Glavni meni

Horex VR6 Roadster

Započeo zmiya, 25 Decembar, 2011, 22:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zmiya

  Veæina nas je èula za nemaèku fabriku Horex,koja je proizvodila motrociklove od 1920. do 1960. kada ju je kupio Daimler-Benz
i zakatanèio,satro,sa'ranio proizvodnju..

2006.-te godine Clemens Neese poèinje da radi na konceptu VR motora,pridru¾uje mu se i biv¹i kolega Frank Fischer sa kojim osniva zajednièku firmu.
 2007. otkupljuju prava na ime i logo HOREX,a 2010. menjaju naziv firme u HOREX GmbH.
 
VR6 agregat ima 6 cilindara i zapreminu od 1218 ccm.Razvija 161 ks pri 9000 o/min uz obrtni moment od 135Nm.
Agregat bi mogao da ima i vi¹e snage ali su se konstruktori odluèili da saèuvaju elastiènost,¹to se vidi iz podatka da je èak 89 Nm dostupno veæ pri 2.000 o/min. Pri 3.500 o/min ovaj agregat oslobaða èak 101 Nm da bi najvi¹ih 135 Nm bilo dostupno pri 7.000 o/min.Sam agregat je specifièan jer je ugao izmedju cilindara samo 15 stepeni,umesto uobièajnih 45 do 60 stepeni.Time postigla izuzetna kompaktnost agregata tako da ¹irina glave cilindara iznosi samo 429mm.
Svaki cilindar ima dva usisna i jedan izduvni ventil,tako da se u glavi nalaze tri bregaste osovine.
Prva ideja konstruktora je bila da naprave motor sa mehanièkim kompresorom koji bi razvijao izmedju 175 i 200ks ali su re¹ili da prvo izbace atmosfersku verziju.
 Osim agregata, Horex donosi i neke druge inovacije od kojih bi posebno trebalo izdvojiti sistem suvog podmazivanja lanca grafitom.


zmiya


zmiya


zmiya


zmiya


zmiya


zmiya


Purec

VR masine nisu nista novo, ali VR masina na dva tocka eeee to je vec nesto :D

zmiya

Nisu ni¹ta novo,VW je izmislio VR6,ovi iz Horexa su ih konsultovali..

zmiya

ÈPP (èesto postavljana pitanja) [rofl]

1.Kada æe se novi Horex pojaviti na tr¾i¹tu?
-Novi motocikl se mo¾e poruèiti èim serijska proizvodnja krene poèetkom 2012.

2.Koliko æe novi HOREX ko¹tati?
-Novi HOREX VR6 Roadster æe ko¹tati u Nemaèkoj   21.700.00 EUR (standardna verzija, 19 % nemaèki PDV ukljuèen).

3.Gde æe se novi Horex proizvoditi?
-Praviæe se u Augsburgu u Nemaèkoj.

4.U kojim zemljama æe se prodavati?
-Prodaja poèinje u Nemaèkoj,Austriji i ©vajcarskoj.Ostala tr¾i¹ta biæe dodata kasnije.

5.Kakve æe biti performanse serijskog motocikla?
-Taèni podaci se neæe znati dok se ne zavr¹i homologacija.Planirano je da snaga bude oko 160 hp (118 kW) za atmosferski agregat.

6.Da li novi Horex ima ABS?
-Novi HOREX je opremljen najmodernijim ABS sistemom.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE

7. kada ce se pojaviti u srbiji horex?    
2055 god.kada se poveca platezna moc gradjana  [rofl]

zmiya

Citat: revolution poslato 25 Decembar, 2011, 23:07
koncepcija nije VW ideja.....lanca fulvia HP je imala VR4
http://www.carthrottle.com/wp-content/uploads/2009/09/LanciaV4-2.jpg

Kad god neka rasprava,ti se 'vata¹ za 'talijane,a 'vamo 'talijani ne vrede po kurca ladne vode..

easy


zmiya

Ni meni..Estetski..Ali mi se svidjaju sve novotarije..

lord_oblivion

Citat: zmiya poslato 25 Decembar, 2011, 22:02
   
89 Nm dostupno veæ pri 2.000 o/min. Pri 3.500 o/min ovaj agregat oslobaða èak 101 Nm
Veæ mi se sviða  :-*
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.