Glavni meni

Hi-Fi ili vase ozvucenje

Započeo UFF, 05 Januar, 2012, 19:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

#400
Citat: UFF poslato 29 Jun, 2016, 10:59
Boles' teska a leka nema..

http://s31.postimg.org/nyxprk43v/image.jpg
http://s31.postimg.org/cnv236x8r/2016_06_29_095727.jpg
lepo lepo, al da ti kaze nesto deda, izracunaj kolku si kvadraturu izgubio sa tih 6 komada, nista oko njih, nista ispred njih, a za 6 meseci ces da trzis nesto "bolje sa toplijim basom i reskijim visokim". Imo sam svojevremeno 6+1 i subbbwofer, puna soba zvucnika, ne mozes se okrenuti, pa mi puko film i uzo sam 5+1 malene i bio zadovoljan, neces verovati pune 4 godine. Nadji negde da cujes neki bose ili harmana te home theater sisteme. Ti posto volis najbolje idi vidi ovako nesto na primer
https://www.bose.com/en_us/products/speakers/home_theater/acoustimass-10-speaker-system.html
 

p.s. pre nego sto pocnes da gundjas svrati u 4audio da ih cujes pa posle moz da gunjas :)



a ove sam ja koristio 4 godine


UFF

slisam samo stereo
nista milion.1

Kostić

pa koj æeti kurac onda gomila kutija, ako slu¹a¹ samo stereo. ah da, kad gleda¹ film, onda treba. æe ona kuæa da se sru¹i od buke... a zmije æe ogluve...

stilgar

Citat: UFF poslato 06 Jul, 2016, 10:48
slisam samo stereo
nista milion.1
Svi novi AV risiveri imaju opciju all chanel stereo pa ide stereo na svih 6 😊 ovako kako ti slusas A+B su 4 komata 2 ti stoje u rezervi 😊
Citat: kosta66 poslato 06 Jul, 2016, 11:56
pa koj æeti kurac onda gomila kutija, ako slu¹a¹ samo stereo. ah da, kad gleda¹ film, onda treba. æe ona kuæa da se sru¹i od buke... a zmije æe ogluve...

Kostić

stereo su dva zvuènika na dva metra rastojanja min i jedno pojaèalo sa dva izlaza - levi i desni, ni¹ta drugo. prosto ko ¹erpa. sve ostalo je samo za film

Darko

Jaoooo bre ....

A sto li lupas ?

Ta dva zvucnika na dva metra i pojacalo sa dva izlaza levi i desni mogu da budu i mono

Znas li ti sta je stereo uopste ?

Sta ti mislis , cim je dva to je stereo ,a?

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

Citat: Darko poslato 06 Jul, 2016, 13:09
Jaoooo bre ....

A sto li lupas ?

Ta dva zvucnika na dva metra i pojacalo sa dva izlaza levi i desni mogu da budu i mono

Znas li ti sta je stereo uopste ?

Sta ti mislis , cim je dva to je stereo ,a?

ajde ne kukurièi dete....

Darko

ako ti pustis mono signal , mozes da ga slusas i na dva i na cetiri i na 101 zvucnik , to je MONO... stereo zvuk pored toga sto mora da ima minimum dva zvucnika , i fajl koji slusas mora da bude stereo ..( da ti laicki objasnim , mozda si nekad i cuo kako neki deo pesme,bubanj ili neki instrument  "prelazi" sa jednog zvucnika na drugi ili ti cuje sa malo na jedno mpa na drugom )

tj , mozes da gledsas i neki stari film na 5.1 sistemu , to nikako nije 5.1 sistem , nego stereo zvuk koji izlazi na svih 5 zvucnika , kao sto stilgar gore objasni .. a da bi dobio 5.1 sistem , fajl pomocu koga dobijas osecaj 5.1 sistema mora da bude takav...

ali , odustajem , u pravu si , prosto je sve to kao serpa ...

vec sam skapirao da ti znas sve bolje od mene , i medEcinu , i evo zvuk i ton , i gume , i sve ...

stilgar

Citat: Darko poslato 06 Jul, 2016, 16:04
ako ti pustis mono signal , mozes da ga slusas i na dva i na cetiri i na 101 zvucnik , to je MONO... stereo zvuk pored toga sto mora da ima minimum dva zvucnika , i fajl koji slusas mora da bude stereo ..( da ti laicki objasnim , mozda si nekad i cuo kako neki deo pesme,bubanj ili neki instrument  "prelazi" sa jednog zvucnika na drugi ili ti cuje sa malo na jedno mpa na drugom )

tj , mozes da gledsas i neki stari film na 5.1 sistemu , to nikako nije 5.1 sistem , nego stereo zvuk koji izlazi na svih 5 zvucnika , kao sto stilgar gore objasni .. a da bi dobio 5.1 sistem , fajl pomocu koga dobijas osecaj 5.1 sistema mora da bude takav...

ali , odustajem , u pravu si , prosto je sve to kao serpa ...

vec sam skapirao da ti znas sve bolje od mene , i medEcinu , i evo zvuk i ton , i gume , i sve ...
Dare nisi ti cuo kako svira kad malo popije ih  ;D

Darko

verujem da kida ;)

neki dan je mogao i Jefti da objasni na koliko polece avion , jer Jefta ne zna ... ;)

to je nasa sveznalica ... prosto ko serpa ... hahhahaha

Kostić

fajl koji slu¹a¹? sinak, nekada su se slu¹ale megnetofonske trake, ploèe, kasete.... fajl je meni nepoznata reè : ) a i kako bi ja mogo da znam ne¹to bolje od tebe, kad si em stariji em sve zna¹ kako sam ja ¾iveo onomad, kad se ¾ivelo i pre nas. : ) idi bre u kafanu, pevaj cecu i skupljaj kintu. mani se mudrovanja : )

Darko

sinak , ti onda idi zivi onomad , slusaj i dalje gramofonske ploce , i ne zalazi u temu Hi-Fi jel to i 5.1 sistem onomad nije postojalo ...

( ja sam ti dao primer , ali ti po obicaju cujes samo ono sto oces da cujes ... stereo je bio odavnina i ploce su bile stereo a i kasete .. 5.1 sistem tad nije postojao , a ja ti dao poredjenje da shvatis o cemu se radi ..mozes ti da imas i milion godina , slabo se razbiras u Hi-Fi )

PS - onomad su ljudi mislili da je zemlja ravna ploca , spaljivali vestice na trgovima i bojali se crne macke ....

Kostić

kakav si ti meni kralj....

Kostić

da nema tebe i debelog zlojeba, forum bi bio topla bara.... bez ¾aba... : )

Darko

evo ,zadnji put cu pokusati da ti docaram i vizuelno , s obzirom da tvoje mozdane vijuge tesko primaju informacije putem pisanija , gledaj dole u sliku , smaracu...

ako zapis koji ide u ta dva tvoja zvucnika  iz tog tvog pojacala bude kao dole na slici , bez onog jednog dela koji sam uokvirio i precrtao , to nije stereo zvuk , bez obzira sto ga slusas na dva zvucnika...dakle , samo kad ima oba kanala i ide na dva zvucnika - to je stereo ...







Kostić

kad sam ja u ford¾u obraðivao audio podatke, ti si pi¹o u gaæe.

Darko

uuuu jeeee...

jel mogu da se hvalim da te poznajem ?

Kostić

mo¾e¹, ali ti mene ne poznaje¹. : )

UFF

Citat: stilgar poslato 06 Jul, 2016, 00:06
lepo lepo, al da ti kaze nesto deda, izracunaj kolku si kvadraturu izgubio sa tih 6 komada, nista oko njih, nista ispred njih

p.s. pre nego sto pocnes da gundjas svrati u 4audio da ih cujes pa posle moz da gunjas :)

pa i ne treba da bude nista ispred njih (osim kozne fotelje za sex) i nista iza njih jer je iza njih zid :D

uostalom to je soba za tu namenu za sta inace kadvatura sluzi?

ps. milos koji je sto godina radio u 4audio mi je drugar i strucni konsultant na tu temu ;)

Citat: UFF poslato 06 Jul, 2016, 10:48
slisam samo stereo
nista milion.1

ok izvinjavam se

ipak slusam 6.0  ;D

tj quadraphoniu jer 80ice ne koristim, stoje za ukras dok ih ne prodam ili ne kompenzujem

http://s32.postimg.org/v54t7uhyd/20160706_135113.jpg