Glavni meni

CB600F Hornet

Započeo davidoff, 22 Januar, 2012, 14:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

davidoff

1. 2001. god.
2. Dosao sa Dunlop D207 koje su bile pred kraj vozio sam ih nekih 3000km i bio sam zadovoljan. Posle njih stavio Dunlop Qualifier i vozio ih nekih 2000km tako da nisam imao bas neki velik utisak osim da su dobro drzale kad je asfalt vruc i da su letele po vlaznom asfaltu kao da je led.
3. Vozio sam ga sve ukupno oko godinu dana tj. oko 5000km
4. Prednosti: pa sta znam za mene je to idealan motor za pocetnika tj. nekoga ko sa skutera ili nekom manjeg motora hoce da predje na nesto vece. Dosta snage ali ne previse,malo trosi,jeftin je za odrzavanje i delovi se lako nalaze,lagan,okretan,relativno jeftin za kupiti,jeftina registracija,lep retro izgled,Honda kvalitet.
5. Verovatno mu je nedostatak oklopa ili poluoklopa kod naked verzije jedini nedostatak ali meni to nije smetalo...druge mane?...ja ih nisam nasao...
We won't forget you Marco....


davidoff

We won't forget you Marco....


iva749

1. Koje je godiste motor koji ste vozili/vozite?
2002.

2. Koje gume ste imali/imate na njemu?
Koje imam  [neampojma] , koje cu da stavim  [neampojma] .. videcu kad dodje vreme za to..  ;D

3. Koliko dugo ste ga vozili/vozite?
Vozim ga 4 meseca i videcemo jos koliko narednih..  ;D

4. PREDNOSTI

Citat: davidoff poslato 22 Januar, 2012, 14:06
4. Prednosti: pa sta znam za mene je to idealan motor za pocetnika tj. nekoga ko sa skutera ili nekom manjeg motora hoce da predje na nesto vece. Dosta snage ali ne previse,malo trosi,jeftin je za odrzavanje i delovi se lako nalaze,lagan,okretan,relativno jeftin za kupiti,jeftina registracija,lep retro izgled,Honda kvalitet.

Snage ima podosta..velika je razlika kada se predje sa 10 na 100 konja, kao sto je bio slucaj kod mene..ali ko ume da se kontrolise, nikakav problem.. :) Inace se sa svim ostalim slazem..  :D

5. MANE

Ne postoje! Kad god sednem na Horneta, svaki put me sve vise odusevi!  ;D ;D

Ripley

#3
1. 2002

2. Metzeler z6, dot 08, dobro drze ali prva stvar za ovu sezonu ce biti nove gume

3. 26.07.2011. kupljen, pre¹ao sa njim ne¹to preko 3.000 km

4. prva stvar koja me odu¹evila je menjaè, vrlo lagan i okretan motor (iz jednog motanja napravim polukru¾no u uskoj jednosmernoj ulici). Ovaj motor mo¾ete voziti 60 km/h u 6toj brzini bez problema (ne vozim tako, samo sam proveravao elastiènost motora :) koènice su i vi¹e nego odliène, zadnja vrlo te¹ko proklizava pri naglom koèenju, ne tone prednji. Motorno koèenje je fenomenalno (za razliku od SV-a kog sam prethodno imao). Kada vozite ovaj motor lako ga mo¾ete predvideti, uvek znam u kojoj sam brzini, gas mu je izuzetno precizan, menjaè fantastièan, voli nagle promene pravca, krivine jednostavno pegla. O agregatu ne treba ni prièati, najbolja 600ka sa karburatorima.

5. Mane kao i da nema. Nedostatak za¹tite od vetra na auto-putu zbog prejakog agregata (sve preko 140 sa mojom visinom od 195 ne dolazi u obzir, jednom sam ga zgario preko 220 i "bio sam suvi¹e blizu Bogu", a motor je tra¾io jo¹). Sedi¹te za suvozaèicu je pretvrdo, nema meraè goriva niti lampicu rezerve, veæ se to pode¹ava na slavini, kilometar sat je preko zupèanika (crkla mi je plastika koja se navlaèi na menjaè nakon mesec dana).

Potro¹nja, kog to zanima je na otvorenom oko 5, u gradu (Ni¹, bez izla¾enja iz centra) 6,5 l. Toliko mi je tro¹io i SV 650 u gradu, jedino na otvorenom je SV tro¹io 0,5 litra manje,èini mi se, ali sam SV laganije vozio.

iva749

Mine..

[attachment deleted by admin]

davidoff

We won't forget you Marco....


GSXR1000

Citat: Ripley poslato 12 Februar, 2012, 11:57
1. 2002

2. Metzeler z6, dot 08, dobro drze ali prva stvar za ovu sezonu ce biti nove gume

3. 26.07.2011. kupljen, pre¹ao sa njim ne¹to preko 3.000 km

4. prva stvar koja me odu¹evila je menjaè, vrlo lagan i okretan motor (iz jednog motanja napravim polukru¾no u uskoj jednosmernoj ulici). Ovaj motor mo¾ete voziti 60 km/h u 6toj brzini bez problema (ne vozim tako, samo sam proveravao elastiènost motora :) koènice su i vi¹e nego odliène, zadnja vrlo te¹ko proklizava pri naglom koèenju, ne tone prednji. Motorno koèenje je fenomenalno (za razliku od SV-a kog sam prethodno imao). Kada vozite ovaj motor lako ga mo¾ete predvideti, uvek znam u kojoj sam brzini, gas mu je izuzetno precizan, menjaè fantastièan, voli nagle promene pravca, krivine jednostavno pegla. O agregatu ne treba ni prièati, najbolja 600ka sa karburatorima.

5. Mane kao i da nema. Nedostatak za¹tite od vetra na auto-putu zbog prejakog agregata (sve preko 140 sa mojom visinom od 195 ne dolazi u obzir, jednom sam ga zgario preko 220 i "bio sam suvi¹e blizu Bogu", a motor je tra¾io jo¹). Sedi¹te za suvozaèicu je pretvrdo, nema meraè goriva niti lampicu rezerve, veæ se to pode¹ava na slavini, kilometar sat je preko zupèanika (crkla mi je plastika koja se navlaèi na menjaè nakon mesec dana).

Potro¹nja, kog to zanima je na otvorenom oko 5, u gradu (Ni¹, bez izla¾enja iz centra) 6,5 l. Toliko mi je tro¹io i SV 650 u gradu, jedino na otvorenom je SV tro¹io 0,5 litra manje,èini mi se, ali sam SV laganije vozio.
:D :D :D
Ladno isti hornet kao moj,i to jos u Balosavi koliko vidim.Ista iskustva imam sa ovim motorom.Univerzalan,jak kad je potrebno i ugodan za voznju...

dr32

Ima li ko da je vozio i ovaj 98-02 i 03-07 pa da ih uporedi? Vozio sam par puta 02 (jedno vece se zaneo i nekako napravio 140km po gradu,da me covek pita kako ne bi znao reci). Lak za voznju,povozan,sve radi kako treba,ubrzava jako lepo. Mada kad ga uporedim sa mojom F4sport za koju kazu da imaju isti ili slican agregat,nesto mi nije to to. Super je za po gradu, nesto duze van grada ga nisam vozio. Vidim da je od 05 krenula USD viljuska,pa me i to zanima koliko li poboljsava voznju?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

rista467

Motor je 2001 godiste, posedujem ga dve sezone.
GUme su dunlop qualifier,zrele za menjanje :)
Sto se tice prednosti, svidja mi se sto je upravljiv, ima snage  i orpavdava taj cuveni Hondin kvalitet. Ono sto niko nije napomenuo da je velika prednost nakeda osim sto je lak i relativno jeftin za odrzavanje je to sto su svi delovi dostupni.Uz malo koriscenje manuala moguce je sve sam zameniti popraviti, nadograditi, i sto je za skidanje bilo kog dela potrebno odvrtanje samo par srafova.
Nikad me nije izneverio, zatrokirao(sem kad crkne kumulator il ostane bez benzina), vozio sam ga i do Crne gore i kosova,ma ni da zastuca.
Glavnu manu su vec svi pomenuli a to je zastita od vetra, dakle bez vizira nije prijatno voziti na otvorenom putu. Potrosnja je relativna stvar. ide od 4.5-8 .
Sve u svemu za pocetnike a i one koji to nisu- uzivancija!

dr32

I dalje niko ni rec o modelu sa USD viljuskom cini mi se da je '04-'05? Bas me zanimaju razlike izmedju '00-'02 i ovog posle njega, a posebno onog sa USD viljuskom. Jel zna ko, jesu masina i menjac isti od '98 do '05?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

rista467

Jedino sto znam da su agregati identicno, karburatorska verzija, tek od 2006 ili 07 ide injection. Svi koji su predstavljali svoje motore su vlasnici starijih modela koji nemaju usd vile... a da nisu bolje ne bi ih ni proizvodili :)

bbbole

Sve osim kozmetike je identicno do 2005. a onda je promenjena viljuska...

Vozio sam '99 i '04 potpuno su identicni po pitanju snage, menjaca... '04 ima malo vise sediste i mozda je malo tvrdji...

Ripley

Imao sam 2002, sad imam 2004. Razlike kao da i nema, sediste na 2004 je nize i sundjer je dosta deblji, pogotovo na mestu suvozaca. Koga god sam vozio na prethodnom i ovom novijem primetio je da je dosta udobniji. Sto se tice vila, ja nemam USD, ali imam OHLINS opruge sa stelovanjem i razlika je nenormalna u odnosu na standardnu. Mnogo se bolje ponasa motor,a za veliko cudo - udobniji je. Guvernal mi je Rizoma i povisen je za citavih 1 cm, a razilka je kao da je u pitanju drugi motor. Na standardnom imam osecaj kao da sedim na rezervoaru, ali ipak imam 195 cm, sto je mnogo, ali snalazim se :)

USD je poceo 2005 godine, a 2007 potpuno novi model sa injektorima, koji mi se ama bas uopste i ne svidja. Naravno licno misljenje. Horneta bi menjao samo za Hornet, ali 900. Kazu da je fantastican, nisam imao prilike da ga vozim.

Od 98 do 05 agregat, menjac, karburatori. Sve je isto. Prvo su proizvodili sa 16 inca felnom napred, pa su promenili na 17ke - to je mozda i najveca razlika koju bi vozac primetio. USD viljuske se ugradjuju u svim novim jacim motorima, tako da sigurno su i bolje, mada za prosecnog vozaca Horneta sigurno ce mu biti isto dal vozio 98 ili 06. Sve su to nijanse jer nije to trkalica za stazu i obaranje, vec za vikend opustene voznje. Mada kad predje 7,000rpm itekako nabacuje osmeh na lice.

mkt

Citat: Ripley poslato 19 Septembar, 2012, 19:42
Mada kad predje 7,000rpm itekako nabacuje osmeh na lice.
[yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]

Ripley

mkt vidim da ti je usao u krv, skoro sam imao ponudu da menjam za enduro, prosla me zelja posle 10 sec voznje :) kornet je zakon za neozbiljnu zabavu

mkt

bas tako  [thumb_up]  ,jos kad sa afrike sednes na korneta  ;D  tek onda skapiras sta je voznja...bar u mom slucaju  [yahoo]

UFF

a kad predjes preko duboke rupe ili sa 80kmh preko lezeceg sta onda shvatis? :D

mkt

da cu jebati mater nekome iz puteva Srbije  [rofl]

Ripley

 [rofl]  [rofl]  [rofl]

imam lek ja za rupe i lezece, podignem se sa sedi¹ta  :P a veæ tri puta sam imao omlet na rezervoaru da sam morao da stanem i sidjem sa motora  ;D ali za svako zadovoljstvo mora nesto da se i istrpi

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?