Glavni meni

Pravilna ishrana - preporuka

Započeo bucko, 04 Mart, 2012, 12:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

Citat: Vlajko poslato 04 Avgust, 2013, 16:51
Mi nije moja kilaza je 78 na 178 visine..tekst je potpisan na pocetku, nije moj..

Bilo kojim procesuirannjem hrane..pa i kuvanjem preko 47 stepeni se ubijaju enzimi..eto za¹to.. A nisam èitao nego primenio na sebi , kao i mnogi drugi.. a vi svi sudite a niste probali nego mislite da to tako ne valja..ok kuvajte i uzivajte u vasim obrocima..ja cu u mojim..
ali kad je bolest u pitanju prica se jako menja.. sve  to sad sprovodim na roditeljima.. I je mi do zezanja.. I nije mi drago kad na¾alost budem u pravu kod mnogih problema koji ljudi sebi prave naèinom ¾ivota..

                Ja sam probao to sto ti radis i nije mi se dopalo...ok je swe ostalo sto kazes ...zagadjenje ,aditiwi,konzerwansi se to stoji..ali postoji powrce koje ne moze presno da se jede....pasulj,krompir,grasak,boranija,kelj.keleraba ,brokoli i masa jos lepog powrca koje je nemoguce jesti presno.Tako da twoja teorija tu pada u wodu...jer tebi ostaju sargarepe kupus razne rotkwe,repe i sl da meljes u blenderu i jedes te mesawine.Suwise malo kombinacija za zdraw i isprawan obrok.Uz to mi objasni kako ces iz presnog powrca da izwuces proteine koji ce kad tad da ti zafale.Ti tenutno trosis ptoteine iz misica koje se polako razgradjuju...kad to nestane bice zajebano.

aæimo

Vlajko, samo ne znam kako nisi do sada skapirao da ne treba da nameæe¹ svoje mi¹ljenje.

Rezultate koje ostvaruje¹ je veæina primetila i prièa se o tome, ko hoæe da sazna vi¹e, PITaæe.

Samo ti zna¹ ¹ta je dobro za tebe, ali to ne znaèi da je dobro i za mene.

Koliko radim i ¹ta radim, pa sa tom ishranom bi pola dana bio u klonji, a sjebo bi se fizièki za mesec dana. Meni treba meso za snagu a salata doðe pride.

P.S. Jo¹ ti doðem one ribe, nisam zaboravio.


Vlajko

Aj ispoèetka.. Jesili probao da bi znao..?

Nisi.. Ja jesam a jeo sam kao i ti i vi¹e mnogo imam energije iz blendera nego iz ¹nicle..kraJ
Èesto kenjanje je u poèetku dok se ne detoksikujes..posle je pesma i traje par sekundi bez miomirisa..
Pite, juèe sam znao da æe mi ba¹  biti ba¹ naporan dan od 6 ujutro i sadraj blendera za poneti i doruèak je bio.. 2 banane, 2 jabuke, urme, smokve, ¹umska borovnica, ribizla i aronija i kupine.. Zatim neke sitne divlje kru¹ke, blitva, karfiol i tikvica..kurkume i zeolita na vr no¾a..malo neda sa djumbirom i led.. Da bi bile namirene i ostale potrebe i da bi dr¾alo sitost stavio sam i mleveni rogaè, seme lana susama i konoplje malo maslinovog ulja..malo sirovoh badema i indiski orah..moguce je i nesto da sam zaboravio..

mozda se sve ovo i neslaze najbolje po tablicama i nutricionistima..jebe mi se meni odgovara..preko 150 km po najvecoj vrucini po gradu salterima i ludim ljudima.. dosao sam uvece kuci i tek onda me stigao umor..
danas slicna prica.. pa sad ako neko misli da je bolji dorucak pekara ili pljeskavica..onda dobro..meni vise prija ovo i bolje se osecam..mozda nekom deluje da sam odlepio..oce to od hipervitaminskih ¹okova :p
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

April

Vlajko ... Kad se uspijemo uganjati nas dvoje, napisacu utiske ovdje. :)
Do you want to be right or do you want to be free?

pit

Citat: Vlajko poslato 04 Avgust, 2013, 19:00
Aj ispoèetka.. Jesili probao da bi znao..?

Nisi.. Ja jesam a jeo sam kao i ti i vi¹e mnogo imam energije iz blendera nego iz ¹nicle..kraJ
Èesto kenjanje je u poèetku dok se ne detoksikujes..posle je pesma i traje par sekundi bez miomirisa..
Pite, juèe sam znao da æe mi ba¹  biti ba¹ naporan dan od 6 ujutro i sadraj blendera za poneti i doruèak je bio.. 2 banane, 2 jabuke, urme, smokve, ¹umska borovnica, ribizla i aronija i kupine.. Zatim neke sitne divlje kru¹ke, blitva, karfiol i tikvica..kurkume i zeolita na vr no¾a..malo neda sa djumbirom i led.. Da bi bile namirene i ostale potrebe i da bi dr¾alo sitost stavio sam i mleveni rogaè, seme lana susama i konoplje malo maslinovog ulja..malo sirovoh badema i indiski orah..moguce je i nesto da sam zaboravio..

mozda se sve ovo i neslaze najbolje po tablicama i nutricionistima..jebe mi se meni odgovara..preko 150 km po najvecoj vrucini po gradu salterima i ludim ljudima.. dosao sam uvece kuci i tek onda me stigao umor..
danas slicna prica.. pa sad ako neko misli da je bolji dorucak pekara ili pljeskavica..onda dobro..meni vise prija ovo i bolje se osecam..mozda nekom deluje da sam odlepio..oce to od hipervitaminskih ¹okova :p

Ok ako ti tako kazes ko sam ja da tebi kwarim weselje.Samo mi nije jasno da si se odreko pirinca,zitarica( nisu swe zitarice stetne) zarad banana ,urmi indijski oraja i razni beloswtski wocki i powrcki...a zaborawljas da obrok treba da bude sastawljen od namirnica sa owog podneblja.
      P.S.Nisi mi odgoworio kako kuwan pasulj ili grasak moze da bude nepozeljan i sta je to kod njega stetno.

mareskin


Nemamo mi para da se zdravo hranimo. Banane, urme, indijski orasi i ostale biljke koje nikad nisam video su sigurno skupe.

Nekada sam vodio raèuna o ishrani i redovno bio u teretani, a sada s vremena na vreme skinem dvadesetak kila. Bez mesa nemam energije i ne mogu da razmi¹ljam. Od razmi¹ljanja ¾ivim, tako da mi je te¹ko da ga se odreknem. Mada kad bolje razmislim makar bi se odmorio.

Svojevremeno sam probao razne naèine ishrane zbog treninga i uvideo da moj organizam bez mesa nema snage i da ne mogu dobro da funkcioni¹em. Dosta proteina je ishrana koja radi za mene, previ¹e nepotro¹enih ugljenih hidrata me uspori. Dokumentovano gomilom sveski koje sam vodio godinama dok sam trenirao. Cilj mi je bio da podignem ¹to veæe te¾ine (¹to sam uspevao) i da se oseæam ¹to bolje. 95 kg je bila moja dobitna kila¾a. Sa tom kila¾om (dok sam u treningu) sam se uvek ekstra oseæao.

Razlièiti ljudi razlièito reaguju. I moji stari su ¾iveli 90-100 godina sa ishranom sastavljenom od masti, masti, mesa, ugljenih hidrata. Tro¹ila se energija na te¾ak fizièki rad i ¾ivelo se bez previ¹e stresa. Mada ovo za stres je vrlo diskutabilno pitanje. Mo¾da je to i tada postojalo samo su ga oni drugaèije zvali.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Vlajko

Jabuke, ¹ljive, kru¹ke, gro¾ðe, breskve, kajsije badem, le¹nik od voæa su moji.. i ne tretiram ih nièim.. u ba¹tu sam stavio stajsko ðubrivo jer mi je posna zemlja..a za zalivanje sam sproveo kap po kap bunarske vode..
Svo bobièasto voæe, maline i slièno su iz Ivanjièkog kraja,, ¹umska borovnica se itekako razlikuje od gajene..

Ne kvari¹ mi veselje, nego civilzovano diskutujemo..nisi bio skroz u sirovom fazonu.. mo¾da bi ti bolje bilo da si probao kako treba i kako se pravi.. ali svaki pomak na bolje je dobar.. ovako nekako mo¾e da izgleda sirov obrok..jako je ukusno..



Kuvanjem se ubijaju enzimi.. to znaèi da te to neæe ubiti ali ako taj gra¹ak ili blitvu ili kelj gurne¹ u blender jer ti je sad bljutavo..puno vi¹e korisnih materija ostane za tebe.. vi¹e energije dobija¹ tako.. a posledice prejedanja mesom znamo..drema nam se i nismo nizakakvu aktivnost osim za jo¹ jedno pivo..

Mafeskin, nisi u pravu.. nedeljna doza organske hrane koju kupujem æaletu je 5-6 crvenih.. i keva se tu ogrebe..
za sebe potro¹im jedno 60-70 e nedeljno i to mislim da nije mnogo.. sve ¹to usput uberem smanjuje tro¹kove..dosad sam kupovao paradajz..sad je stigao moj..

O treninzima i teretani nemam ba¹ neko najbolje mi¹ljenje..ali nije to ni bitno..sve je bolje nego u fotelji po ceo dan..

Moram ovde da postavim Posijev post tamo.. tako razuman èovek sa vi¹kom kilograma postupa..


[quote name='Popsy' timestamp='1375616213' post='1530886']
[quote name='lalajko' timestamp='1375612571' post='1530876']
Neces ni ti umreti od bureka, punjenih paprika ili musake :)
[/quote]

uf... ja se jo¹ uvek seæam one jedne kobasice iz DISa dok je imao onu kao menzu tj. restoran... krenuli na vo¾nju pa aj da doruèkujemo, sve ok imaju gotova jela, neki pire sa kobasicom, supica i ne¹to slatko... sve je bilo ok dok nije krenuo "kusur" od kobaje. Kad sam podrignuo sam sebi pod kacigu zamal da sletim sa puta dok nisam podigao vizir... jo¹ uvek se seæam :lol:

ljudi su skloni, neæu reæi preterivanju ali odlasku u krajnjost... kao ¹to nekom meso¾deru dva lista salate neæe pomoæi organizmu tako i nekome ko se prebacio na biljnu hranu neæe otpasti glava ako se tu i tamo poèasti nekim sirom ili mesom... ja sam lagano krenuo sa modifikovanom ishranom stim ¹to ne mogu reæi da sam izbacio meso ali sam ga smanjio na svaki 3-5 dan, izbacio hleb i testenine (ponekad se èastim palaèinkama na 10-14dan) i oseæam dobru promenu. Verovatno æe biti i bolja kada se vi¹e aktiviram ...
[/quote]



Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Gvozden

Ovo cu da probam.... imam dobar deo u basti jos ostatak da nabavim.

Vlajko

Ko ima blender mo¾e da proba ovaj namaz..pa makar ga i na leba mazao bolji je od pa¹tete.. samo ne beli..

200 gr sirovog bi trebalo a mo¾e i peèen indiski orah.. olju¹ti se kora od limuna ako je dobar blender ubaci se ceo i malo vode.. mo¾e i maslinovo ulje i eto ga gotov namaz za 2 min..

ovi krekeri se su¹e u dehidratoru i jako su ukusni..lièe na èips a ne pr¾e se u ulju..rafinisanom uz aromu krebezable na ro¹tilju..

Mareskin, banane su 50 din kilo na Zelenjaku i manje.. urme 150 din  kutija, nisu ¹eæerene a jako su slatke i gotivne.. dobra osnova za bleder pa preko mo¾e i ono ¹to ne bi mogli jesti sirovo a treba nam taj zeleni sastav..
Avokado je mastan i seme kojeèega daje sve potrebno i vi¹e od toga..zato ovoliko i pi¹em da skapirate da ne mo¾ete biti gladni sa ovakvom klopom..a sigran sam da se unosi dovoljan broj potrebnih materija..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

pit

Ja jos uwek ne kapiram sta fali pasulju....

Vlajko

Sta si se uvatio pasulja? malo si ga pojeo iz kazana.. :P

Dobro je bre sve..al su kuvanjem smanjuje hranljiva vrednost..¹ta nije tu jasno?

I jeo sam sirovu supu od gra¹ka i tako neèeg.. samo ti se èini da nije ukusno.. nisi ni probao tako da ne kudi...
[blahblah]


Po¹to ste uglavnom slabi domaæini a jo¹ slabije domaæice evo sajta gde se mo¾e naruèiti organska zimnica.. cene mi se èine ok, te naruèih malo..  [cheers]

http://www.m-group.rs/onama
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

pit

Citat: Vlajko poslato 05 Avgust, 2013, 00:29
Sta si se uvatio pasulja? malo si ga pojeo iz kazana.. :P

Dobro je bre sve..al su kuvanjem smanjuje hranljiva vrednost..¹ta nije tu jasno?

I jeo sam sirovu supu od gra¹ka i tako neèeg.. samo ti se èini da nije ukusno.. nisi ni probao tako da ne kudi...
[blahblah]


Po¹to ste uglavnom slabi domaæini a jo¹ slabije domaæice evo sajta gde se mo¾e naruèiti organska zimnica.. cene mi se èine ok, te naruèih malo..  [cheers]

http://www.m-group.rs/onama

  Wlajko ko sto sam napiso negde unazad swe sam to proso sto ti sad prolazis i doso do zakljucka da uopste nije potrebno biti tako ekstreman i ne jesti kuwanu ranu.Kampanjski moze da se odradi 7-10 dana i kraj...posle toga bi blendirana klopa mpgla da zameni ewentualno jedan dnewni obrok i nista wise.To sto ti radis je mucenje organizma i nepotrebno isposciwanje.

aæimo

Citat: pit poslato 05 Avgust, 2013, 00:20
Ja jos uwek ne kapiram sta fali pasulju....

Fali mu suvo meso.

pit


Vlajko

A bre nije muèenje organizma..postoje ¾ivi dokazi koji su 30 godina na tome..jo¹ uvek imaju sve zube sa preko 90 i vitalni su i voze.. i nemaju nikav nedostatk zbog toga ¹to jedu sirovu hranu..naprotiv kudikamo su superiorniji u odnosu na vr¹njake..

Ja tu i tamo pojedem kuvano ili na pari..a ako sam ba¹ u kafani mo¾e riba da ne bi jeo samo salatu pa da me izbace  [rofl]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

bokilic

sad ispada da je mleko lose,da netreba da ga pijemo,samo vocke da jedemo, to kamenje u prahu...
jebemli ga..sta sve nece da smisle...


http://www.kurir-info.rs/otrovni-limun-u-radnjama-clanak-33227
http://www.jutarnji.hr/pesticidi-u-hrani/975770/
http://magazin.net.hr/zdravlje/prevencija/ne-bacajte-koru-od-narance-mandarine-limuna
a vidim i kora od limuna je zdrava u pm...
brmmmm

Vlajko

Pa ko ti reko da jede¹ koru limuna?  :P
Kora limuna se koristi ako je organski ili si ga ubrao u svojoj ba¹ti..

Organski mislim da nema nigde..a i ba¹ta slabo raða munli..tako da ja ljustilicim olju¹tim ¾uto..sve ostalo ide u blender,,sa semenkama naravno..

Samo pola kile ko¹ta 100 din i kad se doda voda ko¹ta kao i neki helou..

a taj napitak obara kiselost od ¾dranja industriske hrane..

Najbolje ujutru piti pola litre vode sa lapo limuna..pa posle doruèak pa tek onda pljuga ako pu¹ite ..

duvan bez aditiva ne mo¾e da se poredi sa kupovnim cigaretama..parfimisanje i dodavanje govana izaziva veæi deo pu¹aèkog problema..

Po pijacama ne znam kvalitet ali kupovni organski ima Pueblo.. mislim da se takve stvari mogu umereno konzumirati ceo ¾ivot..ako se stvarno u¾iva u tome i prièinjava zadovoljstvo smotati ponekad.. recimo 3 do 10 pljuga  [yahoo]

od cigareta navodno dunhill, lucky sivi  i camel neki  su bez aditiva..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

bokilic

ja mislim da ti nadjes neku snajku...da sadis te povrcke i vocke...i da ti neko malo kure ili popisulja vremenom pocne da trckara po dvoristu... dok snajka bere plodove,ti je stipkaj za guzicu ili pljeskaj...sve jedno...ima da smrsas gatantovano..p.s. i prasence neko u obor,i neko pile ili petla da cuvas......ma sta god ..mislim da je to vaznije od bilo kakve hrane i detoksikacije organizma...tu je negde smisao zivota a ne sam u hrani..ma kakvoj....
brmmmm

Vlajko

Tu se sla¾emo.. ljubav jeste osnova svega..  :-*

I sla¾em se da ne treba ¾ivot ozbiljno shvatati..  [yahoo]

Posle ovog biæe jo¹ dosta ¾ivota da se pro¾ive i  iskustva iskuse..

A i pre ovog smo ko zna kolko puta bili ovde..

I vraæaæemo se dok god ne nauèimo sve ¹to treba  [hello]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Boban_m

Vlajko nas je prodrmao da preispitamo sta to jedemo i u to unosi mnogo energije. Hvala na tome. Ja sam smanjio hljeb i peciva, industrijske mesne preradjevine izbacio potpuno jos ranije (domacu slaninicu i cisto zdravo meso nisam i necu-bar ne jos), povrce i voce sam uvijek tamanio, ali sad sam jos rjeseniji ;D. Imam 0 krvnu grupu i povremeno osjecam jasnu potrebu za mesom. Takodje, przenu hranu smanjujem drasticno, ako vec mora onda na masti kad god je to moguce. Mlijeko sam takodje odavno smanjio jer ne osjecam potrebu za njim ali domaceg tvrdog sira sira se ne odricem i dalje. Secer jos skoro samo u kafi. Sto se voca tice, volim svo ali jabuke tamanim u neogranicenim kolicinama, cesto mljevene uz med. Meni to prija i dobro se osjecam. u Stvari, mislim da nas organizam sam usmjerava da jedemo ono sto nam prija (ako znamo da slusamo) jer se jasno sjecam da nesto sto sam jeo kao mali mi sad ne prija a ono cega sam se grozio, kao boranija npr, mi sad odgovara a recimo kolaci i torte vise ne.