Glavni meni

Jevropejci...

Započeo serbduck, 27 Novembar, 2010, 00:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

WOLVERINE

Citat: Dominik poslato 29 Novembar, 2010, 20:28
Dakle ovo je ipak vrhunski cinizam, da neko sa kukastim krstom u avataru, postavlja himnu Srbije i propagira nacionalizam! Nama se ipak crno pise.

Urednistvo bi trebalo da zna da je isticanje kukastih krstova zakonom zabranjeno.



  Stvarno mi je zao sto ti je skola bila daleko. Ali nemoj to da te zabrinjava tu je www.google.com pa se mozes informisati o znacenju pojedinh simbola koji su kroz istoriju zloupotebljeni ( nazalost ). Da ti olaksam pretragu..... procitaj i bices bar malo ......
 http://www.znanje.org/i/i25/05iv11/05iv1118/kukastikrst.htm

Che

Sve sam nesto siguran da je Derek Vinyard stavio svastiku kao simbol sunca .... oO

WOLVERINE

#82
Svastika

U mnogim starim kulturama i religijama,naroèito u hinduizmu i budizmu svastika je obele¾avala pozitivne sile, sreæu i stabilnost. Reè svastika potièe sa sanskrita i znaèi dobrobit.
Kukasti krst je bio logotipa ¹vedske industrijske kompanije, a do 1944. bila je simbol finskog vazduhoplovstva.
Robert Baden Pauel, osnivaè izviðaèkog pokreta ubacio je svastiku meðu medalje, a Radjard Kipling je imao na omotima knjiga sve do 1933. Pre tridesetih godina pro¹log veka, svastiku je kao simbol bilo moæi pronaæi na novèiæima i razglednicama èija je namena bila da se prijateljima po¾eli sreæa ¹irom sveta. Èak ga je i kompanija Koka Kola koristila za reklamu (1925.).
Pre nego ¹to ga je Hitler prihvatio 1920, nemaèki nacionalisti su taj simbol koristili da bi pojaèali insistiranje na vezama s arijevskom rasom. Nacistièki simbol je okrenut na desnu, dok su budisti i hindusti koristili simbol okrenut na levu stranu.  ;) ;) ;) ;) ;) ;)

  WWW.GOOGLE.COM     JE CUDE 21. VEKA    ;) ;) ;) ;)  :P :P :P :P

Boban_m

Tesko ce ici to Wolverine da od svastike napravis smjeska. Ne treba ti google, izadji na ulicu i pitaj bilo koga koja mu je asocijacija na kukasti krst. O tome je rijec. Valjda mi sami treba da cuvamo svoju istoriju od iskrivljivanja. A znamo dobro kakav smo tretman imali od simbola sunca.

WOLVERINE

Citat: Boban_m poslato 30 Novembar, 2010, 00:32
Tesko ce ici to Wolverine da od svastike napravis smjeska. Ne treba ti google, izadji na ulicu i pitaj bilo koga koja mu je asocijacija na kukasti krst. O tome je rijec. Valjda mi sami treba da cuvamo svoju istoriju od iskrivljivanja. A znamo dobro kakav smo tretman imali od simbola sunca.

Nebih znao sta da ti kazem. Nisam ucio samo istoriju koju je napisao TITO, zanimala me i ona druga. E sad ako je 1000 svetski priznatih naucnika i istrazivaca otkrilo postojanje i znacenje simbila SVASTIKA i to uveli u svetski priznate knjige i literaturu. A Vas dvoica tvrdite suprotno,,,,  moram da se zapitam da li su oni ucili iz vasih knjiga( ako ih imate ) ili vi niste njihove ni procitali,,,, Postoji i druga opcija, da odete u evropu i saznate sva znacenja svih simbola na nekom od koledza ili univerziteta, koji su se uvek placali za razliku od nasih. A naj lakse je ako www.google.com ne radi na vasem racunaru da posetite Univerzitetsku ili Narodnu biblioteku u Beogradu, ubedjen sam da tamo sigurno ima neka zanimljiva KNJIGA. E sad za izlazak na ulicu i rad neke ankete koja bi imala nivo inteligencije 10godisnjeg deteta, posto nam je populacija zarazena virusom velikog brata sa farme iz Barajeva, ne verujem da bi bila adekvatan argument.  Zato vam predlazem BIBLIOTEKU.

Gašpar


UFF

Mislim da je i sama tema bila bez veze a ovo je tek totalni off pa sta kazete na to da udarimo katanac?

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dzambo

Citat: UFF poslato 30 Novembar, 2010, 00:58
Mislim da je i sama tema bila bez veze a ovo je tek totalni off pa sta kazete na to da udarimo katanac?

Axa! Represija!
:D :D :D :D

UFF

Oka hajde onda da se napusavamo!
Ebala vas evropa
Ebao vas fb i ebala vas afrika! :D

WOLVERINE

Mislim da nema potrebe za katancem. Ovo je ipak tema vezana za jevropu a svi simbili i udzebici nam dolaze iz jevrope. Cak nam je skolstvo prema Bolonjskoj konvenciji. Samo nesto ne idemo u skolu. Jbg

Dzambo

 
Citat: UFF poslato 30 Novembar, 2010, 01:09
Oka hajde onda da se napusavamo!
Ebala vas evropa
Ebao vas fb i ebala vas afrika! :D

A tebe Jevropa!  :D :D
[rofl] [rofl]

UFF

nekada



i sada




Nije bitno kako - vazno je da se volimo  ;D

Gašpar

Citat: WOLVERINE poslato 30 Novembar, 2010, 01:09
Mislim da nema potrebe za katancem. Ovo je ipak tema vezana za jevropu a svi simbili i udzebici nam dolaze iz jevrope. Cak nam je skolstvo prema Bolonjskoj konvenciji. Samo nesto ne idemo u skolu. Jbg

Ima i nas koji se jos uvek skolujemo, ali ja bolje da cutim o Bolonji, posto sam s istom imao mnogo problema pre nepunih 2 meseca  [veryangry]

WOLVERINE

#94
Citat: Gaspar poslato 30 Novembar, 2010, 01:17

Ima i nas koji se jos uvek skolujemo, ali ja bolje da cutim o Bolonji, posto sam s istom imao mnogo problema pre nepunih 2 meseca  [veryangry]

Znam kako je. Zato i kazem. Meni je zena diplomirala ekonomiju u junu ove god.

Gašpar

Ja cu reci samo da sam ocistio godinu u roku i umalo da izvisim za budzet(da nije bilo protesta, placao bih skolarinu). A opet znam ljude koji svake godine prenesu po dva najteza ispita, i opet ostaju na istom tom budzetu.

Che

Citat: WOLVERINE poslato 30 Novembar, 2010, 00:21
Svastika

U mnogim starim kulturama i religijama,naroèito u hinduizmu i budizmu svastika je obele¾avala pozitivne sile, sreæu i stabilnost. Reè svastika potièe sa sanskrita i znaèi dobrobit.
Kukasti krst je bio logotipa ¹vedske industrijske kompanije, a do 1944. bila je simbol finskog vazduhoplovstva.
Robert Baden Pauel, osnivaè izviðaèkog pokreta ubacio je svastiku meðu medalje, a Radjard Kipling je imao na omotima knjiga sve do 1933. Pre tridesetih godina pro¹log veka, svastiku je kao simbol bilo moæi pronaæi na novèiæima i razglednicama èija je namena bila da se prijateljima po¾eli sreæa ¹irom sveta. Èak ga je i kompanija Koka Kola koristila za reklamu (1925.).
Pre nego ¹to ga je Hitler prihvatio 1920, nemaèki nacionalisti su taj simbol koristili da bi pojaèali insistiranje na vezama s arijevskom rasom. Nacistièki simbol je okrenut na desnu, dok su budisti i hindusti koristili simbol okrenut na levu stranu.  ;) ;) ;) ;) ;) ;)

   WWW.GOOGLE.COM    JE CUDE 21. VEKA    ;) ;) ;) ;)  :P :P :P :P

Ma sve je to ok, ali nisam ti trazio lekciju samo odgvor na pitanje, da li je ta slika koju drzis kao avatar sa simbolom nacizma? Koliko se secam filma, Edvard Norton glumi neonacistu ....

Demagogiju ostavi po strani ;)

WOLVERINE



       Iskreno.  Ja naj vise volim svoju naciju, SVOJU SRBIJU, nisam ksenofobican, ne volim obojene, gey nakaze,narkomane, volim sve SRBE, ne volim jevropu, mada sam cesto tamo i zabole me za jevropu. Voleo bih da je ovde bolje nego tamo, ali me jebe to sto nemogu da vaspitam bracu SRBE, posto nemam mogucnosti da emitujem farmu velikog brata,,, nisam Pjer Eliot Trudo, ( ako neznas ko je,, tu je google ), e, vidis on je od svoje nacije napravio danas jednu od napredniju u svetu i ako je 99% stranaca. Jeste Edvard Norton glumio neonacistu u filmu, ali film prikazuje jednu srkasticnu ljudsku glupost.  Da je srece da 40% Srba pocne da razmislja u svoju korist a ne da stalno gleda u tudje dvoriste, shvatili bi da nekad NAZZI prica pije vodu. Ne jede se sve sto leti i nije zlato sve sto sija. Upravo ono sto rece Farbac " cim srbin stavi kokardu on je fasista, nacista " Odmah te oboje i obeleze. Kad to drugi urade, onda to tako treba. Jbg za  mene su Partizani bili izdajnici, za tebe mozda nisu. Za mene je General Draza Mihajlovic HEROJ, za tebe nije. To je normalno, razlicito vrednujemo neke stvari, razlicito gledamo na majku SRBIJU. Vecina na nju gleda trenutno a ne kroz istoriju. Isto je i sa simolima SVASTIKE.

UFF

Citat: Che poslato 30 Novembar, 2010, 01:30
Citat: WOLVERINE poslato 30 Novembar, 2010, 00:21
Svastika

U mnogim starim kulturama i religijama,naroèito u hinduizmu i budizmu svastika je obele¾avala pozitivne sile, sreæu i stabilnost. Reè svastika potièe sa sanskrita i znaèi dobrobit.
Kukasti krst je bio logotipa ¹vedske industrijske kompanije, a do 1944. bila je simbol finskog vazduhoplovstva.
Robert Baden Pauel, osnivaè izviðaèkog pokreta ubacio je svastiku meðu medalje, a Radjard Kipling je imao na omotima knjiga sve do 1933. Pre tridesetih godina pro¹log veka, svastiku je kao simbol bilo moæi pronaæi na novèiæima i razglednicama èija je namena bila da se prijateljima po¾eli sreæa ¹irom sveta. Èak ga je i kompanija Koka Kola koristila za reklamu (1925.).
Pre nego ¹to ga je Hitler prihvatio 1920, nemaèki nacionalisti su taj simbol koristili da bi pojaèali insistiranje na vezama s arijevskom rasom. Nacistièki simbol je okrenut na desnu, dok su budisti i hindusti koristili simbol okrenut na levu stranu.  ;) ;) ;) ;) ;) ;)

   WWW.GOOGLE.COM    JE CUDE 21. VEKA    ;) ;) ;) ;)  :P :P :P :P

Ma sve je to ok, ali nisam ti trazio lekciju samo odgvor na pitanje, da li je ta slika koju drzis kao avatar sa simbolom nacizma? Koliko se secam filma, Edvard Norton glumi neonacistu ....

Demagogiju ostavi po strani ;)
imas odgovor u ovoj temi
http://www.moto-vesti.com/forum/index.php/topic,642.0.html

Che

Citat: WOLVERINE poslato 30 Novembar, 2010, 01:53
ne volim obojene, gey nakaze,narkomane, volim sve SRBE, ne volim jevropu, mada sam cesto tamo i zabole me za jevropu.

A ako je gej srbin? ili ako je narkoman srbin? :D

Citat: WOLVERINE poslato 30 Novembar, 2010, 01:53
este Edvard Norton glumio neonacistu u filmu, ali film prikazuje jednu srkasticnu ljudsku glupost.  Da je srece da 40% Srba pocne da razmislja u svoju korist a ne da stalno gleda u tudje dvoriste, shvatili bi da nekad NAZZI prica pije vodu.

Ispade da si ti nazzi i to skriveni. :)
Ako si proznao da je ovo na tvom avataru nazi znak, koji onda ceo dan prosipas pricu da nije?
Malo si mi kontradiktoran, bez da se ljutis... ;)