Glavni meni

Jevropejci...

Započeo serbduck, 27 Novembar, 2010, 00:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

serbduck

   

  Sta mislite o ovome.... ima li istine?








Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

lencuga

kakve su nam usrane zakone uvalili a i kako cujem od nasih preko vezano za medjuljudske odnose izgleda da nije daleko od istine.
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

lencuga

a i kad se setim bombardovanja  [ljutko] [ljutko] [ljutko]
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

jerej

I sta ce evropa dobro da nam donese? Nista, sva zla koja nam se dogadjaju donela je evropa. Pocev od parade srama, prava manjina, obavezne cetiri zimske gume i ko zna sta jos nece izmisliti.Gde god se okrenem, svi govore o ulasku u evropsku uniju. Sto puta sam rekao i sto puta cu reci da ovde u Srbiji kucici imaju vise prava od nas. Uzmimo za primer " jadnu Milu" odsekao joj neko noge i ostavio je da umre, digla se velika medijska prasina zbog jednog jadnog malog kuceta. Iskreno, volim zivotinje i to nikad necu podrzavati, ali, nisu li malo preterali sa tim? Ogromne pare ce se dati da joj urade proteze, ko zna koliko hiljada evra ce se potrositi na njih, a niko od politicara npr ne razmislja o tome koliko nam je natalitet opao, sto se sela iz dana u dan gase i sto cemo polako izumreti. Jedne decije cipele kostaju oko 3000 dinara, da ne govorim o pelenama i ostalim potrebstinama za bebe. Niko se nije ni udostojio da na neki nacin pomogne zenama, da ih na neki nacin podstakne da radjaju sto vise dece ne bi li Srbi opstali na planeti. Uhvatili se glupavog zakona o cigarama, steti ljudima, bla bla... Neki dan izlazim i sela i vidim komsiju lokalnog dilera kako od drugog dobija poveci paket droge i to u sred bela dana na moje oci. Mislim da bi bolje bilo da se vlast bavi pitanjem suzbijanja narkomanije nego sto sprovodi zakone o zabrani pusenja jer se verovatno i na taj nacin dodvoravaju evropskoj uniji.

Che

@jerej

Ne vidim kakvo je zlo sto su obavezne zimske gume?
Pa meni je to sasvim normalno... Izgleda da jedino ovde je to bauk. Zar nije bolje voziti po zimi sa propisanim gumama, i spreciti moguce povrede i trosak lecenja tog mucenika?

Parada srama kako je nazivas postoji svuda, isto je sto i pravo manjina, samo je vde to bauk i guranje pod tepih ...

Zakon o pusenju? Ha pa sta on ogranicava? Ako si bio negde preko znao bi da je pusenje svuda zabranjeno. A kod nas mozes da biras pusacki ili ne pusacki kafe. Evo ja u Bgd jos nisam naisao na ne-pusacki kafe. Puno prasine a bitno se nista nije promenilo ...

Panta Zemunac

Evropa je na¹em mentalitetu po¹alica!

Ono ¹to izuzetno cenim u EU je sila zakona a ne zakon sile koji odavnina funkcioni¹e kod nas. Iskreno, bio bih sreæan kada bi promenili svest i prestali da budemo slepi poslu¹nici onih 10%, koji nas uèe kako da budemo bolje patriote, bolji èuvari na¹eg (tj. njihovog) kapitala, koji nas po potrebi èas nagovaraju, èas odgovaraju od Jevrope....
Jevropa, kakva takva meni ne smeta a na pitanje da li bih se sutra probudio u njoj, rekao bih  [stop] Ono ¹to bih, to je da sociolo¹ki i kulturolo¹ki napredujemo da nas ona sama po¾eli a ne da se guzimo ne bi li iskamèili bilo kakvu milostinju, koja bi zavr¹ila u ðepovima onih 10%. Da, ba¹ tako da nas ona po¾eli a da mi nemoramo bezglavo prihvatati njihov celokupan naèin ¾ivota.
Ja sam za Srbiju u Jevropi a ne za Srbiju u Evropskoj Uniji a trenutno smo daleko od nje, No, bitno je da smo sa Somalijom na prvom mestu po korupciji na planeti!
Ono ¹to ni po koju cenu ne bih prihvatio to je; degenerisanu, nakaznu, kretensku slobodu 'svega po mnogo', zatim ikone tipa Viktorija i Dejvid Bekam, leèenje i vaspitanje normalnih od strane nenormalnih...itd...

Sve u svemu, mnogo bih hteo a to je dakle...Zbogom Unijo!!               Miliji je meni jedan Kusturica nego 1000 trivijalnih trilera....

mi¹ko_kolo

Iskreno, malo smo se mi pogubili sa tim stvarima. Ne mislim "mi" nego "oni" koji nam vode dr¾avu. Svesno ili nesvesno (ne zna se ¹ta je gore) se neke stvari guraju u stranu a neke bespotrebno stavljaju u prvi plan.  Da je svaki diler drogom dobio i odslu¾io minimum 15 godina, ne bi ih bilo toliko na ulicama. Nego, suðenja traju dok ne zastare, dobijaju minimalne kazne, a ni njih ne odslu¾e jer im se u korist raèunaju ¾ene, deca, da su "hranioci porodice"... Nije nama korupciju, bezvla¹æe i ponovni prolazak (posle vi¹e od jednog veka) kroz najgoru vrstu kapitalizma donela Jevropa. Za to smo krivi (posredno ili neposredno) mi sami. Trpeli smo i trpimo kojekakve budaletine koje smo svi mi ili veæina nas i doveli na vlast. A oni samo lapaju i lapaju i lapaju... I nikako da stanu.
Ne ka¾em da sam saglasan sa mnogim stvarima "tamo" ali se bar zna nekakav red i poredak.

Panta Zemunac

Zato ¹to se ovde svako me¹a u tuð posao pa imamo 6mil, selektora, predsednika, premijera a koliko vidim i sudija!!
Ovde mnogi drugima sude pa se èude ¹to se onda njima sudi. Mnajak liènog stava veè svi rade kako tatko ka¾e, pa se onda èude ¹ta ne valja!

noam chomsky

Iako se vi oko toga segacite nije tacno da su svi svestenici pedofili, nije tacno da su svi amerikanci glupi, nobrazovani i kukavice, nije tacno da su obicni ljudi na zapadu ista gori od obicnog coveka u Srbiji...Vlast njih jebe isto koliko nas...Sa strane to sto ste potpuno promasili temu, jer na grafitu pise ili si covek ili evropljanin, to nema veze sa nasim natalitetom, kulturom, paradom srama ili ponosa. Moderna Evropska i svetska vlast nudi kapitalizam( tj. monetarni despotizam) kao evolutivno najmladju sistemsku tvorevinu a, svidelo se to nama ili ne, to je trenutno najjaca, najpopularnija i najfunkcionalnija mozgoubilacka inicijativa elite nad svima nama...Imate dve opcije: da se glupirate kako srbi imaju veci kurac od amerikanaca ne prihvatajuci surovu realnost da je jedina razlika izmedju nas i njih to sto nama tek sada uvaljuju price koje su oni morali da sazvacu odavno ili da se sklonite u svoj mir...

Licno, mislim da upadate u zamku licemerstava...ako vam je toliko stalo za dobrobit srpske dece, kulture, drzave itd...prodajte svoje motore i dajte pare Kraljevcanima, ili deci ometenoj u razvoju, ili zenama zrtvama torture impotentnih kukavica od muzeva, ili narkomanima koji iako smesni i pateticni, jesu ljudi i jesu Srbi,i zaskuzuju pomoc, ili ljudima u Petnici, ili mladim goranima, ili....i tako moze u nedogled...Gledajte na to ovako: Svet kroz istoriju nije na bolje nikad promenila masa, nego pojedinci...budite i vi taj pojedinac..u svom kraju, u svojoj kuci, na poslu, u skoli...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

Kengur

Nisu zimske gume zlo, zlo su visine nasih plata, i visine jebenih kazni!

Parada srama, ima svuda, ali da li to znaci da treba da je ima i kod nas!? Ja necu da to sutra moje dete gleda i da misli da je normalno da ga primi u pedu! Hocu da privodi ribe i da se ponosim njim!

Zakon o pusenju, phhh... isti djoka...

Libero

Citat: noam chomsky poslato 27 Novembar, 2010, 02:57
Licno, mislim da upadate u zamku licemerstava...ako vam je toliko stalo za dobrobit srpske dece, kulture, drzave itd...prodajte svoje motore i dajte pare Kraljevcanima, ili deci ometenoj u razvoju, ili zenama zrtvama torture impotentnih kukavica od muzeva, ili narkomanima koji iako smesni i pateticni, jesu ljudi i jesu Srbi,i zaskuzuju pomoc, ili ljudima u Petnici, ili mladim goranima, ili....i tako moze u nedogled...Gledajte na to ovako: Svet kroz istoriju nije na bolje nikad promenila masa, nego pojedinci...budite i vi taj pojedinac..u svom kraju, u svojoj kuci, na poslu, u skoli...

Bravo noam-e...  [clapp]

lencuga

Posto sam lenj i mrzi me da nasiroko pisem na ovom cudu od telefona reci samo par reci. Kada neko kaze "moras" moj prvi odgovor je "nista od toga", isto vazi za gazde ne poslu i za uslovljavanje evropske unije, navodim ta dva primera jer oba mogu uticati na moj standard ali se prvim direktno dovodom u problem a za drugi se moje misljenje i ne racuna mnogo. Recimo zimske gume vozim od kad  imam para da ih priustim, imam par prijatelja za koje znam da su pederi i ne  smeta mi njihovo opredeljenje, ne palim cigaretu ako nekom smeta a sedimo zajedno, sa prijatelje hrvatom se zovem kume a sa pola cigana koje poznajem brate. I tako je od kad znam za sebe, ali je to zato sto smatram da kad je nesto dobro onda je dobro a ne zato sto mi je neko rekao da moram. Kada coveka prisiljavaju na nesto sto mozda i inace radi bude blagu averziju kod njega prema tome. Jednostavno cela prica po meni ima previse moranja i to mi ide na 00.
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

zodiac

Nista se ne sekirajte, sve je to daleko od nas. Mi se tu kao nesto batrgamo, hocemo ovo, necemo ono, a niko nas nista i ne pita. Srbija ce biti primljena u EU pocetkom 23. veka, pod uslovom da unija do tada opstane, naravno.
Prijatelj je zao drug

ts.marko

2273.g taènije.
Od 2001.-ve sam na relaciji ®eneva-Trstenik. Vi¹e tamo nego ovde. Lagao bih kad bih rekao da tamo ne valja. Dopada mi se i to mnooogo. Dopada mi se ¹to gradski prevoz sti¾e u minut na vreme (nema ono, majstore, stani ovde mi je bli¾e), ¹to nema "Daj ne¹to za piæe da ne pi¹em kaznu",  ¹to svako zna svoj posao i radi ga kako najbolje zna.
I to sve funkcioni¹e u zemlji u kojoj je 70% stanovni¹tva stranog porekla. Pola njih je do¹lo direktno iz d¾ungle i raznih vukojebina celog sveta.
A funkcini¹e zato jer braæa Mito i Korupcija skoro ne postoje, jer imaju celih 7 ministarstava, jer drzavni sluzbenici na posao idu gradskim prevozom, gde se ljudi na vlasti bore za kolektivni interes, a ne svoj d¾ep. Jer se za svaki javni dinar zna gde je oti¹ao. Jer ne postoje televizije tipa Pink, gde caruje primitivizam, a pola voditeljki i "umetnica" izgledaju kao prostitutke.
Treba da se promeni svest, ali odozgo. A ne da jedini cilj bavljenja politikom bude kako da se obogatim, i da se ova zemlja napokon "raspolitizuje". Za¹to moram da budem èlan neke usrane stranke da bih se zaposlio. Na vazna mesta se postavljaju ljudi koji nemaju veze s mozgom, ali su èlanovi.
Bojim se da se sistem "lako æemo i zavr¹iæemo" neæe jo¹ dugo promeniti, a ¾ao mi je kad svaki dan gledam kako se ova zemlja namerno upropa¹æava.
D¾aba nam svo ovo pisanje po forumima kad Arèibald Rajs i posle 100 godina, surovo aktuelan.

Che

Citat: Kengur poslato 27 Novembar, 2010, 03:35
Parada srama, ima svuda, ali da li to znaci da treba da je ima i kod nas!? Ja necu da to sutra moje dete gleda i da misli da je normalno da ga primi u pedu! Hocu da privodi ribe i da se ponosim njim!

Vidis, ja nemam nista protiv toga da se oni setaju. Jednostavno ne dotice me, koga jos zabole djoka sta ce da rade. Jel im se seta, neka setaju ....
Hteli to da priznamo ili ne 10% svetske populacije je gay....
Vise me boli kada gomila maloumnika polupa centar grada po xyz put u ime necega.

A mlad si pa ne gledas iz dobrog ugla. Sto vise gejeva to vise slobodnih devojcica za nas obicne. Matematika je cudo. :D


Zakono pusenju, pola kafea je za pusace a pola za one koji ne pale .... Nevidjena idijotarija. Ako si ga vec hteo zabraniti zabrani ga svuda. Kako kada bi imao bazen gde imas deo u kome mozes da piskis i deo u kome je to zabranjeno.

JankoR

Parada ponosa je zabranjena u Rimu, Moskvi, pola americkih drazava....Nije kod nas problem u zakonima vec nepostovanju zakona , tako sto se mene licno tice vrlo bih im se zahvalio na njihovoj dusebriznosti

UFF

Citat: Kengur poslato 27 Novembar, 2010, 03:35

Ja necu da to sutra moje dete gleda i da misli da je normalno da ga primi u pedu!


Pa prijavi onda ovog da ga deca ne gledaju in the pedu :D
In The PEDU

Che

Citat: NikGold poslato 27 Novembar, 2010, 13:38
Parada ponosa je zabranjena u Rimu, Moskvi, pola americkih drazava....Nije kod nas problem u zakonima vec nepostovanju zakona , tako sto se mene licno tice vrlo bih im se zahvalio na njihovoj dusebriznosti

Ne znam gde nalazi ove informacije ali evo ti potvrda da lupas gluposti za Rim ...

http://www.europrideroma.eu/

JankoR

Lepi kad mi neko u lice kaze da lupam  [ljutko]  a vjerujem i ti isto , tako da malo ljepse komuniciraj a to sto je bila i u Rimu neznaci da je trebala i u BGeu bit organizovana  . poz

Che

Lupas u smislu pricas napamet, sta se duris odmah :)