Glavni meni

Hi-Fi ili vase ozvucenje

Započeo UFF, 05 Januar, 2012, 19:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

I da proda opet ne bi mogao da uzme i jedno i drugo ;D

Plazma Keks

pa znas kako, ovi zvucinci su focal grande utopia kostaju preko 120000e, jedan mcintosh komplet kosta preko 15000e, thorens 5000e i ortofon glava oko 5000e i sad LP kosta mnogo ako zelis puno kao ja. znaci, da sve sto imam od viljuskara, 1x da prodam, ostale u staro gvozdje, kucu u kumodrazu mozda mogu za taman toliko da kupim zvucnike, ali tesko. kucu vec imam za slusanje muzike, samo stavim pregradu od ulaza, u kuhinju, hodnik i galeriju, na kraju dobijem perfektno okruzenje za slusanje hi-fi-ja. ustvari, LP-jeve imam, gramofon imam, kauc imam, mozda i mogu? ;D

omg kako serem

aca-pn

Citat: Plazma Keks poslato 16 Februar, 2012, 12:54
ispod 200w pojacalo i 6oma zvucnike, ne uzimam sve ostalo je smor... nema ovo, nema ono.. cist, dubok i definisan bas sa harmonijom koju ispustaju visoko tonci i srednje tonci.. to je uzivanje u muzici
Objasni zasto je pojacalo 200W minimum za uzivanje u muzici ? Znam neka pojacala koja rade u A klasi od 20W koja se fenomenalno cuju.  A posebno me zanima zasto je sve sem zvucnika od 6 oma smor ?  Kakve veze uopste ima otpor zvucnika sa kvalitetom zvuka ?

Boki-KG

Citat: aca-pn poslato 16 Februar, 2012, 22:00
Citat: Plazma Keks poslato 16 Februar, 2012, 12:54
ispod 200w pojacalo i 6oma zvucnike, ne uzimam sve ostalo je smor... nema ovo, nema ono.. cist, dubok i definisan bas sa harmonijom koju ispustaju visoko tonci i srednje tonci.. to je uzivanje u muzici
Objasni zasto je pojacalo 200W minimum za uzivanje u muzici ? Znam neka pojacala koja rade u A klasi od 20W koja se fenomenalno cuju.  A posebno me zanima zasto je sve sem zvucnika od 6 oma smor ?  Kakve veze uopste ima otpor zvucnika sa kvalitetom zvuka ?
Na¹'o si sa kim æe¹ da se obja¹njava¹  [rofl]
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

Plazma Keks

zato sto sa minimum 200w mozes da napravis mnogo buke a meni slusanje muzike nije zanimljivo ako nije glasna. ispod a ispod 6 oma zvucnici mogu da prenesu jaci zvuk, sto se tice kvaliteta zvuka samo ces dobiti jaci bas, nista vise. ukusi su razliciti  ;)  ;)
necu dalje da pricam o tome jer cemo se verovatno raspravljati, pa ce se drugi umesati, onda cemo se svadjati, ja cu dobiti minuse i svi cete biti srecni  ;D

aca-pn

A ja sam mislio da je ova tema za hi-fi, a ne za svadbarska ozvucenja. Ocigledno nemas veze sa zivotom i hi-fijem pogotovu :)
By the way pojacalo od 100w sa zvucnicima od 8 oma mogu da naprave mnoooogo buke u prosecnoj sobi.

UFF

Pa na 8 oma je i mislio.. verovatno
mozda i na 4 ako hoce to da kaci na motor :D

i za njega izgleda nije buka ako base ne oseca na grudima

Major

Citat: aca-pn poslato 16 Februar, 2012, 23:46
A ja sam mislio da je ova tema za hi-fi, a ne za svadbarska ozvucenja. Ocigledno nemas veze sa zivotom i hi-fijem pogotovu :)
By the way pojacalo od 100w sa zvucnicima od 8 oma mogu da naprave mnoooogo buke u prosecnoj sobi.

[klanjam_se]

djolefer

Sharp System 7700

ja imam ovo u garazi sa samo sa originalnom zvucnicima,, imam na tubu video od pre 2 god sa nekim krs telefonom pa nema nikakvog zvuke.. tj ima ali katastrofa

evo   sharp 77oo power
:D

Taraba

Obilazio sam malo radnje sa HiFiem po Budimpe¹ti - mnogo jeftinija oprema od Beograda... u proseku oko 20% + jo¹ 20% kad se dobije povraæaj poreza.
Sledeæa kupovina - definitivno iz Maðarske.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Phoenix

si obilazio ti malo radnje sa moto opremom?  [dunce]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Taraba

Nisam [glavazid]
Nema u centru ni jedna radnja, a imao sam ogranièeno vreme da obilazim grad pa sam zvrjao uglavnom po centru.
Planirao sam da svradim do http://www.euromotor.hu/ ali nisam stigao. Cene na sajtu i nisu ne¹to povoljnije od na¹ih... èini mi se... nisam uporeðivao.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

Pa sta mislis gde sam ja moj Harman Kurton kupio?
Kod nas 400e
u Segedinu 250e
I jos ti daju da kupis jafu sledeci put na carini :D

MILJAN

Meni uskoro stize nikkor 1.8G iz HU...30 eu jeftiniji...  ne plate carinu i PDV...Sverc varijante..
Cave ab homine unius libri

MIGE


Havarisan

nije Hi-Fi ali...

cekao sam Isterivaca da postavi slike i na kraju sam uzeo ove


Havarisan

Jel valja ovo cemu Despicu?

Havarisan


dzimika

Citat: Taraba poslato 19 Februar, 2012, 01:23
Obilazio sam malo radnje sa HiFiem po Budimpe¹ti - mnogo jeftinija oprema od Beograda... u proseku oko 20% + jo¹ 20% kad se dobije povraæaj poreza.
Sledeæa kupovina - definitivno iz Maðarske.
tih 20% samo ako odes opet u radnju gde si kupio u suprotnom manje dobijes

easy

to gore je stage mixer za izgleda 4 +2 kanala ako se ne varam. despic ce znati bolje