Glavni meni

Jevropejci...

Započeo serbduck, 27 Novembar, 2010, 00:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

HoochieMan

Oèito je prvih nekoliko reèenica, koje sam neoprezno napisao, otvorilo rasparave kojima nije mesto u ovoj temi. Temu religije, svemira, brujanja, ne pipam vi¹e ni vrlo dugaèkim ¹tapom. To je prièa za neku drugu temu.

®ao mi je ¹to su te prve reèenice blokirale ostatak posta, koji je bio on topic.

Vid monetarne ekonomije koji upra¾njavamo, upotrebom "kreditnog novca", vodi preèicom preko ivice litice pravo u ambis. Jedini, i opet- jedini naèin koji vidim da Srbija ispliva je remodelovanje u monetarnu ekonomiju nekreditnog novca. EU, na¾alost, ima jasno pravilo- zabranjuje takvu vrstu ekonomskog bunta protiv centralnih banaka (MMF, svetske banke itd). Vreme i energiju koju sam ulo¾io u pisanje postova, ulo¾io sam u nadi da æe to neko i proèitati, razmisliti o tome, ili jo¹ bolje nauèiti nas ne¹to novo... struktura moje liènosti je takva da odbijam da brujim u ritmu ljubavi dok me neko divljaèki siluje, u nadi da æe manje da boli ili da æe br¾e da proðe. Toliko o evropejcima.

farbach

Ostatak nisam komentarisao jer se slazem sa tim sto si napisao. Oko dijagnoze smo saglasni, ali zapinje oko leka. Sve dok predsednik drzave tvrdi za sebe da je prosrpski umesto srpski, nama spasa nema. Jenopartijski zivot u Srbiji je monolitan kao za Titinog vremena.

jerej

Citat: noam chomsky poslato 23 Decembar, 2010, 16:04
Citat: jerej poslato 23 Decembar, 2010, 15:51
Evo vam novog svetskog poretka, pa zakljucite sami sta nam donosi Amerika i Evropa.

http://www.novinepress.co.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/144698/Deda+otetih+mali%C5%A1ana%3A+Vratite+mi+moje+unuke.html

Imas li ti ijedan razlog da verujes vise ovom deki nego americkom pravosudju? Ja sam video ubice kako placu, sto ne bi i pedofili isto mogli da rade...ja koliko znam ne postoje toliko velike kulturoloske razlike izmedju nas i amerikanaca na tom polju (odnos prema deci)...pitanje je sta je sve tu bilo, a u svakom slucaju, mene da neko udari ja ne bih otisao kod mame i tate da trazim utehu....Zalosno je sto uvlace ceo srpski narod u svoj problem...Kao da mi mozemo nekako da im pomognemo...Uzas

A imas li ti ijedan razlog da mu ne verujes???

noam chomsky

ja ne verujem ni jednima ni drugima...vreme ce pokazati...samo mi je pogresno uzimati to kao argument, jer to podrazumeva da si vec presudio u korist tih roditelja...ne znam, mozda ti imas vise informacija nego mi koji smo ih dobili sa TV-a...ako imas, u redu...ne moras da ih delis
lepota prirode je refleksija lepote nauke

Panta Zemunac

Noame...mene boli ¹to je vlasnik tog ''vremena'' amerièko pravosuðe koje sve u 16 pozira mediima i dodvorava se op¹tim pravima èoveka a pri tome su na prvom mestu po zloupotrebama tih, istih prava...Ono kadija te tu¾i.....

jerej

Kadija ti sudi...  ;)

Lazic

A, cim su tako skocili kao muva na govno, sta mislite kakvih sve frikova ima u toj Kaliforiniji(jednog i licno znamo), kad su morali da regulisu zakonom do kog uzrasta smes da kupas dete...  [ludak] Kazu da roditelj sme da dodiruje genitalije svog deteta za vreme kupanja, samo u prvim mesecima zivota, a onda valjda nauci samo da se kupa sta li... [ludak] [ludak] [ludak]

mi¹ko_kolo

Pa to, samo, govori koliko su im izopaèeni umovi kad razmi¹ljaju o tako neèem. Odnosno, koliko je tako ne¹to èesto u pona¹anju stanovnika jedne zemlje da mora da se uvede restriktivna mera za jednu radnju, kao ¹to je kupanje sopstvenog deteta.

farbach

KANDIDATURA


Pi¹e: Branko Draga¹


Ne mo¾emo vi¹e da slu¹amo la¾i i ucene briselske birokratije, koja je, nesposobna i korumpirana, potpuno obesmislila evropsku ideju ujedinjavanja dr¾ava i koja je dovela do bankrota evrozone. Prema poslednjim procenama uglednih evropskih ekonomista, onih koji nisu potkupljeni prljavim novcem multinacionalnih kompanija i koji nisu na bud¾etu vavilonske briselske birokratije, do kraha evrozone ostalo je svega nekoliko nedelja, taèno tako prognoziraju, pa je nenormalno da nam takve politièke protuve dr¾e predavanja i uslovljavaju nas i poni¾avaju.
Fakat je da su dr¾ave EU u bankrotu. Grèka je bankrotirala i nalazi se pred novim vojnim puèem. Nobelovac Mandel, samohvalisavac koji se ponosi ¹to je stvorio evro, boraveæi tu u na¹oj malograðanskoj sredini, okru¾en tr¾i¹nim fundamentalistima bez radnog iskustva i tajkunima koji sopstvenoj dr¾avi ne plaæaju poreze, nagovestio je da je za Grèku najbolje da se uspostavi vojna diktatura. Tako se potvrðuju moje prognoze da neoliberalni skotovi, pljaèkajuæi i uni¹tavajuæi nacionalne dr¾ave, èoveèanstvo vode u novi totalitarizam. Portugalija je bankrotirala. ©panija ne mo¾e da vrati 1.300 milijardi evra dugova, niti mo¾e da pronaðe lek za 25-postotnu nezaposlenost koja razara dru¹tvo. Sledeæa je Italija koja æe morati za nekoliko meseci da proglasi bankrot. Italijanskim bankama veæ je sni¾en kreditni rejting, jer dug od 1.800 milijardi evra ne mo¾e da vrati italijanska dr¾ava, bez obzira ¹to seksualno potentni cirkusant Berluskoni poku¹ava da se vrati u svoju ranu mladost i ¹to leèi svoje frustrirane komplekse egzibicionizmom na najvulgarniji naèin. O Belgiji ne vredi ni¹ta govoriti. To je dr¾ava koja se raspala, samo to niko javno ne sme da objavi. Onda je na redu Francuska sa procenjenim gubicima od preko 2.100 milijardi evra, pa austrijske banke koje su, uprkos tome ¹to su opelje¹ile istoènoevropske dr¾ave, nakon silnih afera ¹to se sada tek otkrivaju, ipak, dovele zemlju do bankrotstva. Potom Velika Britanija sa gubicima od 2.300 milijardi evra i Nemaèka sa minusom od 2.500 milijardi evra. Svi naznaèeni iznosi su samo najni¾e procene gubitaka, dok su pravi iznosi znatno veæi. O irskom bezubom tigru, islandskim ribarima koji su umislili da su bankari i baltièkim ekonomskim èudotvorcima (seæate li se samo kako su nas na¹i neoliberali poni¾avali praznom prièom o na¹oj nesposobnosti i privrednim èudima u zemljama koje su danas bankrotirale) ne vredi vi¹e tro¹iti reèi.

Na¹e strpljenje je na samom kraju. Svedoci smo da se EU raspada, profesor Jo¾e Menciger ka¾e da su kao Jugoslavija 1983. Svedoci smo da briselska birokratija ne zna da re¹i nastalu krizu; sve to ¹to rade, zajedno sa ECB, potpuno je suprotno od onoga ¹to treba da se radi, ¹to æe, prema mom struènom mi¹ljenju, dovesti do jo¹ veæe katastrofe u evrozoni, pa je potpuno nesuvislo, suludo, van svake zdrave pameti i logike, kada je veæ sve tako kako sam napisao, da mi slu¹amo pridike, uslovljavanja, ucene i pretnje od onih briselskih birokrata koji su uni¹tili svoje dr¾ave i koji nemaju nikakvu ideju kako da se re¹i kriza u njihovim dr¾avama. Ako nekome ne¹to predla¾e¹, ako tra¾i¹ da neko ne¹to prihvati, naroèito se takav princip mora uspostaviti u meðunarodnom odnosima, onda je logièno da si sve to veæ primenio u sopstvenoj dr¾avi i da onda, kada si pokazao i dokazao koliko si uspe¹an i moæan, dr¾i¹ lekcije svima nama ostalima, koje smatra¹ ni¾om rasom i koje si pripremio za svoje nove politièke eksperimente. Ako si bankrotirao i na ulicama tvojih gradova teèe socijalna revolucija, onda niko od briselskih birokrata nema ¹ta da nam valjano ka¾e dok ne re¹i probleme u svojoj kuæi. Re¹avajte, bre, prvo probleme u svojim dr¾avama i sa svojim narodom, pa tek onda doðite da solite pamet nama. Neæemo vi¹e da vas slu¹amo! Neæemo vi¹e da slu¹amo korumpirane èinovnike propale briselske administracije, koji kradu, prema jednom objavljenom istra¾ivanju, toalet papir iz zgrade parlamenta, èiji visoki èinovnici imaju plate i do 50.000 evra meseèno, da bi se grebali od aviokompanija za popuste na privatnim putovanjima, da bi o tro¹ku evropskih poreskih obveznika kupovali zavese i tepihe za svoje privatne stanove, plaæali prostitutke, kupovali vina od nekoliko hiljada evra i uèestvovali u bankarskim aferama, uzimajuæi provizije i kapom i ¹akom, konzumirajuæi narkotike u zgradi parlamenta, prema uzetim uzorcima iz toaleta, dok nama nabijaju na glavu jarmove nekakvih kandidatura, predloga kandidatura, èlanstava i statusa, kao da smo mi svi maloumni, kao da smo retardirani, kao da smo pali sa banane i ni¹ta ne znamo, kao da nikada nismo bili u Evropi, kao da smo bolidi i dijabole, tupamarosi, primitivci koje treba civilizovati, pokoriti, tuæi i dovesti u red. Koji red? Kakav red? Nema nikakvog reda danas u ostareloj i sklerotiènoj Evropi, gde briselske birokrate vode dr¾ave u bankrot i gde graðani izlaze na ulice jer ne mogu vi¹e da izdr¾e, ne mogu vi¹e da ¾ive pod torturom otuðene briselske birokratije i njenih politièkih satrapa u sopstvenim dr¾avama, koji su doveli do bankrota evropsku ideju o ujedinjavanju dr¾ava i naroda i koji su nas uveli u sazve¾ðe velikih kriza i velikih socijalnih gibanja, koja se mogu zavr¹iti, ako sve ostane ovako i ni¹ta se ne bude promenilo, ne samo velikim socijalnim revolucijama i pojavama novih demagoga, nego i nekim, daleko bilo, novim velikim ratnim klanjem. Jer, te psihopate na vlasti i dalje smatraju da je sedam milijardi ljudi na planeti mnogo i da je idealno da na planeti ostane zlatna milijarda, gde su oni, naravno, sebe veæ svrstali u tu milijardu koja opstaje, a mi, balkanska èudovi¹ta, koja ne mo¾emo da se pripitomimo, treba da nestanemo, jer je prirodno stanje da ti vampiri si¹u na¹u krv da bi oni pre¾iveli.
I to stanje sisanja krvi na na¹im le¹evima traje veæ hiljadama godina unazad, pa, misle oni, za¹to bi se ne¹to sada menjalo kada je potpuno prirodno da mi ginemo i umiremo za evropske vrednosti, da budemo predsra¾a hri¹æanstvu, da bi nam se Evropa, kada je odbranimo, krvavo svetila i porobljavala nas kao divlja varvarska plemena. Dosta vi¹e tog licemerja! Dosta podani¹tva i suludog ¾rtvovanja! Zar smo mi maloumni da uvek stradamo za tuðe interese? Zar ni¹ta nismo nauèili od istorije, uèiteljice ¾ivota?
Poznato je veæ moje mi¹ljenje o na¹im istorijskim zabludama i proma¹ajima. Zala¾em se za dvojnoknjigovodstvenu raèunicu. Bankarske principe. Logiku prihoda i rashoda. To nama nedostaje sve od vremena umnoga Stefana Nemanje. Despot Stefan Nemanja se nikada ne bi suprotstavio Turcima na Kosovu polju, nego bi se nagodio i pustio ih da proðu tamo kuda su se zaputili. Naravno, putarinu bi morali da plate. Tako bi Turci veæ 1390. bili pod Beèom, a ne daleke 1683, kada su bili na izmaku osvajaèkih snaga, i èitava evropska istorija bi izgledala potpuno drugaèije. Za¹to smo mi ginuli? Krsta¹i su mirno èekali da mi iskrvarimo i zamorimo Turke, da ih zaustavimo u tom pobednièkom osvajanju Evrope, jer venecijanskim i firentinskim bankarima je trebalo vreme za trgovinu. Za¹to mi nismo trgovali? Zar mi ne znamo matematiku? Nije trebalo da se suprotstavljamo velikim silama, niti da ratujemo sa njima, niti da ratujemo za njihove interese, nego je trebalo da se prilagoðavamo i raèunamo. Bolje je bilo da smo trgovali, nego ¹to smo ginuli. Danas bi nas bilo vi¹e od 50 miliona na Balkanu i onda bismo imali drugaèije argumente za razgovore. Ovako, ginuli smo suludo i sada vi¹e nema vraæanja nazad. Ne moramo danas da ponavljamo iste gre¹ke iz pro¹losti. Ne treba da padamo u kniks poklonu pred nesposobnim ¹estorazrednim briselskim birokratama i da im se ponizno klanjamo, puzimo, ljubimo skute, sprovodeæi neoliberalne koncepte i izmi¹ljene fa¹istièke standarde koji nanose razarajuæu ¹tetu na¹oj dr¾avi i na¹im nacionalnim interesima. Te koncepte neka primene na svoje bankrotirane dr¾ave i na svoj osiroma¹eni i opljaèkani narod. Nama to ne treba.
Moramo imati svoje dr¾avno i svoje nacionalno dostojanstvo. Neko je vekovima ginuo da bismo dobili srpsku dr¾avu, da mo¾emo da govorimo srpskim jezikom i da budemo slobodan i nezavisan narod. Danas to hoæe da nam otmu. Proglasili su nas za genocidan narod. Nesretni Tadiæ je naterao parlament da prizna da smo zlikovci, izvinjava se svima i svakome, izigrava druga Tita pred bankrot dr¾ave, veseli pijanac Basara nas progla¹ava fa¹istima, nevladini plaæenici brane interese malograðana na vlasti, okupirani smo iznutra, nabili su narodu komplekse, sramota je danas biti Srbin, sramota je da se izja¹njavate kao srpski dr¾avljani, kradu nas i otimaju, uni¹tavaju dr¾avu i naciju po nalozima svojih gospodara, dok se na¹ narod na Kosmetu titanskim snagama bori za svoj opstanak. Gde je kraj ovom poni¾avanju? Gde je kraj ovim uslovljavanjima? Èime æe jo¹ da nam prete? Bacali su bombe sa osiroma¹enim uranijumom na nas. Kako æe jo¹ da nas ubijaju? Dok zlikovci ubijaju na¹e ljude na Kosmetu, oni nas osuðuju zbog zabrane paradiranja egzibicionista. ©ta treba jo¹ da uradimo da ih odobrovoljimo?
Verujte mi, nema kraja uslovljavanju i poni¾avanju. Krsta¹i æe da idu do kraja. To je zbog toga ¹to mi nemamo dr¾avotvornu politiku i strategiju. To je zbog toga ¹to na vlasti nisu dr¾avnici, nego protuve i olo¹ koji su dovedeni da uni¹te Srbiju. Nije va¾no da li su trenutno na vlast ili su u opoziciji, to su iste hulje koje rade protiv interesa sopstvene dr¾ave, zbog svojih sitnih privilegija ¹to im ¾ivot znaèe. Sve mo¾e da se promeni ukoliko se promeni politika. Ima re¹enja za izlazak iz ovog poni¾avajuæeg stanja, ako promenimo koncept i promenimo ljude. Treba nam novi koncept i novi ljudi. Imamo i novi i koncept i nove ljude. Znamo ¹ta treba da se radi. Ali, graðani Srbije moraju da glasaju za taj novi koncept i nove ljude. Graðani Srbije treba da prepoznaju gde su njihovi interesi. Bojim se da æe sa ovakvim medijskim mrakom graðani Srbije biti uskraæeni za promociju novog koncepta i novih ljudi. Bojim se da na novim izborima ne dobijemo novu prevaru upakovanu u nova obeæanja. Nakon izbora se ni¹ta konceptualno neæe promeniti. Biæe to isto staro, prokislo vino u novim politièkim me¹inama. Otre¾njenje æe doæi potpunim slomom ekonomije. Tada æe graðani shvatiti koliko su ih politièari lagali. Otre¾njenje æe biti bolno. Kada æe doæi do otre¾njenja? Mislim da æe kolektivno otre¾njenje doæi kada ne budu isplaæene penzije i kada bud¾etski korisnici sredstava dobiju umanjene plate. To æe vrlo brzo da se desi. Bankrot dr¾ave je pred nama. Raste zadu¾ivanje dr¾ave, jer je to jedini naèin da se odr¾i privid. Na novim izborima politièki olo¹ æe poslednji put potkupljivati svoje biraèe. Ljudi æe, na¾alost, zbog siroma¹tva i radnog mesta prihvatiti da budu potkupljeni. To im je poslednja nada da æe im biti bolje. Ali, to je zabluda. Bolje æe nam biti tek kada prestane da se la¾e i kad prestane da se krade. Istinu moramo reæi na¹em narodu. I to radim tri decenije. Zato sam najzabrenjeniji srpski intelektualac. Svakoj vlasti te¹ko padaju moje ideje i predlozi. Najlak¹e im je da me zabrane i spreèe zavedene graðane da èuju moje konkretne predloge za spas dr¾ave i nacije. Ni moj nekada¹nji prijatelj Zoran Ðinðiæ nije imao hrabrosti da se suèeli sa istinom. Umesto temeljne promene totalitarnog re¾ima, on je na¹minkao dana¹nji totalitarizam Borisa Tadiæa. Istina je da Ðinðiæ nije iskoristio jedinstvenu istorijsku priliku da modernizuje i reformi¹e Srbiju. Danas je to zadatak nove generacije politièara.
Srbija je evropska dr¾ava i Srbi su evropski narod. Ulazak u EU nije na¹ prioritet, jer je EU u raspadu. Putin formira evroazijsku uniju. Formiraju se novi politièki i ekonomski savezi. Gde æemo se mi prikloniti? Samo tamo gde imamo - interese! Zato je najbolje da na¹a pozicija bude - nezavisnost. Ni tamo ni onamo. Sa svima lepo i pristojno, nikome se ne priklanjamo. Srpski nacionalni interes je da se posvetimo sebi. Moramo da se promenimo i da spasimo Srbiju propasti. Na prvom mestu je - duhovni preporod! Po¹teni i dobri ljudi æe napraviti brz ekonomski preporod. Nema politike bez morala. Nema preporoda bez dobrih, umnih i vrednih ljudi. Ne trebaju nam kandidature za bankrotstvo. Treba nam domaæa proizvodnja koja æe izvozom stvoriti kapital dr¾avi, naciji, gradovima, kompanijama, porodicama i nama samima. Kada budemo bogati, onda æe se svi otimati da im se pridru¾imo. Neæe biti uslovljavanja i poni¾avanja. Mi æemo moæi da biramo. Moj izbor æe uvek biti isti - nezavisnost i sloboda!

Paperinos

Globalna pitanja i svetske odnose zasnovane na bajkovitim pricama o demokratiji    uvek zamenite licnim iskustvom kako cete opstati u okruzenju gde svi igraju na kvarno i sa argumentima sile  rukovodjeni uskim licnim interesima dok vi svoje dajete na izvolte i svakim danom ste sve slabiji.
Ako hoces da opstanes moras da cuvas svoje, da budes jak i da  i ti gledas svoj interes.

Stara uvek aktuelna pesma cika Jove Zmaja.


PATAK I ®ABE



Ako ste dokolni,

Proèitajte ovo:

Stari patak ukraj bare

Dr¾ao je slovo.



Slu¹ale ga ¾abe

Velike i male,

Slatke su mu reèi

Jedva doèekale.



Govorio patak

O vrlini mira,

I da niko nikog

Ne treba da dira.



Svako ima prava

Da slobodno ¾ivi,

Niko ne sme tlaèit one

©to mu nisu krivi.



Sloga, mir i ljubav

Blagoslov je pravi,

zato neka niko

Nikoga ne gnjavi.



Slu¹ale su ¾abe

Ovo krasno slovo …

Kad patak uæuta,

Desilo se ovo:



Jedan ¾abac mali

Pobli¾e je stao -

A patak ga zgrabi,

Pa ga progutao.



Iz ovog se ne¹to

I nauèit dade:

Hulje lepo zbore,

Al' nitkovski rade.



(Jovan Jovanoviæ - Zmaj)

Lazic

#370
@Paperinos(inace moja omiljena pasta kad sam bio deca):
[klanjam_se] [cheers]
Ubo Jova pravo u metu... :D




Citat: farbach poslato 18 Novembar, 2011, 10:39
Prema poslednjim procenama uglednih evropskih ekonomista, onih koji nisu potkupljeni prljavim novcem multinacionalnih kompanija i koji nisu na bud¾etu vavilonske briselske birokratije, do kraha evrozone ostalo je svega nekoliko nedelja...

Iskreno, ovaj deo me najvise zanima... Jel to znaci, rat...? Samo koga, protiv koga...? Sta ce biti sa svim onim hiljadama tona evra po podrumima banaka...? Ni dolar mi ne deluje nista bolje...

edit:
lepo sam proslog leta imao napad mozga da se selim u Tunis...

noam chomsky

Evropska unija je bila nadnacionalna i naadreligiozna ideja koja je mogla da uspe, ali je na zalost u startu osudjena na propast isto kao komunizam. Sve to lepo zvuci na papiru dok ne stavis "ljude" za kormilo tog broda, jer ljudi su "mali", "uplaseni" i "iskompleksirani". Dok se ne promeni paradigma skolovanja, vaspitavanja i zivota, nasa drustva ce stvarati male napoleone i rotschilde. Nista ovaj covek nije rekao sem sto je izneo predpuberetetsku viziju o svetu u kome se ne laze i ne krade. Mozda ima nesto da kaze, ali ovde to nije rekao. Sloboda i nezavisnot su nista do jako dobro izreklamirane utvare.

EDIT: sad vidim post o Zmaju. To je to!!!
lepota prirode je refleksija lepote nauke

SrpskiDzedaj011

Џаба су кречили....
I have to return some video tapes....

Lazic

ne znam o cemu pricas, nista nisam cuo ni video... :D

farbach

Citat: noam chomsky poslato 18 Novembar, 2011, 11:05
ali je na zalost u startu osudjena na propast isto kao komunizam. S

Ja bih rekao da je kraj  smisljen kada i pocetak, u istoj glavi. Nisu imali drugo resenje za propast evrope nego prvo je da je lazno ujedine. Ujedinjena je ne oko bilo koje moralne vrednosti, vec oko evra, odnosno pohlepe, lakomislene ideje da ce se lepo ziveti bez puno rada. Kako je zamisljena, dugo je i trajala. Sada valja provetriti uniforme.

Lazic

ali ko ce sa kim prvi da pocne...?

farbach

Zavisi ko da pare. Ako ima dovoljno kinte moze i ulica protiv ulice. Ne treba logika za pocetak rata vec beznadje i mrznja.

Lazic

znaci,  [watching] pa da vidimo gde ce prvo da pukne... Rekao bih da smrdi na Balkan, ali avaj, ovde vise nema para za municiju...

Boban_m

Odoh ja da se objesim dok jos imam kad [cheers]

AndreyRR

Pre sam jedva cekao da udjemo u evropsku uniju
zbog minimalnih olaksica za nas smrtnike.Prvo
sloboda putovanja i kao drugo mogucnost rada
pod znakom pitanja,ali sa saznanjem da nikome
pa cak i razvijen zemljama nije unija donela bobro
i da se svi zale kako im je pre bilo bolje i sa konstantnim
uslovima koje nam namecu mislim da ce se unija raspasti
a necemo ni prag iste nagaziti.