Glavni meni

Ima li muzikanata medju nama :-)

Započeo aca035, 07 Januar, 2012, 16:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Citat: prpa_zr poslato 14 Januar, 2012, 15:26
Citat: monsterbnt poslato 14 Januar, 2012, 15:23
moguce da je produvo izlazni tranzistor

moguæe je i da je do¹lo vreme da se kupi novo pojaèalo

a moz i tako
:D
Smrt SVIMA!!!!

MILJAN

Citat: Gaspar poslato 14 Januar, 2012, 15:05
Drugar ima problem sa pojacalom, kaze da na izlazima ima slab zvuk i da krci. Sad otvara da vidi sta moze da bude (nije od onih koji znaju da rastave, al ne znaju da sastave) - Ima li neko neku ideju na sta da obrati paznju?
Tako je obièno kada odu snaga¹i --- Bolje da odnese na servis..Ovako niko ne mo¾e da mu pomogne.
Cave ab homine unius libri

Purec

Ajd i ja da se upisem kao pocetnik :D

Poceo sam da sviram pre 2 meseca (prvi put u zivotu sam tad uzeo gitaru u ruke na duze od 5 minuta :D )
Trenutno tamburam na ovakvoj istoj - Stagg - SW201BK, bice i bolje nesto kasnije, dok prvo naucim nesto :D

http://www.wikizic.org/1-036-036548-Stagg-SW201BK.jpg

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Plazma Keks

svirao klavir 8 godina, smorio me, imam ga i dalje pa ponekad odsviram... pokusao bubnjeve, zbog nekih svojih glupih razloga prestao...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Plazma Keks poslato 15 Januar, 2012, 16:26
svirao klavir 8 godina, smorio me, imam ga i dalje pa ponekad odsviram... pokusao bubnjeve, zbog nekih svojih glupih razloga prestao...
Al zato sada lupas po forumu za EMI Awards
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

©eki

  Au, pa ja nikako da se zapljunem u ovoj temi. Muzikom se bavim od 1988. godine, sviram bubnjeve, svirao sve i sva¹ta, kod nas i po Evropi, za sebe i za kintu....
Zadnjih par godina sviram u Park Bend-u.  Evo par slika od mojih "baterija"...
 
    Na ovom   Gretsch-u sam svirao do skoro, i on mi je kuæi i slu¾i mi za ve¾bu trenutno...

   

          a na ovoj Yamahi trenutno radim...

   

   
     Sa zadovoljstvom æu da vas poèastim i jednim snimkom sa doèeka Nove Godine, sa Gradskog Trga u Valjevu. Posmrzavali smo se za sve pare....

                                   Park bend-Znaj.wmv

Picasoo

^^ Grec je ekstra dobar... 'ce das krug  [zvizdi]

despic

bas sam sinoc peglao u valjevu...zlo i naopako ;)
svaki put tuca :P
vrhunski provod
klasican divljak

despic

Ima li ovde pro audio inzinjera, ali stvarno pro?
klasican divljak

DebeliZmaj

danas svako sa soundforge misli da je inzenjer zvuka ;)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

klasican divljak

DebeliZmaj

drugar nema blage veze sa tim ali uzima pare snima svast neato kes ... hahaahah  revrnuo sam se .. kupio neku miksetu, meko mu podesio, on stavio labelo da zna gd ekoji klizaci to je to
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Ma uzimaju danas ljudi pare za svasta nesto.
Pa vidi nase bendove, ne bih komentarisao. Cuj muziku i efekte u explainer videima, u aaa igricama, animacijama, filmovima. Kad se udubis svatis koja je bulja, generisano smece. Mnogo je debila danas koji se nesto pitaju jbg...mene je u 99% slucajeva blam koji god projekat da zavrsim.
No da se vratimo na temu, treba mi svasta nesto jer sam zapravo izvalio koliko nista ne znam u jednoj oblasti, mada i ne mozes da znas ako nisi probao.

Npr konkretno, da li postoji savrsena kombinacija multitrack rec mixera (min 12 kanala) sa usb konekcijom (ne bih firewire al ako bas mora) da radi i kao control surface? Idealno opet preko usb, mada moze i midi. Naravno sa mackie protokolom. Ako moze da ne kontrolise samo fadere kao neki digitalni mixeri koji su po 3k e i da ima gistro ovakav, ili onakav ton...To moze i presonus od 900...i te price stvarno ne bi slusao.
Preskocio bih presonus, i behringer...starije varijante yamahe i rolanda od pre 30god...
Znaci moze i konekcija u reku, a mix pult odvojeno (kao npr roland 7200), potpuno mi je svejedno jer ga necu pomerati nikad iz studija.
Ako nema pomenute savrsene kombinacije onda moze alternativa tipa control surface + multitracker sa minimum 12 kanala (pozeljno u reku).
Budzet je oko 1500e
Po meni je skroz fina kombinacija qcon gen 2 pa x2 (ne bih faderport jer je jako nekvalitetan imao sam), e sad ne bih znao koji multitracker je top jer mi se neke sitnice ne svidjaju kod pojedinih..pregledao sam ceo thoman i nisam nesto siguran. Opet, behringer bih preskocio, kao i presonus.
Eto ja sam napisao, pa ako se nadje ko pametan da je u materiji makar kolko tolko.
klasican divljak

DebeliZmaj

MG10XU ?

pitam onako ne razumem se u materiju ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Ok je skroz kao audio interface, kome treba 4 mic inputa. Mda bih pre za kucnu varijantu uzeo tipa audient evo...skroz dobro radi posao, jefitnije je, nizak noise level itd.
Misljenje iskreno je generalno volim jamahu jer imaju opasan "clarity" u zvuku. Al bukvalno svaki njihov instrument je savrseno cist. Cak i monitori, tipa hs7, odma se cuje razlika za razliku od bilo kojih drugih.
A ako si mislio da je meni preporucis onda ne, nikako... jer nije multitrack, nema dovoljan br kanala, nema mogucnost da bude control surface :)
klasican divljak

despic

A imam i jos jedno pitanje onako eto cisto ako neko nekad vidi...
Ima li jbnog resenja ili zauvek da se mucim sa "video engine was unable to stop" u jbnom pro toolsu?
Znaci jednostavno mi se ne radi u bilo kom drugom dawu al izgleda da cu morati jer ovo postaje nepodnosljivo. Znaci nije do graficke, nije do podesavanja, nije do kodeka, nije do rama, ja ne znam sta je vise potrebno da se to resi.
Koji daw dobro hendluje video, kao i vst2, 3 (cubase ozbiljno zajebava sa svojom blacklistom). Da li mi je na kraju reaper jedino resenje?
edit: zmaje dzaba gledas po guglu, vec sam precesljao sve :)
klasican divljak

DebeliZmaj

video engine was unable to stop .. inace prilicno cst problem na windows 10 pre zadnjeg update .. skroz is drugih aplikacija smo imali ovo
problem u windows systemu ... poroblem je zapravo u tome kko windows prica sa driverima ... resio u skroz drugoj aplikaciji tako sto sam stavio
windows sertifikovne drivere, one njihove bas od windows ne nikakve dodatne ... desavalo nam se da se srusi RDP a lokalno radi ekran itd..
i windows update na onaj zadnji 21H1 ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Ma jok, isto je bilo i na 7mici. Nekad se desava nekad ne, ne mogu da ustanovim sta je. Probavao sam da konvertujem, da iskljucim loop, video settings u samom lro toolsu itd itd
klasican divljak

DebeliZmaj

sa 10kom bas sam imao problema s aekim internim aplikacijama za OCR ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell