Glavni meni

Hi-Fi ili vase ozvucenje

Započeo UFF, 05 Januar, 2012, 19:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Da vrsni majstori ;)
Ne kazem da ne mozes da napravis, kazem samo da ti treba dobra podloga da bi napravio kako valja.

Plazma Keks


Major


Plazma Keks

e, onda nemoj da mislis da necu moci da napravim. nisam pao s' marsa ;D

Major

Ne znam odakle si pao ali si pao [rofl]

Ivan1979

Ali si padao sa mosta i to na glavu  ;D



Plazma Keks


Mik

Citat: Plazma Keks poslato 10 Januar, 2014, 11:53
mislio sam na vako nesto i to da napravim

http://www.pstracks.com/wp-content/uploads/2011/10/Horn_speakers_in_France.jpeg
http://www.build.com.au/files/images/Horn_Speaker.hero.jpg
http://www.tubetvr.com/fidelio.gif

Lepo to izgleda, samo zauzima mnogo mesta. (Ako volis da pravis svasta onda nije bitno ni kako ce da zvuci, uzivaj. I ja sam radi uzitka sklepao neko ozvucenje za auto (s tim sto je to nula u poredjenju sa ovom tvojom idejom), slusao to pomalo do mora i nazad (dakle jednom), i sad je sve to negde pogubljeno po sobi, zvucnike vidim ali taj kolski radio-kasetofon pojma nemam gde je, i bas me briga.)

Nisam neki poznavalac audio materije, tek 'vako. Bio sam svojevremeno na sajmu neke tehnike ili racunarske opreme, ne secam se vise, proslo od tad vise od 10 godina. Na jednom standu izlozen Kenwood, zvucnici ko sifonjeri, al' zvuk nikakav, krestav, ali ne ono pozeljno krestavo za blues nego neprijatno, samo buka i nista vise. Onda u onoj poslednjoj hali nesto bar 2 puta glasnije, kristalno cist zvuk, okrecem se i ne vidim odakle to dolazi. Jedva nadjo' jedan JAMO, al' bas malen (da iz takvog "pakovanja" ne ocekujes nista, neverovatno), a sigurno je bio bar jos jedan negde u naokolo, al' ga ne videh nigde. (S tim sto to trazi i ozbiljno pojacalo (englesko, koje mi ovde nemamo para da placamo - tako mi reko burazer, ja se ne razumem), ko zna na cega je to terano.)

[thumb_up] [cheers]

ЯЭВОЛУТИОН

morate razlikovati hi-end i hi-fi.....ovo prvo su dizajnerska cuda a ovo drugo pokusava izvuci najkvalitetniji zvuk na jacini koja moze da se slusa.....imao sam prilike da poznajem pokojnog Viktora Bradaca i da slusam njegove kutije...u to vreme sam se palio na hi-fi....ali ono je stvarno zvucalo vrhunski....i moje komponente (dynaudio kutije, AudoInovation pojacalo i ortofonova igla na gramofonu) nisu zvucali ni priblizno...te sam sve to prodao i batalio hi-fi.....ko se ne pali da to drzi na polici i da ljudi gledaju...a on da se kurci.....vecina tih srednjih komponenti radi jako dobro....a ako hoces da se kurcisn onda B.O. ili Bosse ili tako nesto , a ako zelis da uzivas u muzici onda audiofilske komponente....po mogucstvu da si kombinaciju vec negde slusao...ne ide sve sa svim dobro...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ðunta

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Februar, 2014, 16:37
morate razlikovati hi-end i hi-fi.....ovo prvo su dizajnerska cuda a ovo drugo pokusava izvuci najkvalitetniji zvuk na jacini koja moze da se slusa.....imao sam prilike da poznajem pokojnog Viktora Bradaca i da slusam njegove kutije...u to vreme sam se palio na hi-fi....ali ono je stvarno zvucalo vrhunski....i moje komponente (dynaudio kutije, AudoInovation pojacalo i ortofonova igla na gramofonu) nisu zvucali ni priblizno...te sam sve to prodao i batalio hi-fi.....ko se ne pali da to drzi na polici i da ljudi gledaju...a on da se kurci.....vecina tih srednjih komponenti radi jako dobro....a ako hoces da se kurcisn onda B.O. ili Bosse ili tako nesto , a ako zelis da uzivas u muzici onda audiofilske komponente....po mogucstvu da si kombinaciju vec negde slusao...ne ide sve sa svim dobro...

Upravo sad, veæ juèe, sam spominjao pokojnog Vikija apropo jedne skice koju mi je dao a do lane sam slu¹ao 20 godina pojaèivaè koji mi je unikatno prebud¾io. Èovek koji je na svako pitanje iz audija imao razlo¾an odgovor i koji me je u pravom trenutku usmerio, jedan par njegovih zvuènika mi je i dan danas ostao referentan mada sam oti¹o suprotno od njegovog tehnièkog pristupa ali mislim da je i to bio njegov ideal dobre reprodukcije. Ba¹ mi je drago da si ga poznavao, nije svako imao tu èast. 
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ЯЭВОЛУТИОН

On je saradjivao godinama sa Petrovicem....a to su mi poznanici vec 35 godina...naravno da su imali neke motore..znam celu familiju...a Viktora sam upoznao kod nih i preradjivao mi je te Dynaudio zvucnike....radili su dosta bolje nego ranije ali losije od kutija u koje je on ubacivao preradene EI nis zvucnike....e to me ubilo ko sliku.....cujes bre kako violinista dise u pozadini.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ðunta

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Februar, 2014, 11:15
On je saradjivao godinama sa Petrovicem....a to su mi poznanici vec 35 godina...naravno da su imali neke motore..znam celu familiju...a Viktora sam upoznao kod nih i preradjivao mi je te Dynaudio zvucnike....radili su dosta bolje nego ranije ali losije od kutija u koje je on ubacivao preradene EI nis zvucnike....e to me ubilo ko sliku.....cujes bre kako violinista dise u pozadini.

Petroviæi Vodice? Ako se ne varam jedan drugi na¹ um, Ivan Jelièiæ, je projektovao EI drajvere, kasnije poznat po Redakustiku, i zna se za¹to lep¹e zvuèe od Dinaudia, zato ja danas imam sve ruèni rad. A kako si èuo violinistu je pravac koji mi je Viki usadio, ¹to je moguæe istinitija reprodukcija pa ma kako to surovo bilo.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Major

Jel zna neko gde ima da se kupi stalak za zvucnik ili je mozda bolje praviti i ako se pravi od cega bi bilo najbolje.
Fora je ¹to za jedan zvucnik u sobi nemam mesta pa sam morao da ga ubacim iza dvoseda i skoro dve trecine je skriveno. Tripujem da mi je zvuk dosta tisi pa hocu da stavim neki stalak koji ce da ga drzi, da bude stabilan i da naravno ne pravi neke cudne vibracije kad se pojaca :)

Inace zvucnik je jbl es100, dimenzije 1,149mm x 305mm x 422mm, 30kg :)

UFF

menjamo se
das mi te es100 za moje es80 i garant ce bolje da ti svira :)
i eto ti cinim uslugu jer vidis da moji imaju 7.5 puta bolji rejting  [rofl]
http://compareindia.in.com/comparison/178832-jbl-es100-vs-178812-jbl-es80/292

Major


Ivicat

Imas na KP par ljudi koji prave i prodaju stalke. Jeste da su za manje zvucnike, ali mozes da im poslajes poruku sta ti treba. Verovatno mogu da ti naprave...

Kostić

revoks i bozeji za kurèenje - tehniks SU 810 i jazz orchestra ¹to napravi sam od svih recikliranih jutarnjih kr¹eva sa buvljaka. pre nego neko napu¹i tehniksa dotvorim ki¹obran   [thumb_up]






i pionir A 656 reference za ukras

Cale

Citat: kosta66 poslato 14 Maj, 2014, 07:37
revoks i bozeji za kurèenje - tehniks SU 810 i jazz orchestra ¹to napravi sam od svih recikliranih jutarnjih kr¹eva sa buvljaka. pre nego neko napu¹i tehniksa dotvorim ki¹obran   [thumb_up]                                                                                                                                                                                                                                                               Revox je nesto sto je cuveno po kvalitetu izrade-jednostavno moze da radi 100 godina a Bosse zaista svira jako dobro tako da se ne bih slozio sa tobom za "kurcenje" a sto se tice Tehnics....sve si i sam rekao.Ma,da,su imali dva-tri ozbiljna pojacala.






Cale

Citat: Plazma Keks poslato 09 Januar, 2014, 15:39
da li se neko od vas bavio hornama?

Tema je HI FI a ne HI END

Cale

Citat: Ivan1979 poslato 10 Januar, 2014, 11:19

Citat: Plazma Keks poslato 10 Januar, 2014, 10:49
Citat: Ivan1979 poslato 09 Januar, 2014, 16:01
El se ti bavis camcima?

[samoubistvo]  [facepalm]

www.youtube.com/watch?v=aXq-9iSwwpw‎






Mitsubishi da-u310 iz 1980 mislim  i zvucnici Grundig  [dancing] 


malo mutno al jbga  [flashing]
Ja imam Mitsubishija istog.Odlicno pojacalo.