Glavni meni

Hi-Fi ili vase ozvucenje

Započeo UFF, 05 Januar, 2012, 19:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

meni je gluva soba kancelarija ;)


ЯЭВОЛУТИОН

onda ti audio sitem u kuci zvuci to taraba....moz da bude sta hoces.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

darku za pocetak neko treba da objasni da je standardni vufer previse spor da bi proziveo kvalitetan i odsecan bas i zato se ne koristi u HI-FI sistemima

Darko

jok , imam kvalitetan 5.1 sistem ... i naviknem se jako brzo ...

nisu zvucnici u gluvoj sobi ne znam ni ja koji .. kvaka je tu u necem drugom , ali mrzi me da ti objasnjavam sad...

uglavnom , odbijanje zvuka o sve i svasta je svedeno na minimum ... cak , studio u kome ja radim ima gluvu sobu samo u sobi u kojoj se snima , tj pevac peva ...


Darko

Citat: UFF poslato 06 Februar, 2015, 20:37
darku za pocetak neko treba da objasni da je standardni vufer previse spor da bi proziveo kvalitetan i odsecan bas i zato se ne koristi u HI-FI sistemima

verovatno ... slabo se ja razumem u te stvari ... ;)

daj mi prvo pojasni koji su standarsni vuferi a koji ne-standardni pa da nastavimo

UFF

90% onih koje imas u prodaji
i skoro svi oni koji sviraju u pod

Darko

Citat: UFF poslato 06 Februar, 2015, 20:42
90% onih koje imas u prodaji
i skoro svi oni koji sviraju u pod


hahahha , a  gde kupujes NE-standardne ?  pa i oni su u prodaji ... 

ej , nije ni bitno , ne mogu se macujem s tobom oko muzike ...
nisam ja rekao ni u jednom postu da se Hi-Fi slusa sa vuferom ili bez vufera ... ja govorim po stoti put da se vufer NE MOZE SLUSATI SAM BEZ DRUGIH ZVUCNIKA , i po stoti put kazem i da u HI-FI ako nema vufera to ne znaci da nema niskih tonova..-IMA ih ...

ne znam sto okrenuste moje reci sad

UFF

pa naravno da ima kakva je sa to izjava si poludeo?
a taj nestandardni spada u hi-end i kosta par hiljada eur

aj konkretno pitanje za tebe bez proseravanja pricanja da li je to harma kutron i jbl ili 5.1 za komp

da li ti tvrdis da vufer sam moze da proizvede kvalitetan brz i odecan bas ili ne?
znaci rekao si on je za niske tonove? e pa bas je nizak ton pa te pitam samo za njega bez price o bilo cemu drugom, da ili ne i nista vise

Boban_m

Poznavaoci, sta mislite o KEF reference 103/3 zvucnicima?

Kostić

mali kef, nije lo¹e za onoga ko slu¹a a ne èeka da ga udari kafanska membrana iz drajvera u glavi i da ogluvi.

tannoy dual concentric monitor gold drajvera par i kabineti ko kao oæe da pravi il kupi par westminstera i ne bori muku sa zvukom : )

ðunta

Citat: kosta66 poslato 07 Februar, 2015, 10:40
mali kef, nije lo¹e za onoga ko slu¹a a ne èeka da ga udari kafanska membrana iz drajvera u glavi i da ogluvi.

tannoy dual concentric monitor gold drajvera par i kabineti ko kao oæe da pravi il kupi par westminstera i ne bori muku sa zvukom : )

HPD 385 je lep¹i i bolji od Gold-a, no jako te¹ko naæi ispravne primerke, mada mogu da se obnove, opet s mukom, al budu tad i bolji, dugo sam slu¹ao i voleo Tanoja al te stare serije.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ЯЭВОЛУТИОН

dynaudio rules.....ja kao klinac kupio sebi par istih da natrpam u neke sony kutije....posto klinac koklinac nema mozga isterao sam ih napolje za par dana odvrcuji pojacalo preko mere.....zapravo nije mi jasno zasto uopste pojacala mogu da se pojacavaju do kraja kad vec na pola imaju toliku brljotinu da izbiju zvucnike iste nazivne snage.....
ma jebo hi fi...nemam gluvu sobu....a u suprotnom sve svira korektno....pa i ovaj moj denon-cic
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Joker

Pitanje za strucna lica.. Ja imam ovo na slici i otisli su mi ovi srednji... Gde ja to mogu da zamenim i koliko bi to bilo novaca?

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

ðunta

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Februar, 2015, 12:20
dynaudio rules.....ja kao klinac kupio sebi par istih da natrpam u neke sony kutije....posto klinac koklinac nema mozga isterao sam ih napolje za par dana odvrcuji pojacalo preko mere.....zapravo nije mi jasno zasto uopste pojacala mogu da se pojacavaju do kraja kad vec na pola imaju toliku brljotinu da izbiju zvucnike iste nazivne snage.....
ma jebo hi fi...nemam gluvu sobu....a u suprotnom sve svira korektno....pa i ovaj moj denon-cic

Kad se odvrne na 5 sati, grmi samo tako, a nije odvrnuto ni pola, deluje impozantno bez obzira ¹to je beskorisno i neupotrebljivo dalje odvrtati. Ja sam slu¹ao sisteme koji su skockani da pot ide do kraja pa iako relno je i to preglasno uvek postoji crv ¾elje da mo¾e jo¹ malo. ja æu neki budeæi trim da uradim da mi 10 sati bude preko maksimalnog al ipak æu ostaviti jo¹ 2 sata, jednostavno je hi-fi iluzija pa iako duboko svestan te¹ko ju je prevaziæi.

Gluva soba je samo teoretski pojam i nije je moguæe realno napraviti niti uop¹te ima potrebe za njom osim za neka tehnièka merenja i boravak u takvom ambijentu bez zvuka vrlo brzo biva neprijatan i izaziva bzz¹¹z u u¹ima. U realnom ¾ivotu sve ima neki fidbek, jeka je prisutna svuda i u nekoj meri èini kvalitet akustike, no obièno je preko mere ali uz malo pa¾nje se svoj ambijent mo¾e vrlo lepo doterati. Uostalom, pojedina izvoðenja istog ansambla se i razlikuju po mestu muziciranja i to se èak nagla¹ava i vrednuje, da nije tako, sve bi se snimalo po po gluvim studijima i bez reverba.

Citat: Joker poslato 07 Februar, 2015, 14:30
Pitanje za strucna lica.. Ja imam ovo na slici i otisli su mi ovi srednji... Gde ja to mogu da zamenim i koliko bi to bilo novaca?

Reparaciju drajvera radi nekoliko ljidi no ona ko¹ta i mo¾da bi ti bilo jeftinije da kupi¹ par novih drajvera.

PS

Odlièan ti napis u dnu.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Joker

I ja sam mislio da ih zamenim, nego ne znam ni ko to radi ni sta treba da uzmem...

Hvala.
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Kostić

Citat: ðunta poslato 07 Februar, 2015, 10:49
Citat: kosta66 poslato 07 Februar, 2015, 10:40
mali kef, nije lo¹e za onoga ko slu¹a a ne èeka da ga udari kafanska membrana iz drajvera u glavi i da ogluvi.

tannoy dual concentric monitor gold drajvera par i kabineti ko kao oæe da pravi il kupi par westminstera i ne bori muku sa zvukom : )

HPD 385 je lep¹i i bolji od Gold-a, no jako te¹ko naæi ispravne primerke, mada mogu da se obnove, opet s mukom, al budu tad i bolji, dugo sam slu¹ao i voleo Tanoja al te stare serije.

monitor gold dual koncentrik je vrh i kraj tehnologije prostiranja zvuka kroz prostor, tu nema dileme. sama konstrukcija tog drajvera je jednostavno haj end. tanoji su svi dobri, osim one bud¾et klase, koja je kurac ko i sve ostalo, samo ima ime. westminstere sam slu¹ao. nemam ih, nikad ih neæu imati, a dao bi dupe za njih.

sve mo¾e da se popravi, fabrika ima svih elemenata za sve njihove vrhunske drajvere, samo su cene za nas, ¹tobimirekli, nedam grdne pare za parèe papira. ja sam ranije naruèivao neke delove za njihove drajvere i èovek je bio voljan da plati koliko god da ko¹ta. enemu i dan danas fircaju za sve pare.

Boban_m

Citat: kosta66 poslato 07 Februar, 2015, 10:40
mali kef, nije lo¹e za onoga ko slu¹a a ne èeka da ga udari kafanska membrana iz drajvera u glavi i da ogluvi.

tannoy dual concentric monitor gold drajvera par i kabineti ko kao oæe da pravi il kupi par westminstera i ne bori muku sa zvukom : )
Ima i Tannoy C10, par za 100$ ali jedno 30 milja od mene, mrzi me da se cimam po guzvi. Gledacu nesto blize.

Darko

Citat: Joker poslato 07 Februar, 2015, 15:52
I ja sam mislio da ih zamenim, nego ne znam ni ko to radi ni sta treba da uzmem...

Hvala.

dacu ti ja telefon , pozoves se na mene i odes kod coveka da ti to resi ... provereno , sa garancijom

ðunta

Citat: kosta66 poslato 07 Februar, 2015, 16:04
Citat: ðunta poslato 07 Februar, 2015, 10:49
Citat: kosta66 poslato 07 Februar, 2015, 10:40
mali kef, nije lo¹e za onoga ko slu¹a a ne èeka da ga udari kafanska membrana iz drajvera u glavi i da ogluvi.

tannoy dual concentric monitor gold drajvera par i kabineti ko kao oæe da pravi il kupi par westminstera i ne bori muku sa zvukom : )

HPD 385 je lep¹i i bolji od Gold-a, no jako te¹ko naæi ispravne primerke, mada mogu da se obnove, opet s mukom, al budu tad i bolji, dugo sam slu¹ao i voleo Tanoja al te stare serije.

monitor gold dual koncentrik je vrh i kraj tehnologije prostiranja zvuka kroz prostor, tu nema dileme. sama konstrukcija tog drajvera je jednostavno haj end. tanoji su svi dobri, osim one bud¾et klase, koja je kurac ko i sve ostalo, samo ima ime. westminstere sam slu¹ao. nemam ih, nikad ih neæu imati, a dao bi dupe za njih.

sve mo¾e da se popravi, fabrika ima svih elemenata za sve njihove vrhunske drajvere, samo su cene za nas, ¹tobimirekli, nedam grdne pare za parèe papira. ja sam ranije naruèivao neke delove za njihove drajvere i èovek je bio voljan da plati koliko god da ko¹ta. enemu i dan danas fircaju za sve pare.

DC gold ima tvrdo ve¹anje za razliku od HPD 385 koje ima jednako ko drajver za Westminster i zato recone kit i postoji dan danas za HPD i koji ni¾e svira od Golda i ko¹ta lepo, a i visokotonci im se razlikuju po impedansi. Sve je taèno ko ¹to ka¾e¹ ali sve zvuèi gotovo uvek isto ili poslièno, jeste lepo ali nedovoljno rezolutno, dugo sam se ja mlatio sa njima i to ba¹ sa velikim u¾ivanjem, Westminsteri su bili pred ¹nitovani ali nikada nisu zazvuèali kod mene, sad su samo pro¹lost sa velikm mojim liènim po¹tovanjem, po¾elim ponekad da ih èujem ali ni¹ta vi¹e od toga. No naravno, drajver za svaki respekt i pru¾iæe bukvalno svakom i sa  bilo èime poteranim u¾ivanje. Tehnièki jeste blizu ideala taèkastog izvora ali ima fazni pomak makar zbog nu¾nog kondi¹a na visokotonskoj hornici.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

UFF

Citat: Boban_m poslato 07 Februar, 2015, 16:20
Citat: kosta66 poslato 07 Februar, 2015, 10:40
mali kef, nije lo¹e za onoga ko slu¹a a ne èeka da ga udari kafanska membrana iz drajvera u glavi i da ogluvi.

tannoy dual concentric monitor gold drajvera par i kabineti ko kao oæe da pravi il kupi par westminstera i ne bori muku sa zvukom : )
Ima i Tannoy C10, par za 100$ ali jedno 30 milja od mene, mrzi me da se cimam po guzvi. Gledacu nesto blize.

a tamo nemate aks? :D
ili dhl