Glavni meni

KLX250SR

Započeo zemunboy, 23 Januar, 2012, 03:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zemunboy

1. Koje je godiste motor koji ste vozili/vozite?
1998

2. Koje gume ste imali/imate na njemu?
prednja i zadnja neka cross, odlicne

3. Koliko dugo ste ga vozili/vozite?
od juna do septembra 2011

4. PREDNOSTI
Mali i lagani 4T motoric, jako zivahan i okretan, sposoban za off road, mada meni licno pored KDX-a se cinio idealan za SM tockove i grad...

5. MANE
Fabricki podesen ima nekoliko mana: Ne dobija dovoljno vazduha u airbox, stapovima viljuske skinuto stelovanje rebounda, opruge u stapovima premekane... Kada se sve ovo zameni dobija se odlican motor za enduro voznju, promenom felni brutalni SM za grad :D

http://p1.bikepics.com/2010/07/10/bikepics-2016413-full.jpg

Slika sa druzenja KLX-a i KDX-a u Glinari, a valjda ce javiti monser da ga detaljnije opise  [cheers]
I jedna brace posle kupanja :D

http://p1.bikepics.com/2011/08/20/bikepics-2259830-800.jpg

monsterbnt

1. lupas gluposti za vazduh u airboxu sa cistim filterom itekako dobija dovoljno

2. lupas gluposti za vesanje
   savrseno je za brzu voznju po govnavom putu ili apsolutnom bespucu i jede dzombe samo tako sto si i sam zapazio

3. najveca mana mu je sto je jezivo neudoban, fali mu elektrostarter jer ako ne znas foru paljenje na njegovu kurblu moze da se pretvori u pakao.
   vesanje nije dovoljno tvrdo da bi trpelo skokove al opet ovo je enduro a ne MX, mogla bi jos koja konjska snaga ne bi mu smetalo.

4. Gume su bile prednja Dunlop MX51 90-100-21 a zadnja je bila Metzeler MCE6 140-80-18


Motor ima jako dobru isporuku snage, moze da se vozi na 3000rpm i tad trosi 3.5 l a mozes i da ga otpanjis bez problema na 7-8000rpm i tad pokazuje svoju pravu prirodu sa svojih 30ks na 110kg. Menjac jako lepo podesen i lep odnos brzina. Kad se stavi malo veci zadnji lancanik od fabickog prvu prakticno pretvaras u reduktor i motor ce da se iscupa iz svakakvih situacija. U toj situaciji prva ti na asfaltu uopste ne treba. Generalno najveca zamerka je udobnost jer ima jezivo tvrdo usko i zaobljeno sediste koje ocigledno uopste nije predvidjeno da ti dugo sedis na njemu. Sa druge strane takvo sediste omogucava da lepo drzite motor kolenima i daje odlicnu kontrolu na svakakvoj podlozi. Prilicno se lepo ponasa i lako kontrolise i na najgorem blatu, ima sa gorepomenutim gumama obicaj da bezi po asfaltu, ali se to klizanje na njemu jako lako kontrolise. Zadnja kocnica za ovakav motor odlicna dok bi prednja mogla da ima malo veci disk i malo vise dinamike. Kvacilo i prednja kocnica su jako mekani i lako se pritiskaju jednim prstom. Menjac lepo postavljen i jednako se lako salta i kad sedis i kad stojis na motoru, i u MZ cizmama i u patikama. Jako zabavan motor za voznju koji je ko stvoren za manijake jer jednostavno izaziva da sa njim radis svasta.

Sve u svemu kad se uzme u obzir cena i njegove mogucnosti mozda i najbolji motor za te pare. Zalosno je sto su sa zadnjim modelom upropastili ovako rasni enduro i pretvorili ga u tamo neki dual sport bullshit.....







Smrt SVIMA!!!!

mkt


monsterbnt

Citat: mkt poslato 23 Januar, 2012, 17:39
kud ga prodade  :(

Jbg
Ne moz da ga vozis a nemoz ni da ga gledas kako cuci u ulazu......... Ionako mi trebale pare za aparat......... Al sredicu ja vec jednom kicmu pa ce padne opet neki takav............mozda i 450 ko zna
Smrt SVIMA!!!!