Glavni meni

Jevropejci...

Započeo serbduck, 27 Novembar, 2010, 00:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

A, da je leto, ti na Alienu, ribice kakvih nema nigde, sevaju na sve strane, bas bi voleo da cujem gundjanje tada... :D

bajone

ajde da napi¹em i ja ne¹to.

prvo, problemi koji postoje u na¹em dru¹tvu, na¹oj zemlji nemaju veze sa pederima ili evropom. imaju veze sa apsolutnim nedostatkom moralnih vrednosti na¹eg dru¹tva. mi smo danas prete¾no jedna najobiènija gomila lopova koji kradu jedni od drugih i razmi¹ljaju kako koga da zajebu. to je kao kada spava¹ sa svojom sestrom i jebe¹ svoju majku. to nema veze sa amerikancima, evropskom unijom ili nekim treæim kurcem.

drugo, svoditi narode u "evropi" na zapad je isto kao svoditi istoènu evropu na jedan isti narod. kao kada strane neznalice misle da smo mi neki rusi, ili da smo isti kao i hrvati itd. nacionalna definisanost u evropskoj uniji je jasno definisana vekovima unazad jezikom, religijom, kulturom itd. nemci nisu englezi itd. uglavnom oni koji su najslièniji meðusobno se najvi¹e mrze, isto kao i kod nas.

treæe, ako neko dru¹tvo u nekoj zemlji ima svoj naèin i ritam ¾ivota, ne znam kako se to tièe nas. ako ¾ele da rade cele nedelje kao mravi ili da samo sede na dupetu i ne mrdnu prstom, to je njihov problem. ¹ta ima iko da njima nameæe njegov naèin ¾ivota..oni ¾ive kako im odgovara i ako ih to èini sreænim, bravo za njih.

eto, napisah i ja ne¹to.  :) 
Æuti i saraðuj..

Dr. Pop

Napisa ali ni¹ta ne reèe  ;D

U tome i jeste stvar , ¹to ilazak u evropu sam po sebi nameæe pravila njihove igre. Hoæe¹ u Evropu - priznaj Kosovo, hoæe¹ u Evropu - zabrani pu¹enje, hoæe¹ u Evropu - dozvoli pederima da paradiraju ulicama , hoæe¹ u Evropu - prodaj nam Telekom , hoæe¹ u Evropu - prodaj nam EPS ( ostalih par jedino preostalih profitabilnih firmca),hoæe¹ u Evropu ukuni carine kako bi smo lak¹e prodavali ¹kart na¹e robe koji nigde drugde ne mo¾emo prodati, eto da se ne baci  , hoæe¹ u Evropu odrekni se svega ¹to ti mi ka¾emo.
Mislim i ne morate da se odrièete uæiæete u Evropu, naravno da hoæete , mi vas ne uslovljavamo, ali pogledajte Tursku. [neampojma]
Mi nemamo ni¹ta protiv Srbije , pa mi vas volimo i jedva vas èekamo, bez vas ne znam kako bi smo ¾iveli ....

MK Arhangel

serbduck

 Dobro si napisao...

Namecu mi nesto sto mi nije prirodno. Boli me krivi Stojko za njih i njihov zivot.

Hocu da pecem rakiju. Hocu da koljem svinjce ko moj deda.  Necu da vidim pedere na ulici.

Otvoris firmu za proizvodnju xx-a i dodje ti gospodin jebeni Jevropejac i kaze - :" Gospodine oprostite , ali vi ne smete da proizvedete vise od 100 xx-ca za mesec dana."

To sto si ulozio sve u to - zabole ga.  To sto ces propasti - opet ga zabole.

Sarene novine od bankarskih oglasa...a zaplenjenu imovinu prodaju preko agencija za nekretnine i auto placeva. Nema u potpisu tih oglasa "Banka trt mrt"...

Na zalost - ostalo nam je da stisnemo zube i da se nadamo da nas sto manje boli. 

Jedino se nadam da ce puci jebena Jevropa pre nego sto nas prime ( nasilno uvuku ) tamo.
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Che

Ksenofobija je opaka boljka ...

pedriic

Jel ima neko 100 evra na zajam? Vratiæu majkemi

serbduck

 Ksenofobija jeste opaka.

Nemam je  [neampojma]

Kad smo kod toga... Da li znamo dovoljno o nama samima, o nasoj istoriji, tradiciji, obicajima...

Prosle godine sam letovao u Hrvatskoj. Svi, ali svi na sebi imaju zastavu ili neko drugo obelezje svoje drzave. Svi ponosni na lijepu njihovu. Pisu neku novu istoriju. Tako treba.

Ovde kod nas ako nosis majcu sa zastavom Srbije - oma si nacionalista  [prebicute]

Da se razumemo - nemam nista protiv napretka, ali nasim "ulaskom" u jebenu Jevropu napretka nema  [nono] ...bar za nas.

Jevropa ce dobiti nesto crkavice nasim "ulaskom", ali sta ce posle nas... Turska mozda? ...a mozda i pre nas ( daj Boze )...  ;)

Kakva ce to zurka da bude...   [watching]

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

farbach

Nisam ksenofob nego najobicniji mizantrop. Bliznje delim na Ljude i one druge. Najcesce nailazim na one druge. Sta se moze, takva moda. Ne mogu naterati nekog da bude Covek ako nece, ali mu necu ni dati podrsku u ludilu. U evroatlantskoj civilizaciji je zavladao sinteticki covek, sto ne znaci da Ljudi nema, nego cute i trpe, slicno kao kod nas. Iskustvo me je naucilo da razlikujem jedne od drugih, a vidim i oni mene.

WOLVERINE

    

                                  USTANITE SVI ! ! !


BO®E PRAVDE - Himna Srbije / Serbia. National Anthem / Гимн Сербии

Dominik

Dakle ovo je ipak vrhunski cinizam, da neko sa kukastim krstom u avataru, postavlja himnu Srbije i propagira nacionalizam! Nama se ipak crno pise.

Urednistvo bi trebalo da zna da je isticanje kukastih krstova zakonom zabranjeno.


lencuga

sto smeta kukasti krst?
to nije samo simbol fasista.
a i da jeste nazi pa sta svako ima pravo na svoje opredeljenje :P
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

Nadalina

Citat: Dominik poslato 29 Novembar, 2010, 20:28
Dakle ovo je ipak vrhunski cinizam, da neko sa kukastim krstom u avataru, postavlja himnu Srbije i propagira nacionalizam! Nama se ipak crno pise.
Urednistvo bi trebalo da zna da je isticanje kukastih krstova zakonom zabranjeno.

Prvo, ovo na avataru nije neko, to je Edvard Norton u filmu American History X, filmu koji toplo preporucujem da se pogleda jer opisuje slepo verovanje unesto sto je neko nekome rekao da je pravedno i dalje pokazuje kako se razvijaju ljudske sudbine...
Zatim, kukasti krst- on je postojao i pre nacizma... tako da, ne vidim razlog zasto bi bilo ko nekome zabranjivao upotrebu istog.... Zasto niko nije Hitleru zabranio da propagira taj isti simbol u svrhu samopromocije?!
Ili, onda, treba li zabraniti i druga obelezja nekih grupa nasih neistomisljenika?
Mislim da je to vec previse... ;)
Dzukela u podznaku

Lazic

Nado filmofilu, pretece me dok sam bio u klonji... :D Da je Dominik pogledao taj film, doziveo bi avatar kao antifasisticki...

Dominik

Citat: Nadalina poslato 29 Novembar, 2010, 20:59
Citat: Dominik poslato 29 Novembar, 2010, 20:28
Dakle ovo je ipak vrhunski cinizam, da neko sa kukastim krstom u avataru, postavlja himnu Srbije i propagira nacionalizam! Nama se ipak crno pise.
Urednistvo bi trebalo da zna da je isticanje kukastih krstova zakonom zabranjeno.

Prvo, ovo na avataru nije neko, to je Edvard Norton u filmu American History X, filmu koji toplo preporucujem da se pogleda jer opisuje slepo verovanje unesto sto je neko nekome rekao da je pravedno i dalje pokazuje kako se razvijaju ljudske sudbine...
Zatim, kukasti krst- on je postojao i pre nacizma... tako da, ne vidim razlog zasto bi bilo ko nekome zabranjivao upotrebu istog.... Zasto niko nije Hitleru zabranio da propagira taj isti simbol u svrhu samopromocije?!
Ili, onda, treba li zabraniti i druga obelezja nekih grupa nasih neistomisljenika?
Mislim da je to vec previse... ;)

Previse je ...

Libero

    Deja vu.

Ovako forum ne jaèa.
Ovako ili slièno poèinju rasula. Povlaèenje, posmatranje, a zatim i odustajanje...  Èemu ovakve note? [stop]




Lazic

Opusti se, kome se ne svidja, sam ce otici... Kapiram da nije svako za MotoManijaka... Ne mozes biti u vinklu i Manijak u isto vreme...

farbach

Kad smo kod kukastog krsta. Kao mali ucio sam u skoli da su Nemci bili fasisti, bilo je tu i domacih izdajnika... sve je to bilo praceno slikama razaranja, pobijenih,poklanih...onda je pre desetak godina ili malo vise, na History chanelu i na Discoveriju pocelo da se melje o ruskim zverstvima. Kako upalim TV Rusi masakriraju...onda se pojavio fasizam u Srba,gde ga nikada nije bilo, a nestane npr. iz Hrvatske,pa kada na Tomsonovom koncertu 50000 ljudi pozdravlja naci pozdravom to je sasava omladina. Evropa to ne zamera, a smeta im srpski fasizam, jer po Canku Srbija vrvi od fasista. To je isti onaj Canak koji je u svojoj kancelariji ima portret u pozi Hitlera.

Nenad Canak, predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine, kopirao
Adolfa Hitlera
BEOGRAD - Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine i jedan od
nosilaca izborne liste Zajedno za toleranciju Nenad Canak,
prepoznatljiv po svojima ostrim izjavama protiv fasizma, izgleda da i
sam ima simpatije prema najvecem zlocincu dvadesetog veka Adolfu
Hitleru.
Redakcija lista Nacional došla je u posed kalendara Lige
socijaldemokrata Vojvodine iz 1999. godine, na kojem je canak
naslikan kao konjanik u oklopu sa zastavom svoje stranke. Ovo bi bio
smo jos jedan dobar marketinski trik da kao idejno resenje za ovu
sliku nije posluzio vec postojeci crtez nacistickog vodje Adolfa
Hitlera.
- Ovo je pravi skandal. Predsednik Skupstine Vojvodine je nacista.
Cankova slika je samo kopija Hitlerove na koju je stavljana druga
glava i promenjena zastava. Kako je Canak mogao da uradio ovako nesto
kad zna da su nacisti u Drugom svetskom ratu pobili milione ljudi?
Kad zna da je Hitler u Jugoslaviji pobio stotine hiljada Roma,
Jevreja i Srba.


...U poslednje vreme sve vise srecem tvrdjnje da su Nemacka i Rusija podjednako odgovorne za pocetak drugog svetskog rata. Nisam vidovit, samo mi se javlja da ce moji unuci u skoli uciti da je fasisticka Rusija pocela taj rat. Nedavno je u bratskoj nam Hrvatskoj bio skup jos zivih ustasa i jedan od zakljucaka skupa je da se NDH borila protiv srpskog i ruskog fasizma, pa je samim tim bila antifasisticka... i tako dalje i tako dalje

lencuga

na zalost to su "cinjenice" kojima taj lepi zapad polako ali sigurno uci nasu decu. stvarno za desetak godina mozemo ocekivati udzbenike sa lekcijama kao sto je farbac naveo. sto je jos gore gomila nekih "srba" peva vec sada tu pesmu a skoro da su savremenici akterima i dogadjajima.
a najgore od svega je da ko god se pobuni protiv toga postane nepodoban i trude se da ga ucutkaju.
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

UFF

Citat: lencuga poslato 29 Novembar, 2010, 23:11
ko god se pobuni protiv toga postane nepodoban i trude se da ga ucutkaju.

Ima i jedan takav forum kod nas  ;D

WOLVERINE

Citat: UFF poslato 29 Novembar, 2010, 23:33
Citat: lencuga poslato 29 Novembar, 2010, 23:11
ko god se pobuni protiv toga postane nepodoban i trude se da ga ucutkaju.

Ima i jedan takav forum kod nas  ;D

Ima ih vise......