Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

farbach

Citat: Laziæ poslato 07 Mart, 2017, 12:18
@Marko:
Nisam prestao da verujem u boga zbog kvarnih popova, nego zato ¹to sam odrastao... ;D :-*
Nisam ni poèeo da verujem u boga zbog po¹tenih popova, nego zato ¹to mi je trebao da bih kompenzovao neznanje...


Jebi ga, ja sam mislio da biti odrastao znaci biti ZREO i ODGOVORAN. Jos nisam cuo da se nedostatak odgovornosti moze kompenzovati pesmom - nosim kapu sa tri roga i ne bojim se Boga. Mada nije losa ideja.

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 07 Mart, 2017, 12:50
ieto sad svi znaju zasto se Bucku obracam sa
cenjeni gospodin Puric...

Mislio sam da je ¹liht zbog pice... :D



Citat: farbach poslato 07 Mart, 2017, 13:00
Jebi ga, ja sam mislio da biti odrastao znaci biti ZREO i ODGOVORAN. Jos nisam cuo da se nedostatak odgovornosti moze kompenzovati pesmom - nosim kapu sa tri roga i ne bojim se Boga. Mada nije losa ideja.
Znaèi biiti pametan zbog iskustva i znanja... :-*




@Mrle:
Kako bre mo¾e da se argumentovano prièa o religioznim iskustvima, kad tu nema A od argumenata, niti ja mogu da doka¾em da bog ne postoji, niti ti da bog postoji... :D

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

El Jefe

Citat: farbach poslato 06 Mart, 2017, 21:49
Sada tek vidim da je za vas kiselina nesto drugo. Mislio sam na kisele misli. Ne treba mi nikakva precica, ide to i na suvo. Bolje i lepse.
Тако је.
Друштво за заштиту од животиња

Ivicat

Citat: mareskin poslato 07 Mart, 2017, 12:22
...Znam popove koji su rokeri, potpuno opu¹teni likovi. Znam i one koji su ba¹ preterali. Na primer govore deci da ne gledaju crtane filmove jer su oni "ðavolja rabota" itd...

Zar nisu? Ne znam koliko si u toku sa novim crtanim filmovima i emisijama za decu, ali nimalo mi se ne svidja ono sto vidim. Grand, pink, farma i slicne emisije znas kakav uticaj imaju na odrasle. Zamisli kakav tek uticaj imaju crtani na decu. Ja da imam moc i da zelim da stvorim robove i isprane mozgove, izmedju ostalog, to bih ucinio crtanim filmovima.

mrle

Citat: Laziæ poslato 07 Mart, 2017, 13:03


@Mrle:
Kako bre mo¾e da se argumentovano prièa o religioznim iskustvima, kad tu nema A od argumenata, niti ja mogu da doka¾em da bog ne postoji, niti ti da bog postoji... :D

nisi me shvatio, ne prièam o dokazivanju postojanja/nepostojanja.
Prièam o oseæaju , o unutra¹njem stanju tela i duha kada provede¹ par sati u nekoj svetinji na ba¹ liturgiji, na svonoænom bdenju, kasnije slu¹ajuæi neku besedu ili aktivno uèestvovati u prièi sa nekim monahom. Drugo je uæi, videti, izaæi, kupiti krst, ikonicu, brojanicu... i okaèiti o retrovizor... Nisam ba¹ ne¹to reèit i naèitan, ali mislim da me razume¹.


Ima tamo kod Talibana, iza Vrèina jedno selo Drobnjaci i mali manastir sa samo jednom monahinjom, Mati Zlatom (ima na YT njenih dobrih kazivanja) ili kako moj mali trogodi¹nji Gavrilo ka¾e: "Idemo kod mate i zlate". Odemo ujutru, budemo na liturgiji u maloj drvenoj crkvi, nakon toga ima poslu¾enje, kao doruèak, kafica, rakijca, uvek ne¹to spremljneo za jelo. Nema konaka, pa se sve de¹ava pod nastre¹nicom, na otvorenom. Nema zlatnih kada, d¾ipova, velelpnih velikih sala, holova, hodnika. Ima jedan skuter, bilo me sramota da pitam da li ga ona vozi, ali moguæe je, ¾ena je èudo. I mo¾e¹ da poprièa¹ sa njom, razmeni¹ mi¹ljenja o mnogo tema. E, posle toga, nas dvojica nastavljamo "prepirku".

Povedemo i Talibana, pa mo¾ete okolo po ¹umi mo¾da i peèurke da naðete, da spojite lepo i korisno :)

Lazic


mareskin

Citat: Ivicat poslato 07 Mart, 2017, 13:14
Citat: mareskin poslato 07 Mart, 2017, 12:22
...Znam popove koji su rokeri, potpuno opu¹teni likovi. Znam i one koji su ba¹ preterali. Na primer govore deci da ne gledaju crtane filmove jer su oni "ðavolja rabota" itd...

Zar nisu? Ne znam koliko si u toku sa novim crtanim filmovima i emisijama za decu, ali nimalo mi se ne svidja ono sto vidim. Grand, pink, farma i slicne emisije znas kakav uticaj imaju na odrasle. Zamisli kakav tek uticaj imaju crtani na decu. Ja da imam moc i da zelim da stvorim robove i isprane mozgove, izmedju ostalog, to bih ucinio crtanim filmovima.

Ono ¹to sam video mi se nimalo nije svidelo.
Ne sviða mi se ni ¹to na TV stalno gledam milionere u skupim odelima koji "¾ive od male dr¾avne meseène plate" i la¾u svaki put kad progovore.
Da recimo nemamo la¾ove na vlasti mo¾da bi ta vlast ne¹to uradila po pitanju obrazovanja dece?
Seæam se detinjstva i fenomenalnog obrazovnog programa.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

farbach

Lazic ce da postane osmi sekretar Skoja. Jaci je od ovih prethodnih sedam. U lepo drustvo je upao. On Ceda i Canak. Kao tri musketara. Bog je najebao.
Voleo bih da mu nadjem neko bolje drustvo, ali ispalo je da ne postoji mudar covek koji ne veruje u Boga. Postoje samo ovi novi, iz menadzerske civilizacije, koji mesaju mudrost i informacije.

Lazic

Kako mene ubaci meðu èedu i èanka, 'leba ti... ??? :o [facepalm]

mrle

Citat: Laziæ poslato 07 Mart, 2017, 14:02
Kako mene ubaci meðu èedu i èanka, 'leba ti... ??? :o [facepalm]

LGBT lobi

a farbaè do¹ao do informacije, bilo u Bljucu, podr¾ale kandiæ-biserko company

Lazic


Andreja

Citat: mrle poslato 07 Mart, 2017, 13:27
Ima tamo kod Talibana, iza Vrèina jedno selo Drobnjaci i mali manastir sa samo jednom monahinjom, Mati Zlatom (ima na YT njenih dobrih kazivanja) ili kako moj mali trogodi¹nji Gavrilo ka¾e: "Idemo kod mate i zlate". Odemo ujutru, budemo na liturgiji u maloj drvenoj crkvi, nakon toga ima poslu¾enje, kao doruèak, kafica, rakijca, uvek ne¹to spremljneo za jelo. Nema konaka, pa se sve de¹ava pod nastre¹nicom, na otvorenom. Nema zlatnih kada, d¾ipova, velelpnih velikih sala, holova, hodnika. Ima jedan skuter, bilo me sramota da pitam da li ga ona vozi, ali moguæe je, ¾ena je èudo. I mo¾e¹ da poprièa¹ sa njom, razmeni¹ mi¹ljenja o mnogo tema. E, posle toga, nas dvojica nastavljamo "prepirku".

Povedemo i Talibana, pa mo¾ete okolo po ¹umi mo¾da i peèurke da naðete, da spojite lepo i korisno :)

[yahoo] [thumb_up]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bucko


Lazic

I dalje mi nije jasno gde mene sa Èedom i Èankom... :o ;D

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

bucko

 
Citat: Laziæ poslato 08 Mart, 2017, 11:36
I dalje mi nije jasno gde mene sa Èedom i Èankom... :o ;D
Mnogo si gre¹an [rofl]

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: bucko poslato 08 Mart, 2017, 22:32
Citat: Laziæ poslato 08 Mart, 2017, 11:36
I dalje mi nije jasno gde mene sa Èedom i Èankom... :o ;D
Mnogo si gre¹an [rofl]
kaze se :"jebo je cvorka"....jeste ceda ali je nije cvorak a nije ni canak...sve to lici ali nije isto..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

http://www.6yka.com/novost/100737/mladih-islandana-koji-misle-da-je-bog-stvorio-svijet-nema

Mora da su ih Èeda i Èanak zatrovali... :)

To be¹e ista ona zemlja koja je najurila MMF i pohapsila bankare?

Ccc, ¹ta uradi¹e È&È od njih... :) :) :)