Glavni meni

elektricni turbo snaga 8-14 ks

Započeo Andjelo, 18 Januar, 2012, 21:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

jedno pitanje za strucna lica  da li je moguce ovaj turbo ubaciti na motociklu  u uputstvu pise za motore do  1.8l  koji nemaju turbo  daje snagu od  8-14 ks  protok 5000 l /min  , bolje povlacenje motora  i bolji obrtni momenat  stim sto mora da ima sportski pred filter  evo slike

Kanarinac

Me bacaj pare, ne slui apsolutno nicemu.

djolefer

:D

Andjelo


Andjelo

a ovaj komplet kosta 320 evra  i daje snagu od 20 ks  protok vazduha 15000 l /min

Bishke

Isto sam ja gledao tako za burazerov skuter....kao TURBO neki dza bu....
Stavi se izmedju kutije karba i samog karba i onda kao uvlaci vise vazduha,tj upumpava u karb.....
Cisto bacanje pare
You should do one thing every day that scares you

vlada_dee

Pa kad imamo vise vazduha, gde je vise goriva? I dont think so...

Bishke

e pa tu ti je caka,sto onda moras da stelujes karb,tipa povecavas zazor na iglici,okreces sraf za mesavinu i tako to...
i sve to da bi KAO dobio 8 konja...nema sanse
Bzvz stvar
You should do one thing every day that scares you

despic

ono kao, kad bi ovo ubacio u auto, naravno da bi poceo da mi trokira ;)
i izgubio bih svih 90ks
klasican divljak

shok

U jedno sam siguran. Ako ugradis to, bice  1 konj vise, garant, za dalje neznam.
Da li la¾em kada ka¾em da je sreæa u 3 stvari
dobroj ¾eni, motoru, i bogatom tati koji uvek ne¹to r

Plazma Keks

prvo bi razvijao snagu onako, normalno i kad se turbo "aktivira" onda ces naglo da primis gas, mani se toga. mozes negde lako da se zeznes i da zavrsis sa padom

DR Goran

Zakljucajte temu PLEASE ...  [zena]
Citat: shok poslato 19 Januar, 2012, 00:02


Ako ugradis to, bice  1 konj vise, garant, za dalje neznam.
[kralj]

Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

SSZGO

a sta ima unutra u toj sjajnoj kutiji?

jel to kod tebe kod kuce ili?



ps zar nije moguce da jak kompresor utera vise vazduha u motor i onda se na kompjuteru poveca i gorivo i tako dobije snaga ?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kanarinac

Unutra imas neki ventilator koji kao vrti kao i dobijes vise vazduha. Potpuna glupost i apolutno nicemu ne sluzi. Ponavljam se ali jbg

despic

to ima i za kola...30e
al bez tok fensi usisa...samo ventilator ;)
koji kod kineza ima se nadje za 300din
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

Ako turina moze da nabije pritisak od 0.5-0.8 bara i zadovolji protokom....to bi moglo da radi...zasto ste sumnjicavi prema stvari koja se moze dokazati teoretski....kakve razlike ima da li nad pritisak punjenja dobija mehanickim putem, pogonom na izduvne gasove ili elektromotorom.....Mislim da sam vec gledao neki projekat gde je to radilo , na principu turba.....problem je bila potrosnja struje, pa uredjaj nije mogao da radi non stop nego samo s vremena na vreme i zahtevao je jaci alternator i akumulator....ne vidim problem da to radi....e sad kako radi to je vec pitanje.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

a sta ce comp automatski da daje vise goriva?
klasican divljak

Andjelo

Citat: SSZGO poslato 19 Januar, 2012, 01:50
a sta ima unutra u toj sjajnoj kutiji?

jel to kod tebe kod kuce ili?



ps zar nije moguce da jak kompresor utera vise vazduha u motor i onda se na kompjuteru poveca i gorivo i tako dobije snaga ?
jedino ozbiljna osoba za diskusiju  ..............u kutiji je mini turbina  tj elisa  koja se pokrece pomocu struje  a zatim kada se stvori podpritisak na odredjeni broj obrtaja  radi pomocu pritiska  slicno kao i obicna turbina samo sto obicnu pokrecu izduvni gasovi a ovu struja  ...............pitanje je glasilo za da li bi ovo moglo da radi na motociklu ali ne sa karburacijom nego direktnim ubrizgavanjem

Vlajko

Ondak bolje staviti HHO sistem..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

SSZGO

 
Citat: despic poslato 19 Januar, 2012, 08:53
a sta ce comp automatski da daje vise goriva?


gorivo se podesava preko recimo power commandera
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor