Glavni meni

Alpinestars

Započeo hornY, 11 Februar, 2012, 16:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

hornY

Yo, prodao sam svoje textilno odelo, pa bih sada presao na kozu u kombinaciji sa nekim aktivnim vesom. Tipa po gradu nosim samo jaknu, kad krenem na put i pantalone i cizme i ispod aktivni ves.

Prvo pitanje je sta mislite o ovoj kombinaciji, najvise zbog koze leti i kad je malo hladnije? Posto mi iskustva govore da je koza najvise za neku srednju temperaturu ?

Drugo pitanje gde otici probati (zbog porucivanja) ili odma kupiti Alpinestars opremu?

Pozdrav
Igor

UFF

Od koze imam samo dainese jaknu i prezadovoljan sam
Perforirana je pa nije za hladno vreme
Kozne pantalone su mi nekako gey pa nisam zainteresovan, plus ako su mi pantalone potrebne onda je vec verovatno hladno pa mi se cini da su textilne sa termo uloskom malo bolji izbor

Sto se tice opreme za motor to moze na nevidjeno da se kupuje ali za vozaca tj odevni predmeti to samo ako probam jer ne zelim da mi stigne nesto sto ce da me zulja kao malo ili da mi protektor ne stoji gde treba kao veliko
Extreme zatvoren, nemam pojma gde moze da se proba alpinestars pa onda taj isti model i velicinu da narucis od preko

mazzi

Kod koze je najveci problem kisa. Ako se mnogo natopi sva se ukruti i trebalobi je mazati cesto :) Imam AS koznu jaknu i stvarno je dobra. Sa uloskom mozes da je nosis kad je bas, bas hladno. Ima luftere na prednjem delu ramena koje leti mozes da otvoris, ma da u gradu ne pomazu mnogo. Na ovoj mojoj je problem sto nema nikakvu kragnu.  Retke su kozne jakne koje su dugacke, tako da cesto "duva". I nekako kozna jakna moze vrlo brzo da deluje ofucano :)

Pantalone nisam nikad kozne nosio zato sto mi se kao sto kaze Marko textilne sa uloskom cine kao prijatnije resenje.

hornY

Sto se tice kise, furao bih kisni kombinezon kada naidje nevreme, iako nisam neki fan voznje po kisi, em se zentam, em ne volim da strokam opremu.
Sto se tice odrzavanja, kontam da mi to ne bi predstavljalo neki problem.
Furao sam AS Drystar i u tom odelu mi je uvek bilo toplo, preko leta pored svih luftera budem vlazan...valjda zbog te membrane...
Video sam da uglavnom nema kragne, to bih resio podkapom sa windstoperom (AS i njom sam prezadovoljan).
Meni se i fura neki sport kratez od jakne koji moze da se poveze sa lonama, ne vozi mi se ispod 10ak stepeni, a za tu temperaturu kontam da windstop aktivni resava problem.
Pantalone sa slajderima bih furao samo zbog staze i "sigurnosti".

Ajd sad neke prozivke ? :D

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Maki

Citat: hornY poslato 11 Februar, 2012, 17:13

Pantalone sa slajderima bih furao samo zbog staze i "sigurnosti".

Ajd sad neke prozivke ? :D

Tu sam te cekao! :D

"Wait until you see God, and then brake!"  Kevin Schwantz

hornY

#6
Hvala na pomoci :D
Podsetite me da ne koristim vise moto forume :D
Sigurno cu dobiti prave odgovore od obavestenih na www.ana.rs

AndreyRR


Maki

Citat: hornY poslato 11 Februar, 2012, 23:36
Hvala na pomoci :D
Podsetite me da ne koristim vise moto forume :D
Sigurno cu dobiti prave odgovore od obavestenih na www.ana.rs

S'o si na kraj srca, bilo je jace od mene... :D

Vidi, ja sam tekstilnu opremu odavno rasprodao, i sta mi fali? :P
Kad kupujes, kupuj kvalitetnu kozu i bices zadovoljan. Ona jeftina nije ni za... jel, nije udobna. Teska, pretopla leti, neudobna i tako dalje. Dakle- koliko para toliko muzike.
Drugo, moras da se pomiris da nema gimnastike u njoj kao u teksitlnoj jakni. Nije za grad. Ali zato je bezbednost neuporedivo veca, prijatnije mi je da vozim u kozi zato sto ne landara i ne pomera se (nemoj da budes ljakse pa da kupis dva broja vecu!), a i izgleda mi kul. E, da, i jednog dana kad naucis da vozis, dobro ce ti doci i ti slajderi na kolenima! :P

Sto se odrzavanja tice, sapun i voda skidaju musice, a Hemel dva puta godisnje je sprecava da se ukruti i ispuca.
"Wait until you see God, and then brake!"  Kevin Schwantz

Joker

Ako juris Alpinestars u Srbiji mozes da je dobijes ali samo da narucis... Ja se trudim da nosim samo tu opremu... Imala je radnja kod nas u Beogradu ali je zatvorena i od tada ne znam gde bi mogao da nadjes. A nije ti ni losa proca da sednes sa drugarima u auto, stavis pare na gomilu i zapalis preko u soping. Vas par da se skupi, podelite troskove, vidite malo sveta i mozete da izvucete put na popuste posto ako uzimate vise robe uvek ide neki popust... To sam ja uradio... 
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

RRa¹ko

ili sam odes na net i narucis preko ovih sto donose bez carine ;)

hornY

Verovatno ce se praviti neka road trip kombinacija.

Hvala na savetima :D

Cale


goranvojska


Lazic


Cale

Oho ho,pa gde si ti legendo ?  :D

YoYa

ako resis da porucujes,,,

kod mene mozes da probas koznu jaknu  AlpS Indy,velicina eur 54,da vidis jel odgovara..

Joker

Pa da, imam i ja par stvari pa ako treba tu smo...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

hornY

Hvala momci. Bio sam do mass-a, probao dvodelni kombinezon 54 koji mi je preuzak, i 56 koji mi je ogroman. I jedan i drugi imaju zajednicko da imam utisak da necu moci da izdrzim u njemu sem na stazi, ako i tamo :D Uliva sigurnost, ali je daleko neudobnije od tekstila.
Malo sam u nedoumici... :D

iva749

Oslobodi se viska na sebi. Vise konzumiraj one tvoje napitke, manje zderi, vise gledaj u plafonjeru... pa ces uci u  54.  [rofl]  [plazi_se]