Glavni meni

ukradena afrika

Započeo dzimika, 22 Novembar, 2010, 14:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Vecina zna Matiju po putopisu i knjizi o putopisu "Putevima i dzadama bliskog istoka i male azije"
nocas mu je ukradena afrika RD07
evo detaljnijeg opisa


Noæas ili danas rano ujutro, u centru Beograda, ulica Skadarska br. 8, ukradena je moja honda africa twin xrv750 RD07A, 1998. god., bele boje (sa crvenim i tamno plavim fabrièkim aplikacijama na rezervoaru), sa crnim sedi¹tem i boènim plastikama, srebrnim felnama, crnim roll barom. Na km satu je oko 39000km.
Motocikl je potpuno fabrièki, bez nekih modifikacija osim aftermarket Five Stars roll barova crne boje koji su montirani ¹rafovima od prohroma, utiènice 12V i malog metalnog prekidaèa sa leve strane instrument table. Na prednjim belim boènim plastikama, sa obe strane stoje nalepnice "ZCOO DID", na prednjem blatobranu, skroz napred stoji nalepnica "IPONE", na viziru sa leve strene stoji zalepljena duck traka, po¹to je vizir napukao, na rezervoaru (na mestu gde stoji tank pad) stoji mala zelena nalepnica u obliku srca, na zadnjem nosacu tablice stoji natpis "BUCHRAIN HONDA". Mehanièki, jedina dorada je regler koji nije original nego je od Suzukija (ne¹to veæi od hondinog) tako da nije nakaèen na original ¹rafove, nego stoji na stoji na istom mestu ali na aluminijumskoj ploèi debljine 4 mm.

Broj tablice: BG 23-455.
Broj ¹asije: JH2RD07D3WM300063
Broj motora:RD04E2800994

Dzambo

AU ruke im se osusile!! >:( >:(  [ljutko] [ljutko]

UFF

Sta je bre ovo samo endurace kradu?
Svaka cast kako je opisao motor
A ne ono : "e ukrali mi crvenu hondu, ako je neko vidi neka javi"

dzimika

ovo je ove godine ja mislim 4 ili 5 afrika za koju ja znam, vecina je pronadjena
ne znam sta je sa ovim ali kolko sam provalio uglavnom su ukradeni motori u centru grada, minin transalp, isto ta od jednog poznanika, jos jedna afrika koja je sasvim slucajno pronadjena i jos tako neki

Laki-zr

Cuvena recenica moja...DaBog da im deca u rikverc isla... >:(

ljilja-pei

Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

zodiac

Uopste ne mogu da ukapiram sto kradu enduro motore, a mislim da vecina motora ukradenih ove godine spada u ovu kategoriju. Ajde da odveze negde u planinu pa da ga tamo aka, ali da se provoza po gradu i da ga ostavi nakon toga, to mi nikako ne ide u glavu. Kakav bre poriv ima da krade autobus pored onolikih R-ova?
Prijatelj je zao drug

mrle


Dzambo


Kengur


Boban_m

Mocna stvar ova mreza poznanika preko foruma. I dobro je da je tako [yahoo]

Gašpar

Citat: zodiac poslato 22 Novembar, 2010, 15:41
Uopste ne mogu da ukapiram sto kradu enduro motore, a mislim da vecina motora ukradenih ove godine spada u ovu kategoriju. Ajde da odveze negde u planinu pa da ga tamo aka, ali da se provoza po gradu i da ga ostavi nakon toga, to mi nikako ne ide u glavu. Kakav bre poriv ima da krade autobus pored onolikih R-ova?

Po nekoj mojoj teoriji, "klinci" misle da R-ove voze samo opasni likovi, pa ne smeju bas da cackaju njihovo. S druge strane, po izgledu mogu da procene da je Africa jeftiniji motor, koji moze da se kupi zaradjenim novcem(dobro, oni ne znaju da je afrika kod nas skuplja od R-a). To je neka moja logika.

Gile_ExtremeBoy

Citat: Lazic junior poslato 22 Novembar, 2010, 14:41
Cuvena recenica moja...DaBog da im deca u rikverc isla... >:(

Nemoj tako, nisu nista deca kriva za njina dela.

Kako je pronadjena? Ima li vise informacija. Vidite da ima koristi od ove nase mreze poznanstva i brzih intervencija. Bravo.  [thumb_up]
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Laki-zr

U takvi situacijama nemam milosti ni prema deci...  >:(

Vlajko

Forumas sa bjb-a Mojsa..nasao na Miljakovcu..

I jos neka je pronadjena tamo..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

K_A_W_A

Citat: zodiac poslato 22 Novembar, 2010, 15:41
Kakav bre poriv ima da krade autobus pored onolikih R-ova?
Ala lupas. A sto da kradu eRove? Ne treba nista da kradu, a ne da ti selektujes sta je zgodinije i prakticnije. Ne bi oni krali ni Endure, da se propisno drze i da ne stoje na ulici na izvolte lopovima. Pa kad ih drze na ulici, nije mi toliko ni krivo kad nestanu. Jer su pomogli lopovima 50% da ih ukradu. Jednom mesecno sa ulice nestane neki motor i onda se opet neko pametan nadje da drzi motor na ulici.

dzimika

ako je bila na istom mestu gde je i poslednja pronadjena onda je u pitanju isti lopov
a kawa je u pravu donekle jer ako drzis motor samo sa zakljucanim volanom onda rizikujes da ti ukradu, moze se bar neki lanac i katanac staviti
ali opet neki ljudi jednostavno nemaju drugog izbora nego da drze motor napolju, da imaju garazu sigurno ga ne bi drzali na ulici

Vlajko

Ima u Laboratoriji zimovnik...

1200 cinimi se mesecno..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

despic

e...iam i ja garazu, moz da stane sta oces ;)
klasican divljak

zodiac

#19
Citat: K_A_W_A poslato 22 Novembar, 2010, 18:30
Citat: zodiac poslato 22 Novembar, 2010, 15:41
Kakav bre poriv ima da krade autobus pored onolikih R-ova?
Ala lupas. A sto da kradu eRove? Ne treba nista da kradu, a ne da ti selektujes sta je zgodinije i prakticnije. Ne bi oni krali ni Endure, da se propisno drze i da ne stoje na ulici na izvolte lopovima. Pa kad ih drze na ulici, nije mi toliko ni krivo kad nestanu. Jer su pomogli lopovima 50% da ih ukradu. Jednom mesecno sa ulice nestane neki motor i onda se opet neko pametan nadje da drzi motor na ulici.

Genije, mozda ti niko nije objasnio da zivis u sirotinjskoj zemlji, u kojoj 90% vlasnika motornih vozila nema garazu ili dvoriste,  tj. mesto za sigurno drzanje istog. Takodje, kad bi malo razmislio umesto sto se prozivas kao ponosni vozac R-a, bilo bi ti mozda logicno da je isplativije ukrasti skuplju stvar od jevtinije, a R-ovi su obicno dosta skuplji od endura. Ako je samo do adrenalina, opet ta kradja ide u korist R motocikla, sigurno nece po gradu da luduje Afrikom. Dakle, nista ja ne selektujem, to sto bi ti ili ja voleli da kradje uopste nema, nece promeniti cinjenicu da se i dalje krade, pa je bar dobro videti cime se lopovi rukovode pri odabiru motora. Jer ova kradja nema bas mnogo veze sa zdravim razumom, kao ni par prethodnih u Beogradu. I nema razloga da budes bezobrazan, a jesi, za slucaj da to nisi primetio, kao ni, ocito, mnogo toga drugog.
Prijatelj je zao drug