Glavni meni

Novi Zeland

Započeo ts.marko, 17 Februar, 2012, 17:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ts.marko

Po¹to veæ par godina razmi¹ljam o odlasku iz ove lepe i ureðene nam Srbije - na Novi Zeland, ajd da postavim ovu temu.
Molio bh sve one koji imaju iskustva da to podelimo.
Ako je moguæe bez komentara rekla-kazala tipa. "Bio mog kom¹ije brat od tetkine sestrièine , itd."

Gvozden

Drugar mi je tamo, mogu ti dam kontakt pa da cujesh sve iz prve ruke, decko vozi motor, tamo se bavi profesionalno padobranstvom.

ЯЭВОЛУТИОН

Moj drugar je godinam atamo...10 mislim...sad je presao u Australiju...Njegove zamerke su na klimu i Maore....klima je kako gde, ume da bude vlaga da ne mozes da dises, ume da bude vetrovito, hladno, toplo....nikako nije nasao mesto gde bi mu sve bilo kako bi on voleo...jeste covek zahtevan, ali na Barbadosu nije mogao da radi to cime se bavi.....Australija je po njegovim recima bolja opcija....I Mad Max je iz australije.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

VELJA VS

Baka mi je na Novom Zelandu, juzno ostrvo, Inwercargill , vec 9 god. Nakon pete je dobila njihovo drzavljanstvo, ali je morala redovno da pohadja te njihove kurseve ( skolu ) za Asimilaciju. Inace ona tamo uzuva, putuje ( nijedan vikend nije kuci ) . Klima joj odgovara - najniza temp je 0, a prosecna zimska +10, ni leta nisu petopla - oko 25, jedino sto leti udari pljusak svaki dan bar po 15 min. Juzno ostrvo je slabo naseljeno i nema industrije, samo klanice za stoku i pretezno se bave uzgojom stoke. Trebali smo i mi da idemo tamo, ali kaze baka da vise to nije #obecana # zemlja - i tamo su navalili Azijati i oborili cenu rada za 50%. Kad dolazi treba joj 3 dana , od toga 48 sati cistog leta ( mada ona putuje jeftinijim kompanijama, sa par presedanja ( mada i nema direktnih linija na tamo )
Slabo ima nasih ljudi, ali nadje se

Mislim da sam pomogao ( izvinjavam se sto nije iz licnog iskustva, ali nije ni rekla, kazala  ;)

mi¹ko_kolo

Ono ¹to je sigurno, Novi Zeland se koristi kao ulazna stanica za Australiju. Najveæi broj na¹ih ljudi (ako nisu izbeglice) oti¹ao je tamo i po sticanju njihovog paso¹a, preselio se u Australiju.

zmiya

Bio moj poznanik pre desetak god,hteo je da se preseli tamo..Èovek se spremao,mesecima i¹ao na èasove engleskog,bio je tamo ne znam koliko meseci i vratio se jer nije mogao da nadje ozbiljan posao,samo neke gluposti kao ko¹enje trave i sl..
Inaèe on je vrhunski autoelektrièar,a radi i automehaniku ali posao nije na¹ao..Pukao je 10ak hiljada maraka-evara,ne seæam se ¹ta je bilo tad,na tu zajebanciju..

El Jefe

Sve sto te interesuje imas na drzavnom sajtu Novog Zelanda.Zastupa ih kod nas ambasada Australije.Pozz
Друштво за заштиту од животиња

ts.marko

Znam da tamo nema ne¹to puno para. Novi Zeland i nije zemlja koja re¹ava finansijske probleme. Za to se ide na graðevinu u ©vajcarsku. Ali zato ima predivnu prirodu i miran ¾ivot.  Odgovara mi i zbog klime, kao i podatak da kriminala skoro i da nema. U kontaktu sam  sa par na¹ih tamo, ali to su ljudi koji su oti¹li relativno odavno (pre 10 i vi¹e godina). Njihov http://www.immigration.govt.nz/ obiluje informacijama. Problem je ¹to je dobijanje papira odavde veoma dug i prilièno skup i neizvestan poduhvat.
Meni najvi¹e znaèe iskustva ljudi koji su oti¹li tamo u skorije vreme, jer se uslovi za ulazak dosta brzo menjaju.
Inaèe, imaju odlièan penzioni i zdravstveni sistem. Tro¹kovi ¾ivota i nisu toliko veliki http://www.portaloceania.com/nz-life-costs-ing.htm.

MILJAN

Tro¹kovi su veliki jer su plate male..Moja kuma je tamo medicinska sestra...Mnogo radi, nema vremena za ¾ivot i stalno su u nekoj trzavici sa parama..PO meni: lepo za turistièku posetu i to je to..
Cave ab homine unius libri

velja

Kao i svaka medicinska sestra svuda u svetu.

Razmisljao sam pre nekoliko godina da odem ali na onim listama sve bili neki stocari, sumari, putari i sl. Pa sam ukapirao cu tesko ja leba da se najedem tamo.

MIGE

sto mi nesto poznata prica"nije to vise ovde kao nekada,udarila besparica".... a niko od gastrbajtera da pobegne od lose evropske ekonomije i vrne se u rodnu grudu ....cccc...

Nadalina

A, cemu da se ovde vrati?! ;D
Novom mostu na Adi?!

Nema smisla pricati o tome... Cinjenica je da nigde nije vise kao sto je bilo. Ali isto tako je i cinjenica da ako su proveli tamo i 10 godina, znaci da tamo imaju zivote, porodice, nesto sto opet ne mogu tako lako ostaviti...

Sto se samog NZ tice, kum je pre nekoliko godina imao ponudu da ode. On je lekar, patolog, i imao je odlicne uslove.
Zasto je odustao? Zato sto je njegov zivot bio ovde... Zena, deca, njihove skole, rodbina, bake, deke... On nije bio spreman da ih uskrati svega toga - ma koliko uslovi bili obecavajuci.

Marko, druze, kao i obicno, najpametnije je da stavis sve dobre strane i lose strane takve odluke na papir i onda vidis sam sto ti je ciniti... :)
Dzukela u podznaku

MILJAN

Citat: MIGE poslato 17 Februar, 2012, 22:43
sto mi nesto poznata prica"nije to vise ovde kao nekada,udarila besparica".... a niko od gastrbajtera da pobegne od lose evropske ekonomije i vrne se u rodnu grudu ....cccc...

Vratili su se dosta njih i posle 15 godina bitisanja iako su dobili "resident"u roku od 5 godina i ispolagali sve ispite... Primer ti je Mladen Tosic  iz Bg, koji je doèekao Iana Coatesa... Bio je u onom klubu Harley ili kako veæ u Sarajevskoj..
Cave ab homine unius libri

aleksr6

nigde nije bolje nego ovde

goranvojska

ma zavisi kako gledas na to STA JE BOLJE i sta pod tim podrazumevas.nadalina je sve lepo opisala i ne bi da dodam sta vise,a na temu gastarbajterskog zivota mogu da ti pricam ali usmeno ovako da pisem ima mnogo .

Gavrolini

Sve zavisi ko je kakva osoba i na sta je spremna...neko je spreman da ode i da se ne osvrne, nekog posle 15 dana cepa nostalgija. Evo ja treba malo vise od godinu dana da budem van srbije, pola sam pregurao i iskreno frka mi je za drugu polovinu. Ja nisam navikao da zivim kao ljudi na zapadu i ne zelim da se naviknem. Ne zelim da stojim napolju ispred kafica na -5 samo zato sto se unutra ne pusi, ne zelim da nemam prijatelje sa kojima se svaki dan vidjam, ne zelim da mi posao bude jedina stvar u zivotu, ze zelim da zivim za posao. Ne zelim da zauvek izgubim svoje prijatelje iz Sapca, ne zelim da ne idem u voznje sa narkumanima iz brotherhood-a, hocu da jedem pravi rostilj, hocu sa drustvom u prirodi da okrenem pragnje.....
Stoji da je Srbija u kurcu sto se tice standarda i politike ali verujte mi ja ne znam da li samo mi imamo dusu ili sta vec ali nigde nije lepo kao svojoj kuci. Svuda su vece plate ali se u Srbiji jos uvek najbolje zivi ,mozda jeste izlizana fraza ali pare stvarno ne mogu sve da kupe.

Che

Ete ga jos jedan koji je otisao preko pa prica kako je ovde do 00.
Da je ovde dobro ne bi ti mrdao is Sabca ;)

rtaku

Citat: Gavrolini poslato 18 Februar, 2012, 00:51
Sve zavisi ko je kakva osoba i na sta je spremna...neko je spreman da ode i da se ne osvrne, nekog posle 15 dana cepa nostalgija. Evo ja treba malo vise od godinu dana da budem van srbije, pola sam pregurao i iskreno frka mi je za drugu polovinu. Ja nisam navikao da zivim kao ljudi na zapadu i ne zelim da se naviknem. Ne zelim da stojim napolju ispred kafica na -5 samo zato sto se unutra ne pusi, ne zelim da nemam prijatelje sa kojima se svaki dan vidjam, ne zelim da mi posao bude jedina stvar u zivotu, ze zelim da zivim za posao. Ne zelim da zauvek izgubim svoje prijatelje iz Sapca, ne zelim da ne idem u voznje sa narkumanima iz brotherhood-a, hocu da jedem pravi rostilj, hocu sa drustvom u prirodi da okrenem pragnje.....
Stoji da je Srbija u kurcu sto se tice standarda i politike ali verujte mi ja ne znam da li samo mi imamo dusu ili sta vec ali nigde nije lepo kao svojoj kuci. Svuda su vece plate ali se u Srbiji jos uvek najbolje zivi ,mozda jeste izlizana fraza ali pare stvarno ne mogu sve da kupe.

Zelio  ne  zelio   sve  ces to da prihvatis  ..i  to  ubrzo...

pit


     Novi Zeland je bas daleko.Mogu da razumem malo sljakanja po Evropi cisto da se covek pripomogne malo....ali te udaljene destinacije tog tipa ili USA ,Kanada ....covek treba bas cvrsto da se resi...tu se gubi indentitet ,familija ,drugari sve se zaboravlja vremenom.
     
     

Gavrolini

Citat: Che poslato 18 Februar, 2012, 00:57
Ete ga jos jedan koji je otisao preko pa prica kako je ovde do 00.
Da je ovde dobro ne bi ti mrdao is Sabca ;)
Nisi upucen u pricu, ja sam dosao ovde na godinu dana da bih mogao bolje da zivim u SaPcu. Firma u kojoj radim u Italiji otvara u Sapcu istu takvu i ovde sam na obuci godinu dana. Obecan mi je dobar posao kad se vratim i toga se za sad drzim, inace nikad ne bih ni otisao.