Glavni meni

Kacige

Započeo mikelandjelo, 19 Novembar, 2010, 02:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mikelandjelo

Pade mi na pamet da bi mozda bilo pametno da se napise nesto o njima. Ko koju ima, utisci, mozda neka poredjenja, neki savet,koju bi sledecu zeleo blabla...
Ako je tema losa, zatvarajte, brisite, ili sta god...
Ajd' ja da krenem:
AGV GP-1- Solidna kacige nize klase. Za te novce-fina zastita. Duva malo vise ispod brade, i verovatno je bucnija na vecim brzinama (ne znam tacno jer nisam isprobao). Mene je sluzila veoma fino, nikad mi nije zatrebala (hvala bogu). Zamerku imam za vizir jer ima samo 3 polozaja
Shark S 500 air- Odlicna kaciga u toj klasi.4  zvezdice na SHARP testu. Veoma udobna kaciga. Vizir ima 6-7-8 polozaja. Ventilacija je super, u toplijim danima, kad malo zahladni-nije bas prijatno ali se to moze resiti. Ne duva mnogo ispod brade pa u principu  podkapa resava problem. Jedina zamerka mi je sto ima kais za vezivanje malo zabacen pa prvo vreme ume da grebe grkljan ( to je boljka kod svih Shark-ova).
Sledecu bih voleo da pazarim Airoh S4, mnogo mi se svidja, i deluje mi dobro.

zuba

#1
Imam HJC CL-XS, kupio sam je prvenstveno zbog izgleda.
Malo je teža, dosta bučna, vizir je loš i duva sa svih strana...prva mi je ozbiljna kaciga i za bolje ne znam, spasila mi je život proletos ali planiram da za sledeću sezonu kupim nešto drugo... Mislio sam da ću uzeti LAZER LZ6 jer je najppvoljnija kaciga sa svih 5 zvezdica na SHARP testu ali mi kalup ne odgovara...možda pazarim Caberg V2R po preporuci mog druga Miće, a ako bude para možda bih se opredelio za neki Arai ili Shoei jer smatram da za se kacigu treba ispružiti celom dužinom!

serbduck

#2
 Schubert S1

Odlicna. Tiha - necujna ! Udobna. Nema duvanja. Ugradjene naocari za sunce.  Sve najbolje. Kupljena na rasprodaji u Hein Gericke-u.
 - ja je platio 200 e  :D - sa transportom oko 230 e. Inace prava cena oko 500 e. Zavisi gde je kupite.
Napomenuo bih da sam sljustio anti-fog kod prvog ciscenja vizira. Verovatno je taj anti fog razlog cene na snizenju. Sve ima svoj vek trajanja. Posle toga sam narucio pin-lock vizir i sada je sve u redu.

Pre Schuberta imao sam Shiro. Predivna kaciga. Duva ko blesava - ne moze vam biti vruce leti. Posle voznje od dva sata - sigurno u narednih 12 sati ne cujete ni rodjene misli... Ipak sa tom kacigom sam presao oko 15000 km i zadovoljan sam. Sve do 150 km/h je u redu...preko toga kida glavu  :o

Sledeca je Arai... mada sam cuo za Shark sve najbolje...neke sam i probao...


Zaboravih da napisem... Kaciga se menja na tri godine pod uslovom da nije udarena. Naravno to vazi za dobre ( i skupe ) kacige. Kad se preracunas - bolje jedna dobra svake trece nego jedna losa svake godine.
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Gašpar

Lazer Vertigo Viperkupljena u luisu 2007. godine, i ostace kod mene jos ovu sezonu minimum.
Platio sam je onomad 150 evra i cena se nije promenila, tako da je smatram dobrom kupovinom.
Za udobnost 5, za buku 3, za duvanje 4, prosecna ocena vrlo dobar 4 :D


Dutchman



ja imam ovu , Marushin shivan dragon white , limitirana serija dve sezone po 2 ili 3000komada ... kupio zato shto nisam lepshu video , skupljo pare skoro godinu dana i onda josh zabo popust ;) u principu poshto je bila 240 e a ja sam je uzeo na 150e , bio bi zadovoljan i da sam je platio u full ceni ... jer je bolja od AGV GP1 npr , ne duva ali je plitka pa duva odozdo po podbratku , ali to je druga pricha ima mozda veze sa mojom glavom i kalupom a ne sa kacigom ... viziri su antifog i jebe keve kako ne magle uopshte , znachi mora da lije kisha na ispod 10 stepeni i na semaforu bez deflektora kad vozish se pojavi magla pri dnu vizira .... ne duva na vizir , buchna nemam pojma shta je parametar , manje je buchna od agv gp1 , probaiker 05 i od nekog lazera astek ili tako neshto ... e sad udobna , meni bar , vadi se unutra sve za pranje i ima double D kopchu , rejs varijanta kazu da je bolja ali tuzno moram da priznam da je vezem jednom od 15 puta ...

Stevan

Acerbis neka... Cross kaciga, kupljena u Grckoj, odradila svoj posao, pukla pri sudaru sa skoro 80, glava citava... Jako lepa i lagana, naravno smeta pri vecim brzinama kao i svaka cross.
AGV AX6, takodje cross kaciga, odlicna, samo malo teska za taj tip...
Mana ovih kaciga je sto ne moze da se vozi preko 130 dugo i sto moras pored kacige da puknes jos 50e za naocare...

Tihi_ZR

AGV GP1- super za skutere i neke slicne zujalice, samo sto je prilicno teska ali za te pare je super.
AGV Air Tech-Nije losa samo sto mislim da nije za naked, dok je recimo Stealth ko stvorena za to, nju sam do sada najduze nosio i to po nekoliko sati bez skidanja i super je za svako vreme.

dzimika

Prva kaciga mi je AGV Longway flip up kaciga, za te pare (150e) jedna od jetinijih modela, ali ne preterano kvalitetna, malo duva oodozdo posto nema zastitu ispod brade ali opet zavisi od zastite od vetra na motoru, mana im je sto se diht guma oko vizira spljosti posle kratkog vremena pa nema sta da dihtuje i zbog toga vise duva
ali sada je nosi suvozac pa nije tako strasno
druga kaciga mi je HJC FG15 Elbowz II i za 170e definitivno mnogo bolja kaciga od AGV-a, manje bucna, skoro da ne duva (zavisi od polozaja i sto nemam jednu plastiku oko km sata pa mi podbija vetar ispod brade) i extra udobna, bar meni za moju glavu
iako sam rekao da nikada necu nositi integralnu kacigu nakon ove samo cu takve i da uzimam

Stuntoholic

Prva kaciga AGV K serija, solidna kaciga, malo duva, ali je ok, vise puta sam je drljao po betonu kad sam pao, nigde nije pukla, samo se izgrebala.
Posle sam kupio Progrip kacigu, odlicna kaciga, a zatim Airoh stelt senior, ultra laka (950grama), najbolja kaciga koju sam ikada video...
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

Laki-zr

Slem koji sam dobio od murije kad je bila akcija...  :)

WOLVERINE

http://www.wikio.co.uk/guide/caberg-rhyno-123512.html

Bez veze, dosta buke, losa aerodinamika, nema mogucnosti ili ne postoji pinlok vizir za nju, jbg kad sam je kupio bila jeftina..

Tihi_ZR

Jel ima neko Scorpion EXO kacigu? Kakve su?

Dutchman

Citat: WOLVERINE poslato 24 Novembar, 2010, 21:32
http://www.wikio.co.uk/guide/caberg-rhyno-123512.html

Bez veze, dosta buke, losa aerodinamika, nema mogucnosti ili ne postoji pinlok vizir za nju, jbg kad sam je kupio bila jeftina..

kupi fogcity i nalepish sa unutrashnje strane ima univerzalni i koshta 20e plus oko 10e poshtarina , imash na amazonu mozesh da platish bilo kojom karticom netreba paypal ;)

Serdjo Fiva


Dule 021

Citat: Titja poslato 24 Novembar, 2010, 22:33
Jel ima neko Scorpion EXO kacigu? Kakve su?
Ja je kupio zeni posle AGV GP-1 i kaze da joj je super a radi se o modelu EXO 400.
Ja inace nosim Shark S600 i to je kaciga koja prelepo izgleda ali duva sa svih strana i bucna je tako da cu i ja sledece godine probati da uzmem Scorpion Exo 1000 a izgleda ovako.



Kengur

AGV airtech. Nije losa, ali preko 150/160 je malo vise bucna za moj ukus... Ali za te parice je ok...

Da nema neko vizir za AGV airtech?

zemunboy

Thor Helmets - Force - Gloss Blue/Black

    * Constructed of aramid, fiberglass and dyneema for superior strength and weight savings
    * Forehead vents circulate air throughout interior
    * Washable/removable Aqua-Trans liner keeps you cooler and drier
    * Integrated hi-flow mouthpiece with roost guard
    * EPS material extends throughout chin bar for increased strength
    * Top vent evacuates air
    * Side intake ports provide optimal air circulation
    * Constructed of carbon fiber, kevlar and dyneema for superior strength and weight savings
    * Easy-turn screws for visor adjustments
    * Contoured eyeport gasket improves goggle fit
    * DOT and Snell approved

zemunboy

Scorpion EXO450

# AIRFIT CONCEPT:HelmetPump™ permits a rider to personalize helmet fit through air adjustable cheek pads with additional noise reduction.Only by SCORPION EXO!
# Advanced Polycarbonate Composite Engineered Shell: Quiet, aero-tuned design for wind-tunnel tested comfort. EPS-lined chin bar for additional protection.
# SpeedShift™ quick-change retractable shield system (patent pending): Easy, secure tool-less faceshield changes in ten seconds or less.No adjustement needed:the shield retracts while closing.
# EverClear™ no-fog faceshield: Optically-correct aero-tuned shield with state-of-the art fog-free technology and anti-scratch hardened coating.
# KwikWick™ moisture-wicking helmet liner and cheek pads: Breathable, easily removable and washable.
# Ventilation system: Adjustable, indexed front and rear vents with aero-tuned rear spoiler reduce lift, create vacuum and maximize airflow through helmet.
# Breath-deflector: Enhanced fog-free performance.
# Chin-cover: contributes to noise reduction.
# Micrometric Automatic chinstrap buckle for quick release and precise adjustment.
# ECE 22-05 Certified. TÜV tested.

SSZGO

ja imam arai rx7

sta znam, dobra je, ali previsoka cena, za duplo manje ima slicnih kaciga
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

perlx

Ja imam AGV K-3 Basic. Za relativno malo para mnogo muzike.
Extra izgleda, dobro se luftira kada treba, jedino sto malo podbacuje ispod brade kada se sedi uspravno (ipak je to model za erove gde se drugacije sedi, a ne za skutere/endure).
Na sharpu ima 4 zvezdice, ja ih nisam isprobao, a i ne zelim.
Mane su joj malo grebljiv vizir koji uz to i dosta kosta (ma prava sitnica Bing, samo polovina cene kacige, 50E) i sto lako magli, inace je za taj novac odlicna.