Glavni meni

Tema za Filmofile

Započeo UFF, 19 Oktobar, 2010, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

pa ne kapiram kako bez kocnica jbt kad ima kontru, vidi se u filmu kako lepo zablokira zadnji tocak...
verovatno pod kocnicu misle na prednju posto ona riba kad padne sa bajsa ona skida prednju i kaze skinula je kocnicu ;D

AndreyRR


dzimika

nemaju kocnice ali nema ni kontru vec je zadnji lancanik fiksiran za zadnji tocak tj kad okreces pedale unazad i bicikla ide unazad, nije kao na ovim klasicnim biciklama da ti se okrecu samo u mestu
to ti je na engleskom "fixed gear"

Bori¹a

to sam provalio kasnije, kad bezi od onog pandura pocinje da mota unazad i ide u rikverc... mudro

Slaninar

Citat: dzimika poslato 10 Mart, 2013, 00:42
nemaju kocnice ali nema ni kontru vec je zadnji lancanik fiksiran za zadnji tocak tj kad okreces pedale unazad i bicikla ide unazad, nije kao na ovim klasicnim biciklama da ti se okrecu samo u mestu
to ti je na engleskom "fixed gear"

Ja kontam to fixed gear, ali mi deluje samoubilaèki bez PREDNJE koènice voziti tako agresivno. Vozio sam kroz gu¾vu, ali kad nemam ruène koènice, uvek moram ostavljati vi¹e lufta, mesta za koèenje, neoèekivane stvari i sl. Zato me ba¹ kopka da li neko ko vozi bajs 8 sati svaki dan kroz saobraæaj mo¾e voziti bez koènice. Da li kad nema¹ koènicu razmi¹lja¹ drugaèije, pa to na kraju bude OK, ili je to samo cool fora za film.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

crvena

Hajde macici dajte preporuku za lenju nedelju.
Nesto lagano, smesno i novo...

dzimika

nema nista da valja

dzimika

Citat: Slaninar poslato 10 Mart, 2013, 10:46
Citat: dzimika poslato 10 Mart, 2013, 00:42
nemaju kocnice ali nema ni kontru vec je zadnji lancanik fiksiran za zadnji tocak tj kad okreces pedale unazad i bicikla ide unazad, nije kao na ovim klasicnim biciklama da ti se okrecu samo u mestu
to ti je na engleskom "fixed gear"

Ja kontam to fixed gear, ali mi deluje samoubilaèki bez PREDNJE koènice voziti tako agresivno. Vozio sam kroz gu¾vu, ali kad nemam ruène koènice, uvek moram ostavljati vi¹e lufta, mesta za koèenje, neoèekivane stvari i sl. Zato me ba¹ kopka da li neko ko vozi bajs 8 sati svaki dan kroz saobraæaj mo¾e voziti bez koènice. Da li kad nema¹ koènicu razmi¹lja¹ drugaèije, pa to na kraju bude OK, ili je to samo cool fora za film.

nije fora samo za film, u njujorku biciklisti najvise ginu od svih, evo andreyrr ce ti to i potvrditi, radio covek u ny

Slaninar

Citat: dzimika poslato 10 Mart, 2013, 11:03
nije fora samo za film, u njujorku biciklisti najvise ginu od svih, evo andreyrr ce ti to i potvrditi, radio covek u ny

Yes, ka¾u da je bike kurir opasnije zanimanje od vatrogasaca tamo, valda samo panduri vi¹e ginu. Nego, pitanje je da li je pametnije voziti bez koènice, to me kopka!  Mislim, sve iskustvo i filozofija mi govore da nije, ali lik je toliko puta insistirao da su koènice smrt, a gledam onda i po YT da ima dosta tih kurira bez koènica, pa kontam da nema mo¾da ipak neka fora sa tim, ili je to na nivou "samo gas, brate... koèim oèima! "  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

D¾imika, vasovao si zahvalnicu zahvaljujuæi mom sjajnom taè skrin ekranu na mobilnom...
Listam gore-dole i klepim "hvala" :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dzimika

pa valjda sam i zasluzio :D

cika zuba

[/

crvena

Prijatno iznenadjenje: http://www.imdb.com/title/tt0975645/
Subjektivna ocena: 8/10


Slaninar

Original: Män som hatar kvinnor (Mu¹karci koji mrze ¾ene)

Knjiga i film su kod nas i na engleski prevedeni kao:
Cura s tetova¾om zmaja (The Girl with the Dragon Tattoo)

http://www.imdb.com/title/tt1132620/


Trilogija je. Odlièna gluma i odlièan scenario. Malo te¾ak, ali dobar film.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

mislis, muskarac koji je mrzeo zene ;D
vec sam postavljao o tom filmu ranije. inace sva tri filma su do jaja i drze te zakucanog za monitor sve vreme. holivud verziju nisam gledao

Slaninar

Citat: Plazma Keks poslato 15 Mart, 2013, 12:24
mislis, muskarac koji je mrzeo zene ;D
vec sam postavljao o tom filmu ranije. inace sva tri filma su do jaja i drze te zakucanog za monitor sve vreme. holivud verziju nisam gledao

Znaèenje je "Mu¹karci koji mrze ¾ene". Najpribli¾nije.

Holivudska verzija mora biti holivudskija. Neæu ni da gledam posle ovoga, da kvarim! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Major

Nije losa cak ni americka verzija ;)

zVuk

u zadnje vreme sam nesto u fazonu dokumentarnih filmova......dva odlicna dokumentarca, neverovatne price......

http://www.imdb.com/title/tt2125608/


http://www.imdb.com/title/tt1966604/?ref_=tt_rec_tti
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mkt

#1818
shugar men je odlican  [thumb_up]

UFF

a meni imposter
odgledao ga veceras