Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mareskin poslato 27 Januar, 2013, 15:48
Citat: Laziæ poslato 27 Januar, 2013, 15:30
Stiv Bu¹emi mu odgovori, zna¹ kad ne¹to jako puno ¾eli¹, bog je onaj ¹to te ignori¹e...:o

Dobar :)

Mene zanima ako dva boksera ulaze u meè i obojica se prekrste i pomole Bogu. Da li Bog vi¹e voli onoga ¹to je pobedio?

Jok bre ...mole se da preteknu...sve ostalo je premija.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Ma zavisi kako se prekrsti sa tri prsta il,sa ¹akom.  [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

MILJAN

Citat: mareskin poslato 27 Januar, 2013, 15:48
Citat: Laziæ poslato 27 Januar, 2013, 15:30
Stiv Bu¹emi mu odgovori, zna¹ kad ne¹to jako puno ¾eli¹, bog je onaj ¹to te ignori¹e...:o

Dobar :)

Mene zanima ako dva boksera ulaze u meè i obojica se prekrste i pomole Bogu. Da li Bog vi¹e voli onoga ¹to je pobedio?

VIS MAIOR voli podjednako oba..
Cave ab homine unius libri

Lazic


Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


ЯЭВОЛУТИОН

to je sve rezultat pomilovanja dezertera iz poslednjeg rata.....umesto smrtne kazne dobili blagoslov...pa tako Cheda vizi dzip i vodi politicku stranku.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

brm-brm

#1947
Citat: revolution poslato 13 Februar, 2013, 00:27
to je sve rezultat pomilovanja dezertera iz poslednjeg rata.....umesto smrtne kazne dobili blagoslov...pa tako Cheda vizi dzip i vodi politicku stranku.
Citat: El Jefe poslato 12 Februar, 2013, 11:06
Citat: Slaninar poslato 12 Februar, 2013, 10:08
http://www.e-novine.com/srbija/srbija-tema/78878-Plen-mantijakog-morala.html

http://www.pecat.co.rs/2010/03/slobodan-antonic-politika-identiteta/


Odlican link ka Pecatu, hvala. Pre desetak godina sam bio na specijalistickim studijama ''savremeno'' orijentisanim. Kada su videli da se nesto ne uklapam u projektovani kalup pozvali me na razgovor i pitali zasto sam to upisao kada se ''ne slazem sa ponudjenim misljenjima''. Reko - zato da bolje upoznam nepirjatelja. Al tesko je izboriti se sa njima, borba i dalje traje. Al da ne idem u off previse - moj pop nema tarifu, das koliko mozes, a na prolece - osvestavam motor na grupnom osvestavanju u Obrenovcu :)

Lazic


brm-brm

Pa slicno je, iskecaju te na finjaka, i jedno i drugo ''beèka ¹kola''

Lazic


brm-brm

Мени се једна чудна ствар десила пре шест година. Археолог сам, копам, па наиђем и на хришћане... том приликом не старије од 300-инак година. Зачистили ми гробове да исцртамо, исфоткамо, кад ето ти два попа (локалитет на граници два села). Добар дан, ми дошли да одржимо опело, то су исто наши парохијани... Стали ми поред сонде, они сишли доле, комплет све одрадили. Кад су кретали ја реко да дам неки прилог, ипак му ја ту дођем најближи са покојницима. А они ни да чују, поздрависмо се, одоше. Повремено показујем колегама снимак, не верују док гледају.

Lazic

U svakom kukolju se naðe poneko zrno ¾ita...

Slaninar

Citat: revolution poslato 13 Februar, 2013, 00:27
to je sve rezultat pomilovanja dezertera iz poslednjeg rata.....umesto smrtne kazne dobili blagoslov...pa tako Cheda vizi dzip i vodi politicku stranku.

Jesi ti bio u ratu u Bosni, Hrvatskoj, na Kosovu? Kako ti se èinilo sve to?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

brm-brm

Citat: Slaninar poslato 13 Februar, 2013, 08:30
Citat: revolution poslato 13 Februar, 2013, 00:27
to je sve rezultat pomilovanja dezertera iz poslednjeg rata.....umesto smrtne kazne dobili blagoslov...pa tako Cheda vizi dzip i vodi politicku stranku.

Jesi ti bio u ratu u Bosni, Hrvatskoj, na Kosovu? Kako ti se èinilo sve to?

A ¹to pita¹, jel je tamo mogao da upozna Èedu?

farbach

ceda i srbljanovicka su karijeru poceli kao srpski nacionalisti. Kada je ta kinta presusila postali su ovo danas. Dok ne presusi.

brm-brm

...ili dok im ne propadnu sinusi. Ma sumnjiv mi onaj Slaninar-Slanine¹ko, proziva ovde dal je neko bio i u kojim ratovima, a po godinama mogao je da zakaèi samo rat na na¹oj teritoriji, na Kosovu. Pa se pitam da nije provokator, izletimo se ovde niza¹ta ko je gde bio, padne mrak i opaaa.. ne¹to me odvelo. Kakvo je vreme sad æe i roðena dr¾ava da poène da apsi one koji su ratovali. Prvo napravi¹ brigade za kenjanje po Crkvi, pa onda za poseravanje po sopstvenoj zemlji, pa te teraju da se posipa¹ pepelom zbog vasionskih grehova, otkud ja znam da patriota i nacionalista sutra neæe biti zakonom ka¾njive kategorije? Kad me zaspu kejmtrejlovima i ozraèe HAARP antenama ima sam sebe da uapsim ¹to sam gre¹an prema demokratiji i slobodi mi¹ljenja, pa da se samostavim na muke. Svako da dobije obavezu da jednu prostoriju u prebivali¹tu odvoji za lièni Gvantanamo, da sam sebe muèi i ispituje. Posle ne mora Ðura da mi oprosti ¹to me je tukao, nego ja sam sebi, pa da upotpunim oseæaj i efekat tranzicije, katarze i lustracije ;)

Slaninar

Citat: farbach poslato 13 Februar, 2013, 09:49
ceda i srbljanovicka su karijeru poceli kao srpski nacionalisti. Kada je ta kinta presusila postali su ovo danas. Dok ne presusi.

Èeda je picopevac, isto kao ¹to je bio i Ðinðiæ, samo se ovaj drugi preraèunao, pa ispao heroj ni kriv ni du¾an - mogu se opkladiti u to.

Citat: brm-brm poslato 13 Februar, 2013, 10:15
...ili dok im ne propadnu sinusi. Ma sumnjiv mi onaj Slaninar-Slanine¹ko, proziva ovde dal je neko bio i u kojim ratovima, a po godinama mogao je da zakaèi samo rat na na¹oj teritoriji, na Kosovu. Pa se pitam da nije provokator

Jesam, provokator, strani plaæenik, agent CIA. Sve najgore ¹to mo¾e¹ zamisliti i jo¹ gore.    [srednjiprst]

Znam dosta dezertera i izbegavanje Bosne, Hrvatske, pa i Kosova smatram moralno ispravnom odlukom. Svinjarija je jedini odgovarajuæi opis za sve to ¹to smo i kako smo radili. I sramota.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

brm-brm

A jeli Slaninar, ko smo to mi? Mislim, nisam ja ti ''mi'', nisam ja ni¹ta radio ¹to i ti. Te svinjarije ¹to pominje¹ da ste pravili, ako ste, nemam ja ni¹ta protiv, al ja sa tim nemam nikave veze. Ja sam od onih tupsona ¹to idu u Crkvu, kojima popovi ne saop¹tavaju tarifu, po¹tovao sam zakletvu koju sam dao dr¾avi (koja vi¹e ne postoji) i kenja mi se od likova koji su izbegli da slu¾e vojsku (dok je to postojalo). ©ta æu, pokvarila me filmografija prisutna kad sam bio mali, pa nikako nisam mogao da shvatim da mu¹karci ka¾u da nemaju vremena za 6 meseci sa oru¾jem i drugovima (i to u miru, ne u ratu), ali su imali 9 meseci vremena da se ¹etkaju po gerontolo¹kim centrima i jedu maminu supicu popodne.
No da se vratimo temi: buduæi da mi se nije desilo da naiðem na sve¹tenika koji bi tra¾io neke masne pare za uslugu, a verujem da takvi postoje, mislim da ih neko iz civilnog sektora namerno druka i ohrabruje da tako rade, da bi ljudi omrzli Crkvu kao instituciju. Svar je jednostavna. Svi koji su potro¹ili vreme na ovih 98 stranica da opletu po popovima, trebali su da potro¹e jo¹ 10min guglanja i pronaðu uputstvo kako se na takve situacije ¾aliti u nadle¾noj Eparhiji. Ko to nije uradio, ¹ta da mu radim, nek se zapita hoæe li se nekom ¾aliti ako mu u domu zdravlja sutra neko zatra¾i participaciju od 5k din. Ako ste vernici, stalo vam je do obreda, a paroh vas dere, imate put za ¾albe. I Crkva ima sud, a kazne za iznuðivanje novca (to oni tako zovu) su im drakonske. Ali nemojte ni posle da se ¾alite kada sve¹tenik prodaje moto gume, jaja, prasce... od neèeg se mora ¾iveti, deca hraniti i tako.
A ti Slanine¹ko provociraj, provociraj, znam ja da mora¹ da podnese¹ raèun stranim nalogodavcima :) A ona dva prstiæa sto pokazujes, nemoj u nos da turi¹, ako prvo sedne¹ na njih dok ti ne utrnu rukice posle æe ti biti lepo - ko sa tuðim :) Priznao mi jedan strani plaæenik da su ih to uèili na obuci biv¹i agenti CIA-e

Hohštapler

...i ja mu doðem neki vernik... samo moja vera jasno zabranjuje ubijanje i èinjenje zla...  [neampojma]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.