Glavni meni

plocice ,kljesta, disk ili komsija podmazuje disk ili ja filozofiram

Započeo nemanja, 04 Januar, 2012, 22:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nemanja

na mojoj hondici cini mi se imam slabu prednju kocnicu, to jest ona koci ne pusta ulje ,ulje redovno menjano svake sezone sipao dot 5.1 omv e sa ja bih hteo da kad kocim da mogu da podizem zadnji kraj ali to nikako probao sam da skinem da ocistim plocice i kljesta i malo bolje je kocilo ali ne nesto bolje tako da kad nabodem na kocnicu ono ravnomerno usporava ili mi prokliza guma li ono sto ja hocu nikako,neznam da nisam upalio plocice ili sta bi  moglo biti ?

SSZGO

losa guma
lose plocice
los kocioni cilindar,
ne zabadas dovoljno kocnicu,
ne prenosis tezinu napred dovoljno...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

bokilic

ili to nije bas motor za taj sport,,,koci cim ti kliza guma,probaj i teflonsko crevo za kocnicu da munes ali....
ali to se uci kazu,,podugacko...
brmmmm

Phoenix

Chekaj,proklizava guma,imash motor od 150kg + ti,veliki hod viljushke a disk velichine CD-a i shta hocesh da uradish??!!!  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Teshko braticu,teshko sem ako ne sednesh na korman  [cheers]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

velja

Tako ti koce manje vise sve ove kanturine. Ja sam se malo razocarao ali to ti je to. Probao sam ovu moju teneru, klr650 i hondu dominator. Treba ti jak stisak da zablokiras tocak ali kad ga zablokiras oce da klizne.
Pocni da menjas filozofiju kocenja ako si terao nesto drugo pre XLke

nemanja

Pa ovako, ja se naginjem dovoljno, nije sad da ja nesto serem o voznji ali sa tom hondom gde sam sve prosao i po kakvim terenima to je tezak hard off gde mnogi odustaju sa cistim cross motorima. Elem teflonsko tj. pancirno crevo ima,guma nije jer sam probao sa kros novom gumom pireli i sa pirelijevom prednjom i sa vise razlicitih, pa nemoguce da ni jedna ne valja a da tockiram na prednjem imam malo iskustva sa drugim motorcicima i sa ovim al mi na ovom to nesto pravi problem ,mislio sam da mu je zadnji kraj tezi ali ne uspevam sam da ga cibnem i podignem ali sam na kocnici ne ,sumljam na plocice da su lose ili da sam ih upalio.

bokilic

brmmmm

nemanja

hm pa na to neznam sta da kazem mada mi je malo potvrdja prednja vila i ne osetim da nesto bas krene da je sabija kad nabodem na kocnicu.e da jednom letos po jakom pljusku gde su mi i gace bile mokre za 3 min mi je bukvalno otkazla kocnica a bila je pre toga forsirana mozda je to neki znak

bokilic

jeste,,to ti je baba kuranin znak da se nevozis po kisi :P
mozda da ipak probas sa prebacivanjem tezine napred,i da sunes neko redje ulje u viljusku,,mozda pomogne..
brmmmm

nemanja

pa na bocici pise dot 4 al ja sipo dot 5.1 ,kad se naginjem skoro da ljubim branik,al slab nista.po cemu bih mogao da znam da li sam spalio plocice ,jer iso sam sa devojkom na voznju pa ona a koci  pa koci 

nemanja


SSZGO

nek se javi neko sa tim motorom, mozda je slaba kocnica generalno...

ne verujem da si spalio plocice, mozda su samo los model...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

nemanja

pa znas kako isao sam na neke planine sa devojkom i kad se spustas sa 1600 na 300 metara nadmorske visine i stalno kocis disk ume da se prilicno ugreje,probao sam neke xl ove i xr neki bolje neki losije koce ,mada svi koji su mi probali motor su zadovoljni sa kocnicom,e al ja nisam,nego kako bi mogao da znam da li s plocice spaljene to je ono sto me zanima

Phoenix

Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

nemanja

phoenix to mi kazi,ne znam zato pitam da vi iskusni mi date misljenje,kako boboljsati onda postojece

borkos

Druze moje misljenje je da motor koji vozis jednostavno nije za te fazone koje ti hoces da radis.Konstrukciono je drugacije resen,teziste celog motocikla ja vise u nazad.Raspored tezine ti ne dozvoljava da radis stopie.Mislim moze ali treba puno,puno vestine.Ako hoces da radis stopie i slicne fazone uzmes R ( Kawa 636 ili Honda F4i,600RR) i bice mnogo lakse.I da,teflon creva koliko znaju da budu dobra toliko i jos vise znaju da zajebu dok vezbas stopie (voznju na prednjem).
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

nemanja

Hvala drugari na savetima, volim da cujem savete iskusnih. Nego, Borkos ako sam vec to uspevao na tom motoru, znaci da nije bas do tezista ili mozda mu se pomerilo preko noci :O hm... ko ce ga znati. Da li je neko stavljao veci disk i distancer kljesta na xl ,ili xr? Da li bi to pomoglo? Ja ipak mislim da su tu plocice odradile svoje, mozda i mastan disk..

dzimika

nabavi prvo motor koji je za to pa onda postavi pitanje ako ne bude hteo da se digne na prednji

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: nemanja poslato 05 Januar, 2012, 03:02
hvala drugari na savetima ,volim da cujem savete iskusnih .nego boroks ako sam vec to uspevao na tom motoru znaci nije bas do tezista ili mozda mu se pomerilo preko noci :O hm ko ce ga znati.jel stavljao neko veci disk i distancer kljesta na xl ,ili xr i da li bi to pomoglo.al ja ipak mislim da su tu plocice odradile svoje mozda i mastan disk ima dosta ulja po ovim nasim ulicama
Moraces da stavis i veci disk i veca kljesta....taj motor je predvidjen kao hard enduro...dakle kocnice su dimenzionirane tako da imas kontrolu na klizavom i sljunkovitom terenu, i ne smeju da blokiraju.....jer si onda odmah pao.
povecaj disk, napravi adapter i stavi kandzu od nekog Ra i radice to dobro..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

isterivac

Bez ljutnje, ali drugar, prvo se skoncetrisi na pisanje da ne moram ja pola sata da ispravljam tvoj pravopis. E, onda pronadji drugi motor pa vezbaj stopie. Ziveli!
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!