Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Uncle Bob

Citat: njanja poslato 27 Mart, 2013, 16:46
MARIJIN zakon se zove. Devojcica je silovana i ubijena.
Izvinjavam se onda sam ja ne¹to preèuo znam da su juèe u Skup¹tini kenjali i bilo mi je drago da se i pozicija i opozicija slo¾e oko neèega.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ljilja-pei

Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

clutch&brake

jedno je sto je zakon usvojen samo je pitanje koliko ce se primenjivati. kod nas se sve primenjuje dok javno mnjenje to drzi da se vidi,cim se slegne prasina nista od toga... ja se iskreno nadam da ce ova drzava kakva je da je bar ovo ispostovati i da ce se nasa deca normalno po parkovima igrati
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

goranvojska

ma sto ne prepisu kineski zakon i odma streljanje na stadionu i na poluvremenu da se vidi

Dragana friz

Pedofilije ima i po ¹kolama,a ne samo u parkovima..i to æe poèeti da se re¹ava kad ljudi budu poèeli da prijavljuju te gmazove koje bi ja likvidirala po kratkom postupku.
Mnoga deca i ne prijave roditeljima da ih neko uznemirava jer ih je blam ili ko zna ¹ta veæ...tek se sazna kad ne daj bo¾e bude ba¹ kasno..i ¹to je najstra¹nije malte ne u svakoj ¹koli postoji neki nastrani gmaz koji voli da dodiruje decu   [bejzbolka]

Uncle Bob

Citat: njanja poslato 27 Mart, 2013, 16:53
jedno je sto je zakon usvojen samo je pitanje koliko ce se primenjivati. kod nas se sve primenjuje dok javno mnjenje to drzi da se vidi,cim se slegne prasina nista od toga... ja se iskreno nadam da ce ova drzava kakva je da je bar ovo ispostovati i da ce se nasa deca normalno po parkovima igrati
Eto odgovora za¹to nikad nisam odveo æerku na neku sportsku manifestaciju nisam stra¹ljiv nisam nejak al,ko bi se bre tukao sa svima.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM


misa-pei

Dobro, to je jo¹ i lepo sroèeno, zamolili su vernike. Nije zabranjeno (bar ne pi¹e).

Mene izludi kad odem u neku veæu crkvu, zapalim sveæu i naiðe poslu¾iteljka (tetkica, samo za crkvu :D) i krene da gasi sveæe sve redom, dogorele i tek upaljeni i da ih ubacuje u kofu. Ne jednom sam "im skretao pa¾nju" (svaðao se), da ne dira sveæu koju sam upalio pre 10 sekundi.
Država je najveći neprijatelj naroda

brm-brm

Пошто овде има пуно ''атеиста'' којима је, не знам из ког разлога СПЦ увек на мети, ево мало нечег новог - како то ради господин Зукорлић (скупљање пара). Одличан видео, треба видети! Мислим, вера је вера, па се разонодите још мало!

http://www.vestinet.rs/drustvo/zukorlic-ne-primam-donacije-ispod-500-evra-video

misa-pei

Èuji, ¹to se tièe tudje vere, ona je problem njihovih vernika. Mene jako boli ¹to ista ona crkva koja je uspela da saèuva na¹ nacionalni identitet (oèuvanjem jezika, umetnosti, knji¾evnosti, istorijske graðe itd) kroz sve kalambure koje je ovaj narod vekovima prolazio, sada nastupa kao najobiènija kompanija za zgrtanje para preko svojih predstavnika koji se eksponiraju u javnosti i ru¹e ugled iste te SPC. Kao da hoæe da se, da izvini¹, poseru na sve ¹to je crkva uèinila pozitivno i hvale vredno.

Meni je kao pravoslavnom Srbinu stalo da moja crkva bude ¹to bolja i ¹to bli¾a narodu, a ne otuðena i da na narod gleda samo kao na izvor prihoda. ©ta i kako rade katolici, muslimani, njima na èast. Nisam previ¹e upoznat sa "finesama" dranja njihovih vernika. Ovi na¹i mi smetaju jer ih gledam, jer rade i protiv Boga i protiv ljudi.

Drugu veru, kao ni domovinu, nemam i ne ¾elim je. Kao i svoju kuæu, tako ¾elim da svoju veru i svoju zemlju uèinim boljom. Smatram da je potrebno da se na sve propuste ili sramote javno uka¾e i da se oni kojima je to posao, postaraju da sramotu ili propust uklone. Ako oni to ne uèine, jo¹ glasnijim ukazivanjem treba skretati pa¾nju. Ni¹ta ne sme da se gura pod tepih ili da o neèem ne sme da se prièa. Kako su komunisti govorili "treba èuti bazu" :D :D :D.
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Citat: brm-brm poslato 28 Mart, 2013, 17:25
Пошто овде има пуно ''атеиста'' којима је, не знам из ког разлога СПЦ увек на мети, ево мало нечег новог - како то ради господин Зукорлић (скупљање пара). Одличан видео, треба видети! Мислим, вера је вера, па се разонодите још мало!

http://www.vestinet.rs/drustvo/zukorlic-ne-primam-donacije-ispod-500-evra-video

Meni kao ateisti sve religije podjednako idu na kurac, uop¹te ne diskrimni¹em, sve do jednoga bih poslao na neku drugu planetu, pa nek tamo vaæare izgubljene du¹e...:P :D [hello][cheers] Ali ¹to reèe Mi¹a, roðen sam kao pravoslavni hri¹æanin i ova na¹a vera mi je delovala kao skoro najèistija od svih do 90-ih, a onda je sve oti¹lo u Honduras...[facepalm]

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 29 Mart, 2013, 21:23
Ali ¹to reèe Mi¹a, roðen sam kao pravoslavni hri¹æanin

Ja sam roðen kao uplakani, krezubavi seronja. Zubi su dodu¹e posle izrasli, a telesne funkcije æu verovatno moæi kontrolisati jo¹ dvadestak godina.  :)

SPC æe mi uvek biti prva na meti jer je tu - u kom¹iluku. "Na¹a". Utièe mi na ¾ivot.

Pravoslavni hri¹æanin bi trebalo da ne uzima oru¾je (jer je ubistvo smrtni greh) i da se raduje kad mu neko umre jer je oti¹ao u jebeni RAJ. Zato je meni to hri¹æanstvo posebno licemerno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

brm-brm

Да, да, тако сам и мислио. Атеисти код нас увек имају пик само на ''своју'' цркву. Оно што је misa-pei написао потпуно разумем а и сам слично размишљам. Али ето, Лазић ми се ипак отворио, па лепо каже ''ова наша вера''. Значи наш си! То царе, полако, опет ћеш сконтати да вера није поп, и ето те назад у колу ;) Сланинар, схватам ја шта ти кажеш, али и Зукорлић ти је одмах ту, и то је наша држава, што би ти рекао ''у комшилуку'', и такође ти (нам) утиче на живот. И очекивао сам овакве одговоре, па би да вас питам: док се добро искењате по СПЦ, шта ћете да радите кад вам замујеза хоџа са минарета ујутру у комшилуку? Тад неће моћи овако да се серенда, у њих нема такве толеранције. А ни то није немогуће, док се они држе заједно и напредују, ми се изедосмо међусобно. Но, код њих онај који ни у шта не верује није атеиста и слободан човек, већ најгора рђа и коров који треба искоренити. Нема ту много лапрдања и изјашњавања, па ви видите дал је човек са снимка становник Марса или је и он ту негде, ''у комшилуку''.

Slaninar

Meni su svi ti fundamentalisti, nacionalisti, fa¹isti ostali koji sude prema tome koje je ko vere/nacije podjednako odvratni. Daleko im svima lepa kuæa. Oni koji razmi¹ljaju kao ja su po pravilu manje militantni, a u Srbistanu i u manjini, tako da mi je sve jedno hoæe me zajebavati ¹to ne pevam BO®E pravde, ili ¹to jedem slaninu za ramazan. Isto sranje, drugo pakovanje.

Treba bre lepo jedan novi goli otok, pa Zukorliæa, Pahomija & co lepo tamo, da ne truju narod.

Bio sam na utakmici Srbija - ©kotska. "Ko ne skaèe, taj je ¹iptar". Mene bilo, iskreno, sramota. Neprijatno. Kad tako veæina ljudi misli, onda normalno da svako ko nije pravoslavni Srbin bira isto tako ekstremnu budalu, da ga za¹titi od drugih. Tako su Turci i poharali evropu - mirne arapske zemlje su morale da se ujedine pod najdivljijim i najprimitivnijim, Seld¾ucima, ne bi li se re¹ile krsta¹kog haranja i pljaèke. Mr¾nja raða mr¾nju. A normalni najbolje da be¾e u mirnije krajeve.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

WOLVERINE


Ja ne nameravam da raspravljam sa ljudima (ili kako vec da ih nazovem a da za to postoji izraz) koji pljuju SPC i svesenstvo u celini.... Ni meni ne treba posrednik za veru u Boga ali takvi su obicaji u nas Srba i toga se ne stidim. No svesni su oni da to nije do njih i zato ih i ne krivim... Znaju oni da je to kucno vaspitanje i da su im mama i tata otisli stanputicom u zivotu ali to ne znaci da su i oni trebali... Nazalost to se zove kucno vaspitanje...

Za mene kazu da sam tradicionalista i da nisam pravi vernik.. Klincima nisam dozvoli da uce VERO-NAUKU u skoli zato sto smatram da tamo nema sta da nauce u veri..i ne zelim da se poistovecujem sa skorojevicima... moji su posle rata Slavu slavili krisom... kolac u crkvu nosili krisim.. ali je slavim i danas... Vera se nosi u sebi i sa time se radjas a vremenom i spoznajes postojanje Bozije.... 

Imaju dosta vere u kuci... Pravoslavac sam, slavim Sv. Luku.. 31. oktobar.... i Srbin sam... i na to sam ponosan.... Nemam nista protiv drugih vera i nacija... do onog momenta dok oni postuju mene, moju veru i moj narod...

Ali imam protiv onih koji su izdajice roda svog... po meni takvi ne zasluzuju da zive ne u Srbiji nego nigde u svetu... takve treba ne utralisati... jer kad su jednom izdali nije im tesko o5 to da urade... Ali tako je to u zadnje vreme u Srbiji.... sjatilo se sljama sa svih strana.... jbte svi imaju gde da pobegnu.. svi imaju rezernu drzavu... samo mi Srbi, Beogradjani nemamo... I pritom svi koji su dosli traze da se njima Srbija i Beograd prilagode nikako obrnuto... Pa zasto kad odemo preko svi se "nasi" ponasaju po pravilima te drzave a ovde ih boli tuki... E pa dokle god je tako ova drzava ce ici u PM...
 
  U ostalom vreme ce pokazati sve... svako ce prema svojoj zasluzi dobiti nagradu od Gospoda Boga.....  brzo ce svi saznati i spoznati cinjenicu da ne moze qrac u bulju i dusa u raj...  nema nagodbe sa Sv. Petrom.... 

  A sto se tice ljudi koji ne misle ko ja... pa danas je 2013g...  nadam se da svako ima pravo da misli onako kako on smatra da je ispravno... demokratski.. svako se treba za te stavove boriti... pa sad vreme ce pokazati ko je u vecini a ko u manjini... Mada ovo je Balkan... brzo ce neki novi rat...  jer je to normalno za nas... ali se iskreno nadam da ce biti to i zadnji rat... i da ce se tu sve iskristalisati... da ce oni koji nisu sa sebe nisu ni za druge.. i takvih nece vise biti...   da ce sve doci na svoje... da ce se Srbi ujediniti... pa makar i ispod jednog maslacke... da se junaci pali u I Svetskom Ratu ne stide zasta i za koga su dali zivot... Da se i dalje Srbijom ponose Sv. Sava i car Dusan Silni.... da ce se opravdati postojanje SSSS na grbu i zastavi....

  ......


Lazic

Citat: brm-brm poslato 30 Mart, 2013, 12:09
Али ето, Лазић ми се ипак отворио, па лепо каже ''ова наша вера''. Значи наш си! То царе, полако, опет ћеш сконтати да вера није поп, и ето те назад у колу ;)

Znam ja da vera nije pop i po¹tujem svaku veru i svakog vernika, sve dok mi se ne me¹aju u ¾ivot...:o Iskreno mnogo su mi dra¾i ateisti koji ¾ive po nekim hri¹æanskim ili bilo èijim vrednostima, nego vernici koji prave sranja ceo ¾ivot, pa se pokaju i puj pike ne va¾i... [facepalm] A da æu se vratiti u kolo te¾i sluèaj, jer sam bio vernik, pa sam na neki naèin prerastao veru, jer mi kosmos ima vi¹e smisla bez neke vi¹e sile koja se zajebava... [hello] [cheers] :-*


ЯЭВОЛУТИОН

Nekako uvek "vernici" izjednace veru i crkvu...crkvu i popove.....a ateisti negiraju postojanje istih....i jedni i drugi su u pravu i nisu u pravu....cista teorija relativiteta...
Vera, crkva i pop , nisu jedno......jedino jedinstvo koje postoji u tom svetu je OTAC, SIN, i SVETI DUH.....Ateisti su do svoga verovanja da ne veruju (apsurd jel da) dosli negranjem postojanja onoga sto navedoh radije...svetog trojstva....kao da nemaju Oca, da nisu neciji potomci....pa cak i da mi dokazu da nemaju DUHA...opet ne uspevaju.
Nekako kad izgubis nekog bliznjeg dobijes napad emocija, i nerealnu nadu da nije nestao zauvek....i svaki dan ja imam dokaz da je pored mene, jer nesto me na njega podseti i navru osecanja.
Da se razumeo, je ne volim popove (sto je vec aksiom, a ne volim ni pandure, advokate i politicare...zapravo sve sto zive na tudjoj grbaci) ali imam dosta drugara koji su zavrsili bogosloviju...neki su se zamonasili, neki su verouctelji, ali nijedan nije pop....i njima se zgadilo...
Doduse imadoh prijatelja, popa Makarija...jedan izuzetan lik....pomogao mi je nogo oko razumevanja stvari oko crkve...vere....i kako da moju veru prektikujem, a da neidem u crkvu....dakle bez posredika koji uzimaju procenat.
Lazic nije ateista, on je sao razocaran u celu pricu, jer je od nje previse ocekivao.....kao i mnogi
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin


A zar nikako ne mo¾e da se ljudi ostave na miru da budu ateisti?
Ako nekom verniku ka¾em da sam ateista on odmah tra¾i opravdanje za mene. Meni ne treba opravdanje, samo da me svi ostave na miru sa svojom verom koja god to bila.
Nekako smatram da èovek treba da bude dobar i da po¹tuje tih deset zapovesti iako nije vernik jer su to univerzalne vrednosti.
Da, volim svoju zemlju, volim svoj narod, volim svoju tradiciju, ali nisam vernik. I oni koji stavljaju znak jednakosti izmeðu Srpstva i vere su èesto vrlo lo¹i ljudi.
Èuo sam mnogo prièa sa rati¹ta i ako mi neko ka¾e da je vernik onaj ko se prekrsti, pa zakolje èoveka onda imamo potpuno razlièito viðenje vere.

Moj narod i moju zemlju mogu da pljujem koliko hoæu, ali ako doðe neko sa strane onda æu ih braniti. To vam je ista stvar kao sa porodicom. Mo¾emo da se svaðamo i bijemo, ali ako nas napadne neko sa strane onda smo svi zajedno.

Pustite na miru ljude koji veruju, ljude koji ne veruju i nas ostale koji se ne me¹amo u to :)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Potpisujem Mareskinov post.     [thumb_up]

Citat: revolution poslato 31 Mart, 2013, 12:26
Vera, crkva i pop , nisu jedno......

Da, vera i crkva nisu isto.

Citat: revolution poslato 31 Mart, 2013, 12:26
Ateisti su do svoga verovanja da ne veruju (apsurd jel da) dosli negranjem postojanja onoga sto navedoh radije...

Po toj logici je apsurd i ¹to veruje¹ da ne veruje¹ u deda mraza.  

Dru¾e, ja ZNAM da ne verujem, a do toga nisam do¹ao negiranjem postojanja, veæ nedostatkom dokaza da Bog postoji. Dokaza koji bi na osnovu dosada¹njeg saznanja ljudskog roda, kori¹tenjem zdrave logike, nauke, dr¾ali vodu. Isto kao ¹to ne verujem da je Zemlja ravna ploèa, da je centar univerzuma i sl.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

farbach

 Razmisljam kako je sve nastalo samo od sebe. Supa amino kiselina i teorija haosa. Svi potrebni elementi su tu i zivot nastaje sam od sebe. I planete se same poslazu i pokrenu, periodni sistem elemenata, to cudo nad cudima, se cistom slucajnoscu uklopio. Eto skoro je zaduvao tornado iznad moje radionice i od onog krsa iza sastavio Ducati 1198. Svega je bilo iza i aluminijuma i plastike i nekih zica, i iz haosa je nastao red. Kako u poslednje vreme imamo borce i borilice za svaki aspakt zivota, tako nam se zadesio i jedan borac protiv Boga. Covek je naucnik i naucnim dokazima dokazuje da Bog zapravo ne postoji. Na jednom predavanju dobije pitanje:
- gde je nastala ova knjiga koju drzim u ruci?
- U stampariji.
- Naravno u stampariji,ali slozicete se da je pre toga nastala u necijem umu, jer predstavlja logican sled podataka.
- Da  
- U cijem umu je onda nastao DNK zapis, koji je isto tako logican sled podataka?
Bog postoji ili ne postoji. Kako kome drago. Interesantno je da sva umetnicka dela jedne epohe govore o odnosu tih ljudi prema Bogu. I kada kazu da ne postoji , to je opet odnos prema Bogu. Nikome pre nas, kroz celu istoriju, nije palo na pamet da ne postoji. Preostali verujuci, imaju cudan odnos prema Stvoritelju, a to je strah. Niko pre nas ga se nije plasio i svako ga je slavio na svoj nacin, Afrika kroz ritam, Japan kroz rituale, Juzna Amerika kroz muziku, Indija kroz ples, a Evropa kroz strah. Na kraju je Evropa porodila Ameriku i tako dodjemo do finala evolucije ljudske nistavnosti. Bog ne postoji. Drsko tvrdi bice kome je kako sam tvrdi juce otpao rep. I sve je nastalo samo od sebe. Genijalno. Bas samo? Samo. E nek je.