lazic

Citat: Plazma Keks poslato 28 Avgust, 2013, 17:10
hteo sam da ti dam minus i greskom sam ti se zahvalio... smatraj to kao -

[rofl] [rofl] [rofl]

èekaj bre bambi malo, za¹to bi mu dao minus za su¹enje voæa, pa to je sjajno, samo bih ja pored voæa su¹io i malo mesa...:D

U stvari pored mesa bi su¹io i malo voæa...:D

monsterbnt

Nego ja jos cekam odgovore.... Kakve veze ima penicilin sa GMO, i ako unistis antibiotike cime sprecavas gangrenu, cime lecis recimo sifilis..... I kako lecis otvoren prelom bez ortopeda..... Kojom hranom iz blendera menjas dezintegrisane diskuse? Mozes slobodno i da vices ako ti je lakse.....
Smrt SVIMA!!!!

bokilic

video sam...smrso,osusio se bre.....jos malo ima da bude karikatura :P
dok vuja nespremi onaj njegov specijalitet...rane nema :)
ono jes zdravo to sto ti susis,al kuvano je kuvano..mora bre stomak malo i vode unutra da ima...ja kad nejedem kuvano oci ce mi ispadnu,,cigle ispadaju :P
.
kuvano je majka mara..zna se redosled apeitiv...,predjelo,supica ili corbica, glavno jelo, pa nesto sa rostilja ili pecenja..pa ondak..slatkis neki..pa kafica..
to mu dodje onako..bogato..
ono jes lepe i posne punjene paprike,pogotovu ako se mesto samo pirinca napune i sa malo pecuraka ili komadicima soje,
pa krompir na zaru,nije los priznajem,domacca posna sarma lepa...al lepsa kad mesa ima :)
ono peceno domace pile..ne ovo cmatijevic i ostalo..pa da vis uzivancije...domace salce iz pileta u supicu..kazu nema bolji lek za prehladu od domace pilece supice,i kazu dobra za imunitet.. pa kad turis u pilence sangarepu malo slaninice,cen belog,malo crnog luka...pa krompir okolo...
de ces zdravije od toga..naravno...sve sto se konzumira u normalnim kolicinama je zdravo//sve sto se prekomereno uzima pa makar i ceralije je stetno..
tu je veci problem,u preterivanju..pogotovu kad je hrana gmo ili kako god vec..puna svega i svacega..zato je domace zakon...
brmmmm

UFF

vlajko preteruje sa vocem i povrcem i blenderom :D

Lazic

@bokilic:
Pre par dana na Tari u sred divljine kupim domaæi sir, kad vidim fla¹a od maje, E509 i E250... Ni domaæe nije uvek skroz domaæe...:o

bokilic

a jes da u dzem ide puno secera,zena stavlja manje..ali mislim da je zdravije od nekih kolaca ili cokolada punih emulatora i ko zna cega...
evo ni koka kola vise nije sto je bila...zato domaci sok od zove.limunada domaca..cak planiram i limun da sad zasadim kalemim itd,videcemo,imo dva kad sam se selio sjebo jedan,jedan neunesoh pred zimu na vreme i jeb..ode....jos plastenik...pa dok susim meso,mogu i neku vocku i povrcku da osusim :)
brmmmm

bokilic

Citat: Laziæ poslato 28 Avgust, 2013, 17:20
@bokilic:
Pre par dana na Tari u sred divljine kupim domaæi sir, kad vidim fla¹a od maje, E509 i E250... Ni domaæe nije uvek skroz domaæe...:o
ma znam,ali je opet zdravije nego neki..ko zna kakvog kvaliteta.....
brmmmm

Lazic

naravno, to je sme¹na kolièina a i koristi se odavnina, samo se nije zvalo E ne¹to...:D