Glavni meni

Aprilia Atlantic 200cc, vazduh u kocnici

Započeo avatar80, 19 Januar, 2012, 14:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

avatar80

Cao,
trebala bi mi pomoc. Izgleda da mi je upao vazduh u kocnice, odvrtali smo, probali pustanje ulja, drukali kocnicu i sta sve ne, ali nista, nikakav otpor da mi da. E sad, pitanje je da li slucajno ima na mom modelu 3 cilindar (nesto kao 5 cilindar na zastavi) ? Kod Gilere Nexusa ima u sredini jos jedan kroz koji prolazi kociono crevo ali nisam siguran za Atlantica ? Ako neko zna nek javni, cisto da ga ne otvaram bezveze.

Hvala

ps.
jel znate koliko kosta prednji disk za isti ?

jevta


ЯЭВОЛУТИОН

Posto je Atlanik Aprilia deo Piaggio grupacije, trebao bi da ima integralnu zadnju  ...dakle koci i prednji i zadnji tocak.....jesi li ozracio prednju kandzu !!!!!!!!! naravno onu koja je vezana za zadnji cilindar..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

avatar80

Pogledacu gumice, a ono za zracenje ne razumem ???


Gašpar

Sta ce mu to?

Otvoris posudicu za kocionu tecnost, nalijes ulja do vrha, nadrukas do kraja, jedan drzi polugu kocnice stisnutu, drugi odvrne sraf na kljestima i pusti sve da iscuri.
Postupak ponoviti 5-6 puta i tako si ozracio sistem.

ЯЭВОЛУТИОН

na srpskom:

Jel te drka prednja ili zadnja kocnice....ako je zadnja ona je vezana sa jednom prednjom, pa dok ne ozracis nju, zadnju neces nikad......

@gaspar
to tako moze na Kawasakiu
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Gaspar poslato 20 Januar, 2012, 12:12
E? Na italijanima je nesto drugacije? [neampojma]
Nesko kao CBS na Hondi....dakle zadnji i jedan prednji disk koce na jednu pumpu, a drugi prednji disk na drugu...to na kantasakiu nema
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

stilgar


avatar80

Izvinite ljudi nesto sam u guzvi (preselio sam sam pa sad sredjujem novi stan) tako da nisam ni gledao sta ste pisali, drnda me prednja, leva kocnica. Probao sam kao sto kaze Gaspar da otvorim ulje, nalijem do vrha i ne dopustim mu da iscuri iz posude, dolivam stalno, drukam kocnicu 5 puta, drzim i drugar na sisici odvrne da iscuri. Tako sam se resio jednog mehurica ali jos uvek nista a ponavljao sam postupak 100 puta minimum (bukvalno) i nista. Ne daje nikakav otpor. Zato me je i interesovalo ono za cilindar dodatni, posto drug ima Gileru Nexusa 500cc i ima dodatni cil. napred izmedju farova valjda unutra negde.

ЯЭВОЛУТИОН

Ajde sad da razjasnimo....
Prednja kocnica aktiva jednu prednju kandzu...trebalo bi desnu, a zadnja kocnica (leva poluga) bi trebala da aktivira prednji levu kandzu i zadnju kandzu.....ako ti i dalje nije jasno odvezi kod nekog majstora da ti to zavrsi.....
Predpostavljam da nisi ni probao da ozracis zadnju kandzu, pa tako i dalje imas vazduh u sistemu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Major

Odvezi ti to brale kod revolutiona vidis da covek zna znanje inace ces stvarno da ga ozracis pa ce ti trebati onaj detektor sto je Plazma postavio :D

avatar80

Ja se izvinjavam na neznanju, mislio sam da mi je leva rucica prednja kocnica, a desna rucica prednja i zadnja ??? 
Odvescu ga obecavam (ako me primi naravno), nego je sad garaziran, a ja sam u tolikoj frci da jedva stizem i na svoj posao da odem.

Zena trudna pa jurim kod ginekologa, renoviram novi stan pa sam pre i posle posla sa majstorima i na kraju moj posao. Bedak sta ces, ali sam ja srecan :D

Cim prodje frka i dodje malo lepse vreme cucemo se i gledati verovatno. A ako se Revolution slaze jel moze mob na PM pa da se cujemo kad dodje vreme, naravno pivo i rostilj sleduju kad se vidimo.

hvala i pozz

Gašpar

Citat: avatar80 poslato 03 Februar, 2012, 15:34
Ja se izvinjavam na neznanju, mislio sam da mi je leva rucica prednja kocnica, a desna rucica prednja i zadnja ???  

[facepalm]

Desna je prednja, leva je zadnja.

ЯЭВОЛУТИОН

ne javi mi...jel koci zadnja ili da jurimo pumpu za zadnju kocnicu od atlantica....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11