Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

sasafilipovic

Zamisli da popravlja¹ auto (motor) u ovla¹æenom servisu i da raèun plati¹ direktno fabrici... :D

mi¹ko_kolo

Citat: Peki poslato 24 Februar, 2012, 01:29

Nisi oti¹ao u "pravu" crkvu. Meni pop u Bogorodiènoj crkvi za kr¹tenje troje dece tra¾io 15.000 din. Mi mu se zahvalili i krstili klince u crkvi u Kru¹evaækoj ulici (zaboravih joj ime) za 5.000 din.


Peki, veruj mi, bio je u Lazarici (na Bulbulderu) na¹ nadle¾ni sve¹tenik Veroljub koji bi ti iz oka uzeo. Nikad mi nije rekao ni za ¹ta "toliko i toliko para". Pokojni pop Èeda u selu odakle je bio moj otac, seljaci su kukali na njega najstra¹nije. Kad mi je otac umro ja sam izvadio odreðenu svotu i dao, ne pitajuæi "koliko". Naravno suma nije bila ni potcenjivaèka ali ni precenjivaèka.  Mo¾da je i to re¹enje-ne pita¹ unapred.

Citat: sasafilipovic poslato 24 Februar, 2012, 10:48
A oni su platili eparhiji taksu na kr¹tenje iz svog d¾epa, verovatno?

Taksa se plaæa taksenim markama koje svaki hram mora da ima, il' je to bar tako bilo.

pit





              Mislim da se bezpotrebno uzbudjujete popovskim prihodima.Meni kad dodje pop da sveti vodicu na pitanje koliko sam duzan uvek kaze kolko imas...i ja mu dam 500 dinara.E sad neko da i 200 neko 300 a ima ih koji sunu i celu hiljadarku.
             Penta je sledeca ...ako bude bezobrazan pa istakne tarifu dobio bi litar ulja ili nekolko jaja.Ili 50-100 din.
             Sto se tice krstenja i vencavanja kao i opela UOPSTE ne trebate PRE pocetka pitati koliko kosta nego kad zavrsi sacekati ga da kaze cenu pa mu onda date kolko mislite da je realno.Ako mu se ne svidja ne mora da uzme.

dzimika

iskusno, vidis ja sam se zajebao u tome na samom pocetku :D

Plazma Keks

moj ortak je kupovao neki polovni HP mobilni preko oglasa pre 2-3 godine. dogovori se on sa tipom oko cene, gde da se nadju i tako to. na kraju mu lik kaze, nemoj da se cudis previse kad me vidis. dolazi on do mesta sastanka, posle 1min, dolazi neki crni dzip sa tamnim staklima i iz njega izlazi pop :O da to nije mozda jerej?  ;D

Dzigi Boy


goranvojska

ma mi oko jagodine smo izvan i za dva koplja ispred vremena ..........jbg.

borkos

Citat: revolution poslato 24 Februar, 2012, 10:50
Ja sam dete krstio u rakovici i popu posle krstenja dao peti primerak uplete na racun spc.....a nije los pop, mlad....nije on kriv sto sa naucio pusit original duvana, mlad organizam a prihodi niski.....
Kakav je Rambo kralj,a?
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

borkos

Tuga je sto je i taj poziv upao u grupu onih "zavrsis skolu i imas siguran posao"....Pa ih sad ima svakakvih...
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

sasafilipovic

Citat: goranvojska poslato 24 Februar, 2012, 21:58
ma mi oko jagodine smo izvan i za dva koplja ispred vremena ..........jbg.

Èovek primenjuje pouzdane metode... isterati zlo i uterati dobro :D

goranvojska


KIZA73

Odem ja juce do placa da obidjem motor i u povratku porazgovaram malo sa komsijama. Pitam jednu tetku kako su joj deca, a ona kaze kako ne zive vise sa njom, snaja nasla posao u gradu, a sin otisao da uci za popa. Kakvog bre popa, pa covek ima ceteres godina. Kaze, pa radio u Kolubari pa se razocarao pa sada oce nesto sigurno. Oce leba bez motike, eto sta oce!
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

goranvojska


Landser

Citat: sasafilipovic poslato 25 Februar, 2012, 01:39
Citat: goranvojska poslato 24 Februar, 2012, 21:58
ma mi oko jagodine smo izvan i za dva koplja ispred vremena ..........jbg.

Èovek primenjuje pouzdane metode... isterati zlo i uterati dobro :D
Makarije cudotvorac   :)

KIZA73

Citat: goranvojska poslato 25 Februar, 2012, 22:06
e jbg.pa nema valjda kurs za to.
Ma nem pojma, ode da uci ckole.
Jednom kad sam bio klinac, sedimo prababa i ja, a ona zena nepismena, kaze mi, ja sam mislela ti ces da ucis ckole da budes minister...
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

zmiya


zmiya


MIGE

govna vatikanska,i dalje odlucuju o sudbini ostatka sveta  [ljutko] [ljutko] [ljutko]

zmiya


MIGE