Glavni meni

Belgija bi uvela obavezu no¹enja fluorescentne odeæe

Započeo Che, 29 Novembar, 2010, 21:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Che

Bezbednost moto saobraæaja u svakoj zemlji poèinje da bude centralna tema, na sreæu. Skoro nema takve dr¾ave u Evropi, gde na nivou vlade ili civilnog sektore ne vode neku kampanju za popravljanje situacije u tom domenu – jer se ona i dalje mo¾e pobolj¹ati. Jedna od poslednjih predloga sti¾e iz Belgije: jedna preporuka bi htela uvesti i zakonom regulisati, uvoðenje fluorescentne odeæe za motocikliste.

Cilj je veoma jasan, neka bude vozaè motora u svakom trenutku dana dobro uoèljiv tokom uèestvovanja u saobraæaju. Ideja potièe od dr¾avnog sekretara Etienne Schouppe-a. Interesantan dodatak temi: dok se protekle decenije skoro udvostruèio broj motociklista na putevima Belgije, dotle se broj tragiènih saobraæajnih nesreæa prepolovio, tako bar tvrdi lokalna ¹tampa De Zondag.

Meðutim zakonska regulacija ovakve bezbednosne odeæe je zasad samo teorija: jedan predlog, koji treba da proðe mnoge provere i analize. Na mnogim mestima se samo propisivanje bezbednosne odeæe èini neostvarivim, a ne da ga reguli¹u, da se na komandu nosi u zelenoj ili ¾utoj varijanti.

Bilo bi interesantno pozabaviti se sa idejom: ¹ta bi bilo, da se na primer od 1.januara uvede u Srbiju dopuna saobraæajnih pravila, po kojoj je vo¾nja dvotoèka¹a dozvoljena samo uz no¹enje fluorescentne odeæe? Kako bi Vi reagovali?

Kengur

To uopste nije losa ideja, samo mislim da 90 posto ne bi postovalo to pravilo...

Jedino ako bi u zakonu stajalo da moze florocentna majca da se nosi... ;D

UFF

Sszgo daj onu moju sliku "nosim prangiju" i tvoju "rettard" koju tamo nisu shvatili i jos im se svidela  [rofl]  [ludak]

jevta

To je predlog koji ugrozava postovanje tradicije i tesko da ce proci.
Trdicija je inace crni prsluk sa trodelnim bojama.

Gavrolini

hahhahaha pa  ja ne znam ko bi to nosio...mozda oni vespasi iz bgd i slicni ,eventualno neki afrikanci ali ja da pokrijem boje svog kluba komunalnim prskom mi ne pada na pamet.

bajone

Æuti i saraðuj..

noam chomsky

Citat: Gavrolini poslato 29 Novembar, 2010, 23:54
hahhahaha pa  ja ne znam ko bi to nosio...mozda oni vespasi iz bgd i slicni ,eventualno neki afrikanci ali ja da pokrijem boje svog kluba komunalnim prskom mi ne pada na pamet.
A sto odma po Afrikancima pobogu...pa i mi smo ljudi... :)
lepota prirode je refleksija lepote nauke

UFF

Evo dva predloga

da li vam se vise svidja zuta ili zelena boja?  ;D




Gavrolini

Citat: noam chomsky poslato 30 Novembar, 2010, 00:19
Citat: Gavrolini poslato 29 Novembar, 2010, 23:54
hahhahaha pa  ja ne znam ko bi to nosio...mozda oni vespasi iz bgd i slicni ,eventualno neki afrikanci ali ja da pokrijem boje svog kluba komunalnim prskom mi ne pada na pamet.
A sto odma po Afrikancima pobogu...pa i mi smo ljudi... :)
ne kazem da niste:)  samo sam afrikance vec vidjao sa ovakvim prslucima i ako nije obavezno jos uvek..

mrle

Bila je susne¾ica pre nekoliko godina, vozio sam ortaku XJ600 u Ripanj, Ibarskom magistralom, obukao sam fluo prsluk, mogu vam reæi da sam bio toliko uoèljiviji, ortak koji je i¹ao kolima mi prièa kako je usvakom trenutku znao gde sam. Plus su neki mislili da sam pandur pa se sklanjali da mogu da ih obiðem.

Posle toga sam praktikovao kada se vraæam nekim putevima u nedoðiji i npr. vojvoðanski pravi putevi, povratak iz Debeljaèe, padine... u sred noæi.

Che

Ovo je potpuno razumljivo za uslove o kojima Mrle prica.

Pre 2 godine, put za Umag, nn grupa motorista iz srbije, primorije, vedro, +33 stepeni i carevi navukli fluo prsluke.
Procitali negde da tako treba. Da ih pitas zasto, ni oni ne bi znali. Vrhunski idiJotizam.
Pa ako me ne vide bez njega u uslovima koje sam opisao nece te videti ni da stavis bilbors 5mx5m umesto tablice.

(headbang)

WOLVERINE

Mora da u Belgiji voze po magli, [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]  pa je verovatno zbog toga. [doh] [doh] [doh] [doh] [doh]. jbg  jevropa je to...  [prebicute] [prebicute] [prebicute]

dzimika

uff i ja kad smo isli u CG prosle godine nosili smo fluo prsluke preko jakni ali vreme je bilo kisovito i krenuli smo u 5 ujutru pa nam je to na neki nacin znacilo da nas lakse uoce.
i sada kad bi isao na neki duzi put opet bi ih obukao ali po gradu mi ne pada na pamet da nosim

Che

Citat: johnynovak poslato 30 Novembar, 2010, 13:09
uff i ja kad smo isli u CG prosle godine nosili smo fluo prsluke preko jakni ali vreme je bilo kisovito i krenuli smo u 5 ujutru pa nam je to na neki nacin znacilo da nas lakse uoce.
i sada kad bi isao na neki duzi put opet bi ih obukao ali po gradu mi ne pada na pamet da nosim

Pritajeni jazavci :D

UFF

Do crne gore nas pratila kisa non-stop i svi nam se sklanjali :D
Ibarska je jebena pa ako imas nesto sto moze da ti pomogne da ovaj ispred pomisli da si marsovac to je dobrodoslo ;)

A po gradu to mozes da nosis samo ako hoces da ti se smeju
I nije mi jasno kako ce to vozacu R-a da pomogne da bude uocljiviji kad njemu iznad motora viri samo pola kacige?

Panta Zemunac

U Kanadi, one drvoseèe pa moraju da ih nose iako nema ¾ive du¹e oko njih...Vala ima nas, sigurno dobra treèina koji imaju neki problem sa vidom, pogotovo po ki¹i ili oblaènom vremenu.
Ja stavljam prsluk van grada...znam da drugima znaæi a i moja pozadina je u pitanju!

Che


pit




                   Cuj belgijanci ce da uvedu fluo prsluke pa na bjb voznjama je to deo obavezne opreme.Kad sam prvi put vido kolonu bjb ovaca zamalo nisam pobegao misleci da je neka pandurska zgadija.Posle pitam o cemu se radi .....i kao odgovor je bio da je to u evropi obavezujeuce u nekim drzavama i oni su na liniji i tako to.....ali generalno pederi samo mogu da daju ideju nekom geniju u vrhu policije ..recimo Dragisi i ostalima i da izlobiraju da postane deo obavezujeuce opreme za sve nas.

DebeliZmaj

hm... alterniva bi bila jakna sa fluo traka na sebi ... ?:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Panta Zemunac

Ma nee...fazon je jakna sa i¹ivenim grbom ''MOTOMANIJACI-SRBIJA'', sa fluo koncem (postoji, veæ viðeno)! [thumb_up]